Şimdi Ara

VW 1.5 litrelik yeni motorlar 2017 de!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyice cılkı cıktı olayın,1.5 TDI şuan zaten var ama hindistanda diye biliyorum.motor redline a 5500 de giriyor eski TDI ın ruhu kalmamış,1.6 da en azından neyin ne olduğu belliydi.ben alışamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlarda hileli mi acep

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Bir yerden okumuştum hatırlayamadım 1.5 130hp tdi motor ilk poloda kullanılacak falan diyordu. 130 dan aşağı da olmaz artık. Millet 160hp lere dayandı.

hala herkesi bu forumdaki araba meraklısı gençler gibi sanıyorsunuz. milletin aradığı az yakan, sorunsuz motor artık. herşeyin başı ekonomi artık. adam çok güzel anlatmış bunu "When it comes to cars these days, the top 10 things that matter are: economy, economy, economy, economy, economy, economy, economy, economy, economy and safety."

http://www.driving.co.uk/car-reviews/the-clarkson-review-volkswagen-golf-mk7-2013/

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Vw motorları mı az yakan ve sorunsuz? 3 aşağı 5 yukarı her motor vw motorları gibi. Gercek dayanıklılık istiyorsan multijete bakacan. Tasarruf istiyorsan hdi lere 1.5 dci a bakacaksın. Sanki vw bi siz kullanıyorsunuz. Bizde golf 6 var tdi var ve benim astra j den fazla yakıyor.

Ben vw motorlarına kötü demiyorum. Ama böyle fanlıl yapıp yere göğe sığmayan motorlar değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 26 Ağustos 2016; 12:58:51 >
  • quote:

Vw motorları mı az yakan ve sorunsuz? 3 aşağı 5 yukarı her motor vw motorları gibi. Gercek dayanıklılık istiyorsan multijete bakacan. Tasarruf istiyorsan hdi lere 1.5 dci a bakacaksın. Sanki vw bi siz kullanıyorsunuz. Bizde golf 6 var tdi var ve benim astra j den fazla yakıyor.

Ben vw motorlarına kötü demiyorum. Ama böyle fanlıl yapıp yere göğe sığmayan motorlar değiller.

arkadaşım golf 8 çıkmak üzere kalkmış golf 6'dan referans veriyorsun... :)
    Astra k da çıktı. Astra j den de referans veriyorum ona niye bişey demiyorsun? 2 eski modeli karşılaşıyorum. Ne var bunda?
    Yakında 1.6tdi tiguan alacağız. Ozaman görecez bakalım ne kadar az yakıyor tdi.

Vw araçları sattıran kesinlikle tarih öncesi motorları değil, gösterişli iç ve dış tasarımı. Ayrıca iç malzeme kalitesi. Motoru için vw alıyorum diyen kimseye raslamadım.(Belki sorunli olsa da 1.4 160)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 26 Ağustos 2016; 13:10:05 >
  • almayı düşünenler 2018 de yeni kasa ve yeni motorla almalı.
  • quote:

Astra k da çıktı. Astra j den de referans veriyorum ona niye bişey demiyorsun? 2 eski modeli karşılaşıyorum. Ne var bunda?
    Yakında 1.6tdi tiguan alacağız. Ozaman görecez bakalım ne kadar az yakıyor tdi.

Vw araçları sattıran kesinlikle tarih öncesi motorları değil, gösterişli iç ve dış tasarımı. Ayrıca iç malzeme kalitesi. Motoru için vw alıyorum diyen kimseye raslamadım.(Belki sorunli olsa da 1.4 160)

ya bırak arkadaşım. 1.4tsi motor var aracımda. istanbul içinde kullandığım halde 7 litrenin altında ortalama tutturuyorum. daha ne olsun? çekişi de çok iyi. sonuçta aile arabası alıyoruz. 160bg değil, sorunsuz ve ekonomik olması en önemli kısmı.

ha bu arada tiguan'dan pişman olabilirsiniz. komşum 1.4 tiguan aldı. çok ağırkanlı diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 26 Ağustos 2016; 14:39:21 >

Ya biz golf tdi ile istanbul dışı 6.5-7lt ile dolaşıyoruz siz nasıl 1.4tsi ile 7lt nin altında geziyorsunuz yeminle aklım almıyor. Bunu yazan gördümü kafayı yiyorum. Heralde biz araba sürmeyi bilmiyoruz. Yorum yapmıyorum.

1.6 tdi tiguan ın gelmesini bekliyoruz. Bir önceki kasa 1.4 tiguanı olan 2 arkadaş var. 10lt nin altına inmiyor ortalama tüketimleri. 11-13 civarı genelde. Bundan dolayı asla benzli düşünmüyoruz. Bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 26 Ağustos 2016; 15:18:02 >
  • Onu bunu bilmem de 1.0 ecotsi fena canlar yakacak at fava bekle

• quote:

Ya biz golf tdi ile istanbul dışı 6.5-7lt ile dolaşıyoruz siz nasıl 1.4tsi ile 7lt nin altında geziyorsunuz yeminle aklım almıyor. Bunu yazan gördümü kafayı yiyorum. Heralde biz araba sürmeyi bilmiyoruz. Yorum yapmıyorum.

