Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (396. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildiğim kadarı ile s60 ile v40 ın bilgi-eğlence sistemleri aynı. radyo açıkken (medya ya da tel açık olmasın) orta konsolda sağ üstteki çevirmeli düğme üzerindeki ''ok/menu'' tuşuna basarak fm menüsüne girmeniz gerekir.

Eğer girmiyorsa bu ayarlar başka bir yerdedir. diğer v40 kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler.
  • shine14 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Uygun havuzlu model bulamazsam bunu alacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Radyo açıkken ortadaki direksiyondaki tekerleğe basınca menü cıkıyor. Malesef ben bunları kapamıstım ama işe yaramadı. Dün korsan yayın kesildi neyse ki.
    Emeğiniz için teşekkürler haacar.
  • shine14 S kullanıcısına yanıt
    üstadım zahmet olmazsa resim atabilir misin? bir de şaft tüneli üzerinde de ek parça var mı? teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jklozan

üstadım zahmet olmazsa resim atabilir misin? bir de şaft tüneli üzerinde de ek parça var mı? teşekkür ederim.
    Resimler aynı göründüğü gibi.Motifleri şık duruyor.Saft tünel üzeri parça yok.Hazırda resim yok.Papas yumuşak ve sağlam.Koku yapmıyor.Bende çok aradım ama servis dışında havuzlu paspas bulamadım.
  • Fm menü çıkıyor ama dediğiniz özellikler yok.

Aracım 2017 v40 ins.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Aracım 2018 V40, bu menüdeki seçenekler daha az, sanırım buradaki özellikleri yeni yazılımda gizlemişler ve dolayısıyla ancak servis müdahale ederek kapatabiliyor. Detaylı anlatımınız için teşekkürler, eski sürüm yazılımlı araç sahiplerine faydası olacaktır.
  • slm arkadaslar

v40 cıddı cıddı nıyetlendım izninizle bır kac soru sormak ıstıyorum

muadıllerı golf ve a3 ustun ozelıklerı nedır (malzeme kalıtesı harıc) dezavantajları nedır (bmw1 arkası dar oldugu icin bastan kaybettı)

1,6 motor nasıl test surusu yaptıgımda bana bıraz hantal geldı kısa mesafe ve sehır ici surus modunda kullandım

yakıt tuketımı %80 sehır ici karma ne kadar tuketıyor 9-10 lıtreyı buluyormu

ıc mekan bana bıraz basık ve dar geldı sızce oylemı benmı yanılıyorum

cross countrymı yoksa v40mı tavsıye edersınız neden tskler
  • aracım inscription bir kaç sorum olacak.

r design arka difüzör ve kalın egzos çıkışları çok hoş görünüyor sonradan nası yapabiliriz?

spor yay için garantiden çıkar diyorlar doğru mu?

bi de 18 inch ixon jant nerde bulabilirim?

not: aracın garantisi devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jklozan

aracım inscription bir kaç sorum olacak.

r design arka difüzör ve kalın egzos çıkışları çok hoş görünüyor sonradan nası yapabiliriz?

spor yay için garantiden çıkar diyorlar doğru mu?

bi de 18 inch ixon jant nerde bulabilirim?

not: aracın garantisi devam ediyor.
    Spor yay konusunda araç komple garantiden çıkmaz, süspansiyon sistemi garantiden çıkar

R eksoz çıkışları için arka R difüzör almanız lazım bence çıkma olarak uyguna bulabilirsiniz ,daha sonra aynı şekilde çıkma eksoz ucu veya herhangibir eksozcuya gidip uç taktırabilirsiniz eksoz uçlarını takabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugmry -- 12 Ekim 2018; 22:39:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eudo

slm arkadaslar

v40 cıddı cıddı nıyetlendım izninizle bır kac soru sormak ıstıyorum

muadıllerı golf ve a3 ustun ozelıklerı nedır (malzeme kalıtesı harıc) dezavantajları nedır (bmw1 arkası dar oldugu icin bastan kaybettı)

