Şimdi Ara

VS550 R9 290 KALDIRIR MI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Görkem Berat

Dün youtube ta 7850k apu saphire r9 290 tri x le bir sistem toplandı toplam harcanan değer 320 küsür he ama istenen işlemci fx olduğu için birazdaha yüksek çıkar

En fazla 40 W fark etmesi lazım
  • 12v kanalına 450w güç veren psum (toplam çıkışta 600w) var şu an 80+bronz, işlemciyi 4.6 ghzde oc yaptığımda ekran kartı+işlemciye yüklenen bir oyunda sistem kapanıyor, ekran kartı 170w, konuşurken az tutarlı konuşun, bunun zamanla oluşan verim düşüklüğü, gibi bir çok unsuru var, bilgisayarın beyni işlemci ise kalbide güç kaynağıdır..
  • Devilmaybad kullanıcısına yanıt
    Sisteme işlemci soğutucu da ekle yoksa stok fandan rahatsız olursun. Epey gürültülüdür.

İlk mesajımı tekrar ediyorum: Bütçen 650w olan modeline yetiyorsa onu al 150tl'ye + kasa al. OC ile işlemcini 4.4ghz'e çıkart kullan. Yetmiyorsa da stok voltaj ile az biraz frekansı 4-4.2ghz'e çıkarabilirsin işlemcinin. O halde dahi sisteme 550w corsair yine yeterli gelir.

Burada TDP 275w denerek ya da 300w teoride güç ister denerek yanlış bilgi verilmiş. TDP kartın çektiği güç değildir soğutucusunun dağıtabildiği ısı miktarını ifade eder. Kart 275w çekebilir ancak stok halde değil. 300w ihtiyacı olabilir bu gücü karta bağlantıları sağlayabilir ama stok halde bu gücü çekemez kart. Potansiyel olarak buna sahiptir.

Sisteminize şu haliyle stok halde 500w 12v'den veren psu'nun yetmemesini bırakın, sisteminiz 400w dahi tam yükte çekmez!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 27 Haziran 2014; 12:24:32 >
  • Görkem Berat kullanıcısına yanıt
    Ekleme; değer doğru olabilir, çünkü a10 7850k 28nm üretilen 95watt güç tüketen bir işlemcidir, bu işlemci sen r9 290 taktığında kendi grafik birimini kapatır, grafik biriminin en azından 40 watt çektiğini düşünsek, cpu bölümümnün 55watt gibi bir tdpsi oluşacaktır..

Sonuç olarak değerler yakındır, ancak biz 125 watt bir işlemciden bahsediyoruz burada, ilerde o işlemci bazı oyunlarda o grafik kartını beslemediğinde ve oc ye ihtiyaç duyulduğunda, buraya gelip hesap verme mahiyetindede bulununuz lütfen..
  • Tdp W değildir!

Ayrıca VS550W yeter ancak 650 almak çok daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devilmaybad kullanıcısına yanıt
    VS 550 yeter belki ama sistemi neden riske atasınız ki bence değmez 100 150 lira yüzünden yetse bile sorun çıkarma ihtimali yüksek şimdi olmazsa ileride bence en az bir VS 650 alınmalı.
  • GamTeli kullanıcısına yanıt
    Dahili grafik birimi kapatılmadığında verdiği değeri yazdım tamam siz öyle diyorsanız öyledir sırf gidip boşuna alın 750 800 w güç kaynaklarını

• 8320 + r9 290 ikilisi icin en az vs650 yi oneririm.
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Tdp Watt değildir diyosunuz, doğru ancak bu değerler harcanan elektriksel güce uzak değildir..

O yüzden bu değerleri kaale almak yanlış değildir, üç aşşağı beş yukarı değerler yakındır,

Klasik bir tabiri ikidebir çok matahmış gibi önümüze sürüyosunuz, forumda konu açmıştım dileyenleri beklerim;

http://forum.donanimhaber.com/m_92961006/tm.htm
  • Ekran kartını 280x yap.Belleği 8gb 1866mhz yap.Kasayı da 300R+600W veya xigmatek ass black 700w 80+ yap.En doğrusu bu.

550W sistem için yeterli.Çekse çekse max 450w felan çeker fakat sürekli bu değerde kullanım sorun çıkartabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamTeli

Tdp Watt değildir diyosunuz, doğru ancak bu değerler harcanan elektriksel güce uzak değildir..

O yüzden bu değerleri kaale almak yanlış değildir, üç aşşağı beş yukarı değerler yakındır,

Klasik bir tabiri ikidebir çok matahmış gibi önümüze sürüyosunuz, forumda konu açmıştım dileyenleri beklerim;

http://forum.donanimhaber.com/m_92961006/tm.htm

Titan 250W TDP'ye sahip ancak 320W gibi bir değer çekiyor aradaki fark az değil

• o sistemin ile uzun yıllar kullanım için bile sistem vede ekran akrtında o.c varken yada yokken corsair vs 650.
    vs 550 elınde var ise maalesef olmaz o karta vede sistemine. çöpe atma sonra tüm sistemi.
  • HiqhWoltage 'a katılıyorum , adam anlatmış herşeyi helal olsun.
  • O incelemelerde genel ortalamayı alıyorlar anlık peak güç değerleri ne olacak ?

