Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (385. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkisinde de olmuyor hocam, benimki de orijinal.
  • Arkadaşlar merhaba. Geçen yıl, t3 motor V40 için Bosch marka hava ve polen filtresi almıştım. İşinize yarayabileceği için paylaşayım dedim. Aloparça'dan aldım. Hava filtresi Bulgaristan, polen ise Alman malı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    filtre değişimlerini kendiniz mi yapıyorsunuz
  • jklozan J kullanıcısına yanıt
    Hava ve poleni evet.

Daha doğrusu haftaya kendim değiştireceğim.

Hava filtresi içşn allen anahtarı gerekiyor. Polen ise internette videosu var ve basit görünüyor.

garantisi bitince bende düşünüyorum kendim yapmayı aslında yer olsa yağ değişimi bile yapılabilir
  • jklozan J kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Yerimiz olsa kendimiz değiştiririz. Hatta aynı şehirdeki volvocular buluşur birlikte yaparız.😀

• İlk bakım geldi, önerdiğiniz yetkili servis var mı? ve fiyatı nedir?

Ayrıca, ilk bakımda polen ve hava filtresi değişiyor mu?

• Merhabalar. Aranıza katılmaya ramak var. Pazartesi işlemlere başlayacağım T3 için. Aracı alırken hiç ikilemde kaldınız mı? Neden bu aracı seçtiniz? Mesela ben 1 serisi ile ciddi çelişki yaşıyorum. Böyle bir ikilemde kalıp bu aracı neden seçtiğini yazan olursa çok sevinirim. Çok kararsızım cidden. Pişman olmak istemiyorum. Teşekkürler.

• Onurchik kullanıcısına yanıt
    İkilemde kalıyorsanız 1 serisi tercih edin bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    1 serisi çok güzel bir araç ve ben de arada kalmıştım. Eğer önceliğiniz arkadan itiş ise 1 serisi tercih etmelisiniz.

Gelelim eksik yanlarına, maalesef Bmw'de arka hatta yan koltuklarda bile emniyet kemeri uyarısı yok. Benim baz model V40 t3 ümde 5 koltuk için de mevcut. Yine donanım olarak aynı fiyattaki Bmw'de elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu hız sabitleyici yanılmıyorsam katlanır ayna arkada kol dayama yok. Müzik sistemi vasat. Araçta tıkırtı bol. Kapı sesi, kilit sesi problemi var. Bmw 3 silindir 136 bg 220 nm tork, Volvo 4 slindir 152 bg 250nmntork. Bmw tam otomatik 8 ileri Volvo tam otomatik 6 ileri şanzımanlı ve Bmwye göre oldukça ağır bir araç. V40 1554 kg,1 serisi muhtemelen 1300-1400kg arası idi. Buna rağmen 0-100 değerlerinde Volvo önde. 8.3 e karşı 8.7 sn. Bunlar test sürüşlerimden, internetten ve çevremdeki arkadaşlardan duyduklarım. Her ikisine de sahip olan varsa çok daha faydalı olur. Aracım 2015 model V40 1.5 t3 premium geartronic. Sorunuz olursa cevaplarım.

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    İmkanınız varsa Denizli Akça Volvo'yu öneririm. Geçen yıl yağ,yağ filtresi hava filtresi ve polen filtresini ilk bakımda orada değiştirdim toplam 800lira ödedim. Ucuz ve kaliteli bir yetkili servis çok memnun kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: integral77

1 serisi çok güzel bir araç ve ben de arada kalmıştım. Eğer önceliğiniz arkadan itiş ise 1 serisi tercih etmelisiniz.