1,6 motor nasıl test surusu yaptıgımda bana bıraz hantal geldı kısa mesafe ve sehır ici surus modunda kullandım

yakıt tuketımı %80 sehır ici karma ne kadar tuketıyor 9-10 lıtreyı buluyormu

ıc mekan bana bıraz basık ve dar geldı sızce oylemı benmı yanılıyorum

cross countrymı yoksa v40mı tavsıye edersınız neden tskler
    1.6 motor düşündüğünüze göre D2(diesel) araç almayı planlıyorsunuz.cross country ve normal v40 arasında iç mekanda fark yok sadece c.c 2-3 cm civarı yerden yüksek daha suv havasında görülüyor.ben yaklaşık 3 yıldır r design d2 ye biniyorum yakıt tüketimi seri kullanımda şehir içinde 7 lt civarı uzun yolda sakin kullanımda ise 4-4.5 lt civarında.süspansiyonlar benim aracım spor şasi olduğundan sert ama virajda yere yapışıyor.bu araçlar 4 kişilik, 5 kişi ile çok zorlanırsınız bagaj muadillerine göre daha az dar iç mekan kalitesi olarak bmw 1 mercedes audi den önde olduğunu düşünüyorum(bu araçları kiralamada kullanan birisi olarak).kısacası 1 çocuklu bir aile için son derece rahat ve güven veren bir makina.servis bakımları yılda 1 girdiğimden beni çok üzmüyor.parça fiyatları yüksek.kısacası araç alacaksanız tavsiye ederim.

• ilk defa yakıt tüketim testi yaptım bunu da sizlerle paylaşmak istedim. aracım benzinli t3 motor henüz 2.500km de o yüzden verileri belki sağlıklı bulmayabilirsiniz. antalya da çok fazla dur kalk trafiğe girilmeden hafta sonları sakin kullanarak aşağıdaki sonuçları elde ettim. istanbul da veya başka şehirlerde daha farklı sonuçlar alınabilir.

aslında sadece şehir içi tüketim testi yapacaktım ancak bir sefer çıralıya gidip geldim 160km lik kısmı şehirlerarası sayabiliriz. (şehir içi 2 kişi bagajsız şehirlerarası 3 kişi+bagaj)

benzin ışığı yandığında kilometreyi sıfırladım. shell den 260tl lik benzin aldım ve tekrar benzin ışığı yandığında testi tamamladım. yol bilgisayarı 100km kaldığında benzin ışığını yakıyor. bir de depoyu fulleyerek yakıt tüketimi ölçülüyor galiba ama bu benzin fiyatlarıyla onu denemek istemedim umarım doğru olmuştur.

mesafe: 469,5 km (%66 şehir içi)
    alınan benzin: 37,09 litre
    maliyet: 260 tl

benim hesapladığım 100km de 7,9 litre yani kilometrede 55 kuruş ama yol bilgisayarında ise 6,8 çıktı bir yerde hata mı yaptım anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jklozan -- 13 Ekim 2018; 22:49:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soulflymax

1.6 motor düşündüğünüze göre D2(diesel) araç almayı planlıyorsunuz.cross country ve normal v40 arasında iç mekanda fark yok sadece c.c 2-3 cm civarı yerden yüksek daha suv havasında görülüyor.ben yaklaşık 3 yıldır r design d2 ye biniyorum yakıt tüketimi seri kullanımda şehir içinde 7 lt civarı uzun yolda sakin kullanımda ise 4-4.5 lt civarında.süspansiyonlar benim aracım spor şasi olduğundan sert ama virajda yere yapışıyor.bu araçlar 4 kişilik, 5 kişi ile çok zorlanırsınız bagaj muadillerine göre daha az dar iç mekan kalitesi olarak bmw 1 mercedes audi den önde olduğunu düşünüyorum(bu araçları kiralamada kullanan birisi olarak).kısacası 1 çocuklu bir aile için son derece rahat ve güven veren bir makina.servis bakımları yılda 1 girdiğimden beni çok üzmüyor.parça fiyatları yüksek.kısacası araç alacaksanız tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    oncelıkle yardımınız icin tsk ederim

