Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (372. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel, ön park sensörü indirimli fiyat 2750. Arka kamera indirimli 3650. İkisi birden indirimli fiyat 6000 tl.

• arac 2015 d2 yolda giderken birdenbire airbag lambası yandı nedendir.?yardımcı olabilecek varmı

• smazici kullanıcısına yanıt
    6 ay önce ikisini 5bin tl'ye yaptırmıştım. Kötü zam gelmiş!

• Arkadaşlar merhaba. 2015 V40 d2 sahibiyim. Pek hız yapmayı sevmem hatta hiç yapmam ama araç 170 km hızın üstüne çıkamadı 2 gün önce. Bunun şanzuman ya da motor ile bir ilgisi var mıdır? ayrıca kısa farlar çok yakını göstermeye başları yaklaşık 10 metre gibi. Bunun manuel bir ayarı var mıdır ?

• jklozan J kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef sadece v40 değil şu anda ülkemizde volvo on call uygulaması tamamen yok. ( Son 6 ayda başladıysa bilemem)
    Direksiyon sertlik ayarı her araçta yok modelinize göre değişmekle beraber ön koltuk ısıtma on cam rezistansı olan pekt içersinde mevcut.
    Benim araçta var. My car menüsünden araç ayarlarındandı yanlış hatırlamıyorsam.
  • alkanaktas A kullanıcısına yanıt
    Konu çok karmaşık. İkaz airbag sensöz hatasından tutunda kablo bağlantılarına kadar herhangi bir yerden olabilir. Ama büyük bir arıza olacağını düşünmüyorum. Aracı bilgisayara bağlayıp hatanın kaynağını bulmak lazım. Ama koltuk altındaki airbaglere giden kabloları kontrol etmenizi öneririm. Onlardaki yıpranma yada çıkma nedeniyle de hata sıklıkla oluyor.
  • ANTHYPATHY kullanıcısına yanıt
    2017 ins+elite pakette direksiyon sertlik ayarı malesef yok. Sizinki sanırım R-design...

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Hocam maalesef sadece v40 değil şu anda ülkemizde volvo on call uygulaması tamamen yok. ( Son 6 ayda başladıysa bilemem)
    Direksiyon sertlik ayarı her araçta yok modelinize göre değişmekle beraber ön koltuk ısıtma on cam rezistansı olan pekt içersinde mevcut.
    Benim araçta var. My car menüsünden araç ayarlarındandı yanlış hatırlamıyorsam.
    2018 v40 insxription elite paket ön koltuklar ısıtmalı ama ön cam rezistansı yok sertlik ayarını bulamadım sana zahmet olmazsa hocam hangi menüden giriş yaptığını yazabilirmisin

• arkadaşlar yakıt ne kullanıyorsunuz? genelde shell i tavsiye ediyorlar ama benim eve biraz uzak. petrol ofisi ve opet çok yakın bir de 95 oktan 97 oktan olayı var. kullanım klavuzunda;

"Oktan derecesi
    • Normal sürüş için 95 RON kullanılabilir.
    • En uygun performans ve minimum yakıt tüketimi
    için 98 RON önerilir.
    +38°C üzerindeki sıcaklıklarda sürüş esnasında,
    optimum performans ve yakıt tasarrufu için mümkün
    olan en yüksek oktanlı yakıt kullanılması önerilir"

yazıyor. antalyada yaşadığım için yazın 97 oktan almak mantıklı sanki. her firmada da 97 oktan olmuyor ve 97 oktan daha katkılı olduğu için biraz tereddüt ediyorum. siz ne dersiniz
    My car menüsünde araç ayarlarında olması lazım. Araca geçince bakayım. Ancak benim araç R design+ Comfort pac. Yanlış hatırlamıyorsam comfort pac ile geliyordu bu özellik. Ön cam rezistansın, tam eller serbest ön koltuk ısıtma pcc anahtar ve direksiyon sertlik ayarı şeklinde bir paketti.
  • Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var,

2018 model v40 Cross country(MY19) siparişi veriyorum.

Araçtaki artı donanimlar aşağıdaki gibi,

Cam tavan

Dış tasarım kiti

On park sensörü+oto park yardımı

Arka kamera

Navigasyon

Toplamda 154.800 TL teklif verdiler.

