Şimdi Ara

vpu recover ( lütfen yardım sinir krizleri geçirecem )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı alalım 6-7 ay'a yakın bişi oluyor aldığım ilk günden bu yana vpu recover hatası alıyorum ilk zamanlar günde 1- 2 defa olurdu reset atmak zorunda kalırdım pekde önemsemezdim. Fakat bu hata ile çok sıklıkla karşılaşmaya başladım ( sinir olduğum yön ; oyun oynarken aralarda veya bilgisayarda herhangi önemli bir iş yaptığımda öylece kalıp kitlenmesi ) internetten araştırmalar yaptım power supply'den kaynaklanabileceğini öğrendim 200 w'lıktı 350 w ' lık aldım 320 gb'lık hard diskim ne olduğunu anlamadığım şekilde arza verdi yandı demeyelim garantisi olduğundan servisine götürdüm bana elektrik yuvasının felan zarar gördüğünü söylediler en geç 1 ay'a teslim edeceklerini belirttiler. Bende bilgisayara geçiçi hard disk bağladım bu vpu recover denilen bela bu ide hdd'i bağladıktan sonra çoşmaya başladı her 1 satte pc kitlenip duruor reset atmak zorunda kalıyorum yada 1 dakika kitlenip normal haline geliyor anakart ve ekran kartım çok çabuk ve aşırı ısınıyor kabloları doğru taktığımdan son derece eminim defalarca kontrol ettim. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum denenecek ne var denemek istiyorum bu konuda deneyecek bişi pek bulamıyorum artık tek çaremsiniz sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşünmeye başladım açıkçası aldığım yere'de götürmek istemiyorum yapabileceğim birşeyse o yüzden önerilerinizi bekliyorum.

bilgisayarın özellikleri ;

ıntel c2duo 2.2 işlemci
    gıgabyte ses
    512 mb ati x1650 ekran kartı

vpu recover ( lütfen yardım sinir krizleri geçirecem )

• daha az önce bu yazıyı yazarken yine kitlendi

• arkadasim gecmis olsun e.kartının omru doluyor demektir.aynı sorun bendede olmustu bi süre sonra iflas etti sana onerim saglam bi power supply alman ve e.kartı kullanımında sogutma sistemini iyi yapman:P
  • power supply'i yeni aldım zaten asus 350 w'lık bilmem ne kadar iyi bilmiom o kdar iyi değil heralde çnkü çok ısınıyor hala hangi marka power supply önerirsin ve kac woltluk almamı önerirsin ? birde programla bunların ısı derecelerini öğreniorduk sanırım bu programlardan anlayan birisi linklerini atarmı sonuçlarını buraya koyacağım

bu pc yerine xbox alsaydım bu kadar çile çekmezdim sorun üstüne sorun para yatırıyorum yinede sorunları bitmio bezdirdi bilgisayar satıcılarının gözlerini para bürümüş kalitesiz ürünleri yiteleyip duruolar ilgilendikleride yok adam gibi hep bana para ver olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makarov -- 11 Nisan 2009; 1:30:47 >
  • ekran kartı sürücüleri güncel mi? ilk olarak buna bakmak gerekir.

sorun arkadaşların dediği gibi elektrik ya da ısı kaynaklı da olabilir. asus psu lar fena değildir. üzerindeki değerler gerçeğe yakındır. 350 watt da sana yeter gibi görünüyor görünmesine de hdd nin elelktrik girişinin yanmış olması yolunda gitmeyen bir şeyler olabileceği fikrini getiriyor insanın aklına. arızalı olabilir ürün. fakat bu yanmasının nedeni kullanıcıdan kaynaklı bir hatadan da olabilir.

soğutma olayında ise iş senin bütçene kalıyor. bütçeni belirlersen yardımcı olabiliriz.

fakat ben ağırlıklı olarak ekran kartı sürücüsü üzerinde durman gerektiğini düşünüyorum. %80 sürücü %5 psu %15 sıcaklık. ihtimaller.
  • ekran kartı sürücülerim güncel bu hdd'i önceki söktüğüm bilgisayarda kullanırken hiç sorun yaşamıyordum hdd'de bir sorun olduğunu sanmıyorum ekran kartı güncellemelerini ise bugün tekrar yapacağım
    şu anda herhangi birşey alamıcam gibi elim sıkışık para ayırırsam 100 tl gibi bişi olabilir en fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makarov -- 11 Nisan 2009; 12:51:35 >
  • arkadasım sana sunu söyliim aynı sorunla ben de bir zaman ugrasmıstım o zaman 9550 vardı galiba bende
    benimki bazı oyunları cok güzel sekilde oynuyor bazen ise oyun digerinden daha hafif olması halinde hemen vpu recover hatası veriyor.
    cok arastırmıstım hatırladıgım kadarıyla genelde driver yüzünden ve ekran kartının ısınma problemi oldugundan dolayı olduğu yazılmıs vs vs..
    benimki bunların hiçbirine uymuyordu tek caresi vardı ekran kartını attım
    ondan sonra aldıgım kartta ve simdiye kadar 2 yıl boyunca hiç öyle bi hata almadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: davidddd

arkadasım sana sunu söyliim aynı sorunla ben de bir zaman ugrasmıstım o zaman 9550 vardı galiba bende
    benimki bazı oyunları cok güzel sekilde oynuyor bazen ise oyun digerinden daha hafif olması halinde hemen vpu recover hatası veriyor.
    cok arastırmıstım hatırladıgım kadarıyla genelde driver yüzünden ve ekran kartının ısınma problemi oldugundan dolayı olduğu yazılmıs vs vs..
    benimki bunların hiçbirine uymuyordu tek caresi vardı ekran kartını attım
    ondan sonra aldıgım kartta ve simdiye kadar 2 yıl boyunca hiç öyle bi hata almadım

en iyi çare ekran kartını değiştirmek yani

nvidia geçiş yapacam zaten bu sorunu halledemessem hangi ekran kartını önerirsin ekran kartına 150 tl ayırabilirim en fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makarov -- 11 Nisan 2009; 13:17:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.