Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.802
Cevap
115
Favori
648.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DRL'i sadece led'e indirgemişler sanırım.

Umarım yeterince parlaktırlar.

Renk güzel ama cross country'de daha güzel olur bence bu renk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtkpt

Bursa'da test için araya adam sokup showroom'dan araç çıkarttık :) sayemizde 2-3 kişi daha bizden sonra test etti aracı. Araç 230 KM'deydi :)))

Volvo V40: Ve O Sensin

Ben de s60 imi tam olarak bu kapidan cikarip goturmustum :))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ledler tam genç Türk tüketicisi için konulmuş gibi duruyor!
  • Akşam, italyan Sky Sport kanalında şampiyonlar ligi maçı devre arasında V40 reklamı oynadı.. Kullanılan aracın rengi bakır..
  • V40 testi için kısaca izlenimlerimi de paylaşayım.

-Aracı ilk kez çıplak gözle gördüm ve oldukça beğendim. Dış görünüşü bütünsel olarak gerçekten güzel. Ancak detaylarda beni rahatsız eden fazlalıklar var: Öncelikle led gündüz farları, arka tarafa doğru yükselen tasarım gibi.

-Sürüş pozisyonu genel olarak başarılı. Hatta spor sürüş tercih edillirse epeyce alçaltılabiliyor ancak ön konsolun yüksekliği bu kez araca hakimiyetinizi sıkıntıya sokabilir.

-Performansı 150bg bir araç için ne yazık ki vasatın altında geldi bana. Aynı hayal kırıklığını 125lik A3 kullandığımda da hissetmiştim. Tabii bunda 156lık 116i'yi referans almamın da, dizel kullanım alışkanlığımdan dolayı motoru düşük devirde tutmamın da etkisi olabilir. His olarak A3 90-100bg, Volvo 110-120 hissettiriyor.

-Sürüş modunun olamaması beni hayal kırıklığına uğratan diğer bir nokta. TFT göstergelerdeki Eco-Elegance-Sport modları sadece "göstermelik"miş :)

-Frenler oldukça başarılı ve araç son derece stabil. Tabii öyle virajlı rampalar falan tırmanmadık ama genel izlenimim bu yönde.

-Pedallar inanılmaz küçük. Komik denecek kadar küçük. Yaris pedallarından daha küçük. Çok küçük!

-Bacanak kullanırken ben arkada oturdum ve arka camın tasarımından dolayı daralacağıma ilişkin bir ön yargım vardı ancak asimetrik konumlandırılmış son derece konforlu-çukur koltuklar ve cam tavan ferah hissetmenize neden oluyor. Cam tavan pahalı ama gerekli bir opsiyon.

-Arka koltuk ortasındaki bardak tutucu hoş bir detay ancak oturunca yanlışlıkla hızlı girilen bir tümsek yüzünden içinden dökülenin k.çınıza doğru akacağını farkedip gerilmenize sebep olabilir.

-Ön taraf konsol yüksek ve kalın olmasına rağmen Focus gibi sıkışık ve basık değil. Malum düğme sayısı ve dikine tasarım kesinlikle alışkanlık gerektiriyor.

-Çerçevesiz ayna ile Volvo bir kere daha standartları belirliyor. Hem çok şık hemde konumlandırması çok başarılı hatta öyle başarılı ki bir karış bile olmayan arka görüş açısını bile size daha fazlaymış gibi hissettiriyor. Ancak dikkat: arka camın başladığı yer o kadar yüksek ki yakın mesafede 5-6 yaşlarında bir çocuk yada eğilmiş bir yetişkini fark edemeyebilirsiniz. Uzak mesafede sorun yok.

-Malzeme kalitesi gayet iyi premium konumlandırılmayı hak ediyor araç.

-Bagajın yükleme eşiği normalden epeyce yüksek ve ağzı dar ancak içi akıllıca tasarlanmış, zaten hacimi de sınıf ortalamasının kenarında dolaşıyor ki bu sınıfta zaten beklentiniz yüksekse tek seçenek C4.

-Motor kapağının altı çok güzel :) derli toplu ve güven veren bir görünüşü var. Ayrıca premium segmentte olması gerektiği gibi bir piston yardımıyla kendi başına açık durabiliyor -mercedes A'ya selam olsun-.

