Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CELL_MAN

Her 2 aracı da (Mercedes-Volvo) kendi isteklerim ve de ihtiyaçlarım doğrultusunda konfigüre edip ölçüp biçip tartıyorum. 2 aracı da yakinen görüp inceledim (test sürüşü hariç, fırsat ve araç bulunca onu da yapacağım tabi ki) Fakat benim anlamadığım burada kişilerin seçimlerini hor görüp saygı göstermemek neden acaba ? Birisi Mercedes seçimini yapıp Mercedes alırsa Volvoculara ceza mı kesiyorlar ? Ya da aynı şekilde tersi olunca Mercedescilere mi ceza kesiyorlar ? Kendi fikrime göre araçlar tasarlayıp burada fikrimi sunuyorum belki benim gibi düşünen vardır da karşılıklı fikir alışverişi yapar birbirimize faydalı oluruz diye. "Mercedes varken Volvo alınır mı yeaa" tarzı ya da "Volvo olm bu en sağlam araba Mercedes de neymiş yeaa" tarzı yaklaşımlar sergilemek kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi ek olarak saygı yitimine de neden olur.

Saygılar.

Sayın CELL_MAN,

Çok güzel açıklamışsınız.Tamamen katılıyorum.Volvo veya Mercedes tercihi etmek tamamen kişisel kriterlere bakıyor.Bence bV40 ve A serisi biri diğerine göre bariz üstün değil.Ancak ben bu forumda gördüm;bir araç tercih edilecekse çoğu kişi bir araca tapıyor ve diğer modeller nedense oldukça kötü oluyor.Çoğu kişi x bir markanın tarzının başkası tarafından sevilebileceğini idrak etmek istemiyor.Yani kendi kriterlerini evrensel olarak norm kabul eden insanlarlada tartışma bir süre sonra tıkanıyor haliyle.

"Mercedes(hatta Merso) yıldızı yeter.Prestijli araba" vs bunlar bana saçma geliyor.Yani arabayla statü kazanmanın saçmalığını bir kenara bırakıyorum, V40 alınca A serisine kıyasla "prestij" kaybedeceğini düşünenler var.Yani bir otomobil seçmenin tek kriteri bu olabilir mi?

Büyük saçmalık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 15 Aralık 2012; 9:59:35 >

• keşke fiyatları %10 daha aşağıda açılansa idi.sanırım bu fiyatlarda yaya hava yastığının etkisi var.çünkü bu tür opsiyonlar volvo da görece rakiplerine oranla pahalı olabiliyor.kaldı ki bu opsiyon henüz rakiplerinde bile yok.tabi kur yaza kadar fazlaca bir oynaklık göstermez ise, yaza şuan ki rakamların %10-15 aşağısında rakamlara alınabilir diye düşünüyorum.
  • A serisi gerek dışı,gerekse içiyle v40 tan çok daha şık.V40 ölü doğdu tr piyasası için.Bir yanda Mercedes bir yanda volvo,kusura bakmasın kimse V40 ın yüzüne bakmaz.Bu sene 50 tane satsalar yine iyi o fiyatlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

A serisi gerek dışı,gerekse içiyle v40 tan çok daha şık.V40 ölü doğdu tr piyasası için.Bir yanda Mercedes bir yanda volvo,kusura bakmasın kimse V40 ın yüzüne bakmaz.Bu sene 50 tane satsalar yine iyi o fiyatlarda

Her iki aracın içine oturup incelediniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 18 Aralık 2012; 20:18:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onboardx adlı arkadaşın bölüme mesaj atma yasağı sanırım bütün bu iddiaların kusura bakmayın ama sadece bir 'çamur at izi kalsın' çabasında olduğunu gösteriyor. sadece v40 değil bunun gibi daha bir çok konuda volvo forumu ile özdeşleşmiş 'saygı çerçevesi' ni sabote edecek davranışları ve karalamaları uyarılarımıza rağmen yapmaya devam etti. ne diyelim umarım gereken dersi almıştır.

benim c segmentinde yeni nesil olarak en çok beğendiğim araçlar v40 ve c180 amg. fakat c180in iç dizaynı kesinlikle v40ınkinden iyi değil. orjinal konsol tasarımını ve iç mekanın kullanışlılığını volvo, v40 serisinde bir adım ileriye taşımış. ön yargı yapmadan önce muhakkak c segmentindeki her aracın incelenip ona göre karar verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan850 -- 18 Aralık 2012; 22:03:34 >
  • erhan hocam böyle forum kullanıcılarını ciddiye almamak lazım, yoksa yapılacak cok yorum var da arkadaşı da incitmeyelim belli ki genc ve heyecanlı bi arkadaş.

