Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Orijinalden alıntı: apaci0834

quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Standart Comfortline ile Highline arasındaki farklar:

Highline'da 17 jant, Bi-xenon far, led stop, led aydınlatmalı katlanır ayna, 6.5'' ekran, renkli ekranlı yol bilgisayarı, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, alüminyum alaşımlı stepne, %65 karartılmış arka ve yan camlar var.

Comfortline'da 16 jant, halojen far, halojen stop, 5'' ekran, renksiz ekranlı yol bilgisayarı, çelik jantlı stepne var. İkisinde de ön-arka park sensörü, alcantara spor koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, ön koltuk altlarında çekmeceler, ön-arka kol dayama, arka havalandırma, usb-aux-sd kart girişi, soğutmalı torpido, 7 hava yastığı vs. standart.

Çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek ödeyebilecekseniz ve uzun yıllar kullanacaksanız Highline öneririm.

Peki hocam comfortline da bulunan çekmece, ön arka kol dayama, arka havalandırma yok mu yoksa var da bilerek mi yazmadınız. O zaman Comfortline alıp sunroof alıp ince ekleme ile uzun süreli araç toplanabilir. Bakalım kredi keseme uygun çıkarsa alırım, yoksa biraz daha birikim yapmakta fayda var.

Boş Highline yerine dolu Comfortline alınabilir. Çarpışma önleyici, adaptif bi-xenon ve uzun far asistanı, şerit takip sistemi, ergoaktif, sunroof.

Ergo, sürüş konfor, ışık görüş ve sunroof ekletirsin düz highline ı olan geçerken "aaa cam tavan ve deri koltuk ne güzelmiş" der.

Sen de "olsun üzülme satarken 2000 tl daha pahalıya satarsın opsiyon almamakla iyi etmişsin, hem renkli ekran var çizgi film falan izlersin" dersin.

Valla hocam highline o kadar da boş değil arkadaşın anlatmasına göre. Aynı içeriği comfortline ye uygulatsan ne olur fiyat içine siner mi uzun vadeden sonra ne olur 2. el fiyatı bakmak lazım. Yastık altına biraz daha tepmek lazım dolu dolu highline 80'i bulur herhalde

• dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Sen de aracını satarken Comfortline'ı işaretlersin donanımlı araba bakan adam görmez bile ilanını.

Bağımsız süspansiyon, daha güçlü motor, led stop, katlanır ayna, 17 jant ne olacak peki ? Dışarıdan ben Comfortline'ım diye bağıracak araba. Ayrıca Comfortline'ı bu kadar doldurduğunuz zaman ST'leri de direkt Highline almaya yönlendiriyor, arabaya çok opsiyon ekletince vazgeçerseniz biz bunu satamayız vs. gibi saçma bahaneler uyduruyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dörtçeker

Sen de aracını satarken Comfortline'ı işaretlersin donanımlı araba bakan adam görmez bile ilanını.

Bağımsız süspansiyon, daha güçlü motor, led stop, katlanır ayna, 17 jant ne olacak peki ? Dışarıdan ben Comfortline'ım diye bağıracak araba. Ayrıca Comfortline'ı bu kadar doldurduğunuz zaman ST'leri de direkt Highline almaya yönlendiriyor, arabaya çok opsiyon ekletince vazgeçerseniz biz bunu satamayız vs. gibi saçma bahaneler uyduruyorlar.

Sırf satarken ne olacak diye opsiyondan vazgeçmem. Zaten sınırda kalanlar için bu öneri. Para varsa highline ı doldurmak daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    Arabayı dogan görünümlü şahin yapmaya gerek yok....
    Gercekleri satarken ögreniyorsun.
    Yok çarpışma yok şerit takip...

Arkadaşım sen araba kullanıyorsun bu zamana kadar çarpışma önleyicili arabamı kullandın, buzamana kadar şerit takip sisteminimi kullandın...

Araba kullanam, şahin olsun golf olsun S clas olsun her zaman dikkatli olmak zorunda.

Orta sınıf araba alıyorsunuz madem paranız var lüx sınıf sedana geçin istediğiniz opsiyonu ekletin 2. El dede zarar etmez...

...........
    Arkadaşım piyasa aldı başını gitti ve sıfır araba almak lüx olmaya başladı. Her gecen gün eski yıllara dönüyoruz...
    2. El almak daha mantık.

Higline almak daha mantık.
    Higline bike şu haliyle anca kendini toparlarken
    Comf donanıma abuk sabuk donanım ekletmek akıl kaarı degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Arabayı dogan görünümlü şahin yapmaya gerek yok....
    Gercekleri satarken ögreniyorsun.
    Yok çarpışma yok şerit takip...

