Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de 2 gündür 100 km’lik açık yolda gidip geliyorum, ortalamam 5.5 gösteriyor.

Yalnız direksiyon kutusundan bir ses gelmeye başladı (çevirdikçe duyuluyor , kablo sıkışması gibi) başına böyle birşey gelen var mıdır ?
  • Arkadaslar merhaba konuyu bir soruyla hortlatiyorum

Sifir aldigim opel corsa 1.4 otomtk benzinli(17binkm) aracimi satip 2.el 2013 model yari otmatk volvo v40 full paket ( 180binkm) almayi dusunuyorum.Siz ne dusunuyorsunuz?

Almayi dusundugum v40 denedim guzel hos ancak 1.ve 2.vites gecislerini cok hissettrdi one dogru attirdi hafiften arac hizlandikca ust vites gecislerinde boyle hissetmedim.Merak ettigim sizlerin kullandiginiz v40 da boyle bi durum varmi kronik mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirty_harry

Arkadaslar merhaba konuyu bir soruyla hortlatiyorum

Sifir aldigim opel corsa 1.4 otomtk benzinli(17binkm) aracimi satip 2.el 2013 model yari otmatk volvo v40 full paket ( 180binkm) almayi dusunuyorum.Siz ne dusunuyorsunuz?

Almayi dusundugum v40 denedim guzel hos ancak 1.ve 2.vites gecislerini cok hissettrdi one dogru attirdi hafiften arac hizlandikca ust vites gecislerinde boyle hissetmedim.Merak ettigim sizlerin kullandiginiz v40 da boyle bi durum varmi kronik mi acaba ?
    2018 v40 var 1. ve 2. viteslerde hafif bir sarsıntı oluyor bende de galiba Volvoların şanzımanı böyle. ama yine de bir ekspertiz yaptırın derim. çünkü parçası pahalı şanzıman da zaten pahalı. km biraz fazla değil mi fiyat ne kadar
  • dirty_harry D kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla sizin alacağınız şanzıman powershift yani yarı otomatik. İyi baktırmalısınız. Tam otomatik olan geartronic'ler kadar dayanıklı ve sorunsuz değildir.

• jklozan J kullanıcısına yanıt
    92bin diyorlar fiyatina.dizelde 1milyon km ye kadar yolu var sorun olmaz dedi bir kac arkadas ama benim de kafami kurcalamiyor degil.powershift yari otomtk tam otomatik degil

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Evet powershift yari otomatik.suan kulladgm corsa tam otomtk vites gecisleri dikkat edilirse yok denecek kdar az.yari otomatik oldugundan mi volvo da boyle bilmiyorum

• dirty_harry D kullanıcısına yanıt
    powershift ile ilgili forumda bende bir kaç sıkıntı yaşayan kişinin yazılarını okudum sizde araştırın isterseniz. yanlış yönlendirmeyim ama motor sanki 500.000 gibi değişiyor bir de motordan ziyade km arttıkça amortisör gibi diğer yüksek maliyetli parçaları da değiştirmeniz gerekebilir o yüzden her yönüyle değerlendirmeniz sizin için daha doğru bir karar olacaktır
  • Herkese selamlar. 2014 model V40 D2 CC ile aranıza katıldım.

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum var. Ayarlardan aynaların park esnasında aşağıya bakma ve araba kilitlenince de kapanması açık olmasına rağmen her ikisi de çalışmıyor. Acaba sıkıntı nerede olabilir?
  • Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda v40 1.6 Dizel için 20.000 ya da 60.000 bakım teklifi alan oldu mu? Ne kadar teklif aldınız?

Aldığım bir teklifte diğerlerinde olmayan aşağıdaki kalemler var, bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Klima Antibakteriyel temizlik kiti 130TL

• Yakıt Sistemi Enjektör Temizleyicisi 60TL (Sanırım bir katkı maddesi, şimdiye kadar hiç eklenmemişti aracıma)

Yorumlarınız varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Not: Aracım 60.000 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi v40turkey -- 12 Temmuz 2018; 12:13:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: v40turkey

Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda v40 1.6 Dizel için 20.000 ya da 60.000 bakım teklifi alan oldu mu? Ne kadar teklif aldınız?

