Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.663
Cevap
53
Favori
452.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Citizen

Şekerim ben göğüs ve kol için bugün gittim dumble aldım. Kuzenimde görmüştüm ondan özendim. O 16 yaşında baktım 5 kg'lık falan onunki. Ben de kıyasladım kendime göre 8 kg'lık 2 tane aldım. Bunlarla hangi hareketlerle başlamam uygun olur?

Bu sorunun cevabını merak ediyorum yanlız benimkiler 5 kg 2 adet.
  • Bu arada besin olarak da tavuk tüketiyorum her gün. Ama KFC'nin tavukları. (Annem yemekten anlamıyor çünkü)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

Bu arada besin olarak da tavuk tüketiyorum her gün. Ama KFC'nin tavukları. (Annem yemekten anlamıyor çünkü)

çok yanlış çünkü 100 grm protein alıyorsan o tavuktan 300 gramda yağ yani yarardan çok zarar getiriyor KFC nin tavukları

vücuda direk yağ depoluyorsun onun yerine çok daha yararlı ve hesaplı bi tavsiye vereyim sana

kızarmış piliç al ye yalnız üst derisini yeme onu çıkar

çok daha yararlı ve yağsız

al bi kilo o piliçten 1 güne bölerek ye 1 günlük protein ihtiyacını harşılar çünkü 1 kg tavukta 200 grm protein var

ama tek kaynağa sadık kalmayın yarım kilo tavuk günde , sabahta yumurta ,yumuurta mutlaka yenilmeli.

tek bir öğünde 150-200 gram arası yenilmeli fazlası işe yaramaz sidikle atılır :D KFC yiyerek proteini yağ olarak depoluyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 1 Nisan 2009; 19:15:11 >
  • Arkadaşlar spor salonuna gitmeye yeni başladım.Çok zayıf ve güçsüzdüm bunları çözmek için gidiyorum yani.Fakat boyum 190 a yakın yani boyumun uzamasını istemiyorum.Bu sporun boy uzattığıda söyleniyor.Yaşım 19.Boyumu uzatır mı bu meret?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fata1ty

Arkadaşlar spor salonuna gitmeye yeni başladım.Çok zayıf ve güçsüzdüm bunları çözmek için gidiyorum yani.Fakat boyum 190 a yakın yani boyumun uzamasını istemiyorum.Bu sporun boy uzattığıda söyleniyor.Yaşım 19.Boyumu uzatır mı bu meret?

haltere başla kısalır şaka bir yana bırak uzasın vücudun gelişince çok süper bir yapı ortaya çıkar benim gibi 1.70'lik cep herkülü olmazsın en azından
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2shae

quote:

Orjinalden alıntı: Fata1ty

Arkadaşlar spor salonuna gitmeye yeni başladım.Çok zayıf ve güçsüzdüm bunları çözmek için gidiyorum yani.Fakat boyum 190 a yakın yani boyumun uzamasını istemiyorum.Bu sporun boy uzattığıda söyleniyor.Yaşım 19.Boyumu uzatır mı bu meret?

haltere başla kısalır şaka bir yana bırak uzasın vücudun gelişince çok süper bir yapı ortaya çıkar benim gibi 1.70'lik cep herkülü olmazsın en azından

Abi minyon tipliyim bir de düşünsene bi kafam küçük 190 boyum var zayıfım fasulye harcı gibiyim Kilo ve yapı alayım yeter bana.Cidden uzayacak mı?
  • yok uzamaz
  • Teşekkür ederim, bu arada 8 kg uygun mu? 16 yaşındaki kuzenimde 5 kg olduğunu görünce 8 bana uygun olur diye düşünüp aldım. Arkadaşlar 1 kg ile başlamalısın diyor. 1 kiloluk dumbell kullanacağıma herhangi bir eşyayı tutarım daha iyi, ne anlamı kalır ki o zaman değil mi.
  • bilmem kişiden kişiye göre değişebilir ama 8 ağır gelebilir bi dene bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

olmuyor her önüne gelen tabi

bu benim gitceğim (inş giderim cumartesi başlıyo :D) 1.kademe "yardımcı" antrenör kursu

bunu 2 sene yapmak zorundasın sonra 2. kademe oluyor oda "antrenör" kursu

ben kursa gittiğim salonda çalışmak için ve bilgilerimi belgelemek için gidiyorum.

hangi şehirdesin bilmiyorum ama istanbulda açılcak yakın zamanda federasyonun sitesini takip et lise mezunuysan sende katılabilirsin.

İzmirdeyim yüksekokul mezunuyum,
  • quote:

Orjinalden alıntı: 87akin-izmir

quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

olmuyor her önüne gelen tabi

bu benim gitceğim (inş giderim cumartesi başlıyo :D) 1.kademe "yardımcı" antrenör kursu

bunu 2 sene yapmak zorundasın sonra 2. kademe oluyor oda "antrenör" kursu

ben kursa gittiğim salonda çalışmak için ve bilgilerimi belgelemek için gidiyorum.

hangi şehirdesin bilmiyorum ama istanbulda açılcak yakın zamanda federasyonun sitesini takip et lise mezunuysan sende katılabilirsin.

