Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (7 Mobil) - 2 Masaüstü7 Mobil
53.159
Cevap
509
Favori
3.466.281
Tıklama
Giriş
    438 Mesaj

Hocam 8300 km oldu shell v-power dan başka yakıt almadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    TiFoSi_BJK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ön bilgi vermek gerekirse
    1.4 tsi dsg comfortline 8100 km de. 2014 model 122 hp
    1.2 tsi dsg comfortline 6600 km de. 2015 model 110 hp
    2 aracı da aynı 2 kişi araçta olacak şekilde ve aynı sürücüyle,
    aynı hava şartlarında
    Aynı tip ve boyut jantlarla
    farklı düzey depo benzinle (1.2 de benzin 10 litre kadar daha fazla)
    ikisininde bagajı boş sadece stepne olacak şekilde
    aynı lastik basıncında

test ediyoruz. 12 beygirlik farkı gerçekten pek fark edemedik. Hatta 1.4 te 1 kişi fazlayken kısa mesafe 50-100 km denemesinde 1.2 geçti. Yani 70 kilo fark varken bile 1.4 fark yaratamadı. 2 araçtada tek sürücü olsa 1.4 fark atabilirdi.

Yokuş yukarı hızlanma testinde 1.2 dik bir yokuşun tepe noktasını 171 km hızla tamamladı. İniş çıkışlı yol testinde 200 km. Düz yol testi henüz yapamadık. Aynı şartlarda 1.4 ün durumunu yarın videoya çekeceğiz.

Viraj dönüş testinde 1.2 ve 1.4 arasında anlamlı bir fark bulamadık. Lastiklerin farklı marka olması ve 1.2 nin daha yeni olması nedeniyle de olabilir ancak virajlarda 1.2 nin salınımını 1.4 sahibi arkadaş daha az buldu.

Sıfırdan hızlanma testinde 2 aracın da gayet stabil olduğunu ve patinaja düşmediğini gördük.

Kasisten geçişlerde bağımsız süspansiyon ve torsiyon çubuğu arasında bir fark göremedik.

Audi A3 1.6 dizel, Leon 1.2 tsi dsg ve Golf 1.2 tsi dsg arasında yapılan 0-140 testinde 1.2 tsi araçlar anlamlı oranda fark attı.

Audi A3 1.6 dizelin 30-40 derece eğimli oldukça dik bir yokuşta 160 km hızla çıktığını ancak 1.2 tsi dsg nin 3 kişi ve bagajlarla aynı yoda 130 km hızla çıktığını tecrübe ettik. Bu durumda torkun 140 km hız sonrası bir miktar daha etkili olabileceğini gördük.

Leon 1.2 tsi dsg ve Golf 1.2 tsi dsg testinde Leon 105 hp Golf 110 hp olmasına rağmen aralarında anlamlı fark oluşmadı. Leon'un ağırlık azlığı nedeniyle aynı hp de küçük miktarda atik olabileceğini düşündük.

Testin detaylı incelemesini ilerleyen günlerde yayınlayacağız.

Testimize eklememizi istediğiniz başka konular ve sorular varsa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

• Yarbay
    13965 Mesaj

Tamam bir kere depoyu tam doldurarak kalbirasyon yapılması gerekiyor. Yolbigisayarı ile pompa verisi arasındaki sapmanın hespalanıp vcds kablosu ile bağlanarak kalibre edilmeli

|
    |
    dogantr661 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
    • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

• Iphone 8 plus
  • Yüzbaşı
    438 Mesaj

Emeğinize sağlık hocam.parke taşlı yolda 1.2 tsi ve 1.4 tsi motoru test eder misiniz?bir de araçların km ve lastik bilgilerini de yazarsanız güzel olur

|
    |
    dtsaykopat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dogantr661

Emeğinize sağlık hocam.parke taşlı yolda 1.2 tsi ve 1.4 tsi motoru test eder misiniz?bir de araçların km ve lastik bilgilerini de yazarsanız güzel olur

Arka koltuk testini yarın yapıyoruz. Parke taşlı yol bulabilirsek mutlaka çekeriz. Bu tırtıklı yol dediğimiz eski tip asfalt yol var. Bir de yenileme çalışması olan yol ve çamur yol var. Hepsini sığdırabilirsek yapalım diyoruz.

