Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1013. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10111012101310141015
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS1977

quote:

Orijinalden alıntı: matador6487

herkese merhaba forumu sürekli takip ediyorum bence çok yararlı bilgi veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bende 28 martta siparişimi verdim hayırlısı ile. Birde sorum olacak ışık görüş paketi eklettim. satış temsilcisine otomatik yanan far özelliği var mı dedim tam bir cevap alamadım. Acaba bu paketi ekleten ve aracı comfort olan arkadaşlarda bu özellik var mı? cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler. ayrıca forum gerçekten samimi

Hayırlı olsun kardeş. Allah kavuştursun.

opsiyon olarak eklettiğin ışık görüş paketinde iç dikiz aynası, eve geliş evden çıkış ve yağmur sensörü mevcut ancak otomatik yanan kısa far özelliği bulunmuyor.
    comfortline araçlarda da bu özellik standart değil. ancak highline araçlarda bu standart geliyor.

Otomatik yanan kısa farlar olması gerekiyor. Ya arkadaşlar öyle bilgiler veriyorsunuz ki kendimden şüphe etmeye başladım artık. Eve geliş, evden çıkış mevcut fakat otomatik yanan kısa farlar nasıl olmuyor onu anlamadım. İkisi birbiriyle bağlantılı özellikler.

bencede olması gerekir diye düşünüyorum çünkü eve geliş evden çıkış fonksiyonunda farlar otomatik yanıp sönerken kısa farların otomatik olmaması ilginç geliyor ama arabasını bu opsiyonla kullananlara sormak lazım galiba kesin ve net yanıt için yorumlarınıza teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Demage

Selam beyler, esasında şuan golf 7 için kapora vermiş bulunmaktayım.

1.4 tsi 122 ps Dsg - Comfortline - Saf Beyaz - İçi Bej ; Golf 7 aracım haftaya teslim edilecek fakat!

Yeni leonun 1.6 tdi dsg Style donanımı 56.500 fiyatlı leon bayisiyle görüştüm 54.200 e bırakıyor olması benim şuan kafamı kurcalıyor...

Senede yaklaşık 10.000 km yapıyorum fakat Golfün liste fiyatıda 57.200 bayi 55.000'e bırakıyor.

Sizce hangisini tercih etmeliyim.Biri dizel otomatik biri benzinli sonuçta

bende kararsız kaldım leon tdi dsg ile golf tsi 122hp dsg arasında
    golf aldım yılda 22bin 25bin km yaparım benzinli turbo kullanımı
    çok keyifli tüketim olarak dizel 300krş benzinli 350krş düketir
    golfun dizeli 10bin tl pahalı leon golf kıyaslama yaparsak golfun
    kalitesi belli.

• bugün kaucuk paspas aldım 45tl (yerli üretim) vw orjinal 190tl idi
    bagaj havucu yerli 85tl yabancı söyledide unuttum 200tl gibi.
    yerli üretim bire bir aynı sadece ağırlık olarak 4passpas orjinalden
    2gk daha ağır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmcslx

Doğuş finanstan kredi kullanan arkadaşlar var mı? Süreç nasıl işliyor? 2 adet ürün aldığınızda kredi faizi %69 çok cazip görünüyor. Sanırım Garanti Bankası bu iş devreye giriyor. Kredi bittiğinde rehin kaldırma için ücret alınıyor mu ? Kredi masrafları çok mu, yoksa sadece hayat sigortası ile mi kredi alınıyor?

Kardesim aman tuzaga dusme. Devlet bankalarindan al dosya masrafsiz kampanyalar var. Evwt dogusun faizi biraz dusuk ama masraftan geciriyorlar. Arti arabayi baglatacam sonra face yazisi icin bidaha opecekler. Orn halkbankasi 0.75 ten 11000 tl cektim masrafsiz geri odeme 11700 falan. Devlet bankalarindan sasma vede ihtiyac kredisi CEK.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

bugün kaucuk paspas aldım 45tl (yerli üretim) vw orjinal 190tl idi
    2gk daha ağır.

