Şimdi Ara

Vücudumda pek bir gelişme olmadı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semavi7

3000'e yakın olması lazım. Yavaş yavaş arttır. Kalori sayarsan arttırmak daha kolay olur. Kilo almak istiyorsan olayın antremandan çok yemekle ilgili. Çok sert antremanlar yapma. Kardiyo falan sakın yapma. Bir 5 dakika ısın sonra gir. Benim tavsiyem sıfırdan 5x5 ile başla. Yani boş barla program düzenine göre arttır. Ve gidip boş beleş fastfood yeme ne kadar kalorisi yüksek olsada bir işe yaramıyor granierden farkı yok anca yağ ve su tutarsın temiz beslen.

peki protein için ne yemeliyim okulum olduğu için pek zamanım olmuyor sabahları özellikle ve antremandan gelince böyle yemek olarak değil de aparatif birşeyler olsa protein içeren çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alx

Kalori dedigim gibi 2200 en az alman gerekiyor. Karbohidrat senin dostundur, stres horonlarinin etkisini dusurmen icin bol insuline ihtiyac var.

Full body senin gibiler icin cok uygun degil, ayni anda cok fazla kasa yuklenme yapiliyor, vucudun ve psikolojik saglik ona uygun degil. Hormon yapisini zamanla ve yavas bir sekilde degistirmen lazim. Alttaki linkte 4 gunluk Upper/Lower program var, ona basla, ama tum setleri 2’ye dusur. Haftada sadece 3 gun git, sirayla programdaki gunleri uygula.

https://www.bodybuilding.com/content/top-3-muscle-building-routines-max-muscle-gains.html

Yapamayna kadar zorlamak yok yok yok. Icinde 2-3 tekrar kalacak sekilde ayarla. Bu cok onemli. Zorlayrak calisildigi zaman kastan ziyade daha cok sinir sistemine yukleniliyor, senin icin uygun degil. Direk adrenal yorgunluk ile yine patinaj cekmeye devam edersin. Salondan cikarken mutlu ve keyifli cikman gerekiyor, ustunden tren gecmis gibi degil.

Gainer mainer bosver, ancak sismanlatir. Sana uzun sure yanan karb lazim. 300gr karb icin gunluk yemen gerekenler:

100gr yulaf - 60gr

2 elma - 50gr

2muz - 70gr

Haslanmamis 150gr pirinc(antreman sonrasi hasla) - 120gr

Ediyor 300gr - 1200 kalori. Bol sebze yersen 35-50gr oradan da gelir.

Protein tutturamam dersen antreman sonrasi icin toz alabilirsin. Ama zaten senin vucut agirligina gore fazla proteine ihtiyacin yok, bu yuzden gunluk yiyeceklerini az cok oturtman gerekecek. Proteinden ziyade daha cok karbonhidrata ve toplam kaloriye odaklan. Peofesyonel atletler bile 90-120gr tuketiyor, sana mi yetmeyecek.

En onemlisi, stresten ve depresyonsan uzak dur. Keyif aldigin seylere odaklan. Gerekirse seni bu duygudan cikarmak icin profesyonel destek al. Sahsen aliyorum, herkese tavsiye esiyorum.

Iyi sporlar.

protein için hazırlanması kolay neler önerirsiniz?

• ‘Kolay’ kime gore neye gore. Cig protein kaynaklari sinirli ve insanlara kolay geldigi icin sut urunlerine yoneliyorlar. Ama abartmamak lazim. Kalsiyum diger minerallerin emilimini engelliyor.

100-120gr hedeflerceksin, toplam. Ustteki yorumlara gore yulaftan ve pirincten 10gr+10gr etti 20, 100 daha. Herkes sadece hayvansal say der, cok dinleme, hepsini say. Esansiyel olmayanlari vucut zaten enerji olarak yakar, ama yeteri miktarda karb alirsan aminoasitlerin yakilmasi bir hayli yavaslar, boylece daha az protein ile devam etmek mumkun. Bir deney yapilmis, kur yapan ve yapmayan 2 grup kas yapmis ve gunde her iki grup 120gr protein almislar. Kur yapan grup 12 hafta icinde 10kg civari kas yapmis, normal grup 4,5. Evet, gunde 120gr protein ile kas yapilabilir. Toz al, toz al diyenler cok uzulur buna .

Sabah 3 haslanmis yumurta ve 3 yumurta beyazi - 30gr. Kaldi 70. Hazirlanmasi kolay. Tuz dok, Kaynar suyu dok, kaynayinca 5dk hasla. Yaninda bol sebze ve 1 meyve.

