Şimdi Ara

Volvo yetkili bayisinin karaborsa ve fırsatcilik yapmasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 31
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cihanair (11 mesaj) Zerathull (11 mesaj) otomobilci_x (3 mesaj) Mariachi@ (3 mesaj) bennett.antony (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18 mesaj) Mobil (29 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (9 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Volvo yetkili bayisinin karaborsa ve fırsatcilik yapmasi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11584 Mesaj
    Şu anda Volvo halen fiyatı sabitleyerek araç satıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Pm ile soru cevaplanmayacaktır.
  • Yarbay
    2053 Mesaj
    Denizli Volvo Akça bayii Türkiye'deki en kaliteli en dürüst Volvo Bayisidir, böyle bir şey yapacaklarına inanmak istemiyorum

• Teğmen
    109 Mesaj

Merhaba, Sabit fiyat devam ediyor. Sistem şu şekilde. Modele göre değişmekle beraber 2 ay sonranın teslim araçları için kampanya fiyatı belirleniyor sipariş açılıyor kapora alınıp fiyat sabitleniyor. Her bayinin bir kotası var ve ona göre sipariş alınıyor. Çoğunlukla sipariş açıldığı gün tüm araçlar satılıyor. Sürekli bayi ile temasta olmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    otomobilci_x kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1965 Mesaj
    o fiyata alan düşünsün siz neden dert ediyorsunuz piyasa yükselir düşer altın dolar çıkarken neden bu kadar ses çıkmıyorsa arabalar artarkende selbest piyasayı kabul edeceksiniz mal adamın fiyatı satıcı belirler satar satamaz o onun sorunu alıcı olarak başka markalara yönelirsin olur biter

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    11584 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: treleibus

Merhaba, Sabit fiyat devam ediyor. Sistem şu şekilde. Modele göre değişmekle beraber 2 ay sonranın teslim araçları için kampanya fiyatı belirleniyor sipariş açılıyor kapora alınıp fiyat sabitleniyor. Her bayinin bir kotası var ve ona göre sipariş alınıyor. Çoğunlukla sipariş açıldığı gün tüm araçlar satılıyor. Sürekli bayi ile temasta olmak lazım.
    Bilgiler için teşekkürler 🖐️
    Peki sipariş açılacağı tarih bayiden bayiye değişiyor mu. Yani hangi gün siparis açılacağını önceden bilmek mümkün mü?
    Örneğin ay başında gibi..

• Teğmen
    109 Mesaj

Maalesef belli bir gün yok. Geçen hafta Salı günü Ekim teslim xc60 ve xc90 siparişleri alındı. S90 ve xc40 2020 yılı siparişleri bitti. Forumda VOLVO bölümünü takip edebilirsiniz orada paylaşımlar yapılıyor.

|
    |
    otomobilci_x kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    11584 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: treleibus

Maalesef belli bir gün yok. Geçen hafta Salı günü Ekim teslim xc60 ve xc90 siparişleri alındı. S90 ve xc40 2020 yılı siparişleri bitti. Forumda VOLVO bölümünü takip edebilirsiniz orada paylaşımlar yapılıyor.
    Tekrar teşekkür ederim

|
    |

• Teğmen
    200 Mesaj

Birçok kişi ohh bizim arabaların fiyatı artıyor diye sinsi sinsi sırıtırdı.

Haksızlıklara , hatalara, yanlışlıklara elimizden geldiğince müdahale etmemiz lazım.

Okumadım ama yukarıda birçok yorumda yargılayıcı mesajlar vardır kesin. Takılmayın o lüzumsuzlara.

" Elinize sağlık gerçekten "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smookeus -- 24 Ağustos 2020; 15:14:55 >
    konuyu açan kişi kendisi o fiyattan satamadı diye içerlemiş. ee bir tek kendisinin uyanık olmadığını anlamış oldu.
    |
    |

POTANSİYEL TROLL
  • Yarbay
    7669 Mesaj
    Hahahaha iki gun once adam gibi adam olan Volvo bugun karaborsaci oldu.

