Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gökkum

quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

V40'ı kızkardeşimize düşünüyoruz ama,
    1.6 dizel bir araç için 8 ler çok fazla.

Bende F30 3.20d var,
    2.0 litre 184 Hp otomatik
    En yoğun köprülü İstanbul trafiğinde 6.5 yakıyor..

Hocam ben siparis verdim cumartesi gunu buyuk ihtimal teslim alicam arabayi...
    v40 cc
    77.000 tl fiyata aldim arabayi, dizel motor ve otomatik vites sec3negiyle advance paket ve sanirim muzik sistemi standart degil opsiyonel bir sey varmis uzerinde...
    v40 cc advance dizel otomatik liste fiyatı 89.390 bin siz 77.000 e aldınız yanlış anlamadıysam. Çok ciddi bi indirim bu size özel bi durum yoksa bayi adını alabilir miyim bu fiyata aşırı cazip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somebodykillmeplz -- 25 Ekim 2013; 11:36:41 >

• Volcar oto altunizade...satis gorevlisi yasin bey...
    cok ilgililer sagolsunlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: somebodykillmeplz

v40 cc advance dizel otomatik liste fiyatı 89.390 bin siz 77.000 e aldınız yanlış anlamadıysam. Çok ciddi bi indirim bu size özel bi durum yoksa bayi adını alabilir miyim bu fiyata aşırı cazip.

Ozur dilerim,premium paket benim siparis verdigim arac...liste fiyati sanirim 84.000 tl
    ben 76.000 tl odedim...arac pazartesi elimde olur buyuk ihtimal...

• Gökkum G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. 12bin gibi rakam oluyordu indirim çok fazla gelmişti zaten :) ama sizin gerçek indiriminiz de gayet güzel bence güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
  • Tesekkur ediyorum....eger yapabilirsem teklif formunu burada yayinlarim daha iyi kiyas yapabilir v40 dusunen arkadaslar...

• 77.000 tl'ye aldığım aracın teklıf formu...arada 1000kusur lıra bır fark daha çıktı o farkı müzik sıstemıyle alakalıymıs...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Volcar oto altunizade...satis gorevlisi yasin bey...

kendisiyle ilgili bende basta ayni seyleri dusunuyordum sonra aracimi teslim alacagimi sandigim gun gittigimde "senin arac 1.5 ay sonra gelcekmis ya" diyince ne kadar iyi biri oldugunu bir kez daha anladim........

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

quote:

Volcar oto altunizade...satis gorevlisi yasin bey...

kendisiyle ilgili bende basta ayni seyleri dusunuyordum sonra aracimi teslim alacagimi sandigim gun gittigimde "senin arac 1.5 ay sonra gelcekmis ya" diyince ne kadar iyi biri oldugunu bir kez daha anladim........

Hocam Allah askına yapma...sen arabayı almaya gıttım dendiğine göre aracın ruhsatının çıkması gerekır...ama 1.5 ay sonra gelecek arabaya hangı evraklarda istinaden ruhsat çıkartıyorlar?
    Mısal benım sıparıs verdıgım arac ızmırden geldı,yanı arac ızmırde bulunmasına rağmen aracın belgelerı tam olmadıgı ıcın ruhsat bugüne yetısmedı...mevcut evraklar kredı ıcın yeterli fakat ruhsat çıkması ıcın yetersız...
    Buradan sızın konunuza gelırsek adam 1.5 ay sonra gelecek bır arac ıcın hangı evraklarla ruhsat çıkartsın,ruhsat cıkartmadıgı bır arac ıcın sıze nıye teslım tarıhı versın...
    Hıkayenız bana pek ınandırıcı gelmedı, hayır arkadaşı tanımasam şüpheye dusecegım ama en az 7-8 keza kendisiyle görüştüm ve 4-5 kere karar degsıtırdım...her şeflerinde yenı alternatıf bulup benı haberdar ettı...ınsanların boyle bır cok kısının takıp ettıgı yerlerde boyle kötülemek pek hoş degıl...