t3 almayı planlıyorum hıc dızel aracım olmadı dızelde hıc dusunmuyorum

simdiye kadar hep alman arabaları aldım bır degısıklık ıstıyorum

aılenın 3. aracı olucak kızım ıcın guvenlık acısından dusunuyorum (city safety)aradada ben kacırmak ıstıyom

v40 inscrıptıon daha dolu ama cross country 20 bın tl daha pahalı algılayamadıgım olay 3 cm icın 20 bın tl farkmı olur

ic mekan evet muadilerıne gore daha kalıteli ama o orta konsol yokmu goz tırmalıyor antık cagda kalmış gıbı. ne modern ne klasık bır sey

motor konusundada bıraz tereddutum var A3 gore baya hantal geldi A3 ustelık 1 motor

1,0 motor dıye bende basta kücümsemiştim ama abartmıyorum c serısınden ve 5 serısınden cok daha ıyı iş cıkarıyor 200 km hıza kadar ıkısınede nal toplatır

v 40 en buyuk avantajı kerata cok yakısıklı ve cıty safety

benım acımdan dezavantajı dar bı arac algısı olusturdu (golf ve A3 gore) bırde %90 sehır ıcınde kulanılacak yakıt tuketımı 10lt olurmu sonucta 1,6 motor ve agır kasa

bırde 0 v40 fıyatına 3 - 5 bın km de aynı yıl s60 mı almak mı mantıklı bilemıyorum

cezbedebi bır sey daha var sıfır v40 cok uygun fıyata buldum 2 ellerı bıle daha pahalı keza A3 de oyle buldum sıfırı 2 elınden ucuz

araba pıyasasıda bı garıp oldu

kafam karısık teknık bılgılere hakımım ama kulanıcı yorumlarını daha cok onemsıyorum

bılgılendırmenız icin tekrardan cok tskler

• quote:

Orijinalden alıntı: Eudo

oncelıkle yardımınız icin tsk ederim

t3 almayı planlıyorum hıc dızel aracım olmadı dızelde hıc dusunmuyorum

simdiye kadar hep alman arabaları aldım bır degısıklık ıstıyorum

aılenın 3. aracı olucak kızım ıcın guvenlık acısından dusunuyorum (city safety)aradada ben kacırmak ıstıyom

v40 inscrıptıon daha dolu ama cross country 20 bın tl daha pahalı algılayamadıgım olay 3 cm icın 20 bın tl farkmı olur

ic mekan evet muadilerıne gore daha kalıteli ama o orta konsol yokmu goz tırmalıyor antık cagda kalmış gıbı. ne modern ne klasık bır sey

motor konusundada bıraz tereddutum var A3 gore baya hantal geldi A3 ustelık 1 motor

1,0 motor dıye bende basta kücümsemiştim ama abartmıyorum c serısınden ve 5 serısınden cok daha ıyı iş cıkarıyor 200 km hıza kadar ıkısınede nal toplatır

v 40 en buyuk avantajı kerata cok yakısıklı ve cıty safety

benım acımdan dezavantajı dar bı arac algısı olusturdu (golf ve A3 gore) bırde %90 sehır ıcınde kulanılacak yakıt tuketımı 10lt olurmu sonucta 1,6 motor ve agır kasa

bırde 0 v40 fıyatına 3 - 5 bın km de aynı yıl s60 mı almak mı mantıklı bilemıyorum

cezbedebi bır sey daha var sıfır v40 cok uygun fıyata buldum 2 ellerı bıle daha pahalı keza A3 de oyle buldum sıfırı 2 elınden ucuz

araba pıyasasıda bı garıp oldu

kafam karısık teknık bılgılere hakımım ama kulanıcı yorumlarını daha cok onemsıyorum

bılgılendırmenız icin tekrardan cok tskler

Alıntıları Göster
    t3 ler volvo üretimi(motor olarak)a 1.5 t3 adıyla geçiyor performansı ve şanzıman uyumu güzel s60 ta kullanıyoruz 10 civarı yakıyor bilginize şehir içi trafiğinde.