Arkadaşım sen araba kullanıyorsun bu zamana kadar çarpışma önleyicili arabamı kullandın, buzamana kadar şerit takip sisteminimi kullandın...

Araba kullanam, şahin olsun golf olsun S clas olsun her zaman dikkatli olmak zorunda.

Orta sınıf araba alıyorsunuz madem paranız var lüx sınıf sedana geçin istediğiniz opsiyonu ekletin 2. El dede zarar etmez...

...........
    Arkadaşım piyasa aldı başını gitti ve sıfır araba almak lüx olmaya başladı. Her gecen gün eski yıllara dönüyoruz...
    2. El almak daha mantık.

Higline almak daha mantık.
    Higline bike şu haliyle anca kendini toparlarken
    Comf donanıma abuk sabuk donanım ekletmek akıl kaarı degil.

O zaman alırken higline alıp eğer para kalırsa sunroof veya daha güzel opsiyon almak mantıklı anlaşılan.

20.000 peşin ile mevcut mevzuat kredili highline almanıza izin vermeyecektir

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Üstüme vazife değil ama 20 bin peşinat ile 70-80 bin liralik araba almak bu devirde büyük cesaret..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

20.000 peşin ile mevcut mevzuat kredili highline almanıza izin vermeyecektir

O zaman 0 araba hayal desenize gidip 2.el temiz bakacağız o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Üstüme vazife değil ama 20 bin peşinat ile 70-80 bin liralik araba almak bu devirde büyük cesaret..

Elimde 60 bine kadar peşin olsa arabaya gömmem ki ben Eve yatırım yaparsın kira getirisi olur ama havalar ısındıkça arabasızlık dürtüyor işte kesemize uygun adam gibi bir şey bulmak zor gibi.
    Siz higline gerisine karışmayın...
    İnsan oğlu doyumsuzdur her zaman daha fazlasını ister.
    Arabada olmayan şeyleri kendisi bi şekilde yapmak ister bu ne zman ortaya çıkar.
    1 yıl arabayla tanışma süreci nedir ne degildir anlamaya çalıısyorsunuz.
    2.yıldan sonra keyifle binmek istiyorsunuz fakat bı sefer arabadaki eksiklikler göze çarpmaya başlıyor.

camlara film cektirme... Sarı halojen farlardan sıkılma...arac içi lambaları degiştirme. Jant degiştirme gibi gibi gibi degiştirmeye yönelik girişimlerde buluncaksınız.

Siz 5 yıldan bahsediyorsunuz.
    comf alıp keskelerle o,bu,şu ile ugraşana kadar
    Higline alıp keyifle binmekten başka birsey kalmıyor.

Bankanın yönetmeliğinde
    Fiyatı 50 bin tlden az olan arabalara %25 nakit geri kalanına kredi
    Fiyatı 50 bin tlnin üstünde arabalara %50 nakit geri kalanı kredi şeklinde oluyor...

İhtiyaç krediside çekebilirsinz. Faizi biraz yüksek ve 36 aya kadar taksit imkanı sunuluyor...

Hazırdaki paraya dag bile dayanmaz.
    Bence biran önce araba alıp bi yerden başlayın...

• quote:

quote:

Standart Comfortline ile Highline arasındaki farklar:

Highline'da 17 jant, Bi-xenon far, led stop, led aydınlatmalı katlanır ayna, 6.5'' ekran, renkli ekranlı yol bilgisayarı, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, alüminyum alaşımlı stepne, %65 karartılmış arka ve yan camlar var.

Comfortline'da 16 jant, halojen far, halojen stop, 5'' ekran, renksiz ekranlı yol bilgisayarı, çelik jantlı stepne var. İkisinde de ön-arka park sensörü, alcantara spor koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, ön koltuk altlarında çekmeceler, ön-arka kol dayama, arka havalandırma, usb-aux-sd kart girişi, soğutmalı torpido, 7 hava yastığı vs. standart.

Çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek ödeyebilecekseniz ve uzun yıllar kullanacaksanız Highline öneririm.

Peki hocam comfortline da bulunan çekmece, ön arka kol dayama, arka havalandırma yok mu yoksa var da bilerek mi yazmadınız. O zaman Comfortline alıp sunroof alıp ince ekleme ile uzun süreli araç toplanabilir. Bakalım kredi keseme uygun çıkarsa alırım, yoksa biraz daha birikim yapmakta fayda var.