Mutlaka bir fark vardır ancak ön koltukta göremedik. Umutları arka koltuğa sakladık şimdilik.

Kolay gelsin hocam:)tek kişilik kullanımlı performans testlerini de gösterebilirseniz çok güzel olur.golf her haliyle çok özel çok güzel;)

|
    |
    dtsaykopat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birkaç sorum olacak golf 6 ile ilgili. Golf6 sayfasını bulamadım kusuruma bakmayın.
    Sorum şu golf 6 bluemotion tdi özel bir seri midir? Benim bildiğim sadece yakıt tasarrufu sağlayan donanımsız bir araç. Golf6 dizel alacak olsam bluemotion mu olmalı yoksa comfortline daha mı iyidir donanım açısından. Bunlar ayrı bir seri mi bilmiyorum. Hangisi daha dolu bir araç.

Aynen benimde bildiğim yakıt tasarrufu saglayan motorun adı...
    Vakti zamanında poloya baktıgımda extra bir iki dınanım fazlaydı.
    Bu zamana kadar abudik kubidik isimlerim mevcut donanımdan üstün oldugunu görmedim şahsen.
    Comf donanım tercih edin.

|
    |
    albea_koliq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dogantr661

Ben 1.0 ve 1.2 dersen 1.2 yi tercih ederdim.her zaman hacim+turbo mantıklı.hacim ana yemekse, turbo tatlısı.ana yemek güzel olacak ki tatlıdan keyif alasın.

her zaman öyle değil. iş körü körüne motor hacmine bağlı değil. şu an ki 1.2 ve 1.4 motor aynı teknolojiye sahip, o sebeple 1.4 daha iyi ama 1.0 motor her bakımdan 1.2'den üstün, daha gelişmiş bir motor. 1.2,1.4 motor kalkacak, 1.0 ve 1.5 motorla devam edecekler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: albea_koliq

Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar öncelikle.
    Birkaç sorum olacak golf 6 ile ilgili. Golf6 sayfasını bulamadım kusuruma bakmayın.
    Sorum şu golf 6 bluemotion tdi özel bir seri midir? Benim bildiğim sadece yakıt tasarrufu sağlayan donanımsız bir araç. Golf6 dizel alacak olsam bluemotion mu olmalı yoksa comfortline daha mı iyidir donanım açısından. Bunlar ayrı bir seri mi bilmiyorum. Hangisi daha dolu bir araç.

şu an tüm golf'lerde bluemotion var ama golf 6'da var mıydı bilmem.

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Bilgin varsa yaz yoksa sus be adam, her konuda birşey yazmana gerek var mı?
    Golf 6 sorulmuş 7 lerde var 6 larda bilmiyorum yazmaya gerek var mı?

Gılf 6 larda bluemotion bir donanjm seviyesi
    Alçaltılmış ve rüzgar direnci azaltılmış şasi, yine rüzgar direncini azaltmak için body kit parçaları ile dış donanım tamamlanmış 1.6 dizem manuel şanzıman kombinasyonu, comfortline benzeri donanım ama bazı kalemleri eksik bazı ekstraları var

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.

• Iphone 8 plus

• Yarbay
    11506 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Bilgin varsa yaz yoksa sus be adam, her konuda birşey yazmana gerek var mı?
    Golf 6 sorulmuş 7 lerde var 6 larda bilmiyorum yazmaya gerek var mı?

Gılf 6 larda bluemotion bir donanjm seviyesi
    Alçaltılmış ve rüzgar direnci azaltılmış şasi, yine rüzgar direncini azaltmak için body kit parçaları ile dış donanım tamamlanmış 1.6 dizem manuel şanzıman kombinasyonu, comfortline benzeri donanım ama bazı kalemleri eksik bazı ekstraları var

sana mı soracam?
    |
    |

• Yarbay
    2099 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

15 bg 25 tork insanlar araçlarına çip taktırıp elde edebiliyorlar.
    Az çok biliyorsunuzdur ABT YAZILIM volkswagene garanti veren firma istediği rakam 5000 tl.

Yani 1.2 motora cip takıp 135-140 bg elde edilebilir fakat motor kücük hacimli oldugu için ömründen ömür gidecek.
    Kolayı varken 1.4 almak mantılı hal alır.

