Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.727
Cevap
31
Favori
443.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkesin Ramazan bayramini Kutlarım internete telefondan girdiğim için konuyu detaylı araştiramiyorum 2007 model Caddy aracım var Amarok almayı istiyorum düşündüğüm model 2000 motor 4x2 olanın vergisi ne kadar acaba senelik birde yakit tuketimi ne durumda kullanan bilen arkadaslardan yardim bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 8 Ağustos 2013; 23:08:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar öncelikle herkesin Ramazan Bayramı mübarek olsun... Bildiğim kadarıyla araç 4x2 olunca kamyonet sınıfına giriyor... 1-6 yaş arası... 1.501-3.500 kg arası... kıstaslarıyla birlikte yıllık 1.124 TL ( Tabi 2013 icin önümüzdeki sene yeniden değerleme yada enflasyon oranına göre artış gösterecektir)

Hayırlı günler...

• Öncelikle herkeze iyi bayramlar dilerim.Görüşleriniz ve önerileriniz benim için çok önemli olacak,bu sebeble bir kaç soru sormak istiyorum siz değerli forum üyelerine;
    Şuan 2007 model dacia logan sahibiyim dolayısıyle artık değişme zamanı geldi miyadını çabuk doldurdu :)...Ankarada ikamet ediyorum evime 30km uzakta bir bahçeli yerimiz var sürekli oraya gidip geldiğimden dolayı malum bahçe işleri çapa makinası falan filan getirip götürmek zorunda olduğumdan yine kamyonet türü bir araçla değişim yapmak zorundayım.bu bağlamda sıfır caddy düşünüyordumki amarok gördüm aklım şaştı kaldı hemen size danışmak istedim;

1-Bahçeye giden yolun büyük kısmı asfalt az bi yeri toprak yol yani çok bozuk bi yol değil fakat kışın oraya çok kar yağıyo 4x2 beni kurtarırmı? (kışın kış lastikleri ile yoksa sırf kışın oraya gitmek için 4x4 almammı gerekiyor)

2-Caddymi amorokmu arasında çok kaldım ne yapmalıyım?

3-4çeker ile 2 çekerin vergisi ne kadardır(geçmiş sayfalara baktım ama tam anlamıyla anlayamadım arada 2 kat fark vardır diyen bile olmuş)

4-Arkadaşımın bir şirketi var o şirket üzerine alsak indirim uyguluyorlarmı? (benim için bi sorun olurmu)

5-şehir merkezine amarok ile inilmez diyen bile olmuş bunun doğruluuk payı nedir (kızılaya girememmi?)

Kafanızı ağrıttım kusura bakamyın ama dediğim gibi en kısa zamanda aracımı yenilemem gerekiyor, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lkrkawasaki

2013 4x4 amarok ile 2000 km devirdim. Abkara-mersin ortalama 7,4 lt yakti. Yolun cogunu sabitleyici ile 90-120 araliginda aldim. Birsey sormak istiyorum forumda da yeniyim, asfalttaki en ufak dalgalanmalar bile kabine ozellikle arka
    Koltuga (makastan dolayi tabii) inanilmaz rahatsiz edici olabiliyor. Bunun icin kasaya agarlik koymayi veya makas yapraklarindan eksiltme gibi oneriler aldim sizlerin fikirlerini ve bilgilerinizi merak ediyorum. Tesekkurler

Biri MT diğeri AT olmak üzere şu anda 2. Amarok aracımı kullanıyorum.

2012 MT aracım Arjantin yapımı idi ve üzerinde Goodyear lastikler vardı.

2013 AT şimdiki aracım Alman yapımı ve üzerinde Bridgestone lastikler var. Eski aracım yenisi kadar sarsmıyordu. Sebebi Bridgestone lastiklerin genel sertliği.

Ben bazen bagajda yük taşıdığım için arkaya yük konulduğunda aracın ne kadar yumuşadığını farkediyorum. Arkaya ağırlık taktırsanız para alacaklar. Makaslardan bir yaprak alsanız hem paranız gidecek hem orjinallik bozulacak, hemde ihtiyaç durumunda ağırlık taşıma kapasiteniz azalacak.

Benim tavsiyem bagaja makasların TEPE VİBRASYONU'nu alabilecek kadar ağırlık koyup öyle gezmeniz.

Önce lastik havalarını önde 32 arkada 30 yapın ve bozuk yolda test edin, eğer yeterli değilse, 2.adım olarak 25'er kg'lık 2 adet kum çuvalı veya başka bir ağırlığı tam makasların hizasındaki iki kenara koyun.

