Şimdi Ara

Volvo XC40 Kullanıcıları (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.766
Cevap
132
Favori
556.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tanıtım ve güzel bilgiler için çok teşekkürler.

Güle güle kullanın kazasız belasız cezasız. İnanın sizin adınıza çok sevindim.

Ben de isterdim PHEV almayı ama maalesef bu fiyatlarla bize uzak.

Benim sormak istediğim şu anladığım kadarıyla çalıştırdığınızda otomatik hybrit modda çalışıyor. Siz pure elektrik veya performans seçebiliyorsunuz. Pure benzin modu var mı peki ? Teorik olarak şöyle bir kullanım geldi aklıma. 100-200 km neyse otoyolda düz gittikten sonra ağır şehiriçine gireceksiniz. Tamamen teorik konuşuyorum. O 100-200 km yi hibrit modda geçip bataryayi azaltmaktansa, o kısmı düşük tüketimde benzinde geçip bataryaynın tümünü ağır şehiriçine saklama imkanı var mı ?

Bir de haddim olmayarak araba kaça maloldu. 600lü bir şeydir sanırım. dediğimiz gibi bu para verilen araba keşke 4X4 olsaydı . Bir de sanırım sizin de kabul edeceğiniz gibi DualClutch hep bir risk faktörü .

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Pure benzin modu yok. Ama zaten hybrit modda pili koruma seçeneği mevcut. Yani bataryayı sonra kullanmak üzere sensus ekranda kilitleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla söylediğinizi yapabiliyorsunuz.

Volvo sadakat indirimi ile 664.000’e sabitlettim ve aldım. Normalde bir çok bayi 670.000-680.000 aralığında fiyat veriyorlardı zaten.Ama şu an durum nedir bilmiyorum. Bu fiyatlarda premium markalarda Volvo XC40 muadili zaten hybrit seçenek yok. X1, GLA, Q2 benzinli veya dizel araçları bile bu fiyatlarda. Üstelik sürüş asistanları ile de gelmiyor örneğin X1. Aslında bu fiyatın yüksekliği tartışmalarını bütün faktörlerle bir arada düşünmek gerek. En önemli faktör tabi ki vergi. Tonlarca para yatırımla fabrika kurup, istihdam sağlayan, Ar-Ge çalışmaları yürüten markaların kazandığı ile vegileri karşılaştırdığımızda bile durum daha net görülür. Şu an hemen hemen hiç bir marka sabit fiyat garantisi ile araç sözü bile vermiyor. Bu konu ayrı bir tartışma konusu o nedenle çok bir şey diyemeyeceğim.

DualClutch risk faktörü ile ilgili birşey diyemeyeceğim, çünkü bu konuda teknik bir bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corylus -- 19 Kasım 2020; 13:46:5 >
  • corylus C kullanıcısına yanıt

Sayın @corylus

Zaman ayırıp bu kadar aydınlatıcı ve referans niteliğinde bir yorum yazmanız, araçla ilgili forumlarda doğru düzgün bilgi ve yorum arayan insanlar için çok faydalı olacaktır. Özellikle birçok kullanıcının aklında halen büyük soru işareti olan hibrit araçlar için çok güzel bir değerlendirme yapmışsınız. Keyifle okudum. Emeğinize sağlık!

Dil bilgisine, noktalama işaretlerine ve anlatım diline bu kadar özen gösterilmiş bir yorum ile eminim ki okuyucular kadar Volvo markasına da, en az kendi çalışanları kadar, olumlu katkınız olmuştur.

Aracınızı güle güle, sağlıkla kullanmanızı temenni ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mekatu

Sayın @corylus

Zaman ayırıp bu kadar aydınlatıcı ve referans niteliğinde bir yorum yazmanız, araçla ilgili forumlarda doğru düzgün bilgi ve yorum arayan insanlar için çok faydalı olacaktır. Özellikle birçok kullanıcının aklında halen büyük soru işareti olan hibrit araçlar için çok güzel bir değerlendirme yapmışsınız. Keyifle okudum. Emeğinize sağlık!

