Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1921. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim kafamda da yılda 20k km yapmak vardı gidip benzinli aldım ama şu aralar epey düştü sadece haftasonları veya akşamları çıkartıyorum garajdan

İlk yıl 20k kmyi yapmıştım beni rahatsız etmedi açıkçası ama hesabınızı yapın derim sonra ağır gelirse bu keyfi başka bulacağınız c segmenti araç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 4 Kasım 2015; 11:07:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün golf 7 1.2 comf. aracımda orj dunlop bluresponse denen adi lastikden kurtulup (ki testlerde hep birinci çıkıyor ama nedense hiçde çabuk aşındığı ile ilgili bilgi yok)
    MICHELİN CROSS CLIMATE lastik aldım.

2 günlük kullanımda araç sanki pamuk üzerinde gidiyor. hep geçtiğim çıkurlara girdim dunlopa göre çok fark var.
    ses ise cep telden ölçtüğüm kadarıyla 2 desibel düşüş var.
    son olarak 180 km hız yaptım ani fren yaptım viraja girdim hiç sorun yaşamadım.

lastik değişim düşüncesi olanlara,kışlık lastik almak isteyenlere, konfordan şikayetçi olanlara özelliklede 17" jant kullananlara ve ses problemi olanlara tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar sadece 1.4 tsilerde bağımsız arka süspansiyon varmış diye okudum forumda. 1.2 ve 1.6 larda bu özellik yokmuş. Bu durum biz kullanıcıları nasıl etkiler acaba?
  • 0204 0 kullanıcısına yanıt
    Hayır kesinlikle HAYIR. YENİ GOLFLERİN TÜM VERSİYONLARIN HEPSİ BAĞIMSIZDIR.
    SADECE ESKİ GOLF 4 LERDE BAĞIMZSIZ DEĞİLDİ. BİLGİNİZE
  • TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    yILDA 7500 KM YAPIYORUM. O YÜZDEN BENZİNLİ ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0204

Arkadaşlar sadece 1.4 tsilerde bağımsız arka süspansiyon varmış diye okudum forumda. 1.2 ve 1.6 larda bu özellik yokmuş. Bu durum biz kullanıcıları nasıl etkiler acaba?

1.4 TSi 125hp ve 150hp ACT versiyonlar bağımsız süspansiyon, 1.2TSİ 110hp ve 1.6 TDi 90hp ve 110hp versiyonlar torsiyon çubuğu.

Şehiriçi kullanımda çok fark hissetmezsiniz, biraz satıh yollarda ise arka koltukta oturan daha fazla titreşim hisseder. Yüksek süratte ise fark biraz daha belirgin hale geliyor. Bağımsız Süspansiyon araçlarda yan rüzgar etkilenme, büyük araç sollarken etkilenme daha az. Hele ki 17"jantlı versiyon ile 16"jantlı torsiyonlu araç arasında epey bir yol tutuş farkı hissediliyor. Ek olarak iki aracımız arasındaki fren hissiyatı farkı da hissedilir düzeyde ama bunda galiba lastiğin etkisi ( 17" > 16" ) daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 4 Kasım 2015; 13:08:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: is.mail

tdi bagimsiz degil...

• quote:

yILDA 7500 KM YAPIYORUM. O YÜZDEN BENZİNLİ ...

ben bu mantigi anlamıyorum.

alirken pahali aliosun ok, ama satarken de bi o kadar pahali satmiomusun... yaptigin tasarruf yanina kar kalio...

• quote:

1.2 tsi ve 1.6 tdi bağımsız değil, torsiyon kullanılıyor...

Bu yüzden 1.4 tsi tek tercihim.

• O zaman bilmeden doğrusunu almışım, iyi teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Hangi ledler kaçırmışım orayı

