Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (417. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba,

aynen öyle navigasyon çalışıyor ama online trafik bilgisini almıyor.Bu yılbaşından beri trafik bilgisi almıyor,eskiden sorun yoktu. Navigasyon ayarlarında RTTI canlı trafik bilgisi şeklinde yazan bir yer var orayı seçip aktif hale getirmeniz lazım. Araba, telefonunuza bağlanıp internete çıktığında online trafik bilgisinin çalışıyor olması gerekiyor. Ama şu anda sistemlerinde sorun var gibi gözüküyor, RTTI çalışmıyor.

Navigasyon son sürüm tarihi 11.04.2019
    Navigasyon son sürüm versiyonu 31456762

Volvo navigasyon harita güncelleme linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagozgilh -- 21 Mayıs 2019; 9:52:31 >

• karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bilgi için.

Ben de tekrar trafik bilgisini deneyeceğim. Daha önce 2 kere denedim trafik bilgisi yok demişti.
    10 gün önce de güncellenen navigasyonumun sürümü 31456761AA olarak görünüyor. Demekki güncelleme yapmamışlar diye anlıyorum.
    Teşekkürler.

• DeDe_ D kullanıcısına yanıt
    rica ederim ne demek.

evet maalesef güncelleme yapılmamış, ekran görüntünüze göre de şunu söyleyebilirim sizde ayarlarda RTTI seçili değil,
    seçili olsaydı en üstte MHZ yazan yerde INRIX yazması gerekiyordu.

isterseniz linkten yönergeleri takip ederek bir usb disk ile güncellemenizi kendiniz de yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhabalar. Bugün Ankara arkas tan v40 aldım ins+elite paket. Aklıma takılan basit bir soru var forumda baktım illa ki vardır ama ben rastlayamadım. Kapıları kilitlediğimde ya da açtığımda aracın farları gecikmeli olarak sönmüyor. Ayarını da yaptım 30 saniye diye ama kapıları kilitlediiimde küt diye sönüyor. Beni takip etmesi gerekmez mi? Kuman’da da ışık düğmesine basınca eyvallah torun çekicini yakıyor ama kapıları açıp kapattığımda kısa farlarla bir süre eşlik etmesini beklerdim bir ayarı var mı acaba ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar teşekkürler,
    Navigasyon sürümüm güncel değilmiş. Yolladığın linkten indirip hallettim. Bugün internete bağlı olarak navigasyonu kullandım ancak trafik bilgisi ben de alamadım. Hatayı da foto ekkledim.
    Bunu deneyip bu aralar trafik bilgisini alabilen var mı acaba? (İstanbul)

• ykslkrglu Y kullanıcısına yanıt
    Selam,

Aynı pakette bu özelliği kullanmıyorum fakat aracı ilk aldığımda denemiştim kilit açtığımda hatırlamıyorum ancak kilitlediğimde ayarladığın süre kadar yanıyordu diye hatırlıyorum.
    kullanma klavuzunda da konuyu anlatıyordu... Karanlıkta yolunu aydınlatacak bir süren oluyor. Fakat aracın burnu yönüne gitmen gerekiyor :)
  • Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Kullanım kılavuzunda inmeden selektör yapın diyor onu da yaptım ama olmadı maalesef. 😊

Günaydın,

Araç yakınımdaydı, tekrar bir deneyeyim dedim. Ayarlarım en son kilitlerken de açarken de 30sn. yansın şeklindeymiş.
    Kapalı otoparkta loş ışıkta denedim. Fakat senin dediğin gibi, çalışmıyor. Daha geniş bir zamanda iyice bakıp tekrar deneyeceğim. Ben daha önce de kumandadan yakmış olabilirim.
    Arabayı istop ettikten sonra selektör konumuna getirip bıraktığımda özellik aktif oldu.
    Aracın kilitlediğim andan itibaren ayarlı süre kadar aydınlatmalar bekleyip söndü. Belki bunu karanlık bir ortamda denemeniz gerekiyor.
    Gece, gündüz sensörleri var sonuçta. Aydınlıkta yanmıyor olabilir. (Düzeltme: Aydınlıkta da yanıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeDe_ -- 25 Mayıs 2019; 21:37:1 >
  • 2013 model v40 d2 70 bin bakımı için iki yağ modeli arasında kararsız kaldım.
    Castrol Edge 5W/30 LL
    Castrol Edge 5W-30 C3
    dizel partikül filtresi muhabbeti yüzünden c3 modelini mi almam gerekiyor.
    Ayrıca bakım malzemelerini alıp bakımı kendim yapmayı düşünüyorum. Araçta herhangi bir arıza lambası yanmasına neden olur mu? Bakım zamanı vs. uyarıs

• swordancer S kullanıcısına yanıt
    MP3 gerçekten çok ses yapıyor. Benimde başım bu lastik ile belada...

• Arkadaşlar aracı yeni aldım daha alışmaya çalışıyorum eski aracım 2015 golf tü.
    V40 la otobanda giderken yalıtımsız asfalta geçtiğimde biraz fazla ses yapıyor gibi. Aracın içindeki müziği duyamaz oluyorum neredeyse. Birde çok sert en ufak çukurlar bile içeride hissediliyor. Bunlar normal mi acaba sizde nasıl ?

Aracınız hayırlı olsun. Bu arada lastiğiniz nedir?

• Teşekkür ederim. Lastikler michlein
    Biraz değil çok ses yapıyor!

• Premşum araba aldık kamyon gibi gidiyoruz anlamadım ki 😅
    Otomobil üzerinde gelen MP3 lastik test sonuçlarına göre en sessiz lastik seçilmiştir. Ancak MP4 forumunda ise bu lastik kullanıcılar tarafından konfor ve yol tutuş yönünden yerden yere vurulmuş. Özellikle parlak asfaltta, sanki içeriye motor sesi gelir gibi, ses inanılmaz geliyor. Otoyolda giderken gürültüden dolayı sağa çektim, motoru filan kontrol ettim. Motor çok sessiz, içeriye gelen ses değildi. Fiat ve Japon araçları kullandım, bu onları aratmıyor. Araçtan soğudum. Bakım zamanında servise götürdüğümde, sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmek için test yapılmasını isteyeceğim. İlginç olan forumda bu konuya 2-3 kişi değinmiş.
    Kış lastiklerim de Michelin ama buna göre sessiz. Lastiklerim 30bin km'de ancak 3-4 yıl daha götürür. Kışın gelmesini sabırla bekliyorum. Anlaşılan sabır, sabır, sabır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 5 Haziran 2019; 6:17:35 >

• Valla hocam benim golf te de michlein vardı hiç böyle ses yapmazdı ayrıca kışlık lastikler daha fazla gürültü yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykslkrglu -- 5 Haziran 2019; 19:54:15 >
    Nokian D4lerim çok bariz daha sessiz michelinlerime göre. Üstelik kış lastiği;)

• Merhaba,

D2 Powershift aracımda geri vitesteyken bazen gaza basınca arka taraftan baya bir gürültü geliyor, traktör sürer gibi nası tarif edeyim bilemedim. Sesin gelmesi için geri gidiyor olmak ve gaza basmak gerekli. Ayrıca aracı her kullandığımda yapmıyor bazen yapıyor. Sebebi ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.