Şimdi Ara

Vpnler mi yasaklandı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
5
Favori
11.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şunu da söyleyeyim. VPN'lerin tamamen engellenmesi imkansız! Yani VPN'yi engellemeleri için Türkiye'de interneti komple kapatmaları lazım. Bir VPN protokolü engellenir, VPN portu engellenir ama başka bir yöntem bulunur. Yani korkacak bir şey yok VPN'lerin tamamen engellenmesi söz konusu değildir. Sadece biraz bilgili olmamız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 16 Mart 2018; 19:53:44 >
  • Yasaklamadan kastım engelleyemezler demek istemiştim, mesajımı düzenledim.
  • Cep telefonunda vpnmaster programı var daha hızlısını görmedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet şu anda Windscribe'a da bağlandığım halde nete giremiyor ve bağlantı kopuyor. Herhalde onu da engellediler. Tamamen yasakçı zihniyet devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 3 Nisan 2018; 15:56:45 >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Windscribe masaüstü kullanıcısıyım. Aynı şekilde bende de bağlı gözüküyor fakat internete girememekteyim. Şu an alternatif olarak kullandığım tarayıcının bütünleşik VPN'i ile internete girebiliyorum ama olağandan daha yavaş geldi. Bağlantımı Türk Telekom ile sağlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Evet şu anda Windscribe'a da bağlandığım halde nete giremiyor ve bağlantı kopuyor. Herhalde onu da engellediler. Tamamen yasakçı zihniyet devam ediyor.

Nord VPN aynı şekilde kullanım dışı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok da tınn
  • Windscribe masaüstü kullanıcıları Preferences->Connection kısmından Connection Mode 'u Stealth yaparak erişim sağlayabilirler. Diğer türlü bende de sadece browser eklentisi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

Windscribe masaüstü kullanıcıları Preferences->Connection kısmından Connection Mode 'u Stealth yaparak erişim sağlayabilirler. Diğer türlü bende de sadece browser eklentisi çalışıyor.
    Evet teşekkürler bu işe yarıyor, inşallah bunu engelleyemezler de kullanmaya devam ederiz

Edit : Yok bu şekilde de bir giriyor bir girmiyor, bu da gidici ,,

Edit 2 : " Ikv2 " bağlantısını seçerseniz çok rahat bağlanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 9 Nisan 2018; 18:56:40 >

• nord vpn çalışıyor ücretli olarak kullanıyorum memnunum :D
  • purevpn server listelerini zamanında indirmiştim. birisi kapatıldıktan sonra diğerini deniyorum. Giriyor.

Acaba vps alıp oraya vpn server yapıp evden bağlansak olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedehakan -- 10 Nisan 2018; 8:26:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

purevpn server listelerini zamanında indirmiştim. birisi kapatıldıktan sonra diğerini deniyorum. Giriyor.

Acaba vps alıp oraya vpn server yapıp evden bağlansak olur mu?
    Anladığım kadarıyla VPN yasaklarını hem IP bazlı hem de protokol bazlı yapıyorlar. Eğer kendi VPS 'inize VPN kurup oradan bloke olmayan bir protokolle bağlantı sağlarsanız olur. Geçmişte ben de bu yöntemi kullanıyordum. Amazon'dan 1 senelik bedava VPS alabiliyorsunuz, oraya kurmuştum. Yakında yine bu yönteme geçebilirim.
  • ZeneX Z kullanıcısına yanıt
    Ama hocam şöyle birşey var. Makine learning kullanıyor yeni model firewaller. Kendi kurallarini kendileri çıkartıyor. Ben VPS aldim, işte bir tane protokol belirledim. Eğer bu routerlardan kullanırlarsa, izlediğim protokolü izle&öğren yöntemiyle, ben potansiyel olarak kurala dahil edilceklerden oluyorum... Yanılıyor muyum?
  • c.redfield7 kullanıcısına yanıt
    vpn gizlilik için senin sandığın gibi xxxx için değil... veri güvenliği çok önemlidir... 7/24 izlenenlere ( senin gibi... ) pek önemli değildir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

Ama hocam şöyle birşey var. Makine learning kullanıyor yeni model firewaller. Kendi kurallarini kendileri çıkartıyor. Ben VPS aldim, işte bir tane protokol belirledim. Eğer bu routerlardan kullanırlarsa, izlediğim protokolü izle&öğren yöntemiyle, ben potansiyel olarak kurala dahil edilceklerden oluyorum... Yanılıyor muyum?
    VPN teknolojisi sadece bizim kullandığımız amaçlarla kullanılmıyor. Mesela ofis dışında çalışıyorsunuz ama ofis ağına bağlanmanız gerekiyor. Ofisin VPN sunucusuna bağlanırsınız. Bunların önüne geçmeyeceklerdir, geçemezler de. Sizin çözümünüz de size özel olacağından (yani belirli bir IP yi sadece siz kullanacaksınız) ve çok fazla kişi kullanmayacağından public bir VPN servisi gibi görünmeyecek ve dolayısıyla yasaklanmayacak diye umuyorum.

• vpn modası geçti,hiç vpn siz atlatmanın yolları var. vpn hız düşürüyor modası geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

vpn modası geçti,hiç vpn siz atlatmanın yolları var. vpn hız düşürüyor modası geçti.
    ipv6 diyorsanız onları herkesin uygulaması zor. vpn için bile hazır scriptler var 30 saniyede kurabiliyorsunuz.
  • Windows'da Pure VPN kullananlar şunu yapmalı (bugün itibariyle)

1. CHANGE MODE seçilecek ana ekranda
    2. Select Mode kısmından Dedicated Ip seçilecek
    3. Selected Protocol PPTP seçilecek
    4. Son olarak aşağıdaki 3 IP adresinden istediğinizi deneyerek baglanabilirsiniz.

mx-cn1.ptoserver.com 
    kr-cn1.ptoserver.com
    ro-cn1.ptoserver.com
  • bence boşa kürek çekiyolar vpnlerin engellenmesi zeka içermiyor. bir milyon tane webproxy sitesi varken ve bu siteleri kendiniz 5 dakkada açabiliyorken vpn engellemkle uğraşmak ciddi zaman kaybı.tamam belki herkes site açamaz ama açılan bi siteyede kolayca girebilir :)
  • kalahamari kullanıcısına yanıt
    vodafone ve türknet ten girilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.