Sistem crysis 3 de 400w çekti diye en fazla 400 wattmı çekecek ?

Aç bf4' ü daha fazla çeker..

Anlık tepe değerler 600 watt gelsin ama sistem genel olarak 400w güç tüketsin sen şimdi bu sisteme 12v hattına 400w veren psu takarsan anlık peak değerlerde ne olacak sistem ? Kapanacak !

Konuşmak çok kolay artık şu veri tablolarından midem bulandı, tanımlamaya yetmediği gibi yanlışada mahal veriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamTeli -- 27 Haziran 2014; 21:56:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamTeli

O incelemelerde genel ortalamayı alıyorlar anlık peak güç değerleri ne olacak ?

Sistem crysis 3 de 400w çekti diye en fazla 400 wattmı çekecek ?

Aç bf4' ü daha fazla çeker..

Anlık tepe değerler 600 watt gelsin ama sistem genel olarak 400w güç tüketsin sen şimdi bu sisteme 12v hattına 400w veren psu takarsan anlık peak değerlerde ne olacak sistem ? Kapanacak !

Konuşmak çok kolay artık şu veri tablolarından midem bulandı, tanımlamaya yetmediği gibi yanlışada mahal veriyor..

Peki en buyuk değerlerden yazıyorum

İşlemci 110W
    Ekran kartı 320W
    Anakart ram hdd 65W

Toplamda 436W çekiyor. Ve bak ben ne yazmışım "YETER ANCAK 650W alman daha sağlıklı"

Kafana göre işlemciyi 140W ekran kartını da az daha uçur yine geçmiyor 504w sınırını ki ben max değerleri yazdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 27 Haziran 2014; 22:03:56 >

• Corsair VS650 al, işin garanti olsun.
  • GamTeli kullanıcısına yanıt
    Peak değerler veriliyor tablolarda ya da sürekli hangi değerde kalıyorsa o değeri yani daha altı değil. Bu değerlere sistemi muhtemelen asla çıkamaz (Stok halde) Furmark'ı biliyorsan bunu sen de bilirsin... Testlerin yapıldığı işlemci zaten oc'lu i7 4960X ki r9 290 Tri-x ile 400w çekmiş. Bu testlerin yapıldığı testlere oyunlarda arkadaşın seçtiği sistemin ulaşması mümkün değil ki sistemi 400 wattı geçemez normal bir kullanımda. Crysis 3 ile battlefield 4'ün sisteme yüklenme durumu çok benzer, crysis 3'te sistem furmarkta olduğundan daha az güç tüketmiş. Hadi dediğin yerde de furmark kadar tüketsin ne oldu ? 1000 watt mı oldu ?

Konu fazla uzadı mesaj yazmayacaktım ama... 400w 12v'den veren psu ile de sistem çalışır. Buna benzer 12v'den 430w civarı psu ile kullanan var benzer bir sistemi.

Anlık tepe değerler diye bir şey yok ha çok yüksek güç çekecek derseniz de hadi 420w çeksin anlık tepe değerinizde... 650w mu çekecek ? Tepe değer psu için geçerlidir ki psu'nun tepe değeri ne kadar bilemem ancak 504w'ın üstünde olduğu kesin.

Bu gibi anlık tepe değerler, sizin anlık kuruntularınız. İnanmıyorsanız alın deneyin oc yapıp deneyin yettiğinde. Yetmeyene kadar deneyin. Görün. Ben denedim ve böyle sistemleri arkadaşlarıma aldırmış biri olarak konuşuyorum. Şunun da garantisini veriyorum : Eğer psu yetmezse dediğiniz gibi bunun vebalini üstüme alıyorum gelsin burdan yetmedi desin herkes görsün gider ona istediği psu'yu alırım tabi öncesinde evine gelip test ederim sistemi.

Sitelerdeki testler güvenilir. Siteler de büyükler. Sizin gibi cahillerin laflarına inanmaktansa böyle sitelere girip testlere bakmak daha sağlıklı.

Bunun dışında ilk mesajımda da belirttim size de tekrar edeyim ki kafanıza girsin : Bu adamın seçtiği psu ile sistem rahat çalışır ancak oc yapması gerek ekran kartının verimi için o neden 650w alması daha uygun olur. Ha oc yapmam param da yetmez diyorsa seçtiği psu'yu tepe tepe kullanır yıllarca. Yetmeme gibi bir durumu yok.

Evet sonuç olarak aksini iddia edebileceğin bir durum dahi yokken bunu kanıtlayabilecek bir test, bir hesap dahi yokken neye dayanarak yetmez diyorsun sen ? Göster bir kanıt bana ki sana "tamam %1 ihtimal yetmez" dahi diyebileyim. Göster ya da bir sun bir şeyler hadi !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 28 Haziran 2014; 12:41:29 >

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Senin mantığınla gidersek o psunun titan-z yide kaldırması lazım, boşuna millet 1000w psu alıyor o zaman, daha fazla bişey yazmaya gerek yok, tepe tepe senelerce kullanılırmış her geçen zamanda düşen verimlilikten haberin yok daha ne anlatayım o kafaya..

http://www.techpowerup.com/gpudb/2575/geforce-gtx-titan-z.html
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.