Gecen hafta 2014 model 1.2 tsı dsg confort aldım. İlk sahibi sağolsun 10.000 tl uzeri ilave donanım eklemiş ;)

Sizin yazdığınız " 17 jant, Bi-xenon far, led stop, led aydınlatmalı katlanır ayna, 6.5'' ekran, renkli ekranlı yol bilgisayarı, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, alüminyum alaşımlı stepne, %65 karartılmış arka ve yan camlar hepsi mevcut

confort fiyatının biraz üstüne kazasız tertemiz highline aldım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1453since -- 20 Haziran 2016; 19:19:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam çok haklısın. Şimdi higline araba zaten dolu bir tek aklıma sunroof geliyor oda hani ilerde sorun yaratmazsa taktırırım yoksa onuda eş geçerim. 1 2 sene sonra onuda taktirsaydim demektense başta taktırırım daha iyi olur. Şimdi araba 70 80 bin olsa en az 35 40 milyar peşinat yapmam lazım oda beni 3 5 ay ileri atar bu sefer yıl sonu gelir belki güzel indirim kampanya olursa çok cazip teklif ile girilir diye düşünüyorum ama şimdi 20 25 peşin verip gerisini borç harç bulup yüksek faiz ile arabayı çok uçuk rakama alırsam bu sefer bana koyar 3 5 ay daha buralarda dolaşıp higline bakınmam lazım. Sizin gibi üstatlar ile konuşup düzgün birşey almak çok mantıklı olacak. Peki polo önerir misin hocam ?

• quote:

Çekmece hariç diğerleri bütün donanımlarda standart olduğu için yazmadım. 1.2 Comfortline'a sürüş konfor paketi, ışık görüş paketi eklenebilir. Sürüş konfor paketi ile hız sabitleyici, ışık görüş paketi ile de far sensörü, yağmur sensörü kendiliğinden kararan dikiz aynası, coming home, leaving home gibi özellikler geliyor.

Cekmece benim confortta var

• Arkadaslar ;
    camların lazer kartmamı yoksa filmmi olduğunu nasıl anlarız
    aracta yazılım olup olmadığını nasıl anlarız
    Birde dsg ve ekranın yazılım guncellemmesi nasıl yapılıyor ve ucretlimi

• 1453since 1 kullanıcısına yanıt
    Evet var, yok demedim zaten Midline Plus'ta yok sadece. Çekmece dışındaki diğer yazdığım donanımlar(ön-arka kol dayama, arka havalandırma, 7 hava yastığı) her seviyede standart.
  • quote:

Hocam çok haklısın. Şimdi higline araba zaten dolu bir tek aklıma sunroof geliyor oda hani ilerde sorun yaratmazsa taktırırım yoksa onuda eş geçerim. 1 2 sene sonra onuda taktirsaydim demektense başta taktırırım daha iyi olur. Şimdi araba 70 80 bin olsa en az 35 40 milyar peşinat yapmam lazım oda beni 3 5 ay ileri atar bu sefer yıl sonu gelir belki güzel indirim kampanya olursa çok cazip teklif ile girilir diye düşünüyorum ama şimdi 20 25 peşin verip gerisini borç harç bulup yüksek faiz ile arabayı çok uçuk rakama alırsam bu sefer bana koyar 3 5 ay daha buralarda dolaşıp higline bakınmam lazım. Sizin gibi üstatlar ile konuşup düzgün birşey almak çok mantıklı olacak. Peki polo önerir misin hocam ?

Polo şahsen önermem İç hacmi oldukca dar ve basık, bagajı yok denecek kadar az.
    B segmenti hb kasada opel corsa tutukmakta beraberinde ford fiesta.

yıl sonu indirimi volkswagende olmuyor.
    Adam zaten milleti sıraya dizmiş mecbur alacak gözüyle baktıgı için indirim onlar için yabancı kelime.

Burdaki arkadaşlarımızın çogu farklı illerden aldı.
    Hangi bayi sıkı indirim yapıyorsa onu tercih ediyor.

Daha önce sunrooflu araba kullanmadıysanız pek aramazsınız ... Kullandıysanız vazgeçilmez opsiyonlar arasında.
    Sıkıntı çıkardıgını duymadım, bir kaç trim sesden dolayı rahatsız olan arkadaşlar dışında...

Aklınızı pek karıştırmak istemem kafanızdaki araba golfse golfe yönelin. Konunun basında bahsettiğim gibi 80 binlira iyi para

• quote:

quote:

Hocam çok haklısın. Şimdi higline araba zaten dolu bir tek aklıma sunroof geliyor oda hani ilerde sorun yaratmazsa taktırırım yoksa onuda eş geçerim. 1 2 sene sonra onuda taktirsaydim demektense başta taktırırım daha iyi olur. Şimdi araba 70 80 bin olsa en az 35 40 milyar peşinat yapmam lazım oda beni 3 5 ay ileri atar bu sefer yıl sonu gelir belki güzel indirim kampanya olursa çok cazip teklif ile girilir diye düşünüyorum ama şimdi 20 25 peşin verip gerisini borç harç bulup yüksek faiz ile arabayı çok uçuk rakama alırsam bu sefer bana koyar 3 5 ay daha buralarda dolaşıp higline bakınmam lazım. Sizin gibi üstatlar ile konuşup düzgün birşey almak çok mantıklı olacak. Peki polo önerir misin hocam ?