1.6 tdi tiguan ın gelmesini bekliyoruz. Bir önceki kasa 1.4 tiguanı olan 2 arkadaş var. 10lt nin altına inmiyor ortalama tüketimleri. 11-13 civarı genelde. Bundan dolayı asla benzli düşünmüyoruz. Bakalım.

ekran görüntülerini de paylaştım golf konusunda. 40-50 gibi hızlara çıkınca daha da düşüyor kısa mesafede. uzun mesafe ortalamam 6,9 lt 8000 km de (arada sıfırlıyor ama ortalama bu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 26 Ağustos 2016; 18:25:48 >
  • vw ve doğuş grubundan aslında hiç araba almamak lazım ne pazarlaması nede diğer yaklaşımları etik değil tepki konulmalı golf 120binlere çıkılıyor bu nasıl mantık subaru forester al 2013 2014 kasa 80 90bine canavar gibi bak keyfine
  • Bu 1.5 motorlar 2019'dan önce Turkiye'ye gelmez. Golf 1.0 TSI Avrupa'da bir senedir satışta, motor 1.2'den daha torklu ve daha az yakıyor, ama bizde yok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu motor daha Avrupa'da yok...

vw.de konfigurator de der neue Golf motor seçenekleri;

Trendline: 1.0 TSI ve 1.6 TDI var sadece diğer motorlar yok.
    Comfortline: 1.0 ve 1.4 TSI / 1.6 ve 2.0 TDI var
    Highline: 1.4 TSI ve 2.0 TDI var. 1.0 TSI ve 1.6 TDI seçilemiyor.
  • Ben 2008 Model 1.4 TSI 140 hp Golf kullanmıştım. Hala sürüş keyfi aklımda. Turbo + kompresör birlikte çalışan bir motoru vardı. Zamanla güç arttırımda iyileştirmeler olduğundan kompresör kalktı. Ama tadı başkaydı. Gelelim dizel olayına vw Golf'ü ülkemizdeki ÖTV denen rezil bir uygulama nedeniyle 1.6 tdi sattı. Şİmdi Reno ve Opel 1.6 dizelden 130, 134 hp gibi güçler çıkarıyorken 1.5 tdi bana cazip gelmedi. Şahsi görüşüm tabi bu. Astra da Golf te kullandım. VW den daha güçlü bir dizel beklerdim. Ama motor 1.5 olunca şimdilik pek mümkün olmamış. Şahsen ben yol tutuş ve performansı öncelikli gördüğümden Golf yerine Astrayı tercih ederim.
  • tartekin kullanıcısına yanıt
    Hocam ahlaklı olan firma var mı ki??? Al birini vur ötekine.
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur Kapitalist sistemde ahlak para etmediği için bunlarda bulunmaz maalesef..ancak otomotiv sektöründe VW artık flama taşıyan tescilli bir firma..her tarafı yalan dolan
  • tartekin kullanıcısına yanıt
    Hocam doğuş bence Türkiye'de otomotiv sektörünün en berbat firması, yapabildikleri en iyi şey müşteriyi mağdur etmek, araçları düşük donanımda ithal edip opsiyonla eksik olan donanımları müşteriye fahiş fiyata satmak, yalan dolan vs vs. herşey var bunlarda.

Lakin satış rakamları korkunç düzeyde bu nedenle vw almanya doğuşa bir fiske dahi atamıyor. Bu kadar başarılı başka bir distribitöre sahip olduklarını da düşünmüyorum açıkçası bu nedenle vw de sineye çekiyor doğuşun yaptıklarını.

İnsanımız da bu vw fantesizinden vazgeçmediği sürece doğuş seni, beni, bizleri, tüm Türkiye'yi kazıklamaya devam edecek.
  • 1.5 TDI motoru volkswagen iptal etmişti yanlis hatirlamiyorsam

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Çok doğru..Müstehaktır alana..Doğuş ve DSG oldukça VW grubundan bisiklet bile almam .Adamların en başarılı olduğu konu reklam ve algı operasyonu..Devlet de filo alımlarında tercihini VW olarak kullanıyor diye duyuyorum .Milletimiz de genelde her türlü alışverişi önünü arkasını araştırmadan yapıyor..Fiyat kazanç nedir, verdiğim paranın karşılığında ne alıyorum diye düşünen çok az..Komşuda şu bu var ,amcaoğlu bunu tavsiye etti şeklinde araç alan büyük bir kitle mevcut..Çoğu insan da değil kullanmak telaffuz edemeyeceği uçuk kaçık opsiyonlara dünya para ödüyor.Borca harca girip hayat şekline,ihtiyaçlarına uymayan araçlar almak için kastıkça kasıyor.Sistem böyle milletin beynine tecavüz ediyor..yapacak birşey yok
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.