Sonuç olarak V40'ın satın alabileceğim bir otomobil olduğunu rahatlıkla söyleyebilir-d-im. Aldığımız teklif D2 CC premium+cam tavan 96BinTL... Kullandığımız T5 manuel full aracın fiyatı ise 108BinTL idi. Durum böyle olunca dönüş yolunda kendi aracımı bir kere daha sevdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frtkpt -- 13 Şubat 2013; 14:27:38 >
  • @frtkpt;

Öncelikle yorumların için çok teşekkürler. Şaşırdığım nokta, tft ekran modlarının sadece göstermelik olduğu?!? Yani eco mod seçiliyken, 3 bin, sport moda alınca ise 6-7 bin devirde vites değiştirmiyor mu? Böyle birşey nasıl olabilir aklım almadı. Gaza geldik yoldaki birisiyle kapışmak istedik, ne yapacağız o zmn? Gerçekten böyleyse durum vahim...

Ayrıca D2 CC premium + cam tavan özelliklerini siteden hesapladığımda 81.159 TL fiyat çıkıyor. Nasıl 96 bin olabilir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

@frtkpt;

Öncelikle yorumların için çok teşekkürler. Şaşırdığım nokta, tft ekran modlarının sadece göstermelik olduğu?!? Yani eco mod seçiliyken, 3 bin, sport moda alınca ise 6-7 bin devirde vites değiştirmiyor mu? Böyle birşey nasıl olabilir aklım almadı. Gaza geldik yoldaki birisiyle kapışmak istedik, ne yapacağız o zmn? Gerçekten böyleyse durum vahim...

Ayrıca D2 CC premium + cam tavan özelliklerini siteden hesapladığımda 81.159 TL fiyat çıkıyor. Nasıl 96 bin olabilir ki?

Kullandığımız araç manuel. Kullanırken biz modlar arasında geçiş yaparken bir değişiklik hissetmeyince satış temsilcisi arkadaşımız söyledi; zaten görselin haricinde herhangi bir değişiklik olmuyor, diye. Belki powershiftlerde oluyordur.

Bize verilen 96Binlik teklifi yarın paylaşırım buradan. Mutlaka ilave birşeyler vardır. Mesela winter paket var diye hatırlıyorum ama o paketin fiyatı da 2000 TL gibi birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frtkpt -- 13 Şubat 2013; 19:09:28 >
  • @frtkpt;

Winter paketten öte; driver support pack, deri iç döşeme, 18" jantlar gibi ilave şeyler de vardır diye düşünüyorum.

Zaten cam tavana 5 bin TL vermeyi göze alan kişi bu donanımları da haliyle ekletir. Tabi cc'nin cam tavanı hem panoramik görüntüde hem de açılıyor, yani V40'daki gibi sabit bir camdan ibaret değil. Ama ne hikmetse fiyatları aynı. (Not: Taktım şu cam tavan fiyatına)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

Ledler tam genç Türk tüketicisi için konulmuş gibi duruyor!

hesheit hocam ledlerin bu noktaya geleceği belliydi. Yeni araçlarda olmayanını bulmak çok zor. İsim olarak gündüz ışıkları diye geçse de bence tek olayı şov, moda akımı gibi bir şeye dönüştü. Mercedes'in 2009 E serisinde eksik kalmamak için ilk defa kullandığı ledler aklıma geldikçe hala gülerim:

Yine V40'takiler bence fena durmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eas722

quote:

hesheit hocam ledlerin bu noktaya geleceği belliydi. Yeni araçlarda olmayanını bulmak çok zor. İsim olarak gündüz ışıkları diye geçse de bence tek olayı şov, moda akımı gibi bir şeye dönüştü. Mercedes'in 2009 E serisinde eksik kalmamak için ilk defa kullandığı ledler aklıma geldikçe hala gülerim:

bence cross country de ki ledler şık duruyor

• Aslında ledler gayet hoş. Yalnız ledler ile farlar arasında çok fazla boşluk var. Tamponun da araç rengi ile aynı olması bu boşluk hissini arttırıyor.