C 180 yazmışsınız ama sanırım A yazacaktınız. Ben iki aracı da fuarda ardarda incelemeden önce, fotoğraflara dayanarak aynı fiyatlara satıldıkları takdirde V40'ın hiçbir şansı olmayacağını düşünmüştüm. Ancak V40 eski S40-S60 ayrımından farklı olarak yeni S60'a çok yakın hissettirdi(Tabi fiyatı da S60'a epey yakın hissettirdi). Ek olarak Volvo'nun tarzını da daha cok beğenmemden ötürü eğer bu sınıfta bir araç alacak olsam V40'ı, A'dan önde düşünürdüm. Özellikle polestar mavi renkli r-design beni etkiledi.

Sürüş zevki konusunda BMW'yi hep ayrı tutarlar ve haklı olduklarını düşünüyorum. Ben yeni nesil premium araçları fikir sahibi olacak kadar kullanmadım bu yüzden yorum yapmayacağım. Satın alacak olsam ona da mutlaka bir şans verirdim.

Tabi 70bin hatta 80bin liraları aşan mitkarlarda para verip 1.6 C sınıfı bir hatchback almayı düşünmeyeceğimi söyleyeyim ve lafı daha da uzatmayayım.

• Active TFT Display detaylı anlatım videosu, çok güzel olmuş izlemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eas722

erhan hocam böyle forum kullanıcılarını ciddiye almamak lazım, yoksa yapılacak cok yorum var da arkadaşı da incitmeyelim belli ki genc ve heyecanlı bi arkadaş.

C 180 yazmışsınız ama sanırım A yazacaktınız. Ben iki aracı da fuarda ardarda incelemeden önce, fotoğraflara dayanarak aynı fiyatlara satıldıkları takdirde V40'ın hiçbir şansı olmayacağını düşünmüştüm. Ancak V40 eski S40-S60 ayrımından farklı olarak yeni S60'a çok yakın hissettirdi(Tabi fiyatı da S60'a epey yakın hissettirdi). Ek olarak Volvo'nun tarzını da daha cok beğenmemden ötürü eğer bu sınıfta bir araç alacak olsam V40'ı, A'dan önde düşünürdüm. Özellikle polestar mavi renkli r-design beni etkiledi.

Sürüş zevki konusunda BMW'yi hep ayrı tutarlar ve haklı olduklarını düşünüyorum. Ben yeni nesil premium araçları fikir sahibi olacak kadar kullanmadım bu yüzden yorum yapmayacağım. Satın alacak olsam ona da mutlaka bir şans verirdim.

Tabi 70bin hatta 80bin liraları aşan mitkarlarda para verip 1.6 C sınıfı bir hatchback almayı düşünmeyeceğimi söyleyeyim ve lafı daha da uzatmayayım.

Tesekkur ederim. Evet aynen a180i kastetmistim is yorgunluguyla alel acele yazmaya calisinca boyle oluyor sanirim

ben surus keyfinden ziyade tasarim kriterini dusunerekten yorumumu yapmistim surus keyi olarak bmw basarili olabilir fakat ozellikle ic mekan tasariminin sikligi ve kullanisliligi konusunda a3 ve bmw 1 serisi cope at gitsin denecek cinsten.

Fuarda butun c segmenti araclari incelemi bir insan olarak yine ayni sekilde fuarda bu araclari inceleyip aoyle bit en azindan surucu koltuguna oturmus arkadaslar ne demek istedigimi daha iyi anlayacaklardir.

• V40 D2 nin filo fiyatları hakkında bilgisi olan var mıdır acaba. Firmamızdaki müdür personellere kiralanabilecek araçlardan birisi de bu araç. Ama filo firmaları biraz soğuk bakıyorlar sanırım ikinci eli kötü diye. Fikri olan varsa buradan veya özelden paylaşırsa sevinirim.

Bir de şahsi görüşümü belirtmeden geçemeyeceğim; Aracın fiyatına 5bin fazla veya %10 fazla diyen arkadaşlar neye göre kıyaslayarak fazla diyorlar bilmem ama 70bin bulan birisi 75bin de bulabilir bence. Bu rakamlarla ilgili yorumlarda kıstasınız ve baz aldığınız somut deliller önemlidir, sizin beklentileriniz ise hiç. Bu aracı satmayı düşünen kişiler de satmak istedikleri kitleyi ve elde etmek istedikleri karı inanın sizden daha fazla düşünürler.
  • O kişi sadece çamur atmak için yorum yazıyordu, değerlendirme yapmıyordu zaten.. Artık buralara yorum yapamayacak !! :)
  • Top Gear'ın web sitesi güzel bir inceleme yapmış.