Dil bilgisine, noktalama işaretlerine ve anlatım diline bu kadar özen gösterilmiş bir yorum ile eminim ki okuyucular kadar Volvo markasına da, en az kendi çalışanları kadar, olumlu katkınız olmuştur.

Aracınızı güle güle, sağlıkla kullanmanızı temenni ederim.

Teşekkür ederim..

Ben de zaman ayırıp bilgi ve tecrübelerinizi bizimle ayrıntılı bir şekilde paylaştığınız için teşekkür ederim. Forumun en önemli işlevlerinden birinin bu olduğunu/olması gerektiğini düşünüyorum.

Aracınızı uzun yıllar keyifle ve sağlıkla kullanmanızı dilerim. Müstakil eviniz olduğu için T5 PHEV'i layığıyla kullanabilecek olmanız ayrıca memnuniyet verici. Çoğu insan bu araçları alıyor ama şarj etmedikleri için sadece hibrid modunda kullanıyor. Sonuç olarak o koca piller aracın ağırlığını gereksiz yere arttırmış oluyor ve çevreye esasen yarardan fazla zararı dokunuyor.

Sık sık tayin nedeniyle taşınan biri olarak evde şarj imkanım olacağından emin olamadığım için PHEV XC40 benim için uygun değildi maalesef, ama T3'ten de şimdilik gayet memnunum. Kim bilir, belki gelecekte.. Saygılar..

• sensus haritalar güncellemesi gelmiş .

versiyon 1320 (şu an 1311 idi)

yaklaşık 3 gb ve benim o kadar kotam kalmadı

USB ile yapacağım artık.

https://sensusupdate.volvocars.com/windows/spa/turkey

EDİT: Yalnız dosya PCye inmiyor. Türkiye ve UK sitelerinde denedim.

Belki arabada mobil internet ile olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 20 Kasım 2020; 10:30:41 >
    👏👏👏
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

sensus haritalar güncellemesi gelmiş .

versiyon 1320 (şu an 1311 idi)

yaklaşık 3 gb ve benim o kadar kotam kalmadı

USB ile yapacağım artık.

https://sensusupdate.volvocars.com/windows/spa/turkey

EDİT: Yalnız dosya PCye inmiyor. Türkiye ve UK sitelerinde denedim.

Belki arabada mobil internet ile olacaktır.

merhaba bilgilendirme için teşekkürler bir şey soracağım. bu eklentiyi usb'ye nasıl indirebiliriz pc'ye inmiyorsa anlamadım olayı ben :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AlaaddinKaraca

merhaba bilgilendirme için teşekkürler bir şey soracağım. bu eklentiyi usb'ye nasıl indirebiliriz pc'ye inmiyorsa anlamadım olayı ben :)

Alıntıları Göster

Yani işte websitesindeki bağlantıdan 2,3 MB bir exe geliyor. bunu çalıştırınca yönergeleri verip indirecek.

güncellemeyi indireceği yeri sorması lazım . ister harddiske indirip sonra USBye atın ister, direk USBye atın. Ama sabahtan beri 100 kere denedim. Hata veriyor.

Muhtemelen işyeri bağlantısının yavaş olmasından. akşam evde de deneyeceğim olmazsa yarın mobil şebeke ile güncellerim.

• Sitede 3 gb görünüyor ama arabada mobil internet ile yapınca sadece 200 mb dosya indi. Bakalım işe yarar bir değişiklik var mı yarın göreceğiz.

Bu arada araba bugün beni azarladı. Park sensörleri kirli. Lütfen temizleyin diye uyarı çıktı. Covidden korkup yıkatmıyoruz, Niye yüzümüze vuruyorsun araba..
  • x-rayted kullanıcısına yanıt
    Selamlar
    Neden arabanın kendi internet bağlantısı ile otomatik güncellemek varken pc / usb vb uğraşıyorsınuz ki? Bi avantajı var mı?
  • Merhaba.. Bayiden yakın zamanda xc40 fiyatı alan var mıdır? Teslim tarihi belirtiyorlar mı? Cevap için teşekkürler

• Merhaba İstanbul İzmit Bursa civarında koltuk kılıfı alabileceğim yer bulabilir miyim, yaptıran arkadaş var mı?

