Şimdi Ara

Volvo XC40 Kullanıcıları (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.766
Cevap
133
Favori
559.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, şehiriçinde genelde comfort (günlük kullanım) da kullanıyorum. Ortalama 9,4 lt benzin yakıyor. Sizce normal mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araç 5000 km oldu. Daha önce 8.3 litreydi. En son depoyu opetten doldurdum, depo şuan yarılandı hep şehir içi kullandım, Ortalama 7,0 görünüyor

• bkarab B kullanıcısına yanıt

10 litre civarı şehir içi yakıt tüketimim. Agresif sürmediğim halde tüketim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 14 Kasım 2020; 23:26:34 >
  • bkarab B kullanıcısına yanıt
    Ben 12,7 filandı sanırım, dünden beri eco da kullanıyorum. Normalde agresif kullanırım ama düşüreceğim diye bayağı zorlandım, ortalamam 9,2 oldu. Belki aldığınız yakıtlada alakalıdır. Ben Shell V Power kullanıyorum. Daha performanslı oluyor. Fuelsave kullansam daha düşer sanırım. Opet kullananlarda ortalamalarının düşük olduğunu söylüyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xetib

Benim araç 5000 km oldu. Daha önce 8.3 litreydi. En son depoyu opetten doldurdum, depo şuan yarılandı hep şehir içi kullandım, Ortalama 7,0 görünüyor

Hangi sehrin ici:)İstanbulda o veriler mumkun degil

• 13bin km oldu. Neredeyse tamamen istanbul’da şehiriçi kullanıyorum. İlk beş bin km’de 9.4lt iken son zamanlarda 10.2-10.4 lt aralığında yakıyor. Daimi Comfort konumundayım ve yakıtı total’den alıyorum. Jantlar 18’, geçen hafta 18’ kışlık jant ve nokian lastiklere geçtim bakalım veriler ne olacak göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakianboy -- 15 Kasım 2020; 8:15:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakianboy

13bin km oldu. Neredeyse tamamen istanbul’da şehiriçi kullanıyorum. İlk beş bin km’de 9.4lt iken son zamanlarda 10.2-10.4 lt aralığında yakıyor. Daimi Comfort konumundayım ve yakıtı total’den alıyorum. Jantlar 18’, geçen hafta 18’ kışlık jant ve nokian lastiklere geçtim bakalım veriler ne olacak göreceğiz.

6 7 sene evvel totalden yakit aliyordum,aracin performansini dusurup daha cok yaktiriyordu sahibi iki kez degisti yakit degistimi bilemiyorum ama

• Bana Petrol ofisi pompası %3 indirim yapıyor. Oradan alıyorum. Shell yapsa shellden alırdım.

• EUS E kullanıcısına yanıt

Mardin deyim, yolların hepsi sert yokuş ve sert iniş, trafik sıkışıklıığı çok fazla yok, ama yollar hep bozuk, yani hız yapamıyoruz, günde 30-40 km filan yapıyorum, o kilometreleri de 4-5 parçada gidiyorum

• Merhaba Arkadaşlar TÜM XC4O Kullananlara Merhaba;

Şuan Bu Mesajımı yazarkenki heyecanımı bilemezsiniz ilk arabamı almış olacağım Ailemdende Onay Çıktı,Şuan Babam S60 Kullanıcısı 3.Volvomuz

Benimde kısmetse ilk arabam Volvo Olucak, zaten tek istediğim marka volvoydu.Kısmetse benim ilk ,ailenin 4.volvosu olucak.

Araba hakkında epeyce araştırma yaptım zaten Volvonun Delisiyim Saatim bile Volvo Marka (Volvo'nun sitesinden almıştım,isveçden gelmişti)

Volvo XC40 Mükemmel ötesi xc60 ve xc90 bütün özellikler var kör nokta ,pilot assist vs ve müzik sever birisi olarak Harman Cardon Mükemmel Ötesi bir olay.

Sizin gibi yardımsever ,araç hakkında bilgi veren kullanıcılara bir kaç sorum olucaktı.

Araçlarınızdan Memnunmusunuz ?

Olumlu ve Olumsuz söyleyebileceğiniz özellikleri nelerdir?

Ayrıca jantlar hakkında görüş almak istiyorum!! çünkü ben yaz lastiğimde kullanmak üzere (Yılın 9 Ayı) 21. inç jantlardan sipariş vermek istiyorum çünkü mükemmel ötesi bir jant arabayı o jantla tamamlamak istiyorum(Resmi yükledim) Olumlu ve Olumsuz yönlerinin söylermisiniz ( Yol tutuşu vs )..

Şimdiden Çok Teşekkürler .

Volvo XC40 Kullanıcıları

• AndroTurk A kullanıcısına yanıt
    19bin km’ye ulaştım. Şehiriçi kısa mesafe ağırlıklı comfort mod kullanım ortalamam 8.6lt/100km

• Çok iyi seçim benim hayalimde iki araç vardı. Xc60 ve xc40. 1 yılı geçti ve iyi ki xc40 sahibiyim diyorum. Üstelik benim kör nokta sis farı adaptif far ve harman kardon’um bile yokken. Ve şehir içi için xc40 çok daha iyi! Xc60 bazen çok iri ve kullanışsız kalabiliyor iken xc40 boyutu ve sürüş tarzı ile çok çok iyi bir şehir içi SUV:) yalnız 18 inch bile zemini kasisi hafif hissettirirken 21 inch fazla sert gelebilir benzer araç deneyin fırsatınız olursa derim!