Test edin, yine yeterli değilse ağırlığı 2x50 kg yapın. Sizin için yine yeterli gelmezse ağırlığı yeterli bulana kadar arttırın.

Şaseye ağırlık bağlamanın tek avantajı ağırlık merkezinin aşağıya çekilmesidir. Bunun dışında benim tavsiyem hem bedavadır hemde geri dönüşü mümkündür.

Eğer "arka bagajım açık o yüzden ağırlığı bagajda tutamam" derseniz siz bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: imphetus

Arkadaşlar herkesin Ramazan bayramini Kutlarım internete telefondan girdiğim için konuyu detaylı araştiramiyorum 2007 model Caddy aracım var Amarok almayı istiyorum düşündüğüm model 2000 motor 4x2 olanın vergisi ne kadar acaba senelik birde yakit tuketimi ne durumda kullanan bilen arkadaslardan yardim bekliyorum.

Amarok 4x2 vergisi Caddy ile aynıdır. Yakıtı İst. ş.içi boşken 8 lt civarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulubey46

Öncelikle herkeze iyi bayramlar dilerim.Görüşleriniz ve önerileriniz benim için çok önemli olacak,bu sebeble bir kaç soru sormak istiyorum siz değerli forum üyelerine;
    Şuan 2007 model dacia logan sahibiyim dolayısıyle artık değişme zamanı geldi miyadını çabuk doldurdu :)...Ankarada ikamet ediyorum evime 30km uzakta bir bahçeli yerimiz var sürekli oraya gidip geldiğimden dolayı malum bahçe işleri çapa makinası falan filan getirip götürmek zorunda olduğumdan yine kamyonet türü bir araçla değişim yapmak zorundayım.bu bağlamda sıfır caddy düşünüyordumki amarok gördüm aklım şaştı kaldı hemen size danışmak istedim;

1-Bahçeye giden yolun büyük kısmı asfalt az bi yeri toprak yol yani çok bozuk bi yol değil fakat kışın oraya çok kar yağıyo 4x2 beni kurtarırmı? (kışın kış lastikleri ile yoksa sırf kışın oraya gitmek için 4x4 almammı gerekiyor)

3-4çeker ile 2 çekerin vergisi ne kadardır(geçmiş sayfalara baktım ama tam anlamıyla anlayamadım arada 2 kat fark vardır diyen bile olmuş)

4-Arkadaşımın bir şirketi var o şirket üzerine alsak indirim uyguluyorlarmı? (benim için bi sorun olurmu)

5-şehir merkezine amarok ile inilmez diyen bile olmuş bunun doğruluuk payı nedir (kızılaya girememmi?)

Kafanızı ağrıttım kusura bakamyın ama dediğim gibi en kısa zamanda aracımı yenilemem gerekiyor, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

1- 4x2 amarok sadece atrkadan itişlidir. Arkası boşken önden çekişli Caddy kadar kar ve çamurda randıman vermeyebilir. Ancak arkasına yeterli ağırlık koyulunca 4x4 e yakın bir itme randımanı alabilirsiniz.

2- Caddy süspansiyon konforu ve yakıt ekonomisi yönünden ideal bir araç, tek sorunu artık vasatlaşmış olması. Amarok tarz bir araçtır, ayrıca açık yükleme yönünden daha idealdir.

3- 4x4 vergisi 4x2 nin 2 katı fazladır.

4- Şirket üzerine almanızın size hiçbir faydası olmaz, aldığınız şirket KDV'sini indirebilir sadece.

5- Ben İstanbul'un Polo ile girilebilecek kadar dar sokaklarında istediğim manevraları rahatlıkla yapabiliyorum ve hiç sorun yaşamadım, tümüyle alışmaya bağlı. Kızılayı bilemiyorum ancak amarok kullanmanın en büyük avantajlarından biri trafikte tacize uğramıyor olmanız. Kimse önünüze dalamıyor, sizi sıkıştıramıyor herkes yol vermek zorunda kalıyor. Bu kendiliğinden gelişen bir durum sizden kaynaklı değil.

6- Yakıt olarak binek dizel aracın 2 katı yakar. Mesela Symbol 1.5 kategorisindeki bir araç 950 kg dır ve ort. 4.5 lt yakar. Amarok ağırlık, bandrol ve yakıt olarak 2 katıdır.

