Şimdi Ara

vücutta ani sıcaklık basması ve kaşınma (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
20
Favori
148.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet öyle fazla testesteron salgılayınca histamin değeri yükseliyor.. o yüzden oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepsi tamam da söylenen şeylerin çoğu harekete geçiren şeyler. Ben asıl sebebi/kaynağı bulmaya çalışıyorum... Hem benim mast. ile alakam yok bende neden oluyor o zaman? Veya birçok insanda neden olmuyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Okansr.

Arkadaşlar hepsi tamam da söylenen şeylerin çoğu harekete geçiren şeyler. Ben asıl sebebi/kaynağı bulmaya çalışıyorum... Hem benim mast. ile alakam yok bende neden oluyor o zaman? Veya birçok insanda neden olmuyor?

hocam doğru dediğiniz şimdi koskaca dünyada mast yapan biz olamayız yani ki bizim vucudumuz kaşınsın ben mesela artık 4-5 günde 1 indirdim inan şuan hiç kaşınma yok ya insandan insana değişiyor çok büyük sorun olsaydı hasteneye giden arkadaşlar söylerdi testler filan çıkmıyor zaten

• Arkadaşlar vücudunuzda mantar var mı peki?

• evet dünyada bi biz mast yapmıyoruz ama bizim vücudumuz fazla alerjik yapıda olduğu için bizde böyle bi alerjik reaksiyon gösteriyor.. bi sürü teste ve bi sürü doktora göründüm ve değerler normal çıktı uzun süredir mast yapmıyorum 1 ay falan olmuştur ve şuan vücudum çok iyi durumda şükürle olsun

• Peki mast ile alakası varsa niye yazın olmuyor? Yazın hiçbirimiz mast yapmıyoruz heralde. Bana pek mantıklı gelmiyor doğrusu.

• Daha sağlıklı veriler vermek adına köye gittiğim zamanlardan biraz bahsedeyim bir kere mast yapmak imkansız gibi birşey en azından 15 günde bir yağışlı hava olursa daha sonra tuhaf olan şey köye gittiğimin daha ilk günü çalışmaya başladığımızda bu şeyin sadece ilk yarım saat beni rahatsız etmesi idi ondan sonra hiç sıkıntı çekmedim 20-25'nci günlerde işimiz bitti ve mahsulün bakımına geçtik sabahları güneş çıkınca tekrar bu kaşıntı hafif bir şekilde bana geri dönüyordu buradan bana 2 mantıklı çıkarım geliyor
    -Ya hareket ile ilgili ki çalışma işi bitince doğal olarak o 20-25 günün acısını oturarak çıkarırız
    -ya da yine sıcaktan gözeneklerin genleşip daha rahat hava alması ki yine çalışma işi bitince vücut soğuk halde daha uzun süre duracaktır
    Benim bu gözenekler ile ilgili teorimin sebebi ise elimi sırtıma vs attığımda elimin birçok çıkıntı benzeri şeye sürtünmesi ve bazen göğsümü incelediğimde de gördüğüm kahverengi-siyah renkteki çıkıntı benzeri şeyler, bu şeyleri sıkınca da içinden bir tür pislik vs çıkıyordu herneyse benim anılarım bunlar bunun üzerinden yorum yapmak veya tahmin yürütmek size kalmış bir şey ah bir de köy işi bitip şehre döndüğümüzün 2. Haftası vücudum yine biraz daha huzursuz bir hale büründü bunu da not edeyim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• suat2107 S kullanıcısına yanıt

Benim yazın da oluyor hocam

• tamam olsa bile çok az oluyor ama değil mi? Yani kışın olduğu kadar şiddetli oluyor mu sende?

• vücudunuz fazla alerjik yapıda ve bu hastalık dönemsel yazın olmaz kışın olur yani 12 ayın 3 ayı falan rahat edersiniz diğer aylar sıkıntı çekersiniz şehir değiştirince olmaz çünkü vücudunuz oraya oranın havasına uyum sağladığı için alerji değeriniz düşüyor alerjik reaksiyon göstermiyorsunuz.. dediğim gibi çok uzun süre araştırdım ve bi çok yöntem denedim ama mastı bırakınca vücudum rahatladı 1 aydır falan yapmıyorum ve şuan Allah'ıma bin şükür bi sorunum yok bazen yine kızarıyor ama eskisi kadar şiddetli olmuyor şuan dediğim gibi rahatım ve inşAllah böyle devam eder bi sıkıntı olmaz..