Sizce bu fiyat uygunmudur,Bu fiyata degermi.

İlave eklemem gereken donanım varmı yada çıkarmam gereken.

Navigasyon yararlimi

Bu fiyata başka bir aracmi tavsiye edersiniz,

Yardımcı olursanız sevinirim...

Lukoil ve TP %5 indirim yapıyor. Oradan alıyorum.

• Bende navigasyon düşünüyorum. Navigasyon dokunmatik mi?

• Yeni.kasa v40 larda iç hacim ve bagajda büyüme varmı?

A3 ü satıp S60 kampanyasında faydalanmak istiyordum ama bagaj bir sedan araçta olması gerekenden çok küçük.

• navigasyonu bende başta düşünmüştüm ama bayideki satış elemanı ve teknik servisteki arkadaşla iyi bi diyaloğum oldu ikiside tavsiye etmedi 4-5 bin tl civarında bi fiyatı vardı yanlış hatırlamıyosam. navigasyonda mevcut ekran kullanılıyor o yüzden dokunmatik değil sadece yazılım yükleniyor. zaten anlık trafik bilgisi vermiyor ve ülkemiz sürekli şantiye halinde olduğundan sürekli yollarda kapanıyo açılıyo o güncelliği de yakalayacağınnı pek sanmıyorum açıkçası. bence akıllı telefonların navigasyon sistemi daha iyidir keşke car play uygulmasını kullanabilsek. car play büyük avantaj yüklenebiliyo mu fikri olan var mı
  • thekinger T kullanıcısına yanıt
    2018 v40 aldım iç hacmi ve bagaj aynı bildiğim kadarıyla 330 litre bagaj. zemini katlanıp alt tarafına ufak tefek eşyalarınızı (laptop vs. gibi) koyabiliyosunuz ve alışveriş poşetlerini asmak için askılar çıkıyor. s60 380 litre olması lazım a3 le aynı diye biliyorum. volvo bagaj konusunda rakiplerinden biraz geride neden bilmiyorum belki güvenlik için aracın iskeletini bu şekilde falan tasarlamaları gerekiyodur
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    merhaba,

aracımda navigasyon var, bilgi vermeye çalışayım.

Navigasyondan genel olarak memnunum

Artıları
    -Cama ekstra telefon yada navigasyon cihazı takmayınca ortada kablo falan olmuyor ayrıca dikkat dağınıklığı da olmuyor, güvenlik ve kullanışlılık anlamında gayet yararlı buluyorum. Cam da telefona/navigasyona ulaşmak için öne doğru eğilme hareketi de olmuyor.
    -Trafiği anlık olarak gösteriyor ve rotanız üzerinde ekstra trafik oluştuysa alternatif rota öneriyor. Trafik bilgilerini TMC denen radyo sistemi ile ve RTTI denen internet üzerinden (telefon bağlantısı) anlık olarak alıyor.
    -Harita detayı çok iyi; tüneller, 3 boyutlu binalar, önemli yerlerin gerçek 3d modelleri gibi güzel bir görüntüsü var
    -Rota dışına çıktığınızda tekrar rota oluşturması hızlı
    -Benzin ışığı yandığında ekranda uyarı çıkıyor ve en yakın benzinciye götüreyim mi diye soruyor evet derseniz yakındaki benzincileri listeliyor ve bir benzinci seçerseniz rota oluşturup götürüyor.
    -Here haritası kullanıyor. Web üzerinden wego.here.com sitesinden bir hedef seçip arabaya direk internet üzerinden hedef gönderebiliyorsunuz. (Araçta volvo ID tanımlı olması gerekiyor) Arabada, uygulamalarda Send-To-Car açınca oradan seçip hedefe git diyebiliyorsunuz.

Eksileri
    -Ekran dokunmatik değil
    -Harita güncellemesi yılda bir kez, en son güncelleme 13.04.2018
    -Trafik hız uyarılarını en son güncellemeye kadar gösterirken son güncellemeden sonra kaldırmışlar, yeni güncelleme ile gelir mi, belli değil.
    -Volvo OnCall Türkiye'de aktif olmadığı için telefon üzerinden hedef gönderemiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagozgilh -- 16 Nisan 2018; 10:8:48 >

• karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    aracınız v40 mıydı acaba
    Evet, V40 Inscription MY17
  • 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.