Şimdi Ara

Volvo V60 Cross Country (Ana konu) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
13
Favori
38.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

V60 CC'sine kavuşan arkadaşlara kazasız, keyifli sürüşler dilerim. V60 CC yıllar sonra en çok beğendiğim Volvo modeli oldu. Bunda muhtemelen eski XC70'leri beğenmemin etkisi de vardır.

Aracı dört ay kadar önce Ataşehir'deki bayide inceledim. Genel olarak beğendim. Ancak adım atmak için yeterince cesaret bulamadım. Bunda iki şey etkili oldu: bir: aracın görüş alanı, ön cam ve yan camlar, aynalar vs, dar. Sürücü koltuğuna oturduğunuzda gözünüz torpido üstü ile eşit mesafede oluyor. Yola biraz yukarıdan bakayım diye koltuğu kaldırdığınızda da baş tavana çarpıyor. Yan camlar da omuz mesafesinin üzerinden başlıyor. Boyum çok uzun değil 1.75. Cam tavan olunca baş mesafesi sanırım daha da dar oluyor. Arka koltuklarda oturulduğunda da yine kapı tarafı tavandaki ovallikten baş mesafesi sorunu oldu. İkinci konu da maalesef aracın koltuk konforu bindiğim S60 I'in gerisinde. Bu durum tüm güncel Volvo modelleri için geçerli. Araçlar rakipleri gibi şekil olsun diye kabin içinde yapılan atraktif dizayn vs içeride genel bir darlık yaratmış. Buna yeni güvenlik unsurları da eklenince mekan daralmış, içerideki hareket kabiliyetiniz sınırlanmış. Zaten otomobile değil daha çok güvenli kabinine girmişsiniz izlenimi ediniyorsunuz. Sanki dışarıda savaş olsa sür git, size birşey olmayacak havası ediniyorsunuz :)

Herşeye rağmen bugün araç almaya kalksam yine tek geçeceğim bir model.

• hesheit kullanıcısına yanıt
    Mesajiniza kesinlikle katiliyorum
    Ama nappa deri dosemede koltuk kalitesi destek daha kaliteli geliyor
    Kafaniz tavana tam deymesede onunla butun oluyor
    Bunlari dert edenim xc60 almasi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginc bir sekilde hala yeni gelecek v60 cc lerin fiyat ve donanim listesi belli olmadi
    Benzinlide gelecekmis dedi bAyi ama kesin bir bilgi yok

• hesheit kullanıcısına yanıt
    Bu koltuk olayını S90 ilk çıktığında da burada konuşmuştuk sanki. Ben de katılıyorum buna. Biraz (hatta biraz değil bayağı uzak) bir karşılaştırma olacak ama showroom'da S90'ı incelediğimde dikkatimi çekti. Koltuk çok güzel, her noktadan sizi destekliyor, deri kalitesi falan çok iyi ama benim eski s40'ta olduğu gibi koltuğun içine girme hissi yoktu. Volvoyu yeni modellerinde eleştirdiğim tek iki konu var zaten. Birisi bu koltuk olayı. Tasarım endişesiyle oradan taviz vermişler gibi gözüküyor. Bir diğeri de 5 silindir motorları artık kullanmamaları. Eğer imkanım olur da yeni bir volvo alacak olursam sırf bu iki sebepten dolayı vazgeçebilirim. Vazgeçince de başka marka değil yine eski 5 silindirli bir volvo tercih ederim büyük ihtimalle.

Ama tabii bu eleştiriler volvoyu kendi içerisinde kıyaslama amacı taşıyor. Yoksa bugünkü güncel rakipleriyle karşılaştırdığımızda orada volvo hala daha önde şahsi fikrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 21 Ağustos 2020; 14:25:23 >

• Yeni araclar hakkinda henuz bayilere bilgi verilmemis
    İnsallah f/p özelligini kaybetmezde yine satar
    Bu aralar baya bir gormeye basladim

• nacker kullanıcısına yanıt
    Koltukların yapısı ve dolgusu incelmiş o yüzden içine gömülmek mümkün olmuyor. Bu durumu şu bu desteği ile kapatmaya çalışmışlar. Doğrusu ben eski efsane Volvo koltuklarına dönüleceğini sanmıyorum. Satış rekorları kırıyor marka. Hatta bakınız koltukları incelttik daha çok satıyoruz bile diyebilirler :))

• %16 en az zam bekleniyormus yeni araclarda ne zaman gelir bilgi yok

• Arkadaslar araci teslim aldim darisi basiniza
    Kafama takilan olay bu adaptif far nasil akttif oluyor
    Volvo V60 Cross Country (Ana konu)