Oglen 104gr Pinar Ton Balik (toptancilarda tanesi 5tl) ve bol sebze, - 25gr. Kaldi 45. Sebzelerden de toplam 10gr civarinda gelir, toplam. Kaldi 30-35.

Sabah ve oglen pratik oldu ama aksam yemegi icin artik et/tavuk/balik sec. imkan yoksa evdekileri ye ve o zaman lor peynir/yogurt ekle. Az yagli lorda 100gr’da 16-18r protein var. Pirinc yerine Karabugday veya Quinoa protein acisindan daha iyidir, hem tum esansiyel aminoasitleri icerir hem daha fazla protein var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alx

‘Kolay’ kime gore neye gore. Cig protein kaynaklari sinirli ve insanlara kolay geldigi icin sut urunlerine yoneliyorlar. Ama abartmamak lazim. Kalsiyum diger minerallerin emilimini engelliyor.

100-120gr hedeflerceksin, toplam. Ustteki yorumlara gore yulaftan ve pirincten 10gr+10gr etti 20, 100 daha. Herkes sadece hayvansal say der, cok dinleme, hepsini say. Esansiyel olmayanlari vucut zaten enerji olarak yakar, ama yeteri miktarda karb alirsan aminoasitlerin yakilmasi bir hayli yavaslar, boylece daha az protein ile devam etmek mumkun. Bir deney yapilmis, kur yapan ve yapmayan 2 grup kas yapmis ve gunde her iki grup 120gr protein almislar. Kur yapan grup 12 hafta icinde 10kg civari kas yapmis, normal grup 4,5. Evet, gunde 120gr protein ile kas yapilabilir. Toz al, toz al diyenler cok uzulur buna .

Sabah 3 haslanmis yumurta ve 3 yumurta beyazi - 30gr. Kaldi 70. Hazirlanmasi kolay. Tuz dok, Kaynar suyu dok, kaynayinca 5dk hasla. Yaninda bol sebze ve 1 meyve.

Oglen 104gr Pinar Ton Balik (toptancilarda tanesi 5tl) ve bol sebze, - 25gr. Kaldi 45. Sebzelerden de toplam 10gr civarinda gelir, toplam. Kaldi 30-35.

Sabah ve oglen pratik oldu ama aksam yemegi icin artik et/tavuk/balik sec. imkan yoksa evdekileri ye ve o zaman lor peynir/yogurt ekle. Az yagli lorda 100gr’da 16-18r protein var. Pirinc yerine Karabugday veya Quinoa protein acisindan daha iyidir, hem tum esansiyel aminoasitleri icerir hem daha fazla protein var.

teşekkür ederim.

• Spora ilk basladigim 4 ayda bende 1.80 boy 60 kg idim saçma sapan programlarla çalışmama rağmen yinede gelişmiştim beslenmede sadece günde 100 gr protein almayı hedeflemiştim kaloriyi hesaplamıyordum,ikinci ayda dymatize gainer almıştım 3 ayda 8 kg aldım fakat gainer almak şuan saçma geliyor tavslye etmem

• Belki beceriksizsindir yani başarılı olduğun başka spor var mı?
  • ledie L kullanıcısına yanıt
    sistematik ağırlık kaldırıp indirmenin ekstra yetenek gerektiren birşey olduğunu bilmiyordum.

• inanilmaz. gainer cop diye dalga gecmis cogu. harbi kimlerle bu forumda muhattap oluyoruz. var ki bi tecrubemiz konusuyoruz. konuyu acan arkadas muhtemelen benim gibi ekto. ektonun halinden ekto anlar. gainer sart bize kim ne derse desin. 1.5 ayda 11 kilo aldim ben gainer ile. merak eden pm atsin before after fotograflarimla ispatlarim. oyle hava atma pesinde degilim ama bos bos konusuyosunuz. ekto adama gunde 1 kilo bulgur ye demisler cidden komiksiniz. adam catlayana kadar yese bile max 2000kalori alabiliyor. gunde 2 kere gainer kullansa 1900 kalori sirf gainerden gelecek. ustune ne yese kilo. bunlari dusunerek konusun biraz ezberci bilgisizler. bu arada aldigim kiloyuda gobek olarak almadim sismanlatir falan demeyin bos bos.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gren Gablin

sistematik ağırlık kaldırıp indirmenin ekstra yetenek gerektiren birşey olduğunu bilmiyordum.

Doğru ve verimli çalışmak bilgi ve yetenek ister. Bazıları ağırlığı kaldırırken yarımyamalak yapar filan yani evet fazla beyin gerektirmiyor ama hiç gerektirmiyor demek te spora ayıp artık
  • un momento kullanıcısına yanıt
    gainer kullanmayı çok isterim fakat whey süt ürünü olduğu için, soyanın da gdo tohumlarını monsanto denen firma veri

diği için kanser riskini arttırdığını düşünüyorum. ayrıca pahalı.

