Şimdi Ara

VW dizel sahipleri tamir sonrası araçlarından memnun değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Volkswagen’in geçtiğimiz yıllarda patlak veren ve etkileri hala devam eden emisyon skandalından dünya genelinde milyonlarca araç etkilenmişti. Dieselgate olarak da bilinen bu skandalın ardından birçok otomobil yetkili servislere getirilerek çeşitli düzeltmeler yapıldı. Fakat bu düzeltmeleri yaptıran otomobil sahiplerinin %10’unun, otomobillerinde yüksek hızlarda güç kaybı farkettikleri belirtiliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre otomobilini VW servislerine geri getirerek gereken tamirat ve düzeltme işlemlerini yaptıran sürücülerin %40’ının çeşitli sorunlarla karşılaştığı ortaya çıkmış. Aralarında VW, Audi, Seat ve Skoda gibi çeşitli Volkswagen Grubu markalarından otomobillerin yer aldığı bu otomobillerin %18’inde yakıt ekonomisinde azalma, %16’sında motor gücünde azalma, %11’inde sarsıntı ve titreşim, %2’sinde ise motorun komple arızalanması durumları görülmüş. VW’nin emisyon skandalından dolayı otomobillerine düzeltme işlemini yaptıran sürücülerin %50’si ise pişman olduklarını belirtmişler.

Bu araştırma, Slater ve Gordon adlı bir hukuk firması tarafından gerçekleştirilmiş. Bu araştırma yaklaşık 40.000 adet otomobil sürücüsünü kapsıyor. Araştırma sorularına ise 17.000 civarında sürücü cevap vermiş. Bu 17.000 kişiden 11.600’ünün tamirat işlemini yaptırdığı görülüyor. Yani yukarıdaki verdiğimiz yüzdelik değerler toplamda 11.600 kişiyi ve otomobillerini kapsıyor. Bu hukuk firması İngiltere’de çalışma gösteriyor. Yapılan bu çalışma ise İngiltere tarihindeki en büyük kitle şikayetlerinden birisi olmuş.

Bu konudaki olaylara diğer bir örnek ise Semiha Mohammed adlı VW Golf TDI araç sahibi bir bayandan gelmiş. İngilterenin Chester kentine M56 karayolunda ilerlerken başına gelen problemi “Bir otomobil içerisinde daha önce hiç bu kadar korkmamıştım. Hayatımı kaybetmekten korktum. Sol şeride yakındım ve bir otomobili solluyordum. Ardından aniden otomobilimin güç kaybetmeye başladığını farkettim ve panikledim. Çünkü daha önceden hiç böyle bir şey olmamıştı. Trafiğin yoğun olduğu o saatte kendimi en sağ şeride zor attım. Yaklaşık 5 saniye içerisinde otomobilim 15 km/s gibi bir hıza kadar düşmüştü. Gerçekten korkmuştum.” cümleleriyle açıklamış.

Yapılan araştırmanın diğer bir sonucuna göre bu tamirat işlemine sokulan otomobillerin %8 civarındaki bir miktarının 5’ten daha fazla probleme sahip olduğu söyleniyor. Slater ve Gordon adlı hukuk firmasının avukatlarından Gareth Pope ise konuyla ilgili olarak “Bu skandal ortaya çıkalı 2 yıldan fazla oluyor. VW’nin İngiltere’deki müşterileri firmanın sorunları çözmesi için sabırla beklediler. Fakat VW’nin İngiltere’de sunduğu tek çözüm, daha fazla sorun ortaya çıkaran bir çözüm oldu. Araştırma sonuçları oldukça karamsar çıkmaya devam ediyor. Müşteriler bu kadar tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalmalarının kabul edilemez olduğunu düşünüyorlar.” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

https://tr.motor1.com/news/237947/vw-dizelleri-tamirattan-sonra-duzelmiyor/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• “Bir otomobil içerisinde daha önce hiç bu kadar korkmamıştım. Hayatımı kaybetmekten korktum. Sol şeride yakındım ve bir otomobili solluyordum. Ardından aniden otomobilimin güç kaybetmeye başladığını farkettim ve panikledim. Çünkü daha önceden hiç böyle bir şey olmamıştı. Trafiğin yoğun olduğu o saatte kendimi en sağ şeride zor attım. Yaklaşık 5 saniye içerisinde otomobilim 15 km/s gibi bir hıza kadar düşmüştü. Gerçekten korkmuştum.”