ben olayi biraz fazla ozetledim.. evet kendisini bende aracin kaporasini verdigim gunden itibaren her gun aradim hic usanmadan bilgi verdi cok yardimci oldu sagolsun ama aracimin teslimine 5 gun kala bayiye gidiyorum ve kendisi izinde, ordaki baska gorevliye soruyorum rugsat icin ne lazimdi derken bi baksanoza tarihe benim aracta bir durum varmi diyorum... kadin guluyor ve sizin daha 1.5 ayiniz var diyor... ben aracimi beklerken her ne olduysa gec gelecek aracimla ilgili haber bile vermiyorlar aracimin soylenenden 1.5 ay gec gelecegini kendim ogreniyorum.. sonrasinda da niye dedigimde 40 gunluk beklememin sonunda "istiyorsaniz kaporanizi vereyim gidin" gibi bir tepki aliyorum.. nasil olabiliyorda siradan bir arac 1.5 ay gecicebiliyor bunun sorgulamadinida bu islerdeb biraz anlayanlara birakiyorum.. hadi arac o kadar uzun sure gecikecek "bir telefon edip aracibiz gecikecek demek cok mu zor.. yakinda v40 imi alim surecinde yasadiklarimi anlatan bir konu acmayi dusunuyorum isim isim firma firma konusma diyaloglariyla yazarak

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

ben olayi biraz fazla ozetledim.. evet kendisini bende aracin kaporasini verdigim gunden itibaren her gun aradim hic usanmadan bilgi verdi cok yardimci oldu sagolsun ama aracimin teslimine 5 gun kala bayiye gidiyorum ve kendisi izinde, ordaki baska gorevliye soruyorum rugsat icin ne lazimdi derken bi baksanoza tarihe benim aracta bir durum varmi diyorum... kadin guluyor ve sizin daha 1.5 ayiniz var diyor... ben aracimi beklerken her ne olduysa gec gelecek aracimla ilgili haber bile vermiyorlar aracimin soylenenden 1.5 ay gec gelecegini kendim ogreniyorum.. sonrasinda da niye dedigimde 40 gunluk beklememin sonunda "istiyorsaniz kaporanizi vereyim gidin" gibi bir tepki aliyorum.. nasil olabiliyorda siradan bir arac 1.5 ay gecicebiliyor bunun sorgulamadinida bu islerdeb biraz anlayanlara birakiyorum.. hadi arac o kadar uzun sure gecikecek "bir telefon edip aracibiz gecikecek demek cok mu zor.. yakinda v40 imi alim surecinde yasadiklarimi anlatan bir konu acmayi dusunuyorum isim isim firma firma konusma diyaloglariyla yazarak

değerli arkadaşlar,

burada isimleri zikrederken lütfen biraz daha dikkali olmanızı rica ederim. İsmi geçen arkadaşımız forum üyesi olup cevap verebilecek br konumda olsa elbette ki dilediğinizi yazarsınız ancak belli ki arkadaşımız bu forumun üyesi değil ve kendni savunma şansına sahip değil. Aynı arkadaşımızdan hizmet almış iki kullancının biri hiç mi hiç memnun değilken biri aşırı memnuniyetini ifade edebiliyorsa, demek kiarakadşımız işini aslında iyi yapabiliyor ancak herkesin başına gelebileceği gibi basiretinin bağlandığı anlar veya kötü günleri olabiliyor.

Sonuç olarak burada kendini savunamayacak kişilerin isimlerini anmamaya özen gösterebilirseniz sevinirim.