• quote:

gainer kullanmayı çok isterim fakat whey süt ürünü olduğu için, soyanın da gdo tohumlarını monsanto denen firma veri

oyle dusunursek gunde tukettigimiz yumurtalar bile dogal yoldan uretilmiyor tavuklarin hali ortada. ve bu sadece bir tek ornegi.

ayrica 1 ay bilemedin 2 ay kullanicaksin maksimum. yok oyle surekli kullanmak. can alana kadar kullan al bi 10 kilo sonra zaten miden genisliyor ve motivasyonun sana bol bol yemek yedirir aynada kendini gordukce. yine de sen bilirsin.
    yumurta ve tavuk tüketmiyorum aynı nedenlerden ötürü. yine de önerin için teşekkür ederim.

• Ne yiyorsun peki?

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    yumurta, tavuk ve süt harici protein kaynaklarını(yeteri kadar tüketiyor muyum emin değilim ama östrojen deposu kanserejon gıdaları tüketmeye hiç niyetim yok).

Demek 1.5 ayda 11 kilo aldın. 10 kilo yağın hayırlı olsun kardeş.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

Demek 1.5 ayda 11 kilo aldın. 10 kilo yağın hayırlı olsun kardeş.

Sağol

• quote:

kenk o zaman sen yanlış yerlerden yardım bekliyorsun. sen vegan body building ile ilgileneceksin. en ucuz protein tavuk eti yumurtası. onu yemiyorsun.haklısında saçma sapan yemler ve saçma sapan ilaçlar kullanılıyor. türkiyede denetimi yok,ilaç üretici 1 kapak koyun diyor bizimkiler güzel olsun diye 2 kapak koyuyor. soya kıymasını da soya diye yemezsin. o zaman kaldı mercimek kuru fasulye bulgur nohut yulaf. işin derinlemesine incelediğinde bunlar iyi bir halt değil. hepsinin genetiği değiştirilmiş ve hepsine de deli gibi tarım ilacı veriyorlar. zaten senin ulaşabileceklerinin hepsi ithal mercimek fasulye falan. onlara da 3. dünyaya yolluyoruz diye ne yaptıkları belli değil. ama dediğim gibi vegan diyetlere bakacaksın sen. ama o da zor inek gibi yemen lazım ve gelişimin çok yavaş olur. ben bir ara denemiştim. türkçe kaynak yok ,yabancıların tariflerini burada bulamıyorsun. satarım anasını dedim kendimi ete vurdum. saçma sapan toz alanlar cidden daha kısa zamanda hacimleniyor. bir iki eleman var içtiği tozu yesen doyarsın, adamların şekillenmesi var ama vücut ne hale geliyor o kadar şeyden belli değil.

ahahahah 1.5 ayda 11 kilo almış ama yağ olarak almamış kilo almak ya da vermek için 300-500 kalori civarı artırır ya da eksiltirsin. bu şekilde ayda 1.5-2 kilo sağlıklı şekilde alırsın. 1.5 ayda sağlıklı şekilde 2-2.5 kilo alman gerekirken 11 kilo almışsın ve yağ olarak almadım diyorsun. ayrıca ekto mezo farketmez, bende ektoyum ve 2 ayda düzenli kalori ve makro takibiyle 4 kilo aldım. +2500 lere de cıktım kalori olarak.

bir de kimlerle muhattap oluyoruz demiş ya, baştan aşağı çelişiyorsun kendinle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhiLum

ahahahah 1.5 ayda 11 kilo almış ama yağ olarak almamış kilo almak ya da vermek için 300-500 kalori civarı artırır ya da eksiltirsin. bu şekilde ayda 1.5-2 kilo sağlıklı şekilde alırsın. 1.5 ayda sağlıklı şekilde 2-2.5 kilo alman gerekirken 11 kilo almışsın ve yağ olarak almadım diyorsun. ayrıca ekto mezo farketmez, bende ektoyum ve 2 ayda düzenli kalori ve makro takibiyle 4 kilo aldım. +2500 lere de cıktım kalori olarak.

bir de kimlerle muhattap oluyoruz demiş ya, baştan aşağı çelişiyorsun kendinle.

otede agla cocugum

• bence temiz beslen gainer e abur cuburlara çok abanma çünkü zayıf olmak avantaj bence bende 59 kilo ile başlamıştım gainer falan almadım 1 sene sonra protein tozu almaya başladım şimdi gayet parçalı bir vucudum var 64 kiloyum ama 70 gibi gözüküyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.