Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1920. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19181919192019211922
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

İki gün önce de dedim kaale almayın gider sıkılınca

aga seni yakalamışken sorayım, şu almanyadan gelen Led leri arabaya taktırsam bir sakıncası olur mu garanti, elektrik aksamı vs ?
  • Selam arkadaşlar. Sıfır golf almayı düşünüyorum. Sanırım makyaj ya da kasa değişimi için en erken 2017 olarak görünüyor değil mi?
    Yalnız bütçem 85 civarlarında. Bu paraya sunrooflu 1.6 tdi highline mı yoksa yine sunrooflu dsg 1.6 tdi comfortline mı almak daha mantıklı ? Renk olarak beyaz almayı düşünüyorum. Balkondan aşağı bakınca karşı komşunun cam tavanlı beyaz golfü çok şık duruyor.
    Bir de dsg li aracım hiç olmadı, hatta hiç kullanmadım da. Forumlarda sürekli bahsi geçen dsg sorunları halen var mı, yoksa eski modellerdemi kaldı?
    Sizce manuel sunrooflu highline mı,
    yoksa dsg sunrooflu comfortline mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

aynen öyle Type R yi tercih ediyorum son sürati 275 km bu arada

afedersin yanılmışım 270 değilmiş

268 miş (259 GPS speed)

https://www.youtube.com/watch?v=k4i-72xLFT4

not: belki de Çin malıdır, günahı testi yapanların boynuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 3 Kasım 2015; 23:48:02 >

• Kim attı bu konuyu ortaya Honda, Vw'ı yener mi yenmez mi ? Yok o typ R yok R mı ? Burası VW GOLF VII ana konusu !!!
    Araba yarıştıracaklar gidin F1 pistini kiralayın sürün eşeklerinizi kimseyi de rahatsız etmeyin.
    Japon da kullandım Toyota Auris kullandım 3 yıl ama döndüm yine ilk aracım olan Golf aldim yine acaba niye ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0204 0 kullanıcısına yanıt
    Hocam artık Dsg varken manuel alınmaz . 2.elde de Dsg ki aracını çabuk satarsın .
    Dsg arıza konusuna gelince : yetkili servis dışında aracını bir yere götürme ,herzman Vw arkanda . 216.000 km de ilk sahibi olduğumuz Variant passat Dsg var bizde saat gibi hiç sorunu yok .
    Golf ile aynı motor

• quote:

Orijinalden alıntı: 0204

Selam arkadaşlar. Sıfır golf almayı düşünüyorum. Sanırım makyaj ya da kasa değişimi için en erken 2017 olarak görünüyor değil mi?
    Yalnız bütçem 85 civarlarında. Bu paraya sunrooflu 1.6 tdi highline mı yoksa yine sunrooflu dsg 1.6 tdi comfortline mı almak daha mantıklı ? Renk olarak beyaz almayı düşünüyorum. Balkondan aşağı bakınca karşı komşunun cam tavanlı beyaz golfü çok şık duruyor.
    Bir de dsg li aracım hiç olmadı, hatta hiç kullanmadım da. Forumlarda sürekli bahsi geçen dsg sorunları halen var mı, yoksa eski modellerdemi kaldı?
    Sizce manuel sunrooflu highline mı,
    yoksa dsg sunrooflu comfortline mı?

Hocam DSG comfortline sahibi olarak kesinlikle DSG li comfortline derim,
    ancak imkanın varsa biraz kendini sıkıştırıp DSG li highline almanı tavsiye ederim... zaten gidip camlara film çektireceksin 500 ordan ekle, arada 16-17 inç jant farkı var, xenon farlar var, LED stoplar var, sürüş konfor ve ışık paketi highline da standart donanım vs...

ama maddi olarak ulaşabildiğin son nokta ise DSG li comfortline tercih ederdim.

syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 3 Kasım 2015; 23:55:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: is.mail

Hocam artık Dsg varken manuel alınmaz . 2.elde de Dsg ki aracını çabuk satarsın .
    Dsg arıza konusuna gelince : yetkili servis dışında aracını bir yere götürme ,herzman Vw arkanda . 216.000 km de ilk sahibi olduğumuz Variant passat Dsg var bizde saat gibi hiç sorunu yok .
    Golf ile aynı motor

bu passat 2.0 motor 6 ileri değil demi?
  • maverick666 M kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=wfXBNEhyQGE

Burda ise akdeniz rüzgarınızı geçiyor yine eski kasa civic
    1 yıl manuel highline kullandım, şimdi DSG highline kullanıyorum. Bu saatten sonra manuel Highline olacağına Midline Plus olsun DSG olsun derim. Arada muazzam fark var. İkinci el Manuelin satışı da biraz sıkıntılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

1 yıl manuel highline kullandım, şimdi DSG highline kullanıyorum. Bu saatten sonra manuel Highline olacağına Midline Plus olsun DSG olsun derim. Arada muazzam fark var. İkinci el Manuelin satışı da biraz sıkıntılı.

Aybars Hocam'a katılıyorum. Geçen sene bu dönemler ben GOLF'ümü satarken deneyimlemistim, Aybars Hocam ile o dönem de konuşmuştuk ve nitekim gerçek oldu. Manuel araç kullanmak keyiftir ama İstanbul'da değil. İstanbul şartlarinda DSG artık opsiyon olmaktan çıktı zaruret oldu. Satarken de DSG li araçlar daha cazip hale gelmeye başladı. DSG'nin karakterini bilip aldıktan sonra DSG konusunda çekimser durmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. 1 tık donanımı düşük dahi olsa DSG'li alabiliyorsam alırım tercihen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Peki geri görüş kamerasıda standart olarak var mı ? Dsg ise zaten yakında sıkıntın başlar fiyatı ne kadar demistin ?

