Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.727
Cevap
31
Favori
443.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 4x4truckshop

2200 motor ranger a 305/60/18 lastik taktım ve sonu hüsran araç gitmiyor
    3200 motor ranger da bu sorun yok
    ayrıca araca vinç bağlamak için bayağı uğraştık çünkü şase yok........................
    her araç kendine ve sahibine güzeldir
    kedi ulaşamadığı ciğere ancak mundar der...........

• quote:

ayrıca araca vinç bağlamak için bayağı uğraştık çünkü şase yok........................

+10
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dedekorkutt

quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Sn.Dedekorkut.

Şehir soytarısı dediğiniz 2012 Amarok Highline 4x4 aracımı beğenen 2012 Ranger XLT sahibi bir arkadaş takas teklifinde bulundu.

Kendisi Ranger aracını Amarok kadar konforlu ve karizmatik bulmuyormuş:)

Siz Ranger forumunda aracınızı alana kadar Ranger hakkında atıp tutmadığınız söz kalmamıştı. Hakkında ağza alınmayacak sözler sarfettiğiniz Ranger araçtan bir tane de siz aldınız ve birdenbire Ranger aracınızı yere göğe sığdıramaz oluverdiniz. Şimdi de sallama tutma sırası Amarok'amı geldi?

Dönüşlerde diferansiyelden ses gelmez akslardan gelir. Diferansiyel sabit bir aktarma organıdır ve ses gelebilmesi için ayna-mahruti dişlilerin ses yapması gerekir. Dönüşlerde aracın moment yükü merkez kaç kuvvetininde ağırlaştırıcı etkisi ile oynak mafsal vazifesi gören akslara bindiğinden, eğer akslarda boşluk ve aşınma gibi arıza var ise aks o zaman ses yapar.

Bir aksın normal şartlarda ses yapabilmesi için en az 100 bin km gerekir. Daha önce ses yapan aks ya yağsız kalmıştır, ya da darbe almıştır.

Bizde 2 adet 2012 Amarok var. Biri MT diğeri AT. Her ikisinide gayet memnun olarak kullanıyoruz ve hiçbir sorun yaşamıyoruz.

İsterseniz ben de Ford Ranger için biraz sallayayım çeşni olsun? Ya da siz bundan sonra daha mantıklı ve gerçekçi paylaşımlarda bulunun.

en büyük amarok baska büyük yok :)

Yazılanları açıkla önce sen, geçiştirmeye çalışma.

• bir tek jantlar kaldı oda yarınhttps://store.donanimhaber.com/e1/30/44/e130448a659b8faaffbec9cdfcabf927.jpg
     VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

• quote:

bir tek jantlar kaldı oda yarınhttps://store.donanimhaber.com/e1/30/44/e130448a659b8faaffbec9cdfcabf927.jpg
     VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

canavar olmuş valla elinize sağlık. Dodikleri boyadınız mı, yoksa kaplama mı?

• arkadaşlar bu orta havalandırma deliklerinin altındaki yuvarlak yerlere ne tip aksesuarlar takılabiliyor ve bunları nerden temin ederiz?
  • yani sen diyorsinki 60 yıldır kamyonet arazi aracı üreten ford basarisiz bi sen basarilisin bravo :) bence sen burda mundar oluyorsun coluk cocuk muhabeti yapiyorsun kac yasindasin bilmiyorum ama bir arazi tasitindan anlayacak ne tecrüben ne bilgin nede tasarımın nede gecmisin var daha yeni cıkan bir kamyonete sunuda yaparım bunu ederim dersen kendinde soru işareti aramalısın güzel kardesim sana hayırlı isler bol mındarlar :D::D :D :D @4x4truckshop
  • sen milletin avukatımısın kardes sanane miletten adam istedigini söler gecer kes bebe habire yazıp durma cocuk oldugun belli . @fksfks
  • ulan isin gücün yok nası bi tipsin sen ya .senin kim oldugun belli salca bakla o bok cukurunda umarım yüzersin adam sana cevap bile vermiyor seni takan kim zırlan dur ahahaha
  • boyadık arkadasım
  • 47 yasındayım ve bu isi cok iyi biliyorum eski yarıscıyım
    muhattap olunacak bir karaktere sahip olmadıgınızda belli zaten
  • ford f150 ve ustu icin yorum yapmam ama bu arac bir mazda ford degil ayrıca tayland ve guney afrikada yapılıyor
    sen ford icin yorum yap kardesim
  • sanki sen cok muhatab olunacak birisinde adama ne catıyon dogruyu soyluyor noldu yemedımı ?
  • quote:

ford f150 ve ustu icin yorum yapmam ama bu arac bir mazda ford degil ayrıca tayland ve guney afrikada yapılıyor
    sen ford icin yorum yap kardesim

hadiya sımdıde forda camur at isiniz yokmu sizin ya ford saglam marka senın gıbılerın anlamadıgı saglamlıkta

• quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

quote:

nolduuu cokmu sevindinnn cift karakter. su fsksfks nicli hesabını kapatta ne mal oldugun cıksın ortaya :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frfrfr -- 29 Mayıs 2013; 16:40:56 >

