Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sam0

Hocam şu konuda her 3 mesajdan biri sizin. Merak ettim sizde ne araç var tam olarak?

bende hiç bir araba yok,
    mevcut arabamı degiştirmek üzere golfe nasiplendik, nasibimizde ev almak varmış ev aldık.
    şimdi durumumu düzene sokup 2. el golfe nasiplenecegiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodysolid

arabamı 30 000 km bakımı için servise bıraktım.

793 tl servis ücreti dedi. %5 indirim yapabildi.

200 tl de motor yıkama klima temizliği denen bir şey aldım. yaklaşık 1000 tl ye çıkacak.

15. bin bakım gibi 30. bin bakım da aynı şekilde standart bakım yapılcak.
    aracınız dizelse 2 yılda bir yakıt filitresi degişir.
    standart bakım 600 lira 193 liraya ben yakıt filitresi görmedim.

yag, yag filitresi, hava filitresi, polen filitresi dısında hangi parca 190 lira merak ettim.

30 bin bakım için klima temizliği veya motor yıkama erken diye düşünüyorum, en az 60 bin kmden sonra bu ihtiyaçlar karşılanır.

zubizu diye program var.
    anlaşmalı tüm yerde %10 ndirim yapan program.
    volkswagen bakımda işcilikte %10 indirim yapıyordu.
    toplamda %5 indirim daha iyi...

tüm servislerde a markası B markası standart %10 indirim yapılıyor... volkswagen yine burdada devam ediyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Hocam şu konuda her 3 mesajdan biri sizin. Merak ettim sizde ne araç var tam olarak?

bende hiç bir araba yok,
    mevcut arabamı degiştirmek üzere golfe nasiplendik, nasibimizde ev almak varmış ev aldık.

Bunun arabası falan yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akınhoca

quote:

quote:

bende hiç bir araba yok,

Bunun arabası falan yok

Senin fındık motorlu araban varda ne yapabiliyorsun ....

• quote:

quote:

quote:

bende hiç bir araba yok,

Bunun arabası falan yok

Bu ne biçim üslup böyle...

Bir de hoca olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

quote:

quote:

quote:

bende hiç bir araba yok,

Bunun arabası falan yok

Bu ne biçim üslup böyle...

Bir de hoca olacak

Hocam insanlardaki mantık olmayınca böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz.
    bi söz var okumuş ama adam olamamış.

• Dün takasa vermek için 2014 golf 1.2 tsi dsg pasifik mavi sürüş konfor paketli 20.000 km de boyasız aracımı dod a götürdüm 60.500 tl fiyat verdiler şaka gibi bide fiyatları çok öldürmüyoruz dediler. hangi salak piyasanın 7 bin altına aracını takasa verir.

• emrecarpar E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim 2016 çıkışlı 2015 model 8000 km de 1.4 tsi 125 hp manuel comfortline+sürüş paket+ışık görüş+usb bluetooth dışı beyaz içi bej aracıma takasta 53 verdiler izmir audi bayisi ne dersin?öldürmenin kitabını adam resmen.dışarda piyasasını tam bilmiyorum ama 64-67 arasına gidiyordur diye tahmin ediyorum.

• Belirttiğiniz gibi aracınızın gercek degeri 64 binlira. Zorlanırsa 67 binliraya...

Galerici olsun alsaycı olsun , bayiler olsun sizin arabadan ekmek yer. Adamlarda sizden ucuza alıp normal piyasa degerinde satcaktır... Fakat 53 binlira gercekten komik rakam.
    Galericiye götürseniz. Temiz 60 binlira sayar. 4 binlirada kaar payı..

• 2014 1.6 tdi dsg new beetle 6000km bmw borusan 78.000 tl verdi takasa. araç da vuruk felan trimer yok geçen hafta sattım 87000tl ye gitti
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece ne veriyorlar diye merak ettiğim için sordum arabayı satmaya bile niyetim yoktu ama 53 diyince zor tuttum kendimi başka sözler sarfetmemek için ve aynı bayide sıfır araç satışında başka bayilere göre 2-3 bin lira yüksek fiyat veriyor yani tam bir soygun yeri.