1.4 motoru hoş beş yazmışsınız eyvallah.
    Peki 1.2 motoru sıkıştırdıgında 1.4 kadar az yakabiliyormu.
    1.2 motoru normal kullanırsan az yakar bormalin üstünde kullanılırsa 1.4 den de fazla yakar.

1.4 motorun üzerinde 225 ebatında lastik var
    1.2 motorun üzerinde 205 ebat lastik var buda tüketime yardımcı olur.
    1.2 motora 225 takıldıgında en az 0,3 degeri oynatır.

225 ebat ile 1.4 motorun şehir dışı tüketimi 1.2 motor ile aynıysa bu 1.2 nin fazla yaktıgının göstergesidir.

Ferrariye binen Devamlı 200-300 basacak diye bir kayde yok.
    Ferrariyi kullananda 90 km hızla gidebiliyor.

Cebinizde fazla para okursa rahat rahat hareket edersiniz.
    Yoksa çekinirsiniz.
    Motorda öyledir fazla beygir olursa istediğiniz zaman hızlanırsınız istediğiniz zaman 1.2 motor gibi davranadırabilirsiniz.
    Bu yüzden 1 saniye hızlanması var zart zurt hikaye.
    0-100 de durum böyle. 100 km üstünde durum nasıl bunu anlatan yok.

Ben her zaman yüksek motordan yanayım..,
    Kimisinin bütcesi el vermiyorsa en iyi motor 1.2 derim.

150 bg olayına gelince
    Motor atak kendini gösteriyor fakat 2 silindirli sistem devreye girip girmediğini anlaşılmadıgı için 1.4 125 bg den fazla yakma durumu söz konusu.

Yazdıklarını okudum ama 1.2 1.4 farkı sandığın kadar değil. 2 gündür videolu test yapıyoruz. Farklı sürücülerle farklı yollarda testler yaptık. Ayrıca bağımsız süspansiyon testi de yaptık ve yapıyoruz. Malesef verilen paraya, yakıta, vergiye değecek bir fark yok. Senin kafanda olsa insanlar kimse Leon almaz. Sadece Fr da vardı daha düne kadar. O zaman bütün Leonları çöpe atalım. Nickin de leon gerçi.

• Yarbay
    9655 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

Yazdıklarını okudum ama 1.2 1.4 farkı sandığın kadar değil. 2 gündür videolu test yapıyoruz. Farklı sürücülerle farklı yollarda testler yaptık. Ayrıca bağımsız süspansiyon testi de yaptık ve yapıyoruz. Malesef verilen paraya, yakıta, vergiye değecek bir fark yok. Senin kafanda olsa insanlar kimse Leon almaz. Sadece Fr da vardı daha düne kadar. O zaman bütün Leonları çöpe atalım. Nickin de leon gerçi.

her arabanın bir alıcısı vardır.
    araba alanlarada satanlarda söylerim, hersey nasip kısmet işi peynir gibi satılan araba 1 ay 3 ay 6 ay beleyip satılırken.
    hiç satılma ihtimali olmayan araba 1 saat 1 gün 10 gün sonra satılabiliyor.
    dolayısıyla bu kafada olan bu almaz etmez diye birsey yok.

iki örnek.
    1.arkadaşım citröen c3 aracını satma durumunda kaldı ilan verdi. 1 aya kadar satılır diye ümit ederek ilan verdi, pat araba 3 gün sonra satıldı.
    2. benim yorumlarımdan 1.2 yi kötülemiş oldugumu , 1.4 motoru övdüğümü düşünebilirsiniz...
    suanda bütcemi düzeltip en kısa zamanda araba alma peşindeyim. şuanda baktıgım arabalar 1.2 comf + opsiyonlu+bej dösemeli arabalara bakıyorum.
    yeri geldiğinde milyonları savururken yeri geldiğinde 1 lirayı arar durumlarımız oldu.
    ben her zaman güçlü motordan yanayım fakat bütce ve mantık dogrultusunda 1.2 motora yönleniyorsun.

dolayısıyla benim kafa, onun kafa aynı veya degili ben tartışmıyorum.

ben otomotiv sektöründeyim bu işin ne oldugunu inciğine kadar bilen birisiyim.
    araba sürücünün bilgisi deneyimiyle, üreticinin bilgisi deneyimi farklıdır.