Sevgiler

• Ben aracımı bu arkadastan aldım...dedıgım gıbı kendısı sagolsun 3-4 kere karar degıstırmeme ragmen bır kere ters bır sey soyledıgını gormedım...arac ıcın boya koruma,cam fılmı,ıc döşeme koruma ıslerı ıcın 2500-3000 tl fıyatı 1000tl'ye dusurttu...lıgı ve alaka gayet guzeldı...
    Yukarıdakı arkadasın anlattığı olayda "arabayı teslım almaya gıttıgım gun bana daha aracın gelmesıne 1.5ay var dedıler"dıyor...kusura bakmayın ama bu hareket degıl volvo mılletı kazıklayarak hayatını kazanan ejder otomotıv (ornek olarak verdım,hayalı bır ısletmedır)bıle yapmaz...dusunsenıze ınsanın gerızekalı olması lazım boyle bır ıs yapması ıcın...ayrıca dedıgım gıbı 1 ay veya daha ılerı bır tarıhte ellerıne geçecek olan arabanın rengını,donanımını görseler bıle motor ve sase numarası olmadıgı ıcın proforma fatura belgesı veremıyorlar...dolayısıyla kredı ıslemlerıne baslayamıyorlar...

bende o yazdıklarınızın farkındayım daha önceki mesajımda da düzelttim aracımın sözde teslim tarihine 5 gün kala bayiye ''ne lazım'' diye sormaya gittiğimde öğrendim. olayın yaşandığı dönemde üstteki mesajıma alıntı yapan Sayın ssozen adlı volvo yöneticisi üyemizinde olayların yaşantısından haberi var sağolsun kendisi yardımcı oldu ama o bile ''hiç bir firmada markada bahsettiğiiz ejder otomotivde bile olamayacak 1.5 aylık gecikmeyi ''yoğunluktan dolayı fabrika üretimi ileri bir tarihe almış'' cevabı dışıda cevaplayamadı bir aracın zaten üretimden sonra teslimi asgari 15-20 gün sürerken benim aracın kaporasını vermiş olduğum günlerin akabinde 10-15 gün içinde aracın üretiminin başlamış aracın gemiye yüklenmiş olması gerekirken kims benim aracımı teslim alacağım hafta aracımın 1.5 ay geç teslim alacağımı 5 gün kala kendim öğrenmemi açıklayamadı, bunu paylaştığım diğer volvo bayileri audi bayileri bile kusura bakmayın bir taraflarıyla güldüler... yasin beyi önceden tanımam etmem bir karalama amacımda yok sadece yaşadıklarımı paylaşıyorum 19 günlük v40 kullanıcısıyım (başka bayiden almak zorunda kaldım) aracımdan da oldukça memlunum herkese tavsiye ederim. Sayın SSozen'inde dediği gibi kendini savunamayacak birini de kapsayan bir konu açmak belki etik değil, ama yonetici Sayın ssozen'in kendisi de burda olduğu ve kendisininde olaylardan haberdar olup bana Yasin bey adına cevap verdiği için size karşıda ''yasin beyi karalama amacı güden bir rakip'' imajından çıkacaksam konuyu açayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 26 Ekim 2013; 1:08:45 >

• Ilginc...
    iki musteri ve iki farkli olay...ben sizin "araci teslim almaya gittigim gun" kismindan dolayi boyle bir sey olamaz diye dusunmustum...
    Sonucta oyle veya boyke araciniza sahip olmussunuz,hayirli olsun
    bende gun sayiyorum,eger yarin yetisirse aracima kavusucam olmazsa sali veya carsambaya kalacak...
    boyle tartismaya girdigim icin herkesten ozur dilerim...
    soyledigim gibi ben volcar'dan cok memnun kaldim ama diger arkaas farkli seyler soyluyor,sonucta herkes yasadigiji bilir...uzatmaya gerek yok...

• arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Açacağınız konu bu sayfalarda amacına ulaşmaz.

Hatta yakaladıkları her fırsatta markayı amaçsızca ve anlamsızca eleştiren çocuk çocuğun eline malzeme vermiş olursunuz.