• Eudo E kullanıcısına yanıt
    Volvo V40 1.5 t3 ile 3.yılımızdayız. Aracımın kilometresi 34000 civarında. Yurtiçi yurtdışı herhangi bir sorun çıkarmadı çok şükür. 1.0 A3 ile kıyaslamışsınız ki sözkonusu aracı kendim de kullandım, v40 a göre çok hantal bir araç. Zaten 0-100 değerlerine bakarsanız v40 8.3 saniye iken a3 9.9 saniye. Bu durum güç eksikliğinden ötürü yüksek süratlerde çok daha fazla belli olur. A3 ün bana göre tek üstünlüğü özellikle de şehir içinde yakıt tüketimi konusunda olur. Şehir dışında bu fark yok denecek düzeyde de olsa şehir içinde bariz fark var.

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    v40 la tek deneyımım test surusu oldu. banada v40 cok hantal geldı bunu kasa agırlıgına baglamıstım yakıt konusundada tahmınım A3 le shır dısı farkıfazla olur A3le 90-110 bandında ortalaması 3,-4 lt cıvarında

bılgılendırmenız ıcın tsk ler

sn soulflymax sizede ayrıca tsk ederım
    V40 dediğiniz gibi bsya ağır bir araç,benzinli a3 3-4 litre yakıyorsa çok iyi. Benim bu konuda fotoğraflarım var bakabilirsiniz. Şehir dışı en az 4.6 yakabildim. Geneli 5 ile 5.4 arası. Şehir içi ise trafiğe göre 7 de olur 12 de olur.

• A3 ün 3-4 arasında yakması için 90 ı geçmemeniz lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Her iki arabayı da kullanmış biri olarak benim görüşüm, 0-60 arası a3 daha başarılı, 60-100 arası ya da 90-120 arası ara hızlanmalarda ise v40 daha başarılı. Ataklık açısından şehir içi kullanımda a3, şehir dışı uzun yolda ise v40 daha keyifli bir araç. Yakıt tüketimi açısından ise a3 daha başarılı ancak 3-4 arası bir yakıt tüketimi 90 sabit gidilse bile tamamen hayal, 4-4,5 arası yakar en iyi ihtimalle. a3 sürüş açısından daha sportif karakterli, v40 ise daha oturaklı ve güven veren bir araç. Her ikisi de çok güzel araçlar, önemli olan araçtan ne beklediğiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme55 -- 18 Ekim 2018; 14:53:12 >
  • 3,5 -4 yazacagıma vırgulden sonra 5 rakamını yazmamısım

eger 90 la gıdersen evet anlık tuketımlerde 3 lerı bıle goruyor duz yolda ama

normal kulanımda 5- 5,5 arası degerler

v 40 alınırsa %90sehır ıcı ve cok kısa mesafe kulanılacak agır kasa urkutuyor A3 7-8 bandında yakıyor volvo 9-10 bandından asagı dusmez geldı bana

bı tane tam ıstedıgım kombınasyonda V 40 buldum

s60 bakmaya basladım sıfır v 40 mı aynı fıyata dusuk km 1 yasında s60 mı yoksa 35 bın farkla sıfır s60 mı

ne ıstedıgımı bende bılmıyorum evin 4,aracına ıhtıyac varmı dıye dusnuyorum

cıty safety + ıc malzeme kalıtesı ve dıs gorunus mukemmel

yakıt tuketımi + konsaldakı berbat dızayn +kasa degışim vaktının gelmesı eksılerı arastırmalarıma göre

gecen sene bı test yapmıstım hantal gelmıstı bırde cok dar hısıne kapılmıstım 300 km golf 1,4 dsg hıglıne komık teklıf yapılınca bayıden uzayıp cok uyguna A3 sedan almıstım

lıste fıyatlarına bakıyorum audı benzer donanımla %25 pahalı

ama ralıtye gelınce hemen hemen 2 sıde aynı fıyat bırı 312 den 181 tl dusuyor dıgerı 206 dan 177 ye buda kafamı kurcalıyor

yardımcı olan arkadaslara sonsuz tskler

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.