Aldığım bir teklifte diğerlerinde olmayan aşağıdaki kalemler var, bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Klima Antibakteriyel temizlik kiti 130TL

• Yakıt Sistemi Enjektör Temizleyicisi 60TL (Sanırım bir katkı maddesi, şimdiye kadar hiç eklenmemişti aracıma)

Yorumlarınız varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Not: Aracım 60.000 de

Benim tavsiyem enjektör temizleyici kullanamanız yönünde olur çünkü biraz fazla km yapmış araçlarda enjektörde biriken kurumu direk çözdüğü için başka yerlerde birikme yapabileceğinden, fazla sağlıklı olmadığı söyleniyor.

Kendi düşüncem faydadan çok zararı olabileceği yönünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugmry -- 14 Temmuz 2018; 12:6:49 >

• Arkadaşlar merhaba. Bir şey sormak istiyorum. Kullanım kılavuzunda bulamadım bu bilgiyi.

Bizim V40'ların yakıt uyarı ışığı yandığında depoda kaç litre yakıt kalıyor?

Bildiğiniz gibi depo 62 litre. Ancak uyarı ışığı 44-45 litre kullanınca yanıyor. Yani depoda 15-17 litre civarı yakıt varken yanıyor o zaman. Bu çok değil mi? Eski araçlarım depoda 6-9 litre yakıt varken uyarı verirdi. Tam emin olamadım. Bu arada aracım t3 motor V40.

dediğiniz gibi 15lt civarı yakıt kaldığında ışık yanıyor

göstergede çeyrek depo var (2 çizgi) gözüktüğünde de esasında yarım depo var gibi garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagozgilh -- 17 Temmuz 2018; 11:9:49 >
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Volvo çok garantici değil mi? Belki de yakıt pompasını korumak için de olabilir.

bu durumda fazla garantici gibi gözüküyor

şu da dikkatimi çekti depoda bu kadar benzin kalmışken bazen menzil 50km-80km civarı gösteriyor, bu durumda 15lt-17lt benzin ile ancak 50km-80km civarı gidersin mi demek istiyor yoksa dikkate almadığı rezerve litre mi var ?
    Kesinlikle dikkate almadığı rezerve litre olduğunu düşünüyorum. Ya da depo 62 litre değil😀

Volvo Türkiye'ye mesaj attım. Umarım cevap verirler. Cevap verirlerse burada da paylaşacağım. Kesin öğreniriz böylece uyarı ışığı yandığında depomuzda kaç litre yakıtımız kaldığını.

Merhaba. Bu haftasonu Servise götürdüm. Lastikleri söküp frenlerle alakalı, (ismini söylediler ama hatırlamıyorum) yagladılar temizlediler vs. Ses kalmadı.

Frene tam basmayınca gelen ses gibiydi ama. Özellikle tam basmama ragmen geliyordu. Frenla alakalı. Sanırım dediginiz gibi r yada d ye alınca, frenlerde otomatik bir hareket oluyor. Buna benzer seyler dediler. Bakalım tekrarlayacak mı? Şu anda birsey yok. Takip edicem bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smazici -- 18 Temmuz 2018; 12:17:56 >
  • kauçuk paspas kullanan var mı? aracı sıfır aldım ama hediye falan vermediler hiç diğer markalarda en kötü kauçuk paspas veriyorlardı fiyat için servise sordum 413 TL dedi internette 100 TL ye var ama koku yapar mı ya da kalitelimidir bilemedim kullananlar memnun olup olmadığını paylaşırsa sevinirim
    Aracı alırken paspası aldım. Gerçekten güzel, tavsiye ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Aracı alırken paspası aldım. Gerçekten güzel, tavsiye ederim...
    sol ayak dayama için olan kısım nasıl bir de arka tarafta şaft tünelinin üzerinde de paspas oluyor mu? aslında bir resim olsa çok makbule geçer zahmet olmazsa tabi
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.