• Bu tür firmaların hepsi böyle. Ben de Acarlar VW'e götürdüm arabayı, piyasası 28 bin TL'den başlayan arabaya 16-17 bin TL veririz dediler. Tamam dedim çıktım bayiden. 1 hafta sonra 30 bin TL'ye sattım.
  • Hayırlı geceler üstatlarım bende kendimi ayarlayabilirsem Golf almak istiyorum yalnız bu higline ve comfortline arasında ne var. Yani higline alınca opsiyonlar eklemeden araba dolu hale mi bürünüyor açıklar mısınız vede ben alacak olursam 5 seneden aşağı satmayı kesinlikle düşünmüyorum. Ne gibi tavsiyeniz olur çok uçmadan 20k nakit gerisi kredi gibi düşünüyorum 20k 30 civarı da olabilir. Bu şekilde araba almak mantıklı mı yoksa 2.el mi araştırmak lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Belirttiğiniz gibi aracınızın gercek degeri 64 binlira. Zorlanırsa 67 binliraya...

Galerici olsun alsaycı olsun , bayiler olsun sizin arabadan ekmek yer. Adamlarda sizden ucuza alıp normal piyasa degerinde satcaktır... Fakat 53 binlira gercekten komik rakam.
    Galericiye götürseniz. Temiz 60 binlira sayar. 4 binlirada kaar payı..

Hocam Kolay Gelsin
    Size bir sorum olacak.

Aracım Golf 7 Comfortline 1,2 TDI Otomatik.
    50.000 Km de.

Dün öğrendim bujilerin değişmesi gerekiyormuş. Hatta baya geç kalmışım bu konuda.

Tavsiye edeceğiniz buji var mıdır acaba?
    Teşekkürler
  • apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    Standart Comfortline ile Highline arasındaki farklar:

Highline'da 17 jant, Bi-xenon far, led stop, led aydınlatmalı katlanır ayna, 6.5'' ekran, renkli ekranlı yol bilgisayarı, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, alüminyum alaşımlı stepne, %65 karartılmış arka ve yan camlar var.

Comfortline'da 16 jant, halojen far, halojen stop, 5'' ekran, renksiz ekranlı yol bilgisayarı, çelik jantlı stepne var. İkisinde de ön-arka park sensörü, alcantara spor koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, ön koltuk altlarında çekmeceler, ön-arka kol dayama, arka havalandırma, usb-aux-sd kart girişi, soğutmalı torpido, 7 hava yastığı vs. standart.

Çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek ödeyebilecekseniz ve uzun yıllar kullanacaksanız Highline öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Highline'da 17 jant, Bi-xenon far, led stop, led aydınlatmalı katlanır ayna, 6.5'' ekran, renkli ekranlı yol bilgisayarı, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, alüminyum alaşımlı stepne, %65 karartılmış arka ve yan camlar var.

Comfortline'da 16 jant, halojen far, halojen stop, 5'' ekran, renksiz ekranlı yol bilgisayarı, çelik jantlı stepne var. İkisinde de ön-arka park sensörü, alcantara spor koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, ön koltuk altlarında çekmeceler, ön-arka kol dayama, arka havalandırma, usb-aux-sd kart girişi, soğutmalı torpido, 7 hava yastığı vs. standart.

Çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek ödeyebilecekseniz ve uzun yıllar kullanacaksanız Highline öneririm.

Peki hocam comfortline da bulunan çekmece, ön arka kol dayama, arka havalandırma yok mu yoksa var da bilerek mi yazmadınız. O zaman Comfortline alıp sunroof alıp ince ekleme ile uzun süreli araç toplanabilir. Bakalım kredi keseme uygun çıkarsa alırım, yoksa biraz daha birikim yapmakta fayda var.

• apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    Çekmece hariç diğerleri bütün donanımlarda standart olduğu için yazmadım. 1.2 Comfortline'a sürüş konfor paketi, ışık görüş paketi eklenebilir. Sürüş konfor paketi ile hız sabitleyici, ışık görüş paketi ile de far sensörü, yağmur sensörü kendiliğinden kararan dikiz aynası, coming home, leaving home gibi özellikler geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 20 Haziran 2016; 14:41:30 >
  • Uygar_Oz kullanıcısına yanıt
    Hocam
    Size kim ne dedi bilmiyorum fakat hemen degişmesi gerektiğini söyleyen kişi bujiye bakmadan söyleyemez.

Sizin şikayetiniz vardır, aracım çok yakmaya başladı, performanda düşüklük vargibi başka birilerine söylediyseniz...
    Araban kaç km de, hiç buji degiştimi diye soru sorup siz hayır dediyseniz. Karşınızdaki kişinin bujilerden şüphelenmesi normaldir fakat hemen acil diye birsey yok...

Normal bir buji standart ömrü 60.000 km dir benzinli araba için
    Dolayısıyla bujinin hemen degişmesine gerek yok ama degişirse daha iyi olur...

Orjinal bujiler kaç tırnaklı bilmiyorum...
    Orjinal volkswagenin bujilerini tercih etmeniz sizin açınızdan daha iyi olcaktır... Cünkü fabrika motorun genel durumuna göre bujiler yerlestirmekte ne çok nede az..

Piyasada iridyum- platin isimli tek tırnaklı bujiler mevcut fakat verdiğin paraya degmez....
    Onun yerine orjinal bujiyi 2 bakımda 1 degiştir daha faydasını görürürsün bu yüzden farklı bujiler takarak motoru sıkıntıya sokmanın anlamı yok...

Buji markası olarak 3 marka var bosch, denso ve ngk
    Ben bosch tercih ederim eger orjinal buji kullanılmayacaksa
    Keza zaten aracın orjinal bujisi bu 3 markadan biridir mutlaka..

Ayriyetten şunuda belirtmek isterim.
    Akünüzünde ömrü dolmak üzere ortala 1 akü 60.000 km götürmekte .
    Arabalar yaşlandıkca baglantı kabloları iletkenliği azalır dolayısıyla mevcut akü amperinizi + 10 yaparsanız
    Aracınızdaki 60 amperdir siz 70 yapabilirsiniz..
    Orjinal aküye göre biraz büğme gösterir akü yeri müsayipsa sıgar, degilse üstündeki kaç amperse ona göre alın.
    60 amper standart tır büyük olasılıkla.

• quote:

Çekmece hariç diğerleri bütün donanımlarda standart olduğu için yazmadım. 1.2 Comfortline'a sürüş konfor paketi, ışık görüş paketi eklenebilir. Sürüş konfor paketi ile hız sabitleyici, ışık görüş paketi ile de far sensörü, yağmur sensörü kendiliğinden kararan dikiz aynası, coming home, leaving home gibi özellikler geliyor.

Alacağım dönemlerde siz ve sizin gibi üstatlardan bilgi almak en doğru seçenek olur, tekrar tekrar teşekkür ederim hayırlı ramazanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apaci0834 -- 20 Haziran 2016; 15:33:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apaci0834

quote:

Peki hocam comfortline da bulunan çekmece, ön arka kol dayama, arka havalandırma yok mu yoksa var da bilerek mi yazmadınız. O zaman Comfortline alıp sunroof alıp ince ekleme ile uzun süreli araç toplanabilir. Bakalım kredi keseme uygun çıkarsa alırım, yoksa biraz daha birikim yapmakta fayda var.

Boş Highline yerine dolu Comfortline alınabilir. Çarpışma önleyici, adaptif bi-xenon ve uzun far asistanı, şerit takip sistemi, ergoaktif, sunroof.

Ergo, sürüş konfor, ışık görüş ve sunroof ekletirsin düz highline ı olan geçerken "aaa cam tavan ve deri koltuk ne güzelmiş" der.

Sen de "olsun üzülme satarken 2000 tl daha pahalıya satarsın opsiyon almamakla iyi etmişsin, hem renkli ekran var çizgi film falan izlersin" dersin.

• 
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.