Kardes yerli uretim paspasi bayiden mi aldiniz. Klipsleri tam oturuyor mu? Hali paspaslar altta kaucuk ustte olsa bir sıkıntı olusturur mu? Ayri ayri mi kullaniyorsunuz? Teşekkür ler

• quote:

Orijinalden alıntı: INSURER07

Bu sabah foruma eklenen bir katlanır ayna videosunu görünce opsiyon listemize katlanır ayna da ekletmeye karar vermiştim. aynaların kumanda ile kapatılması çok hoş olmuş gerçekten...ama malesef geç kaldık bunun için
    az önce bayiyi aradığımda siparişlerimizin Scheduled durumuna geçtiğini öğrendim bana gönderdiği e-postada sipariş tarihi 05.04.2013 olarak görünüyor teslim tarihi olarak da haziran başı yada ortası olarak söylendi . 5 tane opsiyon ekletmiş olduğumuz araçlarımız bir aksilik çıkmazsa yaklaşık 2 ay gibi bir sürede teslim edilmiş olacak

Bu durumda bize de elimizdeki GOLF6 TDI HIGHLINE ları satma yolu göründü arkadaşlar forum içerisinden dizel golf6 almayı düşünen yada bu niyette arkadaşı eşi dostu olan üyelere duyurulur.
    saygılar...

Sayın ınsurer07
    Katlanır ayna hig modelerdedemi opsiyonla alınıyor kafam karıştı biraz satış danışmanı sanırım hig lerde var demişti ama tam emin değilim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

herkese merhaba forumu sürekli takip ediyorum bence çok yararlı bilgi veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bende 28 martta siparişimi verdim hayırlısı ile. Birde sorum olacak ışık görüş paketi eklettim. satış temsilcisine otomatik yanan far özelliği var mı dedim tam bir cevap alamadım. Acaba bu paketi ekleten ve aracı comfort olan arkadaşlarda bu özellik var mı? cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler. ayrıca forum gerçekten samimi

opsiyon olarak eklettiğin ışık görüş paketinde iç dikiz aynası, eve geliş evden çıkış ve yağmur sensörü mevcut ancak otomatik yanan kısa far özelliği bulunmuyor.
    comfortline araçlarda da bu özellik standart değil. ancak highline araçlarda bu standart geliyor.

Otomatik yanan kısa farlar olması gerekiyor. Ya arkadaşlar öyle bilgiler veriyorsunuz ki kendimden şüphe etmeye başladım artık. Eve geliş, evden çıkış mevcut fakat otomatik yanan kısa farlar nasıl olmuyor onu anlamadım. İkisi birbiriyle bağlantılı özellikler.

bencede olması gerekir diye düşünüyorum çünkü eve geliş evden çıkış fonksiyonunda farlar otomatik yanıp sönerken kısa farların otomatik olmaması ilginç geliyor ama arabasını bu opsiyonla kullananlara sormak lazım galiba kesin ve net yanıt için yorumlarınıza teşekkür ederim...

Aracım Comfortline. Maalesef her ikisi de yok Comfortline donanımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: lcdvscrt

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım Comfortline. Maalesef her ikisi de yok Comfortline donanımda.

Comfortline' da zaten yok. Opsiyonel ışık ve görüş paketi var. Ondan bahsediyoruz.

•  VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

bu da melih gökçekli tüketim.

Bu arada ilginç bir özelliğini keşfettim arabanın, kaldırırken sadece debriyajdan ayağımı çekince 1200-1300 devirlere çıkıyor ve gaza dokunmadan kavrıyor. Belki bir çok arabada vardır ama benim için yeni ve hoş bir özellik oldu.