Cc de ledlerin dikine yerleştirilmesi ve tampondaki siyah kısım ön bölümün daha dolu ve hoş olmasını sağlamış.

• Facebook'tan...

• Bende ccD2 advance dusunuyorum bugun bayiyi aradim haziranda d2 yede powershift geleceginj soyledi beklemedeyim birde yeni a3 sportback dusunuyorum ikisi arasinda kaldim ozellkkle ic hacim benim icin onemli insallah icleri dar degildir

• quote:

quote:

Bence de şov. V40 zaten Volvo'nun daha önce güvenlik, gereksizlik, kullanışlılık gibi ilkelerinden ödün vererek "madem istiyorsunuz alın" diyerek oluşturduğu bir araç. Daha önce Volvo sahibi olmamış bir kişinin en çok seveceği Volvo bu olur. Forumun genel bölümünü gezmedim ama eminim oradaki bıçkınlar fiyatı hariç yere göğe sığdıramıyordur aracı! Ön kaputtaki hava yastığından çok ledlerin ilgi topladığından eminim!

Güvenlikten taviz konusuna açıklık getireyim: bir aracın kokpitini ne kadar cafcaflı yaparsanız sürücünün yol konsantrasyonunu o kadar azaltırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 14 Şubat 2013; 6:19:44 >
  • quote:

quote:

quote:

Bence de şov. V40 zaten Volvo'nun daha önce güvenlik, gereksizlik, kullanışlılık gibi ilkelerinden ödün vererek "madem istiyorsunuz alın" diyerek oluşturduğu bir araç. Daha önce Volvo sahibi olmamış bir kişinin en çok seveceği Volvo bu olur. Forumun genel bölümünü gezmedim ama eminim oradaki bıçkınlar fiyatı hariç yere göğe sığdıramıyordur aracı! Ön kaputtaki hava yastığından çok ledlerin ilgi topladığından eminim!

Güvenlikten taviz konusuna açıklık getireyim: bir aracın kokpitini ne kadar cafcaflı yaparsanız sürücünün yol konsantrasyonunu o kadar azaltırsınız.

Sayın hesheit
    Anlayamadığım daha doğrusu diğer Volvo modellerine göre karşılaştırdığımda cafcaflı kalan kokpit kısmı V40'ın neresidir acaba?

• @MaTaDoR Haklıymışsınız... Bacanağın görüştüğü 96Binlik araç aşağıda. Premium + Advange + Cam tavan + Jant + Winter paket vs. Bu araçta en fazla 1400-1500TL indirim olabileceğini söyledi görüştüğümüz hanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frtkpt -- 14 Şubat 2013; 10:18:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtkpt

@MaTaDoR Haklıymışsınız... Bacanağın görüştüğü 96Binlik araç aşağıda. Premium + Advange + Cam tavan + Jant + Winter paket vs. Bu araçta en fazla 1400-1500TL indirim olabileceğini söyledi görüştüğümüz hanım.

57K lık araç olmuş 96K

Burda fiyat yüksek diye volvoya serzenişte bulunmaya gerek yok diye düşünüyorum.Başımızdaki godoman abilere sesimiz çıkmıyor,ancak forumlarda volvoya yada diğer markalara
    bu fiyata araba mı olur diye giydiriyoruz.Olur abi,resmini de eke koymuş arkadaş

96k lık aracata 39k vergi ne demek ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr
    Sayın hesheit
    Anlayamadığım daha doğrusu diğer Volvo modellerine göre karşılaştırdığımda cafcaflı kalan kokpit kısmı V40'ın neresidir acaba?

Öncelikle şunu belirteyim: ben aracı beğendim. HB bagaj ile 8 yıl önce vedalaştığım ve artık geriye dönüş imkansız olduğu için almam zor. Ancak evin ikinci aracı olabilir. Yoksa aracın sınıfında lider olduğu sadece Volvo kullanıcılarının olumlu yorumlarından değil Volvo'yu hiç sevmeyen, tamamen ön yargılı bakanların kıskançlıktan adeta çatlarcasına yazmış oldukları yorumlardan belli! Bu kadar kavga çıkardığına göre demek ki olmuş.