Her iki aracinda sahibi oldugum icin nacizane görüşlerimi bildirdim dostum, evet hem ön hemde arka park sensörü polo lounge modelinde kamera degilde görsel destekli olarak standart, 4 sene 2010 civic kullanmis ve 2014 ocaktan bugune kadar 2014 civic elegance kullanmis biri olarak uzulerek vw b sinifi polo lounge aracin c sinifi honda civic sedandan ciddi manada daha iyi oldugunu söyleyebilirim.(hem motor hemde donanim olarak) Konu kirliliği yaratmamak ve dağitmamak adina daha fazla bu konuda yorum yapmayacagm herkese kazasiz belasiz sürüşler dilerim..

• Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Kendimi zorlasam highline dsg alabilirim ama o zaman işler benim için daha karışık olacağa benziyor. Sunroofu da çok beğendim, golfe daha bir karakter katıyor. Bayiler kafadan %5 indirim yapıyorlar. Bu şekilde 96-97 bin civarına geliyor. Bu sefer de aklıma üst segment girecek ve passat mı alsam diyeceğim. O yüzden 85 bin civarında dolaşsam karar vermemde daha etkili olacaktır. Hem dsg olsun hem de diğer otomatikleri kullanan hiç kimseden,keşke manuel alsaydım dediklerini görmedim işin aslı.
    Bayide dsg li standart bir golf, dışı beyaz, içi bej bir araç var dediler. sunroof yokmuş bunda. Yine de gidip bir inceleyeyim. Hoşuma giderse alır çıkarım.
  • quote:

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Kendimi zorlasam highline dsg alabilirim ama o zaman işler benim için daha karışık olacağa benziyor. Sunroofu da çok beğendim, golfe daha bir karakter katıyor. Bayiler kafadan %5 indirim yapıyorlar. Bu şekilde 96-97 bin civarına geliyor. Bu sefer de aklıma üst segment girecek ve passat mı alsam diyeceğim. O yüzden 85 bin civarında dolaşsam karar vermemde daha etkili olacaktır. Hem dsg olsun hem de diğer otomatikleri kullanan hiç kimseden,keşke manuel alsaydım dediklerini görmedim işin aslı.
    Bayide dsg li standart bir golf, dışı beyaz, içi bej bir araç var dediler. sunroof yokmuş bunda. Yine de gidip bir inceleyeyim. Hoşuma giderse alır çıkarım.

sunroof konusunda bu kadar ısrarcı olmasaydın; ben olsam sunroofsuz highline da düşünebilirdim, :)
    fiyat olarak sunrooflu DSG li Comfortline a seni biraz daha yaklaştırır.

Aslında haklısınız :) Bunu tekrar düşünmem lazım. Highline dsg standart fiyatı 99.700 olarak geçiyor.
    Şimdi %5 indirim bu rakama nasıl uygulanıyor. Direk 99.700 ün %5 ini çıkarıyor muyuz? Bu şekilde 5 bin tl indirim olmuş olur. Yani 95 bine gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0204 -- 4 Kasım 2015; 1:23:46 >
  • quote:

Aslında haklısınız :) Bunu tekrar düşünmem lazım. Highline dsg standart fiyatı 99.700 olarak geçiyor.
    Şimdi %5 indirim bu rakama nasıl uygulanıyor. Direk 99.700 ün %5 ini çıkarıyor muyuz? Bu şekilde 5 bin tl indirim olmuş olur. Yani 95 bine gelir.

evet,

bayiye eski kurdan fatura edilmiş araç kaldı ise stoklarda kurdan dolayı da bir indirim yapabiliyorlar, ancak stoklarında kaldığını zannetmiyorum, yine de çevre illere ve hatta gidip alabilmeyi gözünün kestiği bayilerle bile irtibata geç...

zaten vekalet gönderip parayı havale ediyorsun, sadece gidip aracı teslim alması kalıyor...

Edit: comfortliine dan yana tercihini kullanırsan "Sürüş konfor paketi" olmazsa olmazın olsun... ışık paketi de olsa iyi olur tabi, faydası fiyatından fazla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 4 Kasım 2015; 1:30:36 >

• quote:

Vergisiz fiyattan %5 düşüyorlar. Bayi payından da %1.5 - %2 zorlayabilirsiniz. Stok araçlarda pazarlık daha rahat olur her zaman.

1.4 TSi 125hp DSG - Highline + Sunroof sizin butcenize uyuyor. Özellikle Dizel olmazsa olmaziniz mıdır?

Hangi ledler kaçırmışım orayı

• Amerika ve Türkiye skandalı iplemedi satışlar ortada
  • Bulduğum dsg comfotline de sürüş konfor paketi de vardı.
    Yılda 20 bin civarı km yapınca benzinliden çekiniyorum açıkçası. Gerçi dizel golf ile kesin 25 bin yaparım herhalde :)
    Highline farkı ile dsg farkı hemen hemen aynı galiba. Bu da insanı daha da kararsızlaştırıyor. Önceden otomatik kullanmış olsaydım eminim ki dsg yi tercih ederdim. Ama hep manuel kullanan biri olarak, acaba 10 bin tl yi highline mı vereyim diyorum. Bugün gidip şu comfort dsg yi görsem iyi olacak. Bilgisayar başında karar vermek zor :)
    Gidip gör bence de

• 
Sayfa: önceki 19181919192019211922
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.