Şimdi Ara

VW Golf 6 / BMW 1 serisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ağırdan aldıkça incelemem gereken ilan sayısı her geçen gün artıyor. 😂😂

Hatta iki gün önce korkutucu bir teklif ile geldi. Zaten çok kullanmıyorsun acaba senin arabayı da mı satsak deyince tehlikelinin farkına vardım.

Şuan ilgilenmem gereken 20 civarda ilan var.😁😁

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • son_samuray kullanıcısına yanıt

Denemesi bedava, içinin oldukça dar olduğu kısmına katılmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BMW 1 in ilk kasasının arka kısmı B sınıfı ayarında, hatta B sınıfının çoğu modelinden de dar. genişlik aranıyorsa alınacak en son araçlardan biridir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    Deneme yanılma ya gerek yok. C segmentinde yer alan bir otomobil ile A segmentinde yer alan bir otomobilin iç haciminin karşılaştırılması hiç bir şekilde akla ve mantığa uygun değil

• anyhill kullanıcısına yanıt
    Arkadan itişli bir otomobil olması sebebiyle özellikle VW göre bir nebze dar. Ancak kullanım alanı neredeyse tamamen şehir içi kullanım ile sınırlı ve LPG gibi bagajı daraltacak bir unsur da olmayacağı için problem değil. Zaten çocuklar da çok küçük olmadıkları için 2 okul çantası, market alışverişi sığması bizim için yeterli

gidip incelediniz mi aracın arka yaşam alanını? Zamanında bende Accent Era vardı, satıp geniş bir araç alayım demiştim, tam o dönem arkadaş BMW 1 'ini satıyordu ve uzun uzun inceledim aracı, eve götürüp eşim ve çocuklar ile kullandık biraz. Accent Era 'nın yanında aşırı dar gelmişti. Hatta bir önceki aracım 2010 kasa Aveo 'dan bile dardı. Epey şaşırmıştım açıkçası. Aile için düşünülmeyecek derece hacimsiz bir araç diye aklımda öylece yer etti o günden beri. Bagajı ise HB olmasına rağmen epey genişti.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Tamam hocam dediğin gibi olsun.

• Tertemizinden bir BMW bulamayacaksanız Vw'den şaşmayın hocam. "İlk sahibi BMW'ye, sonraki sahiplerine BMW biner" sözü gerçek olmasın :)

Bu arada ben de sıfır aldığım Mitsubishi Colt Cz3'ümü satıp, benzer modeller arasında gidip geliyordum geçtiğimiz perşembeye kadar. O sebeple hakimim bu segment araçlara. Yerinizde olsam seçimimi VW'den yana kullanırdım bu iki araç arasında, hanımın dediğini yapma senaryosunda tabii. Yoksa Mazda 3 çok daha iyi bir seçenek. Siz seçimi bence mazda 3 ve vw arasına azaltıp hanımı ikna edip ona göre şeyapın

• Merhaba.

Kışın kar buz olan bir şehirde yaşıyorsanız ve de güzergahınızın iniş çıkışı bol ise eşiniz arkadan itişli bir araçla sıkıntı çeker.

Ayrıca diğer arkadaşlar da yazmış ama ben de tekrar etmiş olayım: Son kasa önden çekişli 1 serisi hariç, önceki kasa arkadan itişli 1 serilerinin içi gayet basık ve de arka koltuk diz ve baş mesafesi de sınıfının en düşük olanlarındandır.

• anyhill kullanıcısına yanıt
    İç hacim konusunda, arkadan itişli bir otomobil olması sebebiyle önden çeker bir otomobile göre yaşam alanı dar. Bunun farkındayım fakat daha önce dediğim gibi bu otomobilin kullanım amacı çocukları okula götürüp, getirmek, alışveriş poşetlerini taşısın yeterli.

Onun haricinde zaten uzun yol yapmak için yılda 3-5 defa kullandığımız büyük, geniş bir aracımız var.

Burada bizim için önemli olan yalıtımı iyi olsun, işletme maliyeti makul düzeyde olsun yeter.

Herhangi bir performans beklentimiz olmadığı için 1 serisinde 116,118 veya 120 farketmez.