Ona göre karar verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

quote:

Orijinalden alıntı: ulubey46

Öncelikle herkeze iyi bayramlar dilerim.Görüşleriniz ve önerileriniz benim için çok önemli olacak,bu sebeble bir kaç soru sormak istiyorum siz değerli forum üyelerine;

1- 4x2 amarok sadece atrkadan itişlidir. Arkası boşken önden çekişli Caddy kadar kar ve çamurda randıman vermeyebilir. Ancak arkasına yeterli ağırlık koyulunca 4x4 e yakın bir itme randımanı alabilirsiniz.

2- Caddy süspansiyon konforu ve yakıt ekonomisi yönünden ideal bir araç, tek sorunu artık vasatlaşmış olması. Amarok tarz bir araçtır, ayrıca açık yükleme yönünden daha idealdir.

3- 4x4 vergisi 4x2 nin 2 katı fazladır.

4- Şirket üzerine almanızın size hiçbir faydası olmaz, aldığınız şirket KDV'sini indirebilir sadece.

5- Ben İstanbul'un Polo ile girilebilecek kadar dar sokaklarında istediğim manevraları rahatlıkla yapabiliyorum ve hiç sorun yaşamadım, tümüyle alışmaya bağlı. Kızılayı bilemiyorum ancak amarok kullanmanın en büyük avantajlarından biri trafikte tacize uğramıyor olmanız. Kimse önünüze dalamıyor, sizi sıkıştıramıyor herkes yol vermek zorunda kalıyor. Bu kendiliğinden gelişen bir durum sizden kaynaklı değil.

6- Yakıt olarak binek dizel aracın 2 katı yakar. Mesela Symbol 1.5 kategorisindeki bir araç 950 kg dır ve ort. 4.5 lt yakar. Amarok ağırlık, bandrol ve yakıt olarak 2 katıdır.

Ona göre karar verin.

cevabınız için teşekkür ederim..madem bahçe için bi dünya malzeme taşıyacağım kararsıkıntı rdim iki çekerli bi amarok almaya..lakin kızılaya giderken araçın genişiliği için sıkıntı olurmu diye sormadım kamyonet olduğundan dolayı şehir merkezine girip çıkmasında polis ceza yazar falan diyenler olduğu için sormuştum :) birde B sınıfı ehliyet bu araçlar için yeterlidir dimi...

• Kamyonet tarzı araçlar Kızılay trafiğine saat 10 ile 16 arası girebilir.Bunun içinde Belediye'den izin almanız gerekir.Bazen kontrol yaparlar ve bu esnada yasak saatler içinde yakalanırsanız ceza yersiniz.
  • arka tekerlegi tek olan her araci b sinifi ehliyet kullanir.
    cift tekeri c kullanir

yasak kismi istanbul icin gecerli degil. ankarada boyle bir yasak oldugunu yeni duydum

• quote:

quote:

Arkadaşlar herkesin Ramazan bayramini Kutlarım internete telefondan girdiğim için konuyu detaylı araştiramiyorum 2007 model Caddy aracım var Amarok almayı istiyorum düşündüğüm model 2000 motor 4x2 olanın vergisi ne kadar acaba senelik birde yakit tuketimi ne durumda kullanan bilen arkadaslardan yardim bekliyorum.

Çok teşekkür ederim sayın hocam verdiğiniz değerli bilgiler için Amarok'un arkadan çekişli olduğunu bilmiyordum kışın araç yüklü değilken sıkıntı olurmu acaba ?
  • quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim sayın hocam verdiğiniz değerli bilgiler için Amarok'un arkadan çekişli olduğunu bilmiyordum kışın araç yüklü değilken sıkıntı olurmu acaba ?

1. Amarok'um manuel vitesli idi ve şehir içinde sürekli 4x2 kullanıyordum. 4x2 beni hiç yolda bırakmadı. sadece kışın yoğun karda arka boşken girdiğim bazı yerden çıkmak için 4x4 gerekti. Ancak arkaya yük koyduktan sonra 4x2 nin her zaman yeterli olabileceğini düşünüyorum.

2. Amarok'um otomatik ve sürekli 4x4

• quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

quote:

quote:

quote:

1. Amarok'um manuel vitesli idi ve şehir içinde sürekli 4x2 kullanıyordum. 4x2 beni hiç yolda bırakmadı. sadece kışın yoğun karda arka boşken girdiğim bazı yerden çıkmak için 4x4 gerekti. Ancak arkaya yük koyduktan sonra 4x2 nin her zaman yeterli olabileceğini düşünüyorum.