otmosferikten ,düşük hacimli motorlara geçiş sırasında çoğu insan gitmez,çekmez alınmaz derken , ben araba balgibi gider,kaymak gibi yol alır fakat bunun karşılıgında yakıtı fazla tüketir dedim.

bir grup arkadaş test etmek ile bir birinden farklı tanımayan kişilerin test etmesi farklıdır. aynı grupraki kişiler psikolojikmen etkilenir.

armudun sapı üzümün çüpü dersen hiç bir zaman elmayı yiyemezsin.
    yani yok yakıttı yok yok vergiydi, yok kaskoydı dersen hiç bir zaman mercedese binemezsin.

siz bana dediniz ki sizin kafada olanlar leon almaz.
    eee sizin kafada olanlar hiçbir zaman 1.4 turbolu ve üstü hacimli motora binemeyecek.

bmw mercdes 5 serisi, Eserisinde 1.6 turbolu motor var ....
    alanlarada şunu söylüyorum 1.6 motorlar ancak bedenlerine sahip olur, ruhuna asla diyorum.

sizlerin 1.2 1.4 tartışması züüürt tartışmasına döncek gibi.
    gerek yok, yakıt gereksiz, gereksiz para yok bilmem ne.

arkadaşlar, benim yazdıklarım kendi bilgim ve tecruberilerimdir.
    devamlı örnek ve atasözleri deyimlerden gidiyorum fakat .

bakın hız sabitleyiciden örnek veriyorum vede noktalıyorum.
    hız sabitleyici nezaman ,ne için gerekli...... sizlerde biliyorsunuz ki uzun yolda açılır gerek ayak konforu için gerekse yakıt tüketimi için hız sabitleyici kullanılır.
    hız sabitleyici olmayanlarda ayagına gözlerine kuvvet devir göstergesi,anlık yakıt durumu vs vs bakınıp durcaksınız...yeri geldiğinde sıkılıp keske 1000 lira fazla verseydim diyeceksiniz.

eeee kıytırık hız sabitleyicide durum böyleyken
    neden düşük hacimli1.2 motoru tercih ediyorsunuz. kasko vergiydi, yakıttı 0-100 dı hepsi bahane

güçlü yüksek hacimli motor neden, ne için gerekli bunu kendinize sorun.

yorumum bayag uzun oldu, örneklerimde çok oldu şimdi siz sayıp sayıp psikopata baglarsınız. Nikin de saykopat gerçi.
    |
    |

• Binbaşı
    1066 Mesaj
    Amma uzadı bu 1.2 1.4 olayı.
    Kimse benim yoğurdum ekşi demiyor.
    Herkesin aklı fikri var alırken kıyaslamasını yapmıştır, yapması gerekir.
    Kimisi 0-100'deki 0,8 saniyenin peşinde kimisi yıllık 300 lira vergi farkının.
    |
    |
    Şu aracın fiyatıda uygun gibi geldi.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sifirdan-farksiz-golf-7-308082106/detay Yoksa normal mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Işık görüş paketini ben göremedim

|
    |
    matador_mirkhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Iphone 8 plus
  • Yarbay
    2598 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Işık görüş paketini ben göremedim

Satıcının Açıklamalarında yazan opsiyonlarda
    -ergoaktive koltuk
    -açılır kapanır yan aynalar
    -Işık paketi
    -hız sabitleyici(sürüş konfor) diye belirtilmiş?!
    Makul bi fiyat gibi geldi.
    |
    |

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Sahibindende 2016 model 2. Eller çıkmaya başladı. 2 sayfada araç var.
    Şu aracın fiyatıda uygun gibi geldi.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sifirdan-farksiz-golf-7-308082106/detay Yoksa normal mi?

2. el bir golfe hayatta o parayı vermem. 75bin liram varsa cebimde alabileceğim en yüksek sıfır golf'ü alırım veya alabiliyorsam baz passat.
    |
    |

Fiyatı normal cok uygun degil...
    Fakat zaten araba ortalama 82 binlira. Standart %3 indirim var , %1 bayi verse %4 indirimle 78,500 liraya gelmiş olur.

4000 lira için dsgli ikincile el almak tartışılır..

|
    |
    matador_mirkhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
192.168.1.1
canlı radyo dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.