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=111529436

• maverick666 M kullanıcısına yanıt
    İŞte alırken Pahalı almamak için Fazla para veremediğimizden dolayı benzinli aldım.
    bir de dizel araç fazla gürültülü ne de olsa benzinliye göre, ihtiyaç yoksa neden dizel alayım ki ?
    Tamam sen de haklısın satarken ona göre satıyorsun. Amma ihtiyaç da yoksa hiç de gerek yok Golf Tsi lar sizlerde iyi bilirsiniz fazla gaza dokunmadıkça dizelleri kıskandıran tüketimleri var.
  • Bugün bir arkadaşıma daha Hondasını sattırdım, ona da nasipse aramıza katacağız 1.4 TSİ dsg ile.
  • maverick666 M kullanıcısına yanıt
    "...dizel almanın mantığı yılda 15000 20000 km yapanlar içindir..." derlerdi inanmazdım..şimdi inanıyorum..bence dizel ile benzinli arasındaki tüketim farkı ilk satın alma maliyetini ancak 3-4 yılda çıkartıyor.4 yıl sonra ilk alınan fark gibi de satılamıyor..bakın ben 2010 corsa 1,3 dizeli benzinliden o zamanın sartlarına göre 3-4 bin tl fazla para vererek aldm..şimdi satarken aynı satılıyor bazen de benzınlı daha pahalıya satılıyor. çünkü dizelde yaş ilerledikçe masraf listesi uzuyor..benim corsada debriyaj değişecekti 600 tl ama dizel oldugundan volanttada sıkıntı cıkıyor oda 1500 tl..bir anda 2500 tl masraf ve yaptıgınız ekonomi çöpe gidiyor.benzınlıde böyle arızalar çok daha doğrusu ileri yaş masrafı az.. ben bu arabayı alırken cebimdeki para ortalama 3-4 yıl kullanım vergi 10000km/yıl sürüş vs vs hesap ederek aldım..dizelin benzınlıden iyi olması için şu anki satış rakamlarının yuzde 20 düşmesi gerekir diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: 0204

Aslında haklısınız :) Bunu tekrar düşünmem lazım. Highline dsg standart fiyatı 99.700 olarak geçiyor.
    Şimdi %5 indirim bu rakama nasıl uygulanıyor. Direk 99.700 ün %5 ini çıkarıyor muyuz? Bu şekilde 5 bin tl indirim olmuş olur. Yani 95 bine gelir.

1.4 Tsi 125 highline manuel +sunroof beyaz renk aracımı 75 bin TL'ye aldım. Otomatik tercih meselesi ben mümkün oldukça yoğun trafiğe girmiyorum. Ve manuel araçdan daha çok zevk alıyorum. Yıllık 10.000 km yapıyorum. Bu yüzden benzinli benim için daha mantıklı geldi. Fazladan vereceğim parayı yakıt parası yaparım üstelik önceki 2 aracım dizeldi gürültülü ve titreşimli çalışması beni rahatsız ediyordu. Size fikir vermesi açısından belirttim şimdiden hayırlı olsun.

• Yaptiginiz kilometreden cok nasil bir kullanimla bu kilometreyi yaptiginiz onemli. Ornegin bugun halkali-besiktas arasini aksam trafigi kadar olmasa da dur kalk trafige girerek 5.4 litre ortalamayla geldim. Ortalama hiz 30 kusur olmasi lazim. Aracim 1.4 tsi manuel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vallahi süpersin hocam .
    Çok iyi bir değer.
  • 6.5 inç composition media olan araçlardaki saat sorununu çözüme ulaştıran var mı?
    Aldığımdan beri 2 aydır sorun yoktu. Son 1 haftadır kontağı her kapayıp açışımda saat 2-3 saat ileri gidiyor.
    Birkaç gündür düzeltmedim tarih 7'sine kadar gitti şuan :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Y@huz@

6.5 inç composition media olan araçlardaki saat sorununu çözüme ulaştıran var mı?
    Aldığımdan beri 2 aydır sorun yoktu. Son 1 haftadır kontağı her kapayıp açışımda saat 2-3 saat ileri gidiyor.
    Birkaç gündür düzeltmedim tarih 7'sine kadar gitti şuan :))

En son yeni bir güncelleme geldiği söyleniyordu servisle bir görüşün.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanchez44

yeni astra feci bir rakip olmuş
    özellikle motor ve yeni teknolojik özellikleri golf ün önüne geçiyor
    fiyatları neredeyse aynı hatta golf daha yüksek

Evet dişli bir rakip geliyor ama yinede eksikleri var videolardan izlediğim kadarıyla gördüklerim.
    Led iç aydınlatma yok.
    Ambians ve Ayak aydınlatma yok.
    Arka havalandırma kanalı yok.
    Arka Kolçak yok.
    Motor kaputunda piston yok.

Artıları.
    Direksiyon ısıtmave Arka koltuk ısıtma.(Tabi ülkemize gelirmi meçhul)
    Güçlü dizel motor seçeneği ve iyi performans 0-100 9.6 sn

• 
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.