İnceleme için tıklayın.

Audi'yi aşırı sıkıcı olması ve yeni modelinin "farlar"da kalmasıyla eleştirmiş. Volvo'nun 3 Alman rakibinden cok farklı bir yaklaşıma sahip olduğunu söylemişler. Çok rahatlatıcı bir deneyim olduğundan bahsetmişler. Anti-BMW olarak tanımlamışlar ancak bunun sebebi kesinlikle kötü olması değilmiş, sadece sürüş dinamiklerini birinci plana almamasıymış. İşi "yeteri kadar iyi" yaptığını belirtmişler, ve sürüş dinamiklerini, sürüş rahatlığını engellemeyecek derecede tutulduğunu söylemişler. Ancak zorlamaya başlarsanız "eğlenceye katılmak" istediğini hissettiriyormuş. Birinci olarak Mercedes'i göstermişler; ancak eğer sürüş sizin için birinci plandaysa BMW'nin birinci sırada olduğunu yazmışlar. Volvo'nun dürüst ve üzerinde düşünüldüğü belli olduğunu; bu sebeple samimi olduğunu düşünmüşler.

Mercedes'in fiyatının daha yüksek olduğunu söylemişler ancak bunun sebebi Mercedes'te gelen otomatik şanzımanmış. Diğer araçlar manuel olarak test edilmiş. Testteki V40 2 litrelik 5 silindirli dizel motora sahip ve diğerlerinden daha güçlüymüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: eehbee

V40 D2 nin filo fiyatları hakkında bilgisi olan var mıdır acaba. Firmamızdaki müdür personellere kiralanabilecek araçlardan birisi de bu araç. Ama filo firmaları biraz soğuk bakıyorlar sanırım ikinci eli kötü diye. Fikri olan varsa buradan veya özelden paylaşırsa sevinirim.

Bir de şahsi görüşümü belirtmeden geçemeyeceğim; Aracın fiyatına 5bin fazla veya %10 fazla diyen arkadaşlar neye göre kıyaslayarak fazla diyorlar bilmem ama 70bin bulan birisi 75bin de bulabilir bence. Bu rakamlarla ilgili yorumlarda kıstasınız ve baz aldığınız somut deliller önemlidir, sizin beklentileriniz ise hiç. Bu aracı satmayı düşünen kişiler de satmak istedikleri kitleyi ve elde etmek istedikleri karı inanın sizden daha fazla düşünürler.

Elle tutulur güzel bır giri olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CELL_MAN

Active TFT Display detaylı anlatım videosu, çok güzel olmuş izlemenizi tavsiye ederim.

bu gösterge paneli acaba sadece advance donanım düzeyinde mi var yoksa premium donanım paketinde de var mı? yoksa her ikisi içinde ayrıca sunulan bir opsiyonmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 19 Aralık 2012; 21:57:50 >

• Arkadaşlar bu aracın donanım özelliklerini S60 için verilen bu sayfadaki gibi gösteren bir liste var mı acaba?

Aracın donanımının ne düzeyde olduğundan emin olmak istiyorum, o yüzden sormak istedim.

Açıkça söyleyeyim, şu anki aracım Honda Civic 2008 model ve piyasaya çıkan yeni Bmw 3 serisi ve S60 hariç yakışıklı bir araba göremiyordum.

İnşallah yakın zamanda bu araçla sizlerin arasına katılacağım. Donanım konusunu da netleştirirsem, kararımı kesin vermiş olacağım V40 R-Design Powershift için...

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Arkadaşlar bu aracın donanım özelliklerini S60 için verilen bu sayfadaki gibi gösteren bir liste var mı acaba?

Aracın donanımının ne düzeyde olduğundan emin olmak istiyorum, o yüzden sormak istedim.

Açıkça söyleyeyim, şu anki aracım Honda Civic 2008 model ve piyasaya çıkan yeni Bmw 3 serisi ve S60 hariç yakışıklı bir araba göremiyordum.

İnşallah yakın zamanda bu araçla sizlerin arasına katılacağım. Donanım konusunu da netleştirirsem, kararımı kesin vermiş olacağım V40 R-Design Powershift için...