Gelelim eksik yanlarına, maalesef Bmw'de arka hatta yan koltuklarda bile emniyet kemeri uyarısı yok. Benim baz model V40 t3 ümde 5 koltuk için de mevcut. Yine donanım olarak aynı fiyattaki Bmw'de elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu hız sabitleyici yanılmıyorsam katlanır ayna arkada kol dayama yok. Müzik sistemi vasat. Araçta tıkırtı bol. Kapı sesi, kilit sesi problemi var. Bmw 3 silindir 136 bg 220 nm tork, Volvo 4 slindir 152 bg 250nmntork. Bmw tam otomatik 8 ileri Volvo tam otomatik 6 ileri şanzımanlı ve Bmwye göre oldukça ağır bir araç. V40 1554 kg,1 serisi muhtemelen 1300-1400kg arası idi. Buna rağmen 0-100 değerlerinde Volvo önde. 8.3 e karşı 8.7 sn. Bunlar test sürüşlerimden, internetten ve çevremdeki arkadaşlardan duyduklarım. Her ikisine de sahip olan varsa çok daha faydalı olur. Aracım 2015 model V40 1.5 t3 premium geartronic. Sorunuz olursa cevaplarım.
    Çok teşekkür ederim detaylı yorumunuz için. Bugün tekrar tüm ilgili bayilere uğradım (mercedes’i katmıyorum yeni A serisi başka bir dünya olmuş ama amg 230bin liraydı. Koşarak uzaklaştım). Benim çocukluk hayalimdi BMW. O yüzden mantığımı değil kalbimi dinleyeceğim bu sefer. Volvo gerçekten baş döndürüyor sundukları ile bu seferlik BMW diyeceğim

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.😀

Fiyat uygunmuş ama Ankara'da oturuyorum. Yine de tşk...

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

Çok teşekkür ederim detaylı yorumunuz için. Bugün tekrar tüm ilgili bayilere uğradım (mercedes’i katmıyorum yeni A serisi başka bir dünya olmuş ama amg 230bin liraydı. Koşarak uzaklaştım). Benim çocukluk hayalimdi BMW. O yüzden mantığımı değil kalbimi dinleyeceğim bu sefer. Volvo gerçekten baş döndürüyor sundukları ile bu seferlik BMW diyeceğim

Alıntıları Göster
    hocam bende aynı ikilemi yaşadım, demek ki herkes aynı şeyi yaşıyor :))). ben BMW istedim fakat servis burada kötü olduğu için ve hatunun onu istememesi üzerine V40 alındı :).

Siz de BMW'den memnun kalırsınız...

Hayırlı olsun diyelim şimdiden, kazasız, belasız ve cezasız sürüşler...

• dt_berk D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Umarım haklı çıkarsınız. Hangisini seçsem diğerinde kalacaktı aklım ki kaldı da

• quote:

Orijinalden alıntı: integral77

aynı ikilemde bende kalmıştım a3 BMW 1 Volvo v40 a3 ü motordan elemiştim direk 1.0 olduğu için Volvo açık renk deri koltuk ve cam tavan benim volvodan yana tercih yapmama sebep oldu bu araçların tabi ki de hiç biri kötü değil Volvo yerine BMW tercih ettim kötü mü oldu denecek bir durum da yok hepsi ortalamanın üzerinde araçlar ufak tefek kişisel tercihler fark yaratabilir onun dışında keşke bunu almasaydım diyeceğiniz bir araç değil hiç biri aradaki farkları da arkadaş çok iyi özetlemiş yazacak bir şey bulamadım BMW aldınız galiba şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. İsterseniz gidebileceğiniz Volvo yetkili servislerini arayıp fiyat alın. İndirim oranları farklı olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jklozan

aynı ikilemde bende kalmıştım a3 BMW 1 Volvo v40 a3 ü motordan elemiştim direk 1.0 olduğu için Volvo açık renk deri koltuk ve cam tavan benim volvodan yana tercih yapmama sebep oldu bu araçların tabi ki de hiç biri kötü değil Volvo yerine BMW tercih ettim kötü mü oldu denecek bir durum da yok hepsi ortalamanın üzerinde araçlar ufak tefek kişisel tercihler fark yaratabilir onun dışında keşke bunu almasaydım diyeceğiniz bir araç değil hiç biri aradaki farkları da arkadaş çok iyi özetlemiş yazacak bir şey bulamadım BMW aldınız galiba şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi neye daha fazla önem vermekle alakalı. Gerçekten hepsi çok kaliteli araçlar.

• Yeni v40 gelirmi acaba s60 gibi bir düzenleme geçircekmi yakın zamanlarda ?
  • 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.