Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.802
Cevap
115
Favori
648.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır v40 t3 Inscription almayı düşünüyorum. Genel olarak memnun musunuz, kronik sorunları, dezavantajları var mıdır?
    Teşekkürler
  • merhaba, kendime ikinci el bir araç almayı düşünüyorum. ilk arabam olacak.

2013-2015 arası bir model yılında bir otomatik vitesli volvo v40 dizel advance ya da mercedes a180 dizel amg paket almaya niyetliyim.

aracın donanım olarak dolu olmasından yanayım.
    mümkünse ısıtmalı koltuklar, cam tavan, düzgün bir ses sistemi, geri dönüş kamerası vb. özelliklere sahip olmasını bekliyorum.

fakat özellikle volvo’da araçtan çıkan bazı sesler ve powershift şanzımanla bahsedilen bazı problemler gözümü korkutuyor. gönlüm volvo’dan yana olsa da mercedes daha hesaplı bulunabiliyor ve bu bahsedilenler sebebiyle volvo’ya içim rahat yanaşamıyorum.

bu konularda güncel tecbrübelerini paylaşabilecek arkadaşların yorumlarını alabilirsem sevinirim.
  • Khorgan K kullanıcısına yanıt
    V40 üretimine yakında son verilecektir. Hala almayı düşünüyorsanız üzerindeki lastiğin MP3 (Mic. Primacy 3) olmamasına özen gösteriniz. Bunun dışında güzel bir otomobil.
  • 2018 Aralıkta aldım. 7000 km oldu. Micheline var altında. Bir tek pürüzlü asfaltta lastik sesi geliyor.
    Bunu da normal olarak görüyorum. Arabanın içinde telefonla rahat konuşuluyor mesela. Motor sesi pek yok.
    Hızı da pek göstermiyor. 130 km ile çok rahat yolculuk ediliyor. Ben memnunum V40 dan.
    Tek eksi yanı 8.7 olan ortalama tüketimi.
  • Ankara'da iseniz müsait günde bir tur atalım?
  • Merhaba arkadaşlar volvo v40 almaya karar verdim ancak bu powershift şanzıman kafamı karıştırdı. Sorun yaşayan varmı? Bu arada alacagim arac 2013 model 50bin km de önerileriniz varmı?
  • goldweb kullanıcısına yanıt
    140 bin
    bir sıkıntı yok
    ara sıra yokuşta sıkıntı yapıyor ama önemli birşey olduğunu sanmıyorum ben aldığımdan beri yapıyor onuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtsk

140 bin
    bir sıkıntı yok
    ara sıra yokuşta sıkıntı yapıyor ama önemli birşey olduğunu sanmıyorum ben aldığımdan beri yapıyor onuda
    Titreme sorunu mu hocam
    titreme denebilir mi bilmiyorum?
    olduğu zaman titremeden daha şiddetli oluyor
    hızlı bir şekilde kavrama tutup bırakıyor gibi bir durum garip
    antipatinaj devreye giriyor desem patinaja düşmeyecek yerde de oluyor bazen.
    keşke anlatabilsem :)
    tak tak tak şeklide diyebiliriz tir tir yerine
    yani bunu servise gösteremedim öyle diyeyim
  • quote:

titreme denebilir mi bilmiyorum?
    olduğu zaman titremeden daha şiddetli oluyor
    hızlı bir şekilde kavrama tutup bırakıyor gibi bir durum garip
    antipatinaj devreye giriyor desem patinaja düşmeyecek yerde de oluyor bazen.
    keşke anlatabilsem :)
    tak tak tak şeklide diyebiliriz tir tir yerine
    yani bunu servise gösteremedim öyle diyeyim
    Anladım hocam teşekkürler :) pazarlık aşamasındayim bakalım nasipse olur
    güzel araç hocam her araç gibi artı ve eksileri var tabi ama bu sınıf için pişman etmez
    klasik şikayetler var tabi sertlikle ilgili ama ben çok rahatsız olmuyorum
    ama süspansiyon olarak c30 vardı önceden o daha rahat diyebilirim
    ama motor şanzıman iyi bence
    özellikle 6 ileri ama dsg'den daha iyi geliyor bana özellikle eğimli yollarda vites seçimler daha iyi
    benim tek sıkıntım araçla ilgili "bagaj" :) bu yüzden değiştirebilirim belki yakın zamanda
  • quote:

güzel araç hocam her araç gibi artı ve eksileri var tabi ama bu sınıf için pişman etmez
    klasik şikayetler var tabi sertlikle ilgili ama ben çok rahatsız olmuyorum
    ama süspansiyon olarak c30 vardı önceden o daha rahat diyebilirim
    ama motor şanzıman iyi bence
    özellikle 6 ileri ama dsg'den daha iyi geliyor bana özellikle eğimli yollarda vites seçimler daha iyi
    benim tek sıkıntım araçla ilgili "bagaj" :) bu yüzden değiştirebilirim belki yakın zamanda
    Anladım hocam bende bakıyorum bakalim
  • Bugün aracımı aldim v40 1.6d powershift r desing ancak şoka uğradım araçta cruise control yok yada ben bulamadim
    kaç model araç
    direksiyonun fotoğrafını atar mısınız?
  • quote:

kaç model araç
    direksiyonun fotoğrafını atar mısınız?
     Volvo V40: Ve O Sensin

Hız limitleyici var hocam
    ilginç bende siz söyleyince baktım böyle araçlar var
    normalde premiumda olan bir özellik
    ben tüm r-desingların olması lazım
    hiç dikkat etmemiştim
    hayırlı olsun güzel araba
  • quote:

ilginç bende siz söyleyince baktım böyle araçlar var
    normalde premiumda olan bir özellik
    ben tüm r-desingların olması lazım
    hiç dikkat etmemiştim
    hayırlı olsun güzel araba
    sagolun hocam jeep renegade den sonra baya spor geldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: goldweb

Bugün aracımı aldim v40 1.6d powershift r desing ancak şoka uğradım araçta cruise control yok yada ben bulamadim
    2013 yılı için söyleyeyim o yılda r-Design'larda hız sınırlama standarttı ancak hız sabitleme opsiyon olarak satıldı. Olmaması normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

2013 yılı için söyleyeyim o yılda r-Design'larda hız sınırlama standarttı ancak hız sabitleme opsiyon olarak satıldı. Olmaması normaldir.

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam
  • Su an 28 yasındayım. Devlet memuruyum . V40'ı üniversite 2 ye giderken abim internetten göstermişti. Sevdalanmıştım resmen arabaya. Yıllar geçti işe başladım sıfır seat ibiza dsg aldım. 3 yıldır biniyorum. Değiştirmeyi düşünüyorum. İnterneten audi Mercedes BMW seat ve bi dünya arabaya bakıyorum. Dönüp dolaşıp gözüm V40 a ilişiyor.şu an alamam ama 1 yıl sonra V40 ın muhtemeldir 2017 model momentum paketine gücüm yetecek. Şu an bu mesajı yazıyorum 1 yıl sonra okuyunca üniversite 2 de yani 2012 de görüp beğendiğim, hayalini kurduğum aracı almış oldugumu düşlüyorum. Mesajı yazıyorum ama yakın zamanda bu araca sahip olmam söz konusu değil.
    Size son sözüm, şikayet ettiğiniz ne varsa baskasının hayali olabilir.
    Kazasız sürüşler diliyorum. Belki seneye içinizden birinin aracını almak nasip olur, hor kullanmayın :)
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.