Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
115
Favori
648.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: v40turkey

Evet haklısınız,

Bunu ben de çok düşünmüştüm. Yetkili Servis & Özel Servis arasında böyle bir durum var.
    Ama her iki durumda da, kronik problem göz önüne alındığında kesinlikle şanzıman yağını değiştirmek lazım.
    Bozulunca ücretsiz de olsa tamir edilmesindense hiç bozulmamasını tercih ederim :)

Tabi tercih meselesi.

Şanzıman yağının bence de değişmesi gerekiyor. 40.000 km'de çıkan şanzıman yağının durumunu gören herkes hak verecektir değişim gerektiğine.

Çoklu kavramanın parça ve işçilik dahil değişim bedeli 4000 TL civarı(özel serviste).

Kavramanın 5 yıl iyi niyet garantisi var, diğer aksamlarda tam olarak nedir bilmiyorum.

Yetkili serviste tüm bakımlar 1000-1500 TL aralığında olsa daha mantıklı olur fakat 2400 TL'den 2 tane bakım işin içine girince maliyet iyice artıyor...
  • Sanziman yaginin ozel serviste degisiminin maliyetleri ne kadardir acaba
  • Merhaba arkadaşlar kampanyalı araç kaldımı acaba bilen varmıdır.V40 T3 Inscription + Elite paket 124.900 e bulmak mümkün mü acaba
  • Hepinize merhaba İlk defa mesaj yazıyorum. Forumu elimden geldiğince takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum.Biraz heyecanlıyım kusura bakmayın
    V40 Ins+elite (buz beyaz) aracımı 10 Kasım tarihinde Denizli bayisinden 124.900 TL karşılığında sipariş verdim.
    Aracın Aralık ayında geleceği söylendi.
    Fiyatının uygun olduğunu değerlendirerek aracı almaya karar verdim.
    Siparişi verdikten sonra haftasonu eşimi de alarak VOLCAR Gaziemir bayiine gidip test sürüşü yapıp aracı yakından görmek istedik.
    Satış temsilcisi arkadaş ile biraz sohbet ettik aracın fiyatının ne kadar olduğunu sordum.
    İzmir bayileri olarak araçlarda opsiyon olan geri görüş kamerası(3.676 TL), otomatik park asistanı(2.741 TL) ve 1 yıl garanti uzatma(750 TL) gibi paketleri araca ekleyerek sattıklarını ve fiyatının 132.000 TL olduğunu söyledi.
    Bende bunlar opsiyon değil mi ben bunları istemiyorum 124.900 TL ye araç satmıyor musunuz dedim.
    İzmir bayileri olarak bu donanımlar ile araç sipariş ettiklerini söyledi.
    Böyle yaparak müşteri kaçırdıklarını ve bu tutumlarından dolayı aracı Denizli den sipariş ettiğimi söyledim.
    Araçta opsiyon olan paketleri zorunlu bir şekilde araca takıp satmaya çalışan İzmir bayilerini VOLVO Türkiye ye şikayet etmeyi de ihmal etmedim.
    Ancak
    ''Her model ve donanıma sahip otomobillerimizin ülke genelinde bayilerimizin talepleri ve müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda dağılımı yapılmaktadır. İzmir'de bulunan yetkili satıcılarımız Volcar Gaziemir ve Volcar Karşıyaka'nın stoklarında bahsi geçen ekstra donanımlara sahip otomobiller yer almakta olup, daha ziyade aksesuarlı otomobillerin satışı yapılmaktadır. Bu nedenle sizin aramış olduğunuz niteliklere sahip bir otomobil stoklarında bulunmadığından, teklif verilememiştir.'' cevabını aldım.

Umarım doğru bir karar vermişizdir.
    Güvenli sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan5052