2. Amarok'um otomatik ve sürekli 4x4

Alıntıları Göster
    @dhakanuysal

Hocam esasında benim aracı kullanım amacım günlük sadece toplamda 15 git 15 gel 30 km ev-iş arası bu tarz araç almak istememdeki sebep iş için değil tamamiyle hobi ,ara sıra ailecek eşyayı doldurup şehir,şehir gezmek hoşuma gidiyor ama bu sadece senede 1 yada 2 defa olan bir şey ,oldum olası büyük pick-up tarzı araçları sevmişimdir ,şu an ki aracım VW Caddy araç ile ilgili bir sıkıntım yok fakat araç eskidi ve artık sıkıldım pick up tarzı bir araç istiyorum ,Amarok 4x2 alıp kışın arkasını yükleyip kullansam bu seferde haliyle yakıt sarfiyatına ek etkisi olacak çok arada kaldım, gönlüm aşırı derece'de Amarok istese de kafam karışıyor çevremdekiler ne yapacan Amarok'u git Tiguan al diyip aklımı çeliyorlar çok arada kaldım açıkçası fikir veren tüm arkadaşlardan Allah razı olsun,son olarak VW Almanya'daki fabrikasını dolu yağışı araçları etkilemiş haberlerde ve forumlarda bu konu konuşuluyor, VW acaba dolu yağışında hasar alan araçları ucuz fiyattan çalışanlarına mı satıyor yoksa yenileyip son kullanıcıyamı gönderiyor bunu merak etmemdeki sebep,Caddy marka aracım tam 3 defa turbo patladı, ilk patladığında aracım garantiliydi Doğuş oto kullanıcı hatası diye karşılamadı halbuki aracıda oldukça iyi kullandığımı düşünürüm,Volkswagen markasını ne kadar çok sevsemde Türkiye yetkili satıcısı olan Doğuş oto firmasını hiç hazetmiyorum,şansıma dolu yağışında kronik hasarlı bir araç gelirse Doğuş oto ile çok uğraşırım diye çekiniyorum bir defa dilim yandı Doğuş Oto'dan,kesinlikle yanlış anlaşılmasın Vw markasının araçlarını çok seviyorum ,ilk aracım vw'idi yeniside vw olacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 12 Ağustos 2013; 15:56:48 >

• imphetus kullanıcısına yanıt
    Caddy kullanmaya alışık biri olarak Amarok 4x2 alırsanız;

1- Bagaj ihtiyacınız için arkayı kapatmanız gerekecek. En az 2500.-TL masraf gerektiriyor.

2- Araca 5 kişi bindiğinizde arkadakiler Caddy'deki kadar rahat edemeyebilirler. Zira Caddy'nin arka diz mesafesi ve tavan yüksekliği Amarok'tan daha fazladır.

3- Caddy daha az yakıt harcar.

4- Caddy önden çekişli olduğundan arkadan itişe göre daha randımanlı olacaktır.

5- Caddy'nin süspansiyonu Amarok'un arka süspansiyonundan biraz daha yumuşaktır.

6- Amarok 4x2 fiyatına alacağınız Tiguan ancak benzinli ve 4x2 düz vites olabileceği gibi, kasa ve yürür bakımından size Caddy'den bir artısı olmayacaktır. Sadece tip değişecektir.

Bütün bunları değerlendirerek kendiniz için en uygun kararı verebilirsiniz.
  • @dhakanuysal çok teşekkür ediyorum sayın üstadım gerçekten çok yardımınız dokundu , Tiguan'ın , Caddy göre tek artısı binek sınıfında olması, onun dışında kesinlikle aynen dediğiniz gibi pek bir farkını göremeyeceğim , hocam yanlış anlamaz iseniz size kişisel bir sorum olacak sizin Amarok'u kullanım amacınız nedir ? gönlüm Amarok'tan yana vicdanımı rahatlatmak için kendime yandaş arıyorum bu aracı sadece iş için kullanmıyorlar gibisinden :)

ekleme : Amarok alırsam arka bagaj üst kısmını kapattırmak istersem bunu tekrar ruhsata işletmek vs. gerekiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 12 Ağustos 2013; 18:20:21 >
  • Bende Amarok alacağım deyince çevremden aynı sesler yükseliyor '' Ne yapcan Amaroku ''. Ben kulaklarımı tıkadım sizde tıkayın sonuçta herkezin kendine özgü bir zevki var ve en önemlisi hayallerinizi yaşamaya çalışın. VW nin kronik hastalığı olan turbo arızası ve çokça duyduğum otomatik şanzıman sıkıntısının dışında güzel bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çeçen74 -- 13 Ağustos 2013; 22:08:12 >
  • quote:

@dhakanuysal çok teşekkür ediyorum sayın üstadım gerçekten çok yardımınız dokundu , Tiguan'ın , Caddy göre tek artısı binek sınıfında olması, onun dışında kesinlikle aynen dediğiniz gibi pek bir farkını göremeyeceğim , hocam yanlış anlamaz iseniz size kişisel bir sorum olacak sizin Amarok'u kullanım amacınız nedir ? gönlüm Amarok'tan yana vicdanımı rahatlatmak için kendime yandaş arıyorum bu aracı sadece iş için kullanmıyorlar gibisinden :)

ekleme : Amarok alırsam arka bagaj üst kısmını kapattırmak istersem bunu tekrar ruhsata işletmek vs. gerekiyor mu ?

İşim gereği ara sırada olsa bir panelvanın taşıyabileceği ağırlıkta yükleri taşımak gerekiyor. Doblo, Fiorino gibi araçları alıp kullanmak yerine hem offroad, hem iş, hem gezi, hem güvenlik, hem saygınlık, hem farklılık hemde kamyonet fiyatına SUV konforu hepsi bir arada olmuş oluyor.

Ben önceki Amarok'u 15000km bakımından önce sattığımdan, aracın çıkaracağı muhtemel sorunları varmıdır bilemiyorum. dolayısıyla turbo ve şanzıman konularında "İnşaallah olmaz" temennisi ile devam ediyorum.

Arkayı kapak ile kapatırsanız ruhsata işlemek gerekmiyor. Kabin ile kapatırsanız ruhsata işlemek şart oluyor. Aracı alırken plastik bagaj havuzu alacaksınız en az 500. Üzerine kapak alacaksınız en az 2000. Bunları vermeğe razıysanız yakıtın Caddy'den biraz fazla olması önemli değil diyorsanız Amarok farklılığını yaşamak ve bana dua etmek için hazırsınız demektir. ama ileride başınıza bir sürpriz gelirmi bilemiyorum, o zamanda bana beddua etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çeçen74

Bende Amarok alacağım deyince çevremden aynı sesler yükseliyor '' Ne yapcan Amaroku ''. Ben kulaklarımı tıkadım sizde tıkayın sonuçta herkezin kendine özgü bir zevki var ve en önemlisi hayallerinizi yaşamaya çalışın. VW nin kronik hastalığı olan turbo arızası ve çokça duyduğum otomatik şanzıman sıkıntısının dışında güzel bir araç.

Turbo arızalarının bir kısmı fabrikasyon kaynaklı olabilir. Ancak büyük kısmı kullanıcı hatalarından kaynaklanıyor.

Çünkü bizim kendini çok uyanık zanneden biricik kullanıcılarımız ucuz mazot kullanıyorlar, bilmedikleri yerlerden hileli yakıt alıyorlar.

Eurodiesel'in giriş seviyesi olan yakıtın eski kırsal motorin olduğunu ve sadece adının değiştiğini bilmeden ucuzluğuna aldanıp kullanıyorlar. Oysa Euro 5 motorlu ve turbolu araçlarda katkılı üst sınıf Eurodiesel yakıt kullanılması çıkacak problemleri aşmak adına şarttır.

Yakıttan üç kuruş kar etmeyi hesaplıyorsan zaten bu araçla ne işin var? Git 3 lt. yakan araba alıp kullan. İnsan bile bozuk gıda yediğinde motoru bozuyorken, hassas sistemlerle donatılmış yeni tip araçlar siz hileli mazot kullanınca ne yapsın?

Birde aracı ilk çalıştırma ve kontak kapamada biraz rolantide çalıştırıp turbo soğutulmalı.

• quote:

arka tekerlegi tek olan her araci b sinifi ehliyet kullanir.
    cift tekeri c kullanir

yasak kismi istanbul icin gecerli degil. ankarada boyle bir yasak oldugunu yeni duydum

yanlış mı biliyorum acaba e sınıfı değilmiydi acaba ?
  • aydincondur A kullanıcısına yanıt
    B sınıfı Otomobilden arkası tek lastikli kamyonete kadar,
    C sınıfı Otomobilden arkası çift lastikli ve dingilli kamyona kadar,
    E sınıfı Otomobilden otobüse kadar,

kullanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz1167

BUDA BENİM BEBEK 2012 NİSAN ÇIKIŞLI

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

Hocam aracınız çok güzel Allah kaza , bela vermesin resimdeki rengin ismi ne olarak geçiyor acaba ? çok hoşuma gitti renk.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.