Yani siz başka bir şey yazarsınız başka bir şey yazarlar bundan da başta şahsım tüm Volvo kullanıcıları rahatsız olur.

Bence olay kapanmış gitmiş sonuçta arabanızı biraz sıkıntılı olsa da çok gecikmeden almışsınız.

Bu tabi benim şahsi fikrim.

Yine de siz bilirsiniz...
  • imagoodman kullanıcısına yanıt
    suana kadar oyle bir konuyu acmamamdaki tek sebep iste bu yazdiklariniz.. simdi oyle bir konu acsam tek bir personel yuzunden yazadiklarim tum volvoya malzeme edilecek, her volvo konusuna bir kac kendini bilmez o konuyu paylasacak, haklisiniz.. ama görüldüğü üzere tüm yaşadığım aksiliklere rağmen 70 günün sonunda V40'ıma kavuştum aracı satın aldığım Denizli Volvo Bayii Akça otomotive, Eren Bey'e, ve aracı teslim aldığım İstanbul Grup Volvo Zeytinburnu'na ve Olgun Bey'e çok teşekkür ederim son olarak forum üyemiz sayın ssozen'e ayrıca teşekkür ederim sanırım kendisi Türkiye'deki otomotiv sektöründe görevli olup forumlarda müşteri ile birebir muattap olan, direk telefon numarasını veren, o düzeydeki tek insandır ; bu da Volvo kullanıcılarının ayrıcalığıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 26 Ekim 2013; 10:34:41 >
  • Merhaba arkadaslar
    V40 almayi dusunuyorum. Bugun bi bayiden fiyat aldim. V40 d2 manuel advance paket, 17 inc jantlar, metalik renk 78500 fiyat verdiler. Sizce nasil fiyat?

• quote:

Orijinalden alıntı: tinnitus

Merhaba arkadaslar
    V40 almayi dusunuyorum. Bugun bi bayiden fiyat aldim. V40 d2 manuel advance paket, 17 inc jantlar, metalik renk 78500 fiyat verdiler. Sizce nasil fiyat?

Hangi bayii acaba ?

• tinnitus T kullanıcısına yanıt
    normal bir indirim yapmışlar, eğer manuel alacaksanız zaten otomatiğin gelmesiyle manuel dizel v40'lar bayilerin elinde patlayacaktır büyük olasılıkla yani pazarlık şansınız çok daha yüksek
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Fiyati bi tanidik araciligiyla ankaradan aldim(gerci tanidigin tanidigi seklinde). Bana baya indirimli gelmisti acikcasi liste fiyati uzerinden. O yuzden pek pazarlik yapmadim. Siz boyle soyleyince kafam karisti.

• herkese merhabalar,
    bende golf 7 1.6 tdi dsg comfortline için sıraya girdim araç haftaya gelecek ancak dizel otomatik V40 d2 powershift'i görünce acaba v40 mı alsam oldum. Golf 6 TSI DSG yi sattım ve yakıt için dizele geçmeye çalışıyorum. Yılda 30bin km gibi bir rakamı yakaladım golf6 da. Her yeri talan etmeme rağmen v40 d2 powershift in yakıt tüketimi ile ilgili net bir bilgi bulamadım. Ayda günlük 80-90km yol yapacağım. Bunun 5km si dur kalk 0-15km/h ortalama 60km si 130km/h üzeri max 160:) geri kalan 25 km ise normal şekilde 80-100km/h arası hızlarla. Yokuş fazla yok ve geneli otoban. Bu tarz bir kullanımda ECO mod açıkken ( bildiğim kadarıyla 3 mod var) ortlama ne kadar bir tüketim değeri yakalarım? Kullanan arkadaşlar kullanım stili, model( v40, v40cc, v40-rdesign) ve kullanım güzergahını benim gibi belirtip ortlamalarını yazarsa sanırım bir sonuç çıkarabiiliriz. Şimdiden çok teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.