Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12571258125912601261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tameer10

Fiyatlar sabit kalirsa tdi almak mantiksiz. Bende 1.2 tsi donebilirim. Arada yaklasik 10 bin tl fark olucak cunku. Ben o parayi 4-5 sene de cikaririm. Dediginiz gibi de 6 lt civari yakiyosa 1.2 tsi gonul rahatligiyla alinir giray hocam

Hocam bende oynuyor yakit ama sehir ici 6.2 buda bence benzinli icin cok iyi bir yakit. Nerde oturuyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygar_Oz

Benim ismin Uygar, bende memnun oldum.
    Bende 1.2 Bluemotion DSG var. 2013 Ekimde aldık.
    26 Ekimden buyana 6.129 Km yol yapmışız.
    Buda yaklaşık 16.500 Km ye denk gelir yıllık kullanımda.

Bugün alacak olsam aynı bütçeyle düşünmeden 1.2 Alırdım.

Fakat bütçeye göre benim tercihim şöyle olurdu;
    1. 1.2 Golf Confortline
    2. 1.4 Highline + Opsiyon
    3. Audi A3

Aynen uygar hocam 1.2tsi gercekten cok iyi bir motor arabaniz guzel Allah kaza bela gostermesin bu arada sizde vag kablosu varmi? Nerde oturuyorsunUz?

• MR.GG kullanıcısına yanıt
    Sağolun sizde güzel günlerde kullanın. Ben Denizlideyim. Malesef o kablo bulunmuyor.

• quote:

Sağolun sizde güzel günlerde kullanın. Ben Denizlideyim. Malesef o kablo bulunmuyor.

Saolun uygar hocam karar veremedim amerika park filan actirsammi

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Benim de tek dusundugum o iste. Simdiki arabam corolla 9,5 yakiyor sehir ici. Yazlari 8,5-9 sakin kullanimda. Yakittan ciddi anlamda basim agridi. Tsi cok karamsar kararsiz bi motor. Ben istanbul beylikduzunde oturuyorum. Bilen bilir e5 trafigi meshurdur. 15 dakika akar yarim saat trafik olur. Basim agrimasin diye tdi dusunuyorum onunda fiyati malum. Bakalim artik. İlerleyen aylarda karar vericez

• Uygar_Oz kullanıcısına yanıt
    Dolmamak elde degil hocam :) az bile soylediniz

• Tamer hocam söz konu İstanbul trafiği valla bisiklete bile 9 litre yaktırır o trafik :)
    Malesef İstanbul trafiğinde kaçış yok. Dur kalk tüketimi etkiler.
    Köprü bakımdayken 400 Metre ötedeki gişede 2,5 saatte gittiğimi biliyorum.
    Allah size sabır versin İstanbul da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uygar_Oz -- 10 Mart 2014; 21:46:19 >
  • Uygar_Oz kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle uygar hocam. Eskiden belli yerler belli saatte trafik oluyodu simdi o kadar cok insan ve araba var ki her saat her yerde trafik. Ya hafta ici gece 11 de kucukcekmece e5 ten avcilara 50-60 km hizla gitmisligim var. Benzil istanbulda kisa mesafe harici az yakmiyor malesef

• Arkadaşlar Golf 7 1.4TSI Highline aldık ancak araç üzerinde Bridgestone ER300 ile geldi.

Araç henüz 600km de ve üzerindeki lastikler daha eskimeden değişmek istiyoruz; öncelik sessizlik ve yumuşaklık ise hangi lastiği önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 11 Mart 2014; 0:56:35 >
  • Michelin lastik hamurları yumuşaktır

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Michelin tercih edebilirsiniz.
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

mstfgdr

Dizel araba kullanmış biri olarak;

1. Dizele vereceğiniz yaklaşık 14.600 TL fark Benzinli Dizel farkı. (Vw in sitesinden. DSG---Otomatik Vites için)
    2. Yıllık yapacağınız Toplam KM
    3. Dizel yakıt ile Benzin arasındaki yakıt fiyat farkı 0,40 TL civarı.
    4. Yıllık Ödeyeceğiniz VERGİ. 1,2 motor ile 1,6 Motor Farkı
    5. Tahminimce kredide kullanacaksınız. 14.600 TL'nin aylık faiz farkı

Bunları hesaba katarsanız, 1,6 Dizel almak mı yoksa
    1,2 benzinli almak mı daha mantıklı olur siz kendiniz daha iyi yorumlarsınız....