Bizim amacımız km ye çok bağımlı kalmadan km orjinalliğini bildiğimiz, Bakım geçmişi olan bir otomobil almak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Selami Şahin 1.6 ie kullanıcısına yanıt
    Biz kilometre durumuna çok fazla takılmadan temiz bakımlı, servis geçmişi olan bir otomobil bakıyoruz.
    Hollanda'da yaşıyorum burada NAP denilen bir sistem var. Eğer Nap sistemine sahip bir otomobil ise bu size km orjinal olduğunu garanti ediyor.

İşin özü 1 serisi (1 30 hariç) hiç hoşlanmadığım bir otomobil. Fakat eşim biraz da M paket in gösterişine aldanıyor.

Yoksa 1 30 haricinde dönüp yüzüne bakacağım bir otomobil değil.

Çevremde kimse de yok birinden bulup eşime bu arabayı kullandırsam eminim kullanırken çok fazla gömüleceği için vaz geçecektir.

Fakat kimsede bu otomobilden yok. O nedenle, sürüşünü deneyimleyemiyor.

Sade dış görünüşe aldanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son_samuray -- 13 Mart 2022; 20:26:5 >
  • haluk 23 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ne kar, yıllardır kar yağışı görmedik.
    Hollanda'da yaşıyorum burada 5 santim kar yağışı olduğu zaman ne yapacaklarını sapıtmıyorlar.

Tren seferleri falan iptal oluyor.

• Dönüş çapı olarak 1 serisi arkadan itişli olmanın avantajından dolayı, Golf'ten üstün olabilir. Şehir içinde bunu hanesine + olarak yazabilirsin. Yalıtım konusunda Golf 6 ile ben aralarında fark göremedim. Trim konusunda Golf daha kaliteli geldi bana. Sürüş olarak 1 daha iyi. Genişlik rahatlık olarak Golf 6, 1 serisinden hayli iyi. 1'de arka koltuktan inmesi de zor, alan da dar. Bagaj olarak zaten pek bir genişlik iki araç da sunmuyor.

Eğer çocuklu bir aile değilseniz, EOS da bakmanızı tavsiye ederim. Üstü açılabilir araçlar içinde, bildiğim kadarıyla kendi sınıfında hardtop olup, sunroofu da olan tek araç. Hardtop'ın artısı aradığınız yalıtımı sağlamasının yanında, tente gibi açılabilir donanımların yıpranma durumları hardtopta yok. Meraklısı olan, tipi de hoş bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huan8 -- 19 Mart 2022; 12:8:39 >
  • F20 ise tartışmasız 1 serisi

• golf 7 desen neyse de golf 6 nın hiç şansı yok

• Arkadaşlar herkese tekrardan selamlar. Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    Her iki otomobilinde kendine göre artı ve eksi tarafları vardı. Tesadüf bulunduğumuz şehirde istediğimiz özelliklerde Golf 6 bulduk. Eşimde beğenince arabayı aldık.

Her ne kadar 3.000 km önce bakımı yapılmış olsa da ben motor yağı, yağ filtresi, hava, polen filtreleri, bujiler ve son olarak V kayışı ile krank kasnağını değiştirip binmeye başlayacağız.
    Ardından da Mitsubishi Colt ile vedalaşacağız. 1 ay kadar kendim istediğim fiyata satmayı deneyeceğim.
    Olmazsa galerinin birisine vereceğim.
    Belki ileride sürüş deneyimlerimden bahsederim diyeceğim. Fakat daha önce kullanmadığım bir otomobil değil.

• Cryin kullanıcısına yanıt
    Golf 7 nin Golf 6 ya göre tek üstün tarafı tasarımı. Onun haricinde konfor ve yol tutuş olarak Golf 6 çok daha iyi ve kaliteli bir otomobil.

Sadece bağımsız süspansiyonu için bile tercih sebebi golf 6 dır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son_samuray -- 30 Mart 2022; 16:51:7 >
    Hocam bana göre golf 7 vw nin zirvesidir tabi değişir bu kişiden kişiye

+1

• Cryin kullanıcısına yanıt
    Golf serisi 4.jenerasyon ile çığır açtı dokunduğun, gördüğün her yerde sana kaliteli olduğunu hissettiriyordu. 6. Jenerasyona kadar bu azalarak devam etti ve 6. Nesil golf ile son buldu.

7. Nesil ile tasarım konusunda çok iyi işler başarsada, kalite, konfor, yol tutuş açısından 6. Nesilin gerisinde kaldı. Maliyetlerin herşeyin üstünde olduğu bir otomobil oldu.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.