Polo şahsen önermem İç hacmi oldukca dar ve basık, bagajı yok denecek kadar az.
    B segmenti hb kasada opel corsa tutukmakta beraberinde ford fiesta.

yıl sonu indirimi volkswagende olmuyor.
    Adam zaten milleti sıraya dizmiş mecbur alacak gözüyle baktıgı için indirim onlar için yabancı kelime.

Burdaki arkadaşlarımızın çogu farklı illerden aldı.
    Hangi bayi sıkı indirim yapıyorsa onu tercih ediyor.

Daha önce sunrooflu araba kullanmadıysanız pek aramazsınız ... Kullandıysanız vazgeçilmez opsiyonlar arasında.
    Sıkıntı çıkardıgını duymadım, bir kaç trim sesden dolayı rahatsız olan arkadaşlar dışında...

Aklınızı pek karıştırmak istemem kafanızdaki araba golfse golfe yönelin. Konunun basında bahsettiğim gibi 80 binlira iyi para

Gençliğinden beri orta yaş seviyesine gelene kadar hep golf hayranlığım var. İşte bu peşinat muhabbeti için biraz zaman ayırıp para denkleştirmem lazım ondan sonra üzerine kredi çekip ancak alabilirim ya da 2014 o civarda 2.el bakarım ama önceliğim 0 alıp minimum 5 sene kullanmak. Rabbim herkese nasip etsin inşallah.

• Guduset G kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizde hangi parça değişti acaba? Bilgi verebilirmisiniz? Hangi bayide değişti onuda belirtirseniz bende bulunduğum yerdeki servislere belirteceğim. Teşekkürler.
  • quote:

Siz higline gerisine karışmayın...
    İnsan oğlu doyumsuzdur her zaman daha fazlasını ister.
    Arabada olmayan şeyleri kendisi bi şekilde yapmak ister bu ne zman ortaya çıkar.
    1 yıl arabayla tanışma süreci nedir ne degildir anlamaya çalıısyorsunuz.
    2.yıldan sonra keyifle binmek istiyorsunuz fakat bı sefer arabadaki eksiklikler göze çarpmaya başlıyor.

camlara film cektirme... Sarı halojen farlardan sıkılma...arac içi lambaları degiştirme. Jant degiştirme gibi gibi gibi degiştirmeye yönelik girişimlerde buluncaksınız.

Siz 5 yıldan bahsediyorsunuz.
    comf alıp keskelerle o,bu,şu ile ugraşana kadar
    Higline alıp keyifle binmekten başka birsey kalmıyor.

Bankanın yönetmeliğinde
    Fiyatı 50 bin tlden az olan arabalara %25 nakit geri kalanına kredi
    Fiyatı 50 bin tlnin üstünde arabalara %50 nakit geri kalanı kredi şeklinde oluyor...

İhtiyaç krediside çekebilirsinz. Faizi biraz yüksek ve 36 aya kadar taksit imkanı sunuluyor...

Hazırdaki paraya dag bile dayanmaz.
    Bence biran önce araba alıp bi yerden başlayın...

Hem insanoğlu doyumsuzdur daha fazlasını ister diyorsun hem şerit takip, uzun far asistanı, sunroof falan gereksiz diyorsun. Ne dediğin belli değil. Şu konuya sırf senin yüzünden daha az giriyorum artık. Kusura bakma engelliyorum.

Tamam herkes highline alsın.
    1.2 1.0 motor çekmez
    Opsiyon gereksizdir.

Az yaz da değeri olsun. Araç al da kurtulalım ne alacaksan al umarım başka marka alır şu forumdan gidersin.

• Arkadaşlar merhaba,
    Citroen C4 1.6 ehdi exculisve aracımı sattım. Aylık maksimum 1000 km yol yapıyorum. Bugün yarın Golf almayı düşünüyorum.
    1.2 TSI, 1.4 TSI, 1.6 TDI arasında kaldım.. Bu 3'ü içinde comfort paketini düşünüyorum.. 1.2 TSI alırsam sürüş konfor ve ışık paketi içinde geliyor.

Siz ne tavsiye edersiniz.
    benim aklıma takılan en büyük sorun 1.2 TSI ile ilgili, süspansiyonları. Bağımlı süspansiyon hem yolu daha fazla hissettirir hem de yol tutuşu düşürür diye düşünüyorum.
    yardımlarınızı rica ederim
  • 
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.