Sorunuza gelince; ben de size izninizle şöyle iki soru sorayım: V40'dan daha cafcaflı kokpiti olan bir Volvo tarihte üretildi mi? S80 gibi Volvo'nun amiral gemisi bir araca ekranın girmesi (önceki ekran bile sayılmaz) neden 2011-2012 model ile oldu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr
    Sayın hesheit

Öncelikle şunu belirteyim: ben aracı beğendim. HB bagaj ile 8 yıl önce vedalaştığım ve artık geriye dönüş imkansız olduğu için almam zor. Ancak evin ikinci aracı olabilir. Yoksa aracın sınıfında lider olduğu sadece Volvo kullanıcılarının olumlu yorumlarından değil Volvo'yu hiç sevmeyen, tamamen ön yargılı bakanların kıskançlıktan adeta çatlarcasına yazmış oldukları yorumlardan belli! Bu kadar kavga çıkardığına göre demek ki olmuş.

Sorunuza gelince; ben de size izninizle şöyle iki soru sorayım: V40'dan daha cafcaflı kokpiti olan bir Volvo tarihte üretildi mi? S80 gibi Volvo'nun amiral gemisi bir araca ekranın girmesi (önceki ekran bile sayılmaz) neden 2011-2012 model ile oldu?

Sayın hesheit;

Sabah yazdıklarımdan sakın "sizi kötü yönde eleştiriyorum" yargısı çıkmasın. Burda sadece "cafcaf"lıdan çok "gereksiz modernize" çalışması diye açıklama yapılmasını yeğlerdim.

Yanlış bilmiyorsam çoğu batı avrupa ülkelerinde satışa çıkmış olan V60 Plug-in Hybrid modeli , V40 ile aynı TFT kadrana sahip.

İkinci sorunuz da bende şu düşünceleri dile getiriyor;

Renault'un alt gamı olan Dacia'dan tutun da , aklınıza gelebilecek çoğu güncel modelde artık renkli bilgi ekranı , basit/gelişmiş bir navigasyon sistemi ya da görselliği ön planda olan bir ekran mevcut. Tahminime göre Volvo markası bunu kendi bünyesinde bir eksiklik olarak görüp, sadece S80'de değil XC90 haricindeki modellerinde ekran ekleme ihtiyacı görmüştür. Premium markaların S80'le olan rakiplerinde bu ekranların çoğu yaklaşık 6-7 sene öncesine kadar da mevcuttu. Bence bu eksiklik zaten o senelerden itibaren başlıyor.
  • Gereksiz modernize ifadesine de ok!

Hatırlar mısınız eski kasa S60, V70 ve S80lerde aslında navigasyon ekranı vardı. Konsole gömülüp çıkan. Görüş alanını kapatmayan, ilgiyi dağıtmayan gerektiğinde kullanılan bir ekran. Volvo yıllarca rakiplerine karşı sürücünün dikkatini dağıtacak kokpitlerden kaçındı ve son model ekranları kokpite koymadı. Sebebi güvenlik idi yoksa Dacia'nın yaptığını yapmaması için bir neden yoktu. Ancak, iş öyle bir noktaya geldi ki, ekranı yok diye Volvo modellerine Orta Çağ'dan kalma muamelesi yapılmaya başlandı. Volvo da artık dayanamadı ve ilk adımı attı. Sonra aynı şey ledler için oldu. Audi ledi kullandığında öyle bir sükse yaptı ki, neredeyse aracın tüm özellikleirnin önüne geçti ledler. Yığınla sürücü gördüm karşıdan gelen aracın yanan ledlerine bakmaktan önüne bakmayan. Sırada herhalde tüm ön camı transparan ekran olacak modeller var. Bunu ilk Volvo yapsa tutulmaz, ama Mercedes veya BMW yapsa öyle bir sükse yapar ki diğerleri çiş yarışında geri kalmamak için birer birer takip ederler. Volvo'nun gömülüp çıkan ekranını da şimdi adını hatırlamadığım bir marka kullanıyor ve pek sevildi. Bu ara, herkesin elinde Ipad olan bir dönemde araca sabit ekrana ne gerek var diye de sorup geçeyim.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.