Volvo XC40 Kullanıcıları

Volvo XC40 Kullanıcıları

XC 60 kullanıcısı olmakla birlikte elektrikli araçlara meraklı biri olarak, bu kadar detaylı ve yararlı biçimde bizimle paylaştığınız bilgiler için teşekkürler, emeğinize ve zamanınıza sağlık.

• Spartacüs72 S kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, size ve diğer arkadaşlara. Bu arada günlük yola çıkma saati belirli olan kişiler için, özellikle kış döneminde çok faydalı olacak bir özelliğini de denedim. Daha önce kullanan arkadaş da yorumlarda yazmıştı. Haftanın istediğiniz gününe, istediğiniz saatine koltuk ısısı ve araç içi ısısını ayarlayabiliyorsunuz. Sabah işe giderken araba bindiğinizde çok güzel bir konforla yola çıkıyorsunuz. Sanırım T3 araçlarda da Volvo on Call çalışsa bu mümkün olacaktı. Umarım Türkiye'de Volvo ve diğer markalarında kısıtlamalı olan bu sistemi açılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corylus -- 22 Kasım 2020; 16:2:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: corylus

Teşekkürler, size ve diğer arkadaşlara. Bu arada günlük yola çıkma saati belirli olan kişiler için, özellikle kış döneminde çok faydalı olacak bir özelliğini de denedim. Daha önce kullanan arkadaş da yorumlarda yazmıştı. Haftanın istediğiniz gününe, istediğiniz saatine koltuk ısısı ve araç içi ısısını ayarlayabiliyorsunuz. Sabah işe giderken araba bindiğinizde çok güzel bir konforla yola çıkıyorsunuz. Sanırım T3 araçlarda da Volvo on Call çalışsa bu mümkün olacaktı. Umarım Türkiye'de Volvo ve diğer markalarında kısıtlamalı olan bu sistemi açılır.

Volvo On Call üzerinden yapılandan bahsediyorsunuz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanoz2000 -- 22 Kasım 2020; 17:58:31 >
  • hakanoz2000 H kullanıcısına yanıt

Benim aracım T5 Plug-in Hybrid ve programlama yapabiliyorum. Ayarlarda programı kurabiliyorum ve gece aracı şarja takıp, sabah araca bindiğimde aracım istediğim sıcaklıkta (koltuk ve araç içi) oluyor. T3 için Volvo on Call üzerinden sanırım yapılabiliyor. Ama Türkiye için kullanılamıyor. Onu kast etmiştim. Kullanım kılavuzu 210. sayfasında ayrıntısı var. (T5 Plug-in Hybrid kılavuzunda)

Volvo XC40 Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corylus -- 22 Kasım 2020; 18:17:57 >
  • Selamlar, yeni harita güncellemesini yükleyenler bir fark görebildi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corylus

Benim aracım T5 Plug-in Hybrid ve programlama yapabiliyorum. Ayarlarda programı kurabiliyorum ve gece aracı şarja takıp, sabah araca bindiğimde aracım istediğim sıcaklıkta (koltuk ve araç içi) oluyor. T3 için Volvo on Call üzerinden sanırım yapılabiliyor. Ama Türkiye için kullanılamıyor. Onu kast etmiştim. Kullanım kılavuzu 210. sayfasında ayrıntısı var. (T5 Plug-in Hybrid kılavuzunda)

Volvo XC40 Kullanıcıları

Teşekkürler. Ben hala Volvo on Call'u kullanabilenlerdenim. Bahsettiğiniz özelliği oradan ayarlayabiliyorum. Gerçi ara sıra park kliması kullanılamıyor diye hata veriyor ve bunun tam nedenini hala bulabilmiş değilim. Bu arada aracınızla ilgili yapmış olduğunu bilgilendirmeyi keyifle okudum ve kafamdaki pek çok soruya cevap bulmuş oldum. Onun için de ayrıca teşekkürler.

• hakanoz2000 H kullanıcısına yanıt

Volvo on Call’u nasıl kullanabiliyorsunuz? Aplikasyonu android telefonuma kurdum ama araçla iletişimini kuramadım. Bir yöntemi var mı kullanabilmenin?

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.