Adam cok mantikli ve terbiyeli cevap vermis ama siz hic birini anlamak istememissiniz. Sene basindaki fiyat ile su andaki fiyati karsilastirip, karaborsa demek. Adama yazmissiniz bir de.
    Sizi iftira atiyor diye dava bile edebilir. Cunku siz adami yasa disi bir sey yapmakla itham ediyorsunuz.

Karaborsanin tanimi:
    piyasada bulunmayan bir malın gizlice, el altından çok yüksek fiyatla alınıp satılması işi.

Arkadasim dun 100 bin ucuza aldi diyorsun ama o dun aldigi arabanin siparisini buyuk ihtimal iki ay once gecmisti ve Volvo fiyat sabitledigi icin 2 ay onceki fiyattan aldi. Yani adamlar fiyat sabitledi diye dun sizden alkis alirken bugun yine fiyat sabitledi diye sizen karaborsaci damgasi yediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 25 Ağustos 2020; 2:15:56 >
    1706 Mesaj

Konu sahibi sabıkalı bu konularda. Diğer açtığı konuda da iki ay içerisinde 100 bin karla sıfırdan pahalı sattım Volvo’yu diye seviniyordu. Bunu başkası yapınca karaborsa oluyor işin adı. Dikkate almamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 24 Ağustos 2020; 22:6:55 >
    |
    |
    Hemican kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7669 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Konu sahibi sabıkalı bu konularda. Diğer açtığı konuda da iki ay içerisinde 100 bin karla sıfırdan pahalı sattım Volvo’yu diye seviniyordu. Bunu başkası yapınca karaborsa oluyor işin adı. Dikkate almamak lazım.
    Aynen hocam ama sadece bu arkadas degil forumdaki bir cok insan boyle kendi ucuza alsin pahaliya satsin istiyor. kendi satarken karaborsaci/firsatci vs. degil ama baskasi yuksek fiyat koyunca hemen firsatci/karaborsaci/stokcu damgasi. Ya da kendi sattigi urune dusuk teklif verilince veryansin ediyor oluculer/serefsizler diye.

Ben de isterim tabi ucuz alayip pahaliya satayim ama benim disimda kimse oyle yapmasin sadece ben yapim:)
    |
    |
    29549 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

Denizli Volvo Akça bayii Türkiye'deki en kaliteli en dürüst Volvo Bayisidir, böyle bir şey yapacaklarına inanmak istemiyorum
    Bende senin gibi dusundun ama yaptilAr hersey ortada

|
    |
  • Yarbay
    16729 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Peki sen aldığın v60 ı sıfırından pahalısına satarken ne yapmış oldun?
    sese geldim

|
    |

Orijinalden alıntı: smookeus

Birçok kişi ohh bizim arabaların fiyatı artıyor diye sinsi sinsi sırıtırdı.

Haksızlıklara , hatalara, yanlışlıklara elimizden geldiğince müdahale etmemiz lazım.

Okumadım ama yukarıda birçok yorumda yargılayıcı mesajlar vardır kesin. Takılmayın o lüzumsuzlara.

" Elinize sağlık gerçekten "
    o bahsettiğin birçok kişiden biri aslında bu arkadaş

|
    |

|
    |

|
    |
  • Yarbay
    3059 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Peki sen aldığın v60 ı sıfırından pahalısına satarken ne yapmış oldun?
    deprem oldu sandım
    |
    |
    Kimseyi itham etmeden birileri göz göre göre karaborsacılık yapıyor, malum sitede sıfırından 10 bin 20 bin yukarı fiyatlara satılıyor. Kimse de birşey demiyor, bunlara da kimin çanak tuttuğunu herkes biliyor

|
    |
    2. Kişilerin arasında geçen konuşmayı İsim,Numara veya Kişiyi ifşa edecek şekilde yayınlamanız TCK 132,134'e göre suç olarak belirtilir.

Siz İlan Link,,Mesajlar her şeyi yayınladınız.
    Sizin istediğiniz veya bayi fiyatından yüksek fiyatta satabilir.

Temel ihtiyaç malzemesi olmadığı için karaborsa olarak nitelendirilemez.
    |
    |
Sohbet
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.