• Arkadaşlar ben de 3 ay kadar çektim bu illetten (21 yaşındayım ve ilk defa başıma geldi bu kış), kan değerlerim vb. tahliller yapıldı her şey normal çıktı doktor psikolojik bu stres yapıyorsun sen dedi ki normalin dışında bi stres falan yapmıyordum. Neyse sonra kendim biraz araştırma yaptım ve İbrahim Saraçoğlu hocanın ürtiker hastaları için önerdiği süpürge tohumu kürünü uyguladım (süpürge otu değil, alacak arkadaşlar aktara gidip süpürge tohumu istiyorum derlerse onlar bilir, kuş yemi gibi bir şey). Denemenizi öneririm arkadaşlar 20 gün boyunca kademe kademe azaldı ve şuan tamamen bitti, aylar sonra ilk şiddetli antrenmanımı yaptım ve gayet rahatım kaşıntı falan yok. Kürü de bu yorumun sonuna yazıcam zaten kilosu 45 tl falan bu süpürge tohumunun çok pahalı değil ve HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ YOKTUR HERKES KULLANABİLİR. 200 gram aldım ben dediğim gibi 20 gündür kullanıyorum hala bitmedi. Buna ek olarak da yine saraçoğlu hocamızın ürtiker hastalarına yasakladığı şeyleri olabildiğince az tükettim bu 1 aylık dönemde onu da ekliyorum yorumun sonuna. Süpürge tohumu bağışıklığı güçlendirerek vücudun ani değişimlere sert tepki göstermesini engelliyor arkadaşlar, saraçoğlu böyle açıklıyor durumu. Bu küre ilave olarak akşam yatmadan önce ve öğle yemeğinden önce limon melisa çayı içilebilir (yine saraçoğlunun tavsiyesi ben içmedim bunları ama deneyebilirsiniz). Lütfen deneyen arkadaşlar gelişmeleri buraya yazsın ki herkes faydalansın, hepinizin bu illetten bir an önce kurtulması dileğiyle...

Kür uygulanışı: 1 tatlı kaşığı süpürge tohumu havanda ezilir (toz haline gelene kadar iyice ezin) ve birkaç yudum su ile yutulur. Bu öğleden evvel ve akşam yemeğinden evvel olmak üzere günde iki defa uygulanır.

Diyet: soğan, pırasa, karpuz yiyebilirsin. Kahve, çay, çilek, muz, sarımsak, taze üzüm, peynir, süt, turşu, domates, portakal suyu, acı baharattan uzak dur. Ilık duş al (soğuk veya sıcak değil).

• Ok98mn O kullanıcısına yanıt

Merhaba kardeşim bu şikayet bende de vardı ama çok şükür hastalığın ismini öğrendim ve iyileştim biraz uğraştım ama oldu eğer hayla sorunu yasiyorsan ve yaşayan kim varsa 555 064 4047 mesaj atın detaylı bilgi vereyim

• Kardeşim sen doktoruna girmemişsin formda belirtilen hastalıklarda aynısı bende de vardı çok şükür şuan doğru hastalık isim teşhisiyle iyileştim eğer hala çekiyorsan mesaj at bilgi vereyim vallahi ne illet bilirim sizinlede paylaşmak istedim 555 064 4047 mesaj at yani doktorun tavsiyesi durumları detaylı anlatiyim

• suat2107 S kullanıcısına yanıt

Kardeşim bu illeti bilirim bende 1 ay çektim ama sonunda adam akıllı doktoruna denk geldim 555 064 4047 mesaj at sana soyluyum detaylı olarak tek suçumuz adam akıllı doktoruna gitmemekmis

• Ok98mn O kullanıcısına yanıt

Kardeşim buldum vallahi hastalığın çözümünü mesaj at anlatiyim 0555 064 4047

• berkveay B kullanıcısına yanıt

Kardeşim vallahi sonunda doktoruna denk geldim iyileştim her kes görsün diye her yoruma cevap veriyorum üşenmem hepinize tek tek aşamaları anlatırım çünkü bunu çeken bilir biliyorum.555 064 4047 mesaj at tüm süreçleri anlatiyim

• canss1 C kullanıcısına yanıt

hocam masttan olduğunu düşünüyordum ta ki havalar ısınana kadar artık mast yapmasam bile kışın olduğundan daha kötü oluyor kışın olduğunda çok daha hafif oluyordu benim durumum sizden farklı sanırım

• Flebetomi yaptır hiç birşeyin kalmaz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megmett

Kardeşim vallahi sonunda doktoruna denk geldim iyileştim her kes görsün diye her yoruma cevap veriyorum üşenmem hepinize tek tek aşamaları anlatırım çünkü bunu çeken bilir biliyorum.555 064 4047 mesaj at tüm süreçleri anlatiyim

Arkadaşın dediğini araştırdım. Kolinerjik Ürtiker yani Ter Alerjisi. Bundan muzdarip olan insanların yorumları da var ( https://eksisozluk.com/kolinerjik-urtiker--1569304 )

Ve galiba yukarıda yazılan bütün yorumlarla da belirtileri uyuşuyor...

Allah razı olsun Mehmet bey, galiba tanıyı koyduk.   

Ancak 4 tipi varmış, her birinde de kullanılan yaygın ilaçlar farklı ama en yaygın olarak xolair(omalizumab) denen bi ilaç dan bahsediliyor. Tedaviye dirençli kronik Ürtiker tanısı almış kişilerde kullanılıyormuş. Ayrıca fiyatı galiba biraz fazla...

Burada da yorumları var https://eksisozluk.com/xolair--1604466?p=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okansr. -- 22 Nisan 2021; 2:34:23 >

• Kardeşim kolinerjik ürtiker yazın artıyor ama haberiniz olsun. Belirtileri cok benzer ama o değil tam olarak. Bendeki o değil yani çünkü yazın artmıyor aksine azalıyor.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.