Bir de küçük yedek lastikle ilgili "nereye kadar götüreceği belli değil" gibi yorumlar okudum. Benim bildiğim bu lastiğin bir mesafe sınırı yok. Sadece 80 km/sa hızı geçmemek gerekiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: bayali0007

quote:

Orijinalden alıntı: INSURER07

Bu sabah foruma eklenen bir katlanır ayna videosunu görünce opsiyon listemize katlanır ayna da ekletmeye karar vermiştim. aynaların kumanda ile kapatılması çok hoş olmuş gerçekten...ama malesef geç kaldık bunun için
    az önce bayiyi aradığımda siparişlerimizin Scheduled durumuna geçtiğini öğrendim bana gönderdiği e-postada sipariş tarihi 05.04.2013 olarak görünüyor teslim tarihi olarak da haziran başı yada ortası olarak söylendi . 5 tane opsiyon ekletmiş olduğumuz araçlarımız bir aksilik çıkmazsa yaklaşık 2 ay gibi bir sürede teslim edilmiş olacak

Bu durumda bize de elimizdeki GOLF6 TDI HIGHLINE ları satma yolu göründü arkadaşlar forum içerisinden dizel golf6 almayı düşünen yada bu niyette arkadaşı eşi dostu olan üyelere duyurulur.
    saygılar...

Sayın ınsurer07
    Katlanır ayna hig modelerdedemi opsiyonla alınıyor kafam karıştı biraz satış danışmanı sanırım hig lerde var demişti ama tam emin değilim.

Bizim siparişler comfortline ama highline donanımda da katlanir ayna opsiyonel olarak sunuluyor fakat önümüzdeki yıllarda HİGHLİNE da standart olacaktır çünkü golf6 da öyle olmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: santiniano

quote:

Orijinalden alıntı: mrtc

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: santiniano

Arkadaşlar aracı İstanbul'dan alıyorum; ama plaka İzmir olacak. Buna dayanarak satış temsilcim araç ücretine 100 TL'lik bir 'İl Dışı Plaka Bedeli' ekliyor; bu normal midir? Karşılaşan var mı bu durumla?

Geçici plaka ücreti bu. Alınması normal.

Yanlız 480 tl plaka ücretini vermişseniz önceden bayiye bu ücretten bunu düşün ve 380 tl nizi geri alın.

Yok önceden plaka ücretini vermemiş ve düşmüşseniz net fiyattan zaten sorun yok. 100 tl verir devam edersiniz.

Yok geçici plaka değil. 480'e ek bir ücret istiyorlar. Ben de İstanbul'dan aldım, Ankara plaka çıkarttılar. İşlemleri Ankara'dan bir elemana yaptırdıkları için istediklerini söylemişlerdi. Tabii ben vereli 5 ay oldu, zaten fazlaca aldıklarını öğrendik. Vermemekte direnmenizi öneririm.

Direndim ama satış temsilcisi 'alınması gerekiyor' dedi; mümkün değil dedi ne yapayım ben de uzatmadım. Plakaya 580 vermiş olduk :D

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. Dert edilecek şey değil. Zaten ben de bu 480 TL olayını bilmediğimden hiç üstelemeden ödemiştim

• quote:

kalitesi belli.

hocam hiç bilmiyorsanız hesaplayın öyle söyleyin.
    opet eurodizel 4,09 tl dizel fabrika verisi 4,6lt .
    4,09 x 4,6 = 0,19 kuruş eder.

opet 95 oktan 4,57 tl benzinli 1.4 122 bg fabrika verisi 6,2 lt
    4,57 x 6,2 =0,29 kuruş eder.

fabrika verisine inana biri degilim ama gözle görmek için fabrika verilerine dayanarak söylüyorum, hem dizel hem benzinli kullananlar
    biliyordur ki dizel araç benzinli araca göre 0,10 kuruş az yakar bu böyle biline.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

kalitesi belli.

hocam hiç bilmiyorsanız hesaplayın öyle söyleyin.
    opet eurodizel 4,09 tl dizel fabrika verisi 4,6lt .
    4,09 x 4,6 = 0,19 kuruş eder.

opet 95 oktan 4,57 tl benzinli 1.4 122 bg fabrika verisi 6,2 lt
    4,57 x 6,2 =0,29 kuruş eder.

fabrika verisine inana biri degilim ama gözle görmek için fabrika verilerine dayanarak söylüyorum, hem dizel hem benzinli kullananlar
    biliyordur ki dizel araç benzinli araca göre 0,10 kuruş az yakar bu böyle biline.