Hepinize merhaba İlk defa mesaj yazıyorum. Forumu elimden geldiğince takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum.Biraz heyecanlıyım kusura bakmayın
    V40 Ins+elite (buz beyaz) aracımı 10 Kasım tarihinde Denizli bayisinden 124.900 TL karşılığında sipariş verdim.
    Siparişi verdikten sonra haftasonu eşimi de alarak VOLCAR Gaziemir bayiine gidip test sürüşü yapıp aracı yakından görmek istedik.
    Satış temsilcisi arkadaş ile biraz sohbet ettik aracın fiyatının ne kadar olduğunu sordum.
    İzmir bayileri olarak araçlarda opsiyon olan geri görüş kamerası(3.676 TL), otomatik park asistanı(2.741 TL) ve 1 yıl garanti uzatma(750 TL) gibi paketleri araca ekleyerek sattıklarını ve fiyatının 132.000 TL olduğunu söyledi.
    Bende bunlar opsiyon değil mi ben bunları istemiyorum 124.900 TL ye araç satmıyor musunuz dedim.
    Böyle yaparak müşteri kaçırdıklarını ve bu tutumlarından dolayı aracı Denizli den sipariş ettiğimi söyledim.
    Araçta opsiyon olan paketleri zorunlu bir şekilde araca takıp satmaya çalışan İzmir bayilerini VOLVO Türkiye ye şikayet etmeyi de ihmal etmedim.
    Ancak
    ''Her model ve donanıma sahip otomobillerimizin ülke genelinde bayilerimizin talepleri ve müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda dağılımı yapılmaktadır. İzmir'de bulunan yetkili satıcılarımız Volcar Gaziemir ve Volcar Karşıyaka'nın stoklarında bahsi geçen ekstra donanımlara sahip otomobiller yer almakta olup, daha ziyade aksesuarlı otomobillerin satışı yapılmaktadır. Bu nedenle sizin aramış olduğunuz niteliklere sahip bir otomobil stoklarında bulunmadığından, teklif verilememiştir.'' cevabını aldım.

Güvenli sürüşler...

Hayırlı uğurlu olsun Hocam son aracı siz aldınız galiba hiç araç kalmamış.Bir bayi 2018 lerde 125 bin civarı gelecek dedi.Yanlız bir kaç özelliği kısacaklarmış ekran küçülecekmiş jantlar 16 olacakmış felan dedi.2018 leri 125 den satacağız dedi ama ne derece doğru bilmiyorum tabi.Artık onu bekleyeceğiz herkes almış ben daha yeni gördüm bu kampanyayı kısmet.Euro bu kadar artmışken nasil olacak bekleyip gorecegiz artik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 23 Kasım 2017; 19:5:25 >
  • ayhan5052 A kullanıcısına yanıt
    Denizli Bayi Akça Otomotiv Volvo Türkiye'nin ak yüzü gerçekten. Ben de yıllar önce İstanbul bayisiyle olumsuz durum yaşadıktan sonra denizli bayii aracılığyla aracımı almıştım. Akça Volvo her konuda mükemmel hizmet sunuyor
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Aynen bugun bende görüstüm çok ilgililerdi.Arac olsa gidip alacaktim ama onlardada kalmamış.Her bayiyi aradım bugun gelenlerde satılmış almaktan vazgecen olursa yada bulan olursa yazsın lutfen.2017 lerde ic dizayn hep aynimi acaba 124900 kampanya cok iyi fiyat gercekten bende beyaz yada varsa kahverengi alacaktim kismet degilmis temiz 2.el bulursam olmadı onu alacagim artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hepinize merhaba İlk defa mesaj yazıyorum. Forumu elimden geldiğince takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum.Biraz heyecanlıyım kusura bakmayın
    Ancak

Güvenli sürüşler...

Hocam o geri görüş kamera opsiyonu fabrikadan mı öyle geliyormus dimi ilginç çünkü bizde sizinle aynı zamanlarda Ankarada Arkas oto ile görüştügümüzde araçlarımızı geri görüş kamerası ile getirmiyoruz ÖTV ye takıldığı için burada kendimiz takıyoruz demisti o da isteme bağlı olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laminon -- 23 Kasım 2017; 23:38:2 >
  • Laminon kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde İzmir ve Ankara bayileri ile görüştüm. Araca monte şekilde gelmiyor, araçtan ayrı bir şekilde getirip sonra monte ediyorlar. Ama sonradan takılan ön park sensörü ne kadar iyi çalışır bilemiyorum. Başka araçlarda sonradan takılan ön park sensörlerinin sürüş sırasında veya daha başka durumlarda yerli yersiz uyarı verdiğini duymuştum. Burada ön park sensörünü sonradan taktıran var mı? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
  • Arkadaşlar merhaba size yaklaşık 1 senedir kullandığım V40 R-Design ile ilgili bilgiler vereceğim, öncelikle aracım Türkiye'de olmayan bir çok R-Design'dan farklı olarak, R design aero dinamik tasarım kitli ve altda çelik alt darbe koruyuculu(buda ekstra 30 kilo ağırlık demek.) Aracımda yeni çıkan Ixion 4 18lik jantlar var ve şuan üstünde Pirelli sotto zero 3 kış lastiklerim takılı.

R design araçlar Inscription ve Momentuma göre daha enginler ve jant genişliği en azından Momentuma göre daha genişler, aