Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (366. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

V40 momentum 125.630 tl, inscription 135.790 tl, r-design plus 155.425 tl olarak fiyatlandirilmis. R-design'ın fiyati 80.000 tl lik yeni ÖTV matrah limitini geçtiği için daha fazla artmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bond777

Önceki sayfalarda 2013-2014 V40'larda DRL ile farların aynı anda yanması için bir yazılımdan bahsedildi ama Volan'da öyle bir şey yok diyorlar.

2013-2014 modellerde uygulamayı yaptıran varmı acaba?

2012 modeller 2013 versiyona çevriliyordu hatta yapanda oldu forumda ama 2013-2014’leri 2015’e çeviren duymadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

quote:

Orijinalden alıntı: bond777

Önceki sayfalarda 2013-2014 V40'larda DRL ile farların aynı anda yanması için bir yazılımdan bahsedildi ama Volan'da öyle bir şey yok diyorlar.

2013-2014 modellerde uygulamayı yaptıran varmı acaba?

2012 modeller 2013 versiyona çevriliyordu hatta yapanda oldu forumda ama 2013-2014’leri 2015’e çeviren duymadım

2013 modelleri 2014 yılındaki aydınlatma sistemine çeviren yazılım mevcut.

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/V40(13-)/Accessories/Document/VCC-499037/2013/all/Automatic

• mercane M kullanıcısına yanıt
    Ins. Donanımda elite paket veriyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 11 Ocak 2018; 10:43:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercane

Volvo 2018 fiyat listesini aciklamis.

V40 momentum 125.630 tl, inscription 135.790 tl, r-design plus 155.425 tl olarak fiyatlandirilmis. R-design'ın fiyati 80.000 tl lik yeni ÖTV matrah limitini geçtiği için daha fazla artmis.

124 bine kampanyadan aldiği araci galericiler 139 140 a satiyordu.Ondan bile uygun olmuş demek.Acaba cam tavan dahilmi elite paketti galiba yine iyi fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 11 Ocak 2018; 13:43:33 >
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    blueman7 kullanıcısına yanıt
    Ben Volvo'nun sitesinde gördüğüm fiyatlari yazdim. Benim tahminim, bu araçlarda elite paket yoktur. Ama emin olmak için bayileri aramak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercane -- 11 Ocak 2018; 16:25:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercane

Ben Volvo'nun sitesinde gördüğüm fiyatlari yazdim. Benim tahminim, bu araçlarda elite paket yoktur. Ama emin olmak için bayileri aramak gerek.

Bayiyi aradim daha belli değil diyor fiyatlar.

• 2014 kasimda aldigim aracim,31000 kmde, bugun meraktan lastige baktigimda, sertlestigini farkettim.

sizce km ve yil olarak degisme zamank gelmis midir?

suanki lastik michelin primacy 3 orj lastikleri

degismem gerekiyorsa ne onerirsiniz? degistiren var midir arkadaslar ?

17 inch bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: nc39

2014 kasimda aldigim aracim,31000 kmde, bugun meraktan lastige baktigimda, sertlestigini farkettim.

sizce km ve yil olarak degisme zamank gelmis midir?

suanki lastik michelin primacy 3 orj lastikleri

degismem gerekiyorsa ne onerirsiniz? degistiren var midir arkadaslar ?

17 inch bu arada

Pirelli cinturatio p7 veya michelin pilot sport3 öneririm özellikle pilot sport3 ün hamuru yumuşak ve ince yanakli lastikte daha konforlu olur

• Arkadaşlar merhaba. Uzun bir aradan sonra dertli bir mesajla başlığa dönüyorum. 2013 V40 aracım dünden başlayarak peşpeşe donanım arızası hata mesajları verdi. Ayrı ayrı DSTC - City Safety - BLİS/CTA - Otomatik Far - Çarpışma Önleme Sistemi hatası, servis gerekli şeklinde bir sürü sinir bozucu mesajın ardından birçoğu Driver Support Plus paketinin parçası olan bu sistemleri araç geçici olarak devre dışı bıraktı. Donanımsal olarak hiçbir şeyin bozulmadığından eminim zira birbiriyle ilgisiz bunca bileşenin aynı anda bozulmasına gerekçe olabilecek bir şey olmadı arabaya. Suya falan da girmedim. Başına benzer bir şey gelen arkadaşlar varsa çözüm deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
  • ozerkane O kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun benim de başıma gelmişti. Farlara giden soketlerde ıslanma sonucu oksitlenme oluştuğu ortaya çıkmıştı. Soketleri kontrol ettirin. Bu sorun için 2 kere İzmir Gaziemir volcar a gitmiştim. İkincide inceleyip buldular. Araç 3.yıl garantisi içindeyken de 300 tl işçilik ücreti aldılar. Araçta değişen parça falan da yok. O zamana kadar ki bütün bakımlarını yaptırdığımız volcarın müşteri memnuniyeti budur işte, bu da bilinsin istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KskFaruk -- 22 Ocak 2018; 14:29:54 >
  • KskFaruk kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası benim de en çok çekindiğim olasılık bir şekilde Volcar'a gitmek zorunda kalmak. Aracımın garantisi bittiği gün kendilerini kasıntılıklarıyla başbaşa bırakarak Volmar Serdar Ustaya doğru yol aldım ve çok memnunum. Umarım sorunun çözümü, yazılım güncellemesi/resetlemesi vb özel servisin yapamayacağı bir işlem gerektirmez de bir daha Volcara yolum düşmez. Bana vaktiyle bir periyodik bakımda fren balatalarınız iyi durumda dedikten 3 ay sonra gittiğimde diskler bitmiş deme utanmazlığını gösterdikten sonra, servis ziyaretinden ayrılırken elime şarj tutmayan bir powerbank tutuşturup memnuniyet anketinde 10 puan vermemi rica etmişlerdi. 100 üzerinden 10 puanı hakettikleri doğrudur. Fakat gerçek şu ki premium marka bir araç kullanıcısı olarak biz bundan daha düzgün ve yaptığı işin arkasında duran bir satış sonrası hizmeti hakediyoruz. Denizli Akça Makineden hizmet alanlar çok memnun olduklarını söylüyorlar, onu da not düşelim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozerkane

Arkadaşlar merhaba. Uzun bir aradan sonra dertli bir mesajla başlığa dönüyorum. 2013 V40 aracım dünden başlayarak peşpeşe donanım arızası hata mesajları verdi. Ayrı ayrı DSTC - City Safety - BLİS/CTA - Otomatik Far - Çarpışma Önleme Sistemi hatası, servis gerekli şeklinde bir sürü sinir bozucu mesajın ardından birçoğu Driver Support Plus paketinin parçası olan bu sistemleri araç geçici olarak devre dışı bıraktı. Donanımsal olarak hiçbir şeyin bozulmadığından eminim zira birbiriyle ilgisiz bunca bileşenin aynı anda bozulmasına gerekçe olabilecek bir şey olmadı arabaya. Suya falan da girmedim. Başına benzer bir şey gelen arkadaşlar varsa çözüm deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Merhaba,

Doğru tanıyı koymak için araca DICE cihazı ile bağlanarak VIDA yazılımı üstünden arızaları okumak gerekli.

Hepsinin arıza vermesi pek kabul edilebilir değil.

Kablo-soket sıkıntısı gibi duruyor, bir yerlerde soket çıkmış olabilir, yada kabloda tahribat-terminallerde oksitlenme vs.. olmuş olabilir.
    Buradan ne yazsak boş maalesef.

Geçmiş olsun.

• ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU kullanıcısına yanıt
    DICE cihazı falan bulmuyor malesef arızayı. Tek tek açıp bütün soketlerin kontrol edilmesi gerekiyor.
  • ozerkane O kullanıcısına yanıt
    Bu olaydan sonra sonra bende garanti falan dolmasını beklemeden VOLMAR Kemal ustanın yolunu tuttum. Hizmetten, ilgiden çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

DICE cihazı falan bulmuyor malesef arızayı. Tek tek açıp bütün soketlerin kontrol edilmesi gerekiyor.

Sistemlerin neden arızaya geçtiğini DICE donanımı ve VIDA yazılımı ile araca bağlanıp okuyabilirsiniz.

Aracın size göstergede belirttiği arızaların hangi sebepten dolayı oluştuğunu gösterecektir, göstermeme şansı yok.

İletişim kurulamama, hatalı sinyal, açık devre , kısıtlı iletişim vs.. bir neden ve arıza kodu belirtecektir.
    Eğerki arıza kodu göremiyorsanız DICE ve VIDA sürümünün eskiliğinden, yan sanayi DICE cihazından vs.. olabilir.
  • ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU kullanıcısına yanıt
    Aracim iki kere yetkili volcar serviste cihaza baglandi. Bir problem bulunamadigi bana bildriildi. Volcar yan sanayi guncel olmayan cihaz kullanmis olabilir mi sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

Aracim iki kere yetkili volcar serviste cihaza baglandi. Bir problem bulunamadigi bana bildriildi. Volcar yan sanayi guncel olmayan cihaz kullanmis olabilir mi sizce?

Yetkili servisin yan sanayi DICE kullanacağını zannetmem, başlarından savmak için arıza kodu yok vs vs.. demişlerdir.

Aracın göstergesinde bile gösterilmeyen arızaların bile araç beyni log tutuyor.

Aracın göstergesinde bu kadar sistemin arızaya geçipte, diagnosticte göstermemesi imkansız.

Bende BLIS-CTA kalibrasyonu bozulduğu zaman bile VIDA'dan okuduk, adaptasyon yapılması gerektiğini bile yazdı. Adaptasyonu gerçekleştirdik.

Yine benzer şekilde aracın göstergesinde hiçbir arıza göstermemesine rağmen 5. silindir kızdırma bujisinin kısa devrede olduğunu da VIDA'dan okuduk,değiştik düzeldi.

Park sensör sistemi arızaya geçti, VIDA'dan bağlanıp ön sol dış sensörü ile iletişim olmadığının arızası gösterdi, tamponu söküp 1. sensörün konnektörünün çıkmış olduğunu gördük,taktık düzeldi vs vs..

CEM beyni kaynaklı arıza vardır, CEM beyni iletişim hatası diye gösterir.
    FSM modulünde arıza vardır, FSM modulüyle ilgili arıza verir.

İstanbul'da ikamet ediyor olsaydınız sorunun nereden kaynaklandığını çözerdik.

Neyse, tekrardan geçmiş olsun, umarım sorununuz düzelir.

• Değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim. Aracımı dün Volmar Kemal Usta cihaza bağladı ve araç ekranında belirenler dışında 1 sayfa hata mesajı alındı. Hata kodlarını tek tek inceledikten sonra aracın bu kadar çok bileşeninin aynı anda arızalanamayacağı varsayımıyla hataları sildi ve uzunca bir test sürüşü yaptıktan sonra herhangi bir anormallik olmadığını teyit ederek aracı bana teslim etti. Bu arada aracın start stop aküsünün "şarj oluyor" mesajı verdiğini ve fonksiyonun geçici olarak devre dışı bırakıldığını farkettim ama daha önce yazdığım sorunlarla bir ilgisi olmasa gerek diye düşünüyorum. Hata mesajları yinelenirse mecburen detaylı bir soket araştırmasına girişeceğiz.
  • selamlar, yaklaşık 8 aydır v40 kullanıyorum, aracımın süspansiyonları oldukça sert gibi, kasise hızlı girince arabadan inanılmaz sert bir ses geliyor. Durum herkeste aynı mıdır yoksa ben de anormallik mi var?

Not: 16" jant var
  • 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.