Şimdi Ara

Vücut ve Boy (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
8.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @3RS!N Katılıyorum bu arada en sondaki hali bnm içn yeter ne eksik ne fazla ideal body bence

• Bence en ideal vücut
  • Arkadaşım bu boyunun uzaması %99 bitmiş diyen doktorun bölümü ney acaba bende gidip öğreneyim
  • quote:

bir kere daha yaziyorum. türkiyede ki türklerin cogu yalnis ve eskiden kalma yalanlara inaniyor, mesela halter boy kisaltirmis, barfix, spor ve bunlarda en cok basketbol ve yüzmek boyu uzatirmis gibi seyler artik bilim alaninda etkisi olmadigi kanitlanmistir, ama oraya daha galiba ulasamamis ...
    kendi acimdan örnek veriyorum. 14 yasimda kas yapmaya basladim. squat ve deadlift yapmadim, ama bench press gibi seyler yaptim. 10 tekrarlama ile calistim, yani maximal kuvvet yapmadim, cünkü o boyunun uzamasini belki durdurabilir. 1.73 ten 1.86 oldum. yani etkilemedi. spor iyi hissetirir, psikolojik olarak rahatlarsin, ama boyunu uzatmaz. hic alakasi yok. yedigin yemek etkisi olur. ama fazla yersen kilo alirsin, baska hic bir faydasi yok, genlerinin belirledigi boy icin nekadar proteyin falan lazimsa, okadarini kullanir, gerisini vucüt yag yapar. kisaca özetledim. yazilacak bir sürü sey var, ama üstteki yazdiklarim kanitlanmis (hem kendi tanidik ve akrabaglarda görüp ettigim bilgilerle hemde dünya bilim adamlari tarafindan, mesela amerikali FAIGENBAUM).

çok yanlış bir düşünce direk kemik uzamasını engellemiyor olabilir ama gelişme çağında kemiklere özellikle omurgaya yük binmesi omurga eğriliği kamburluk orantısız kemik gelişimine yol açabiliyor.Acele etmeyin sınırlarınızı zorlamayın...

Yüzerken kemiklere yük binmediği için (boyu uzatmayabilir) ama kusursuz kemik düzenine sahip olmanız için en ideal spor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 25 Kasım 2008; 23:02:03 >

• terra35
    moralini bozmak istemem ama 16 yaşndan sonra bi kaç santim uzayabilirsn yani daha 16yım 1.85 olabilrm falan diye bekleme :) boyunla kilon şu an için gayet uygun bende 16 yaşndayken tam 1.77ydim şu an 22 yaşndaym boyum 1.79 kilom 74 20 yaşını geçince kilo almaya başladım sana vücut salonuna gitmeni hiç tavsiye etmem.boyunun uzamasına engel olur ayrıca vücut salonunda kendini zorluyacaından eminim kasların gelişmekten çok zarar görür.sana tavsiye edeceğim en güzel spor ya yüzmek yada basket oynaman ama yüzmek gerçekten süper bi spor bulunduğun şehirde böyle bir imkan yoksa acısını yazın çıkarmaya bak
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.