• dochollywood kullanıcısına yanıt
    Nasıl buluyorsunuz şehir içi bu rakamları hayret 🙂 şehirdışı zor 9 a indim ben

• AndroTurk A kullanıcısına yanıt
    Jantım 18 inch hep shell’den alıyorum ve comfort moddayımdır hep. Sakin kullanmaya çalışırım ve inanın başta şehir içi ama otoban uzak mesafe idi istanbulda ortalamam 7.8lt civarıydı sonra kısa mesafeye düştü ama ortalama trafikte ortalamam 8.6🤔

• dochollywood kullanıcısına yanıt
    Çok Çok Teşekkürler yorumlarınız için.

Jant 21 Olandan başka düşünemiyorum mükemmel ötesi ,kötü olsa neden volvo bunu kullanır diye düşünüyorum maalesef biraz daha tabi ki konforsuzluğa katlanıcaz :)

• tüm yorumlar için teşekkür ederim, sonuç olarak yaklaşık 9-10 lt şehiriçi yakıyoruz. Bende 19 inch lastik var. Ama 18 inch olanlar ile pek fark göremedim. Dün depoyu 360 liraya fulledim. Bu güzel araç için bu benzin fiyatlarına katlanacağız gülü seven dikenine katlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndroTurk

Nasıl buluyorsunuz şehir içi bu rakamları hayret 🙂 şehirdışı zor 9 a indim ben

hocam, dedim ya ben 8.3 şehir dışında yaptım 115-120 dikkat ede ede bacağım felç olacaktı :D

• Yakıt tüketimi tamamen kullanım tarzı ve hangi rotada (trafik, yokuş, dur kalk sıklığı vs) kullanıldığı ile ilgili. Şehiriçi 10 ve üzeri yakanların ortalama hızı 25 ve altı olmalı. Veya agresif kullanıyordur.
    Bugün 70-80 km yol yaptım; bebek sahil trafiğinde de bulundum 15-20 dk dur kalk; Yeniköy rampasından tepeye de tırmandım yeri geldi 20 dk pilot assist ile açık yolda da sürdüm. Ortalama hızım 35 km/H güzergah sonunda ve 7.4 yaktım. Daha araç 500 km de bile değil. Ha agresif sürersem bu güzergahta 8.5-9 rahat yakar mı yakar 😅
    Herkese iyi forumlar..

• Ortalama hızı 25 km gitsek diğer tüm şöförler bizi sıkıştırır, arkadan korna çalar, bayan şöför muamelesi yapar.. bende sakin gitmek isterim ama burası Türkiye

• quote:

Orijinalden alıntı: uchc34

Merhaba Arkadaşlar TÜM XC4O Kullananlara Merhaba;

Şuan Bu Mesajımı yazarkenki heyecanımı bilemezsiniz ilk arabamı almış olacağım Ailemdende Onay Çıktı,Şuan Babam S60 Kullanıcısı 3.Volvomuz

Benimde kısmetse ilk arabam Volvo Olucak, zaten tek istediğim marka volvoydu.Kısmetse benim ilk ,ailenin 4.volvosu olucak.

Araba hakkında epeyce araştırma yaptım zaten Volvonun Delisiyim Saatim bile Volvo Marka (Volvo'nun sitesinden almıştım,isveçden gelmişti)

Volvo XC40 Mükemmel ötesi xc60 ve xc90 bütün özellikler var kör nokta ,pilot assist vs ve müzik sever birisi olarak Harman Cardon Mükemmel Ötesi bir olay.

Sizin gibi yardımsever ,araç hakkında bilgi veren kullanıcılara bir kaç sorum olucaktı.

Araçlarınızdan Memnunmusunuz ?

Olumlu ve Olumsuz söyleyebileceğiniz özellikleri nelerdir?

Ayrıca jantlar hakkında görüş almak istiyorum!! çünkü ben yaz lastiğimde kullanmak üzere (Yılın 9 Ayı) 21. inç jantlardan sipariş vermek istiyorum çünkü mükemmel ötesi bir jant arabayı o jantla tamamlamak istiyorum(Resmi yükledim) Olumlu ve Olumsuz yönlerinin söylermisiniz ( Yol tutuşu vs )..

Şimdiden Çok Teşekkürler .

Merhaba, oldukça gençsiniz herhalde heyecanınızı anlıyorum.

Ben XC40tan memnunum. Mümkün olsa evdeki diğer aracı satıp, bir tane daha XC40 alabilsek.

Memnun olmadığım nokta bizdeki donanım eksiklikleri. BLIS, CTA, 360 derece kamera vs yok bizde. Olsalar daha çok memnun olurdum. Ayrıca hükümetin saçma kararı ile VOC u ve arabadaki modemi kullanamıyoruz.

Jant konusunda ise ben şahsen hemen hemen çoğunluğun aksine üstünde gelen 18 janttan memnunum . Gösterdiğiniz 21 jantı da çok beğenemedim. Bence en harika jant 20" olan opsiyonel R design jantı. Kesinlikle bu jantı isterdim bence

Volvo XC40 Kullanıcıları

• 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.