İzmirdeyim yüksekokul mezunuyum,

bütün belgeleri hazirla cumartesiye kadar saat 8:30 da kurs yerinde ol federasyona yarın fax yolla yaninda 650 tl getir büyük ihtimal kabul ederler. ama ilk önce federasyonu aramalısın alırlarmı bi sor.ben aradım parayı yatırın isminizi yazalım dediler yatırdım ismim yazıldı.
  • beyler 1 aydan beri vücut geliştirme ile ilgileniyorum merak ettiğim birşey var haftada 3-4 gün gidiyorum ama bazen haftada 2-3 gün falan spor salonuna uğramıyorum örneğin salı perşembe cuma cumartesi , çarşamba cuma cumartesi pazar gibi. 2-3 gün spor salonuna uğramamanın vücut gelişimini etkilermi etkilerse ne gibi şekilde etkiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 2 Nisan 2009; 18:44:01 >
  • kliwaj bu yazıyı görünce msne gel acil
  • Arkadaşlar aranızda kunduracı göğsüne sahip olup da vücut geliştirme yapan ya da öyle birini gören tanıyan var mı?

İleri derece olmasa da göğsümde bir çöküklük mevcut. 8-9 ay önce body'e başladım ve 3 ay süreyle body çalıştım ama göğsümün daha kötü görünmesinden korktuğum için yarıda bıraktım. Netten araştırdım genelde daha kötü görüneceği hakkında yorum yapılmış ama arada ben faydasını gördüm diyenler de var. Yeniden body'e başlamak istiyorum fakat daha kötü bir görünüme sahip olmaktan korkuyorum. Çok ileri derce bir çöküklük olmadığı için öyle zor bir ameliyatı da düşünmüyorum :)

Bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum....
  • Oradaki kemik yapısını değiştiremezsin. Nasıl olacağını tahmin etmek için de göğüs çizgilerinin olduğu alanların daha dolgun olduğunu düşün o çöküğü kapatır mı yoksa daha mı açar ona göre karar ver. Vücut geliştirmek sadece şekil güzelliği değildir, ki bu sporu yıllarca yapan bir çok insan çok sağlıklı da olsalar fit ve ideal bir vücuda sahip olamazlar. Vücut geliştirme bedeninizin tüm aktiviteleri daha sağlıklı şekilde yerine getirmesini sağlar. Gerisi olur ya da olmaz, o sizin disiplininize kalmış.
  • Merhaba öncelikle fazla vaktim olmadığı için sadece ilk sayfadaki yazıları okuduğumu belirtmek istiyorum. Yani benim sorunuma benzer bir sorunu açıkladıysan aynısnı yazabilirsin.

Boyum 1.85 kilom 84 Güçlüyüm genel olarak. Ancak çok yağım var vücudumda. Omuzlarım geniş baya karın bölgem de ince bele doğru gelirken kalınlaşıyor. Göbek çok:

2 haftadır düzenli fitness a gidiyorum. Ancak belli bir programım yok. Genelde arkadaşımın yardımıyla göğüs , omuz ve karın hareketleri çalışıyorum. Bana güzel bir program verip hızlı bir şekilde kilo vermemin yollarını söyleyebilrisen cok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.
  • beyler bu yağ oranımızı nasıl ölçeriz.tefalın tartısından var bende ama ona güvenemiyorum.
  • Merhaba arkadaşlar,

25 yaşındayım. 165 cm boy ve 75 kiloyum. 2 gün oldu body building'e başlayalı. Asıl amacım bira göbeğimi eritmek ve 50 günde daha fit bir vucüda kavuşup 65 kg olmak tıpkı eski günlerdeki gibi.

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ax

beyler bu yağ oranımızı nasıl ölçeriz.tefalın tartısından var bende ama ona güvenemiyorum.

bunun için özle alet var tartı gibi çıplak ayak çıkıyorsun elinle joystick gibi şeyler tutuyorsun bırak yağ oranını ne varsa ölçüyor genelde spor salonlarında vardır ama spora gitmiyorsan eczaneleri araştır onlarda da artık yavaş yavaş bulunmaya başladı
  • Arkadaşlar geçen seneden beri niyetlendiğim seti almaya karar verdim.Malum her zman dışarı çıkamıyoruz...Set şu;

http://www.hepsiburada.com/altis-50-kg-dokum-plaka-set-cantali/productDetails.aspx?categoryid=387329&productid=sporaltis217

Dikkat etmem gereken herhangi birşey var mı?Döküm zamanla yıpranıp etrafa dökülür mü,mesela iki sene bozulmadan gider mi?f/p oranı çok iyi bir set diye bahsediliyor hep,vücut geliştirme ile amatör uğraşan birisiyim sehpaham var...Önerir misiniz?Birde göğüs yayı düşünüyorum fakat zamanla yayların boylarının değiştiğini yazanlar olmuş(ilk başta hafif kullanıp sonra ağırlaştıranlar mesela)bu konuda neye dikkat etmeliyim?Kauçuk mu alayım yoksa çelik mi?

Birde şundan almam lazım ;

http://www.hepsiburada.com/delta-pilates-yoga-set-ds-735/productDetails.aspx?categoryid=367867&productid=spordelta454#tablnk

Bunda dikkat etmem gereken herhangi birşey var mı?

Bu ikisi için de oluşabilecek sıkıntılar nelerdir?Şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.