• Sizce lastik seçimim ne olmalı ?
  • aracım 4*4 highline mt. 2012 kasımda aldım ve bugün 12000 km yi gördüm. profesyonel offroad yapmıyorum ama dağ tepe yayla geziyorum geçtiğim yerlerden normal araba geçmez. bugüne dek herhangi bir eksiklik, zorluk, tasarım yada üretim hatası ile karşılaşmadım. sırf vw doğuş satış ve servis politikalarına inat uğruna bu arabya uzak durmaya çalıştım. aklımdan gönlümden geçen l200 dü fakat bu araba zorla kendini aldırdı. fiyat vergi yakıt konfor donanım imaj vs. her konuda üstün bir araç yapılmış. diğer kamyonetler bunun yanında as250 gibi kalıyor. özellikle rangerlar 20 sene evvelki araçların makyajlısı ve maalesef bunlara binenlerin aklında tek bir şey var AMAROK!!!

ranger sever arkadaşlar kamyonlarını tonla para verip aldılar... yani kedilerin aslında bu ciğere uzanma imkanı vardı...
    tonlada vergi ödüyorlar... hem yakıt alırken hem mtv öderken...
    motorları şanzımanları çeker sistemleri net bir şekilde farklı yada daha iyi değil...
    aynı gücü daha yüksek hacimden ve daha yüksek tüketimden alıyorlar... birçoğu kasalarında kaldırım taşı ile geziyor...
    bir çoğunda esp yok...

dışarıdan bakıldığı zaman fiyakaları bozuk... yakın çevreleri eşleri arkadaşları vs. kamyoncu muamelesi yapıyor...

onlarda gelip binmedikleri arabanın forumunda trol yapmayı seviyorlar. sende al arkadaşım bir tane biz rahat edelim...

ama almayacaksan kamyonuna şöyle yazdır

AMAROK ALANA KADAR EN İYİSİ RANGER

• amarok ve ranger olayında

arkadaşlar 2001 yılından beri ranger kullandık

sırasıyla

2001 4x2 300.000 km de sattık

2004 4x4 250.000 km de sattık

2008 hi rider 4x2 170.000 km de hala bizde

2012 4x2 35.000 km de hala bizde

hatta yeni kasayı ilk alanlardan birisyiz diyebilrim. çünkü aracı kamyonun üzerinde görmüştüm kamyondan önce plazaya gittim aracı ayırttım ertesi gün indirdiler ve satınaldık.

öncelikle rangerlere bakıldığı zaman bunların içinde en az yakıt tüketeni 2012 model olanı vede en komforlu olanı ancak araçtaki arka süspansiyonlar sekmeye meyilli olduğu için insana pek güven vermiyor. vede digital klima , hill holder vb gibi olması gereken özellik yok. iç kabini plastik, jantları çok küçük leylek gibi duruyor çamurluğu dolduramıyor. bu aracı belli süre kullandıktan sonra daha 1 yıl olmadı alalı 35.000 km yaptım. 4x4 araç ihtiyacım olduğu için amarok satın aldım ancak şurada bir gerçek varki ilk etapta ford satın almak istedim , cünkü uzun vadedeki dayanıklılığını biliyorum. cünkü yukarıda yazdığım km lere kadar kullandım araçları beni üzecek hiç bir sorunu olmadı bir tek 2008 ranger in kapıları camları aldığım günden beri ses yapıyor o kadar artık ona alıştım yani :) bir de biz çiftçilik yaptığımız için bu pickupları %85 kmsini arazide yaptırıyoruz yani çamurlu yer görüp off road yaptım falan demiyoruz bildiğin arazide gayet süratli bir şekilde kullanıyoruz ki ford bu konuda çok dayanıklı, bu sebep ford satın almak istedim ancak 4x4 ü yoktu yıl sonununda gelecek belki falan demişlerdi . bende amarok satın aldım .

aman allahım yol tutuşu muhteşem gidişi falan süper aşırı komforlu araç, acayip stabil bir gidişi var. extradan park sensörü hill holder digital klima gibi özellikleri var. içi bununda plastik ama ben şu ana kadar hangi pickupa bindiysem hep içi plastik yani hani bu konuda amaroku kötüleyenler bence başka pickup binmemişlerdir. 4x4 modu falan cok güzel ve arazide şimdilik başarılı o da 25.000 km civarı şu anda tek şikayetim arkadaki kasa kapatmak için olan branda zımbırtısından ses geliyor o kadar. onun dışında herşey 10 numara pickupta. extradan rcd 510 ve geri görüş kamerası taktırdım süper oldu . bunda arka koltuğun altında ranger gibi silah saklama gözleri yok . keşke olsaydı ama buna adamlar kasa aydınlatması için 3. stop lambasının altına aydınlatma koymuşlar bence cok hoş bir özellik.

yani 2 aracı da kullanmış biri olarak amarok ford kadar sağlamsa (uzun km yaptıkan sonra belli olacak) ben bundan sonra hep vw yi tercih edeceğim.

• Dayanıklılık konusunu henüz bilemeyeceğim ancak amarok konfor yönünden gerçekten kamyonet gibi değil, sanki SUV gibi bir araç.

Kötülemek için kullanmak ve gerçekten memnun olmamak gerek. Yada bazıları gibi işkembeden sallamak gerek.

Şu anda bayiler otomatiğini yok satıyor. Temmuz'a gün veriyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.