Şimdi Ara

VoLTE, VoWiFi ve EVS Nedir? Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom durumları nedir? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
9
Favori
46.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turkcell de sms gönderdiğimi hatırlıyorum wifi bulduğumda tekrar deneyeceğim sms gönderme ve almayı
  • Vodafone ile vowifi ile sms gönderimi neden yok anlam vaeremedim. Yapıyorsan tam yap bari.
  • iphone sorunsuz kullanıyorum büyük nimetmiş, sms sıkıntısı tek sorun gibi duruyor şimdilik..
  • Merhaba

Huawei P20 Lite ile Vodafone Vowifi deneyen oldu mu acaba? Eğer destekliyorsa satın almak istiyorum da.

Teşekkürler
  • mtekman M kullanıcısına yanıt
    Yüksek ihtimalle vardır, yeni telefonlarda artık standart bir özellik ama kesin olarak bir şey söylemek için deneyen bir arkadaşa sormak lazım yurtdışı cihaz alacaksanız onlarda sorun olabiliyor hocam çünkü bazı yurtdışı cihazlarda bulunmuyor ama Huawei markası Türkiye’de hizmet verdiği için yurtdışı cihazda da ayar gömülü olabilir, ben olduğu kanaatindeyim
  • Turkcell’de denedim SMS gönderip alabiliyorum, cihaz iPhone
  • Vodafoneda SMS desteği yok vowifi de ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtekman

Merhaba

Huawei P20 Lite ile Vodafone Vowifi deneyen oldu mu acaba? Eğer destekliyorsa satın almak istiyorum da.

Teşekkürler
    Merhaba, henüz cihaz aşağıdaki listede yok,

http://www.vodafone.com.tr/yardim/tr/soru.php/bireysel/internet/45g/126/39666855

yalnız vodafone başka huawei cihazlara destek sağlamış, yüksek ihtimalle düşündüğünüz tlf.ada destek gelecektir

• Cihaz listeleri çok geç güncelleniyor maalesef
  • Geçen günlerde köye gittim, köyde hiç bir şebeke çekmiyor neredeyse, oda dışarıda 1 diş ancak. İnternet zaten yok, ama köy kahvesinde wifi var, geçen ay köye fiber santrali kurmuşlar. İnternet hızı 90-95 mbit civarı alıyor. Kahve de otururken wifi yi açtım, Vodafone wifi anında devreye girdi, rahat rahat konuştum arayanlar ulaştı.

Kahvedekiler de şaşırdı kaldı duruma, yaşlılarda eski telefon olduğuna yapılacak bir şey yok. Ama gençlerde hepsinde iPhone samsung s8 felan var, ama hiç birinin bu özellikten haberi yok. Bir kaç kişinin telefonunda bu özelliği bir aktif ettim, ondan sonra köye yayıldı bu durum. Gelen geçen allah razı olsun demeye başladı. :)
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    Bu arada telefonunda VoWiFi olmayan BiP kullanıcıları aramaları BiP üzerinden karşılayabiliyor. Yani internet erişimi varsa ayar açıldığında telefona sim kartın bile takılı olması gerekmeden arama kabul edip arama yapabiliyor. Turkcell kullanıcılarında geçerli tabi ki. Tek eksiği SMS alım ve gönderim yapılmıyor. Bugün 4G internet bağlantısında BiP üzerinden arandım normal görüşme kalitesinden farkı yoktu

BiP -> Profil -> Ayarlar -> Arama Ayarları -> Aramalarımı BiP'ten al

VoLTE, VoWiFi ve EVS Nedir? Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom durumları nedir?

WiFi'ye bağlı olduğunuzda, farklı bir sim kart (Operatör farketmez) takılı olduğunda, yani internet erişimi olduğunda BiP'e kayıtlı numaranız aramaları kabul ediyor o an internet erişimi yoksa ulaşılamıyor bilgisi veriyor karşı tarafa. Normal arama olarak aranmak için ayar kapatılmalı, VoWiFi olmayan telefonlar için süper bir özellik olmuş ya da farklı bir sim kartı olan kişiler de diğer sim kartı taktığında telefonunu böylece açık tutabiliyor.

Son güncelleme ile Superonline sabit numara sahibi olanlarda BiP uygulamasına yönlendirme yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1003 -- 9 Mayıs 2018; 4:4:46 >

• merhaba arkadaşlar, bu olayın modemle ilgili tarafı nedir acaba? Telefonla bazı modemlere bağlandığımda otomatik aktif olmasına rağmen bazı modellerde aktif olmuyor. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa sevinirim.
  • WOoBER kullanıcısına yanıt
    Bağlandığınız modemle bir bağlantısı yok, bağlantı belirli bir düzeyin altına indiğinde otomatik olarak VoWiFi sistemine geçiyor cihaz. Yani bağlandığınız modemin değil, bulunduğunuz yerdeki mobil şebeke sinyal gücü ile alakalı bir durum.
  • kadir1003 kullanıcısına yanıt
    Sağolun bilgi için ama öyle değil sanırım durum evimde hat full çekmesine rağmen vofifi aktif oluyor. açıp kapata biliyorum aktiflik durumunu. 4-5 tane modemle denedim modelle alakalı bi durum olması lazım her zaman aktif olmuyor çünkü.
  • WOoBER kullanıcısına yanıt
    Cihaz Android ise öncelik ayarlanabiliyor evet, iOS ise tamamen otomatik. VoWiFiye geçmeyen modemlerde Uçak modunda bağlanarak demeyin bir de. Telefondaki sinyal barınıda çok takmayın bence biraz göstermelik kalıyor 👍🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1003 -- 29 Kasım 2018; 13:34:32 >
  • SAYIN ARKADAŞLAR BENDE VOWİFİ KULLANIYORUM KOYDE KALDIĞIM İÇİN İNTERNET VAR AMA TELEFON CEKMİYOR İNTERNET İSE WİMAX TIR TEK SIKINTIM ARAYABİLİYORUM AMA ARANAMIYORUM YANİ TELEFON GELMİYOR BANA ULAŞAMIYORLAR BUNUN ÇÖZUMU BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM ETSIN SELAM VE DUA İLE
  • Android GM 5 Plus ile vowifi kullanıyorum. Bu telefonda bu özellik kablosuz çağrı diye geçiyor. Fakat çoğu zaman sinyal yok. 10 saatlik bir sürede en fazla 1-2 saat sinyal var. Bu sistem Vodafone'da rezil bir durumda çalışıyor. Turkcell'de iyi çalışıyor diyorlar. Fakat Turkcell'de fiyatlar diğer operatörlerin 2 katı.
  • Vodafone yurt dışında vowifi kullaniminı engelledi mi acaba yurt dışında olan var mı?

Telefonun uçak moduna aldım. Vowifi yazıyor. Arama yapıyorum. Telefonunuz bu tür aramalara kapalıdır diyor.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Yurt dışındayken vowifi ile nasıl arama yapıyorsunuz vodafone dan kurtuldum deneme şansım yok ama Vodafone da olduğum zamanlar yurt dışında ülke kodu olmadan direk arayıp gorusuryordum sorunsuz
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Sorunu yurt dışı kullanımını açarak çözdüm.

Telefon uçuş modunda yurt dışı kullanımı kapalıyken birini aradığımda bu tür aramalara kapalıdır diye sesli olarak uyarı veriyor.

Yurt dışı kullanımına acıyorum. Yine telefon uçak modunda. Bu sefer arama yapıyor. Herhangi bir ücret de yansıtması. Umarım yansıtmaz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.