• 760.000 olur herhalde yenisi

• Bu saatten sonra v60 ve üzeri gelmez heralde volvo tam araç satışını arttırmışken çok kötü oldu. XC40 a yüklenecekler mecbur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Bu saatten sonra v60 ve üzeri gelmez heralde volvo tam araç satışını arttırmışken çok kötü oldu. XC40 a yüklenecekler mecbur.
    Bende gelecegini sanmiyorum
    1.5 motor xc40 gelir sadece
    Tamda satislarini arttirmisti

• cihanair kullanıcısına yanıt
    bu hukumet adamı arayıslara ıttırmekte cok mahir

son zamnalarda nasıl bır cok kımyager yetıstırdıgımızi bılırsınız

bu ust duzey markaların ısterlerse adım atabılecegı cok komık bır o kadarda dusundurucu adım olabılır

arabayı bombos getırcekler munkunatı varsa tekerlek ve karasoru ile gırıs fıyatı ile. asla 170 bını gecırmıcekler faturalandımı opsıyonları takıcaklar artık kım ne opsıyon ısterse

servıste takılacak opsıyonlar tuketıcı lehıne mınımum 50-100 bın tl fark olur hanı opsıyonların otv sı kdv sı odenmıcek ya

bu hareketı yaptılarmı fırma karını eder opsıyonlardan kazanır tuketıcıde karını total fıyatta yapar hemde oldukca cıddı bır oranda XC60 veya S90 için 200 -300 bın tl fark olusur

bu hareketle premıum D ve E segmentdekı araclar c segmentdekı aracları bıtırır satıs patlaması yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eudo -- 30 Ağustos 2020; 21:57:34 >
  • Eudo E kullanıcısına yanıt
    Volvo icin turkiye pazari ciddi sekilde bitti ya
    %150 otv ile araba satmak zor hemde cok zor

• cihanair kullanıcısına yanıt
    sadece volvo degıl dıger markalarda cıddı sekılde bıter

bı care bulmaları lazım yoksa ya cok kuculecekler yada kapatıp gıdecekler

otomotıv sektorunde bınlerce calışan işşiz kaldımı akıları baslarına gelir dicem

dicemde bu hukumetın hıc bır seyle aklı basına gelmez resmen ortacagdayız engısızyon mahkemelerı ve krallık var basımızda hıc bır karar yapılan hıc bır sey denetlenmıyor sorgulanmıyor

kendı bunyelerınde sosyal medyada akp cocukları silahlarla poz verıyorya coktan yerel kuvvetlerı olusturdular.. kolluk kuvvetlerı zaten cesıtlı operasyonlarla kendılerı dızayn ettıler .yargı elerınde medya elerınde.

adam kendını yakıyor haber bıle olmuyor sansurde had safhada karsı tarafa yalan ıftıra dız boyu .olmadı halkı kın dusmanlıgı ksıvesı altında gozaltına al

ama bızım koyun halkımızda alzeımer hastalıgı vardır 2 ayda fıyatlara alısırlar alısmasa bıle padısahlarımızn sehzadelerımızn bındıklerı aracla ögünür hollanda basbakanı ısvec cumhurbaskanı bısıklete bınıyor dıye daşşsak geceler

• Bir hafta kadar önce Sabri beyin bir videosunu izledim youtube'da. ÖTV düşer mi sorusuna, ilgili devlet organları ile bu konuyu konuştuklarını, kendilerine birçok alternatif sunduklarını söyledi. Bu temaslar sonrası edindiği izlenim şu olmuş: ÖTV artar ama düşmez.
  • Valla bu saatten sonra parası olan alır artık yapacak bişey yok. Araç satışları o kadar yüksel di ki lüks markalar da araç yoktu şimdi piyasa sakinleşmeye başlayacak bakalım firmalar yıl sonuna doğru kota şiştikçe mecbur fiyat kıracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertyAdams -- 30 Ağustos 2020; 22:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Valla bu saatten sonra parası olan alır artık yapacak bişey yok. Araç satışları o kadar yüksel di ki lüks markalar da araç yoktu şimdi piyasa sakinleşmeye başlayacak bakalım firmalar yıl sonuna doğru kota şiştikçe mecbur fiyat kıracak.
    Kota sismez
    Ama luks arabada bir durgunluk olur

• arabaya zam gelmemiş sadece vergiden dolayı 626.000
  • Ekim teslim benzinli var alinir mi? B5 motormus bilen var mi

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.