Merhaba,

Henüz öyle bir liste yok ancak donanımlar konusunda fikir vermesi açısından araç oluşturucuyu kullanabilirsiniz oradaki sekmeye V40 eklenmiş

http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/Pages/car-configurator.aspx

• Configurator'u son derece kullanışsız. Diyelim ki premium donanım düzeyini seçtiniz ve dış opsiyonlar kısmına girdiniz. donanım düzeyi ile seçtiğiniz donanımlar otomatikman o listeden kaldırılıyor. Normalde isminin yazıyor ve yanında bir tik işaretinin bulunması gerekirdi yada silik bir yazı ile gösterilmesi.

Şunu yapabilirsiniz önce baz donanımı seçip bütün dış opsiyonları kağıda yazın. Sonra sırasıyla diğer donanımları seçerek içerikleri kağıda yazıp karşılaştırın.

Koskoca volvo'dan bu kadar üstünkörü bir çalışma beklemezdim. Bu şikayetimi onlara mail ile bildirmiştim. Ama onlar donanım seçildiğinde sağında aldığım özelliklerin gösterildiğini , başında tik işareti olduğunu yazmışlardı. Hangi rüya aleminde yaşıyorlar bilmiyorum. Tek bildiğim şey son derece sorumsuz oldukları. volvo alacaklar herşeyi enine-boyuna tartmalı bence.

Her seferinde kendime diyorum configuratorde acaba görmediğim bir yerler mi var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: major24

Configurator'u son derece kullanışsız. Diyelim ki premium donanım düzeyini seçtiniz ve dış opsiyonlar kısmına girdiniz. donanım düzeyi ile seçtiğiniz donanımlar otomatikman o listeden kaldırılıyor. Normalde isminin yazıyor ve yanında bir tik işaretinin bulunması gerekirdi yada silik bir yazı ile gösterilmesi.

Şunu yapabilirsiniz önce baz donanımı seçip bütün dış opsiyonları kağıda yazın. Sonra sırasıyla diğer donanımları seçerek içerikleri kağıda yazıp karşılaştırın.

Koskoca volvo'dan bu kadar üstünkörü bir çalışma beklemezdim. Bu şikayetimi onlara mail ile bildirmiştim. Ama onlar donanım seçildiğinde sağında aldığım özelliklerin gösterildiğini , başında tik işareti olduğunu yazmışlardı. Hangi rüya aleminde yaşıyorlar bilmiyorum. Tek bildiğim şey son derece sorumsuz oldukları. volvo alacaklar herşeyi enine-boyuna tartmalı bence.

Her seferinde kendime diyorum configuratorde acaba görmediğim bir yerler mi var ?

Selam,

inanın ben sizin ne emek istediğinizi anlamadım. Siz iki farklı donanım düzeyini karşılaştırmak mı istiyorsunuz? Aracınızı oluştururken kağıda not almanıza gerek yok ki?. Aracınızı oluşturrsunuz, ya yazdırıp ya da kendnize mail atarsınız. Sonra da yeni bir araç oluşturup o aracı döküp karşılaştırırsınız. Sorunu tam olarak anlamadım sanırım. İsterseniz bana PM atın ve telefon numaranızı bildirin, sizi arayıp konuyu canlı olarak birlkte çalışıp çözelim.

Sevgiler

• Sabri bey,

Arkadasin demek istedigi sey sanirim su;

Örnegin V40 Advance donanim secildiginde baz donanimi ayri bir baslikta, Advance donanim ile gelen ozellikleri ayri bir baslik altinda gormek istiyor.

Volvo arac olusturucu eskiden boleydi ama simdi donanim seviyesi secildiginde gelen ozellikleri baz donanim ile birlikte karisik gosteriyor.Bakanlarda Advance veya Premium icin istenen fiyat farkinin ne icin oldugunu anlamiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

Sabri bey,

Örnegin V40 Advance donanim secildiginde baz donanimi ayri bir baslikta, Advance donanim ile gelen ozellikleri ayri bir baslik altinda gormek istiyor.

Volvo arac olusturucu eskiden boleydi ama simdi donanim seviyesi secildiginde gelen ozellikleri baz donanim ile birlikte karisik gosteriyor.Bakanlarda Advance veya Premium icin istenen fiyat farkinin ne icin oldugunu anlamiyor.

Bence de, çok karışık bir site tasarlamışlar zaten. Bir araçta cruize kontrol var mı yok mu diye bakmak bu kadar zaman almamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

Sabri bey,

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.