Ben kendime uyarladığımda bu yazdıklarımı
    1.2 tsi comfortline candır:)

yorumunuz için teşekkür ediyorum. 1.2 tsi da devam o zaman. ben erzurumdayım. burda 2013 model 14.000 de bır araç var. golf 7 1.2 tsi midline plus. 48500 tl para istiyor. 46.000 tl verdim vermedi. siz ne dersiniz arkadaşlar?

• İyi günler arkadaşlar. 1 Hafta önce 10 binde 2013 Golf 7 comfortline aldım. Bu aracın coming home ve leaving home özelliğini nasıl açtırabiliriz. Bazı midline paketlerde olduğunu görüyorum. Belli ki sonradan yapılan bi işlem. Yardımcı olursanız sevinirim
  • 0nur59 0 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.Araç sipariş edilirken ekstra özellik olarak eklenmediyse standart comfortline'larda bu özellik yok. Bence olmazsa olmaz bir şey de değil. Golf'ünüzün keyfini sürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nur59

İyi günler arkadaşlar. 1 Hafta önce 10 binde 2013 Golf 7 comfortline aldım. Bu aracın coming home ve leaving home özelliğini nasıl açtırabiliriz. Bazı midline paketlerde olduğunu görüyorum. Belli ki sonradan yapılan bi işlem. Yardımcı olursanız sevinirim

coming home için anahtarı kontaktan çıkartıp sürücü kapısını açtığınızda selektör yapmanız gerekir.
    leaving home için ışık/yağmur senörü gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nur59

İyi günler arkadaşlar. 1 Hafta önce 10 binde 2013 Golf 7 comfortline aldım. Bu aracın coming home ve leaving home özelliğini nasıl açtırabiliriz. Bazı midline paketlerde olduğunu görüyorum. Belli ki sonradan yapılan bi işlem. Yardımcı olursanız sevinirim

ne kadara aldınız hocam. hayırlı olsun
  • https://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=466172&v=ikinciel-VOLKSWAGEN-GOLF-1.6-TDI-105-HP-COMFORTLINE-BLUEM-TEC-DSG

dod dan bu aracı kendime ayırttım sizce alınır mı? 2 yıllık km si çok değil kazası boyası yok. aracın sahini comfort lastiklerini ve jantlarını beğenmemiş değiştirmiş.

ya da 1500-2000 tl daha ekleyip aynen kazasız boyasız dizel otomatik az km bi golf highline bulabilir miyim?
  • Fazla kilometre yapmayacak birisi olarak max. senede 4.000 km yol yaparım. 1.4 TSI Manuel - Highline + Madrid Jant + Panaromik tavan siparişi verdim. 3 ay süre verdiler bakalım ne zaman gelecek. 73 Bin civarı bir maliyeti olacak halen fazla olduğunu düşünüyorum görüşlere ve tavsiyelere açığım. Vazgeçersem verdiğim kaporayı geri alabilir miyim bu konuda bilgisi olan bir arkadaş cevap verirse sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar

kendi aracım için getirttiğim kapı eşik çıtalarından bi tanede fazla almışdım.
    açılmamış jelatinindedir aracınıza şık ve spor bi görünüm kazandırır isteyen arkadaşın pm atması yeterlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicornn -- 12 Mart 2014; 1:36:05 >
  • 
Sayfa: önceki 12571258125912601261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.