dizel 7lt tüketir. benzinli8lt tüketir. ne biline?
    toyota yaris vardı dizel otomatik 6.5lt tüketiyordu
    golf tdi 7 7.5lt tüketir. tsi 122 8 8.5lt tüketir.
    var evet bir depoyla 2800km yol yapanlar.
    tdi tsi farkı aşağı yukarı yakıtı budur tdi 300krş tsi 350krş.
    bizdeki araçlar böyle sizdekiler farklı olabilir.
    2012 golf tdi dsg
    2013 golf tsi 122 dsg
    2012 golf tsi 122hp manuel
    demekki bizdeki tdi yakıtıiçiyor
    2 caddy var tdi dsg onlar 100km 10lt tüketiyor
    2008 caravele 2.5 130hp manuel 14lt tüketiyor
    saygı sevgi :))

• arkadaşlar far düğmesini çekince ön sisler yanıyo,iki defa çekince de arka sisler yanıyo.. ancak arka sis lambası turuncu olarak gösteriyo ekranda, ön sisi açınca hiçbi işaret yok.. sizde de böyle mi? çünkü yeşil yanması gerekiyo ekranda diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fzakir

quote:

bugün kaucuk paspas aldım 45tl (yerli üretim) vw orjinal 190tl idi
    2gk daha ağır.

Kardes yerli uretim paspasi bayiden mi aldiniz. Klipsleri tam oturuyor mu? Hali paspaslar altta kaucuk ustte olsa bir sıkıntı olusturur mu? Ayri ayri mi kullaniyorsunuz? Teşekkür ler

yerli paspaslar serviste satılıyor (bayi).
    klipsler oturuyor sorun yok
    sadece kilips yuvaları kapakları
    yapıştırılmalı çünkü birisi açıldı düştü
    dişler tam sağlam deyil
    halı paspasları çıkarmadan klıpsler
    yerlerine oturmuyor
    zaten 2 paspas üst üst'te gereksiz ve kaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: armi89

arkadaşlar far düğmesini çekince ön sisler yanıyo,iki defa çekince de arka sisler yanıyo.. ancak arka sis lambası turuncu olarak gösteriyo ekranda, ön sisi açınca hiçbi işaret yok.. sizde de böyle mi? çünkü yeşil yanması gerekiyo ekranda diye biliyorum

sorun yok turuncu
  • quote:

quote:

arkadaşlar far düğmesini çekince ön sisler yanıyo,iki defa çekince de arka sisler yanıyo.. ancak arka sis lambası turuncu olarak gösteriyo ekranda, ön sisi açınca hiçbi işaret yok.. sizde de böyle mi? çünkü yeşil yanması gerekiyo ekranda diye biliyorum

sorun yok turuncu

evet turuncu yanıyo arka sisler için onu biliyorum.. ama ön sis açınca da yeşil gösterge yanması gerekmiyo mu ?
  • quote:

quote:

quote:

sorun yok turuncu

evet turuncu yanıyo arka sisler için onu biliyorum.. ama ön sis açınca da yeşil gösterge yanması gerekmiyo mu ?

ekranda gereksiz ışık kirliği için koymadık onu :))
    on sisleri açınca düğmeyi çekince zaten orda bir yeşillenme oluyor
    birde zaten farlar iyi ışık veriyor birde sisler yanınca stadyum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jeepers_creepers

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

Bu arada ben size demiştim Haziran ortasını bulmayacak diye

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Bu süreci yaşamış arkadaşlar süreçle ilgili biraz bilgi verebilirmi? Ayrıca koltuklar Titanyum Siyah görünüyor ama ben ergo koltuk ekletmiştim. Bu iş nasıl olacak?

Serhas hocam bu ekrana nasıl ulaştın?

bu ekran kaydı da nesi?

bayi özel olarak e-posta göndermiş serhasa.

bizim araç 1271 kg yazıyo 1.4 122 hp dsg comfortline niye arada fark var acaba?

• Arkadaşlar aracınızdaki menzil gerçeği ne kadar yansıtıyor atıyorım 350 yazıyor lamba yakmaya .400 giden oldu mu lamba yakana kadar benım araç 650 yapacak sanırım şehir içi komple az değil mi .swevisteki adam da ona takılma dedi.Aracım 1.4 tsi 122 dsg

• 
Sayfa: önceki 10111012101310141015
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.