Bunun VW veya tamirat ile alakası ne ? Aynı şey Opel'de benim de başıma geldi.

5 saniyede 15 km hıza kadar düşmüş motor güç kaybediyor bir de üstüne ani fren yapmış herhalde. Cool Story sister
  • “Bir otomobil içerisinde daha önce hiç bu kadar korkmamıştım. Hayatımı kaybetmekten korktum. Sol şeride yakındım ve bir otomobili solluyordum. Ardından aniden otomobilimin güç kaybetmeye başladığını farkettim ve panikledim. Çünkü daha önceden hiç böyle bir şey olmamıştı. Trafiğin yoğun olduğu o saatte kendimi en sağ şeride zor attım. Yaklaşık 5 saniye içerisinde otomobilim 15 km/s gibi bir hıza kadar düşmüştü. Gerçekten korkmuştum.”

5 saniyede 15 km hıza kadar düşmüş motor güç kaybediyor bir de üstüne ani fren yapmış herhalde. Cool Story sister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 3 Nisan 2018; 18:10:49 >
  • Golf 6 da güç tork eğrisi daha iyiydi revizyon sonrası paylaşılan verilere göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

“Bir otomobil içerisinde daha önce hiç bu kadar korkmamıştım. Hayatımı kaybetmekten korktum. Sol şeride yakındım ve bir otomobili solluyordum. Ardından aniden otomobilimin güç kaybetmeye başladığını farkettim ve panikledim. Çünkü daha önceden hiç böyle bir şey olmamıştı. Trafiğin yoğun olduğu o saatte kendimi en sağ şeride zor attım. Yaklaşık 5 saniye içerisinde otomobilim 15 km/s gibi bir hıza kadar düşmüştü. Gerçekten korkmuştum.”

Diğerlerini mantıklı buldum ama bu hadise benim de komiğime gitti. Yakıtı bitmiş olabilir yakıt yolunda bir sıkıntı olabilir, enjektörlerle alakalı olabilir veya elektrik sistemi kaynaklı bir sorun olabilir ama suçu en olmaması gereken yere atıyor. Bu olay aynı şuna benziyor. Eskiden insanlar sebebini bilmedikleri doğa olaylarını tanrının gazabı olarak nitelendirirlermiş. Yani cehalet bazen böyle özgüvene ve bilgiçliğe neden oluyor:)

• Bence çoğu psikolojiktir. Vw nin yeni nesil comonrail tdi leri enjektör be dpf acısından zaten sorunlu motorlar.

Vw alacaksan benzinli daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

“Bir otomobil içerisinde daha önce hiç bu kadar korkmamıştım. Hayatımı kaybetmekten korktum. Sol şeride yakındım ve bir otomobili solluyordum. Ardından aniden otomobilimin güç kaybetmeye başladığını farkettim ve panikledim. Çünkü daha önceden hiç böyle bir şey olmamıştı. Trafiğin yoğun olduğu o saatte kendimi en sağ şeride zor attım. Yaklaşık 5 saniye içerisinde otomobilim 15 km/s gibi bir hıza kadar düşmüştü. Gerçekten korkmuştum.”

ingiltere gibi trafigin soldan aktigi bir yerde, haberi desteklemek icin hikaye edilen bu olay aslinda haberin asparagas oldugu tezini destekliyor.

• zaten tamirat diye bir şey yokki araçlardaki egzoza sokulan emisyon ölçeri algılayan sensörler ve aracın motorunu daha düşük emisyon versin diye motoru güçsüz şekilde çalıştıran sistemler sökülüyor ve bu sebeple araç verimli atik bir araçtan normal emisyon değerlerini tutturan sakin bir araca dönüşüyor . sürücüler de bunu fark ediyorlar doğal olarak . tamir edilecek bir şey yok.
  • Testeler yapılmıştı güç kaybı çıkmamıştı diye hatırlıyorum

• Yorumculara bak ya. ingilteredeki araştırma sonuçlarında bile hata kullanıcıdadır diyor. Sen gelde bu halka nox u anlatmaya çalış. Çok entersan bir toplum olduk..

• "Vw 4 aya iflas eder " diye bi açıklama yok mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.