Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23012302230323042305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    DPF temizliğinde her zaman uyarı ışığı yanmaz., Kullanıma bağlı olarak değişmekle beraber haftada 1 kez yada 10 günde bir araç periyodik partikül temizliği yapmak için devreye girer., bu esnada devir hafif yükselir., egzoz dan partükül temizliği yaptığı için yani atık maddeleri yüksek sıcaklıkta yaktığı için yanık kokusu gelir, aynı zamanda araç fan açar bu durumların hepsi dpf temizliğinin bir parçasıdır endişelenmeyin., Fakat siz bu esnada aracı stop ederseniz dpf temizliği yarım kalır bu iyi bişey değildir., Bu bahsettiğim durumları hissetiğiniz anda aracı stop etmeden 10-15 dk. kadar biraz devirli kullanmanız gerekiyor ve atık yakma işlemi bittikten sonra devir normale döner, fan kapanır vs.. Ayrıca dpf temizliğini eğer mümkünse 4. viteste en az 70km hızda max. 90km hız aralığında aracı 10-15 dakika sürmek partükül temizliği için kullanım klavuzunda yazar., Anlıcağınız bu esnada biraz dışarda turlamanız gerekir ama aracı çok devirli de kullanmamak ortalama 2.500-3.000 devir aralığı en uygundur., Eğer ki göstergede uyarı ışığı yakarak fan açma, yanık kokusu geliyorsa o zaman anlayın ki olması gerektiğinden çok daha fazla partükül filtresi dolmuş anlamına gelir ve hala umursamazsanız da yüksek maliyetli masraf açılması muhtemel arızalar kaçınılmaz olur.. Yani aracın uyarı ışığı yanmadan yaptığı dpf temizliği normal periyodik bir durum., Aracın gösterge ekranında uyarı ışığı yakarak yaptığı dpf temizliği ise çok fazla atık var anlamına geliyor., Burda en önemli nokta 2.500-3.000 devir bandında 4. vites te aracı kulanmak., bu hızlarda 10-15dk. boyunca sürüş gerçekleştirmek için yol müsait değilse yine aynı devir aralıklarında 3. viteste falan araç ile biraz turlamak.., Ayrıca bu işlemi araç park halinde motor rolanti de çalışırken yapmaya çalışırsanız aracın sensörleri sizin sıkışık trafikte seyrettiğinizi zannedip dpf temizliği işlemini yarıda kesiyor ve işlem tamamlanmamış oluyor pek çok insan da hah işte tamam atık gazları yaptı zannediyor ama malesef yanılgıya düşüyorlar işlem bitmemiş yarım kalmış oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 2 Şubat 2017; 12:33:46 >

• quote:

Şirket sözcüsü, "İngiltere, Türkiye ve Rusya'da sorun yaşıyoruz. Passat'a olan talep azalıyor, Paskalya'ya kadar daha fazla kapatma olabilir. Kimse dünyada ne gibi gelişmeler olacağını bilmiyor." dedi
    .

2017 için VW bile bizden umudunu kesti heralde.
  • forzaGilles kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Bu sıralar arabayı kısa mesafe lerde çok kullandım. Uzun yola çıkınca daha iyi temizleme işlemi yapılır sanıyorum. İyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    öyle ise ne güzel. ben stok spoiler in sanki daha dar olduğunu sanıyordum.
    yanılmışım demekki.
  • Otomotiv sektörü şimdilik ötv ve dövizden pek etkilenmemiş. 2016 ocakta 23400 otomobil satılmışken 2017 ocakta 25700 olmuş. geçen yıla göre %10'luk artış var.

Lider şaşırtmamış ve yine renault megane sedan olmuş: 1664 adet. megane sedan'ı (c sınıfında) toyota corolla (1144) ve honda civic sedan (1111) takip ediyor. diğer çok satanlar da şöyle gidiyor:
    golf (873), focus (756), accent (724), egea sedan (713), qashqai (660), astra sedan (581)...
  • sakarboy S kullanıcısına yanıt
    Daha dar, gti için olanı değil midline plus için olanı alacaksınız

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Belirleyici ay şubat ayı. Ocak boyunca bayiler 2016 model araçları değişik kampanyalarla satıp stoklari eritti. Bu tamamen bitincede zammı yapıştırmaya basladılar. 2 ay öncesibe göre %15 gibi bir artış var. Ha buna rağmen satışla bu seviyede devam ederse ben artık hak veririm hükümetin yaptığı ötv zamlarina. Hak ediyoruz demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ac2x

Arkadaşlar 2015 model tdi araç stop durumunda bile fan açıyor ve ayrıca yanık plastik benzeri koku geliyor bir süreliğine. Dpf temizliği diye düşündüm ama panoda herhangi bir uyarı ışığıda yanmıyor. Bu durum normal mi? Soğutma suyu seviyesi normal durumda.

partikul filtreniz doluyor muhtemelen,araci biraz performansli kullanasaniz sorun kalmaz,dusuk suratte uzun sure kullaninca oluyor o koku

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Comfortline 2016 modelde aracı içeriden açılmayacak şekilde kilitlemek nasıl oluyor? Bu özellik aracim da var mı?

Teşekkürler

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    Yapılan zamlardan sonra VW satislarinin azalacagini pek dusunmuyorum cunku 120 bin veren biraz zorlasa 140 binide verir azalması icin 180 bine falan gelmesi lazim oda seneler surer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Hannibal Lecter

Comfortline 2016 modelde aracı içeriden açılmayacak şekilde kilitlemek nasıl oluyor? Bu özellik aracim da var mı?

Teşekkürler

bunu bende bulamadım yok sanırım bide sürekli araçla durunca kapılar kilitli kalıyor dışardan binmek isteyen insanlar cama vuruyo unutuyorum açmayı galiba hırsızlık için böyle düşünülmüş
  • oguzhan_48 O kullanıcısına yanıt
    şimdi hatırlamıyorum seçenekleri tam olarak ama menüde kilitleme seçenekleri vardı, oraya baktınız mı?
  • quote:

Comfortline 2016 modelde aracı içeriden açılmayacak şekilde kilitlemek nasıl oluyor? Bu özellik aracim da var mı?

Teşekkürler

Kapıları içerden kapatmak istemenizin sebebi nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Yeni aldığım 1.2 Com. Manuel aracımla Çanakkale üzerinden Silivri-İzmir yolculuğuna çıktım.
    130km'deydi 600 km yol yaptım. 2 yetişkin 2 çocuk, az bagaj. Genelde 100-110 la gittim.
    Aliağa'dan sonra (60-70km)trafik ve ışıklar vardı.
    Yakıt değerleri aşağıda.
    Ortalama hız: 76km.
    Tüketim: 5.4

Benzini 5.40 Tl'den hesaplayınca km'de 29 kuruş yakmış oluyor.

Dönüş:
    Araç 1400km de daha 5.4 'ten, 4.9'a düştü. Düz yollarda 100-110'a sabitledim. Ama trafik ve ışık da vardı.
    Ortalama hız:75km
    Tüketim:4.9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 3 Şubat 2017; 21:8:18 >

• 2017 model fiyat listesi aciklanmis.
    Fakat donanım özellikleri guncellenmemis sanirim?
    Ben mi yanlış görüyorum?
    Bunlar makyajlı kasa fiyatları mı
    1.2 Midline manuel 78.400
    1.2 Midline otomatik 90.200

1.2 Comfortline manuel 83.900
    1.2 Comfortline otomatik 95.700

1.6 tdi midline manuel 95.500
    1.6 tdi Comfortline manuel 103.400
    1.6 tdi Comfortline otomatik 115.200
    Vb.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makyajli kasa nezaman geliyor net bilgisi olan ? 2015 dsg comfortu satip soyle sari durbanli dsg higline alayim diyorum. Sizce mantiklimi ?

• ovrclds kullanıcısına yanıt
    Al hocam , dunyaya bir defa geliyorsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

Teşekkürler

Kapıları içerden kapatmak istemenizin sebebi nedir

Hocam ben aslında 98 model golf kullanıyorum. Araç sahibi arkadaşım, o öğrenmek istiyor ve nedenini bilmiyorum açıkçası:)

• ovrclds kullanıcısına yanıt
    Ne zaman çıkcagı tahminler üzerinde net birsey yok.

Aracınızı degiştirmeniz mantıklı yeni nesil almanız degil donanımlı arabaya geçtiğiniz için....

Renk konusu sıkıntılı Bana kalırsa.

Öte yandan artık günümüzde suv grubu ön planda ve bu böyle devam edecektir.

İnsanların yavas yavas bir üst arabalara binme taraftarıyım.

C segmenti hb kasanın tadını almışsınıx neden 2. Bir arabanız d segmenti olmasın ki. Veya c segmenti suv

Donanım acısından tekrar golfe binmeniz mantıklı fakat fırsatınız minkanınız varsa yeni arabalara kucak acmanız daha mantıklı...

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz. Higline olacagi icin gecmek istiyorum aslinda. D segmenti herzaman ekonomik olarak 2 inci elde daha fazla deger kaybediyor ve satisi daha zor. Birde golf tutku bende. Hicbir arabadan ayni keyfi alamiyorum bu segmentte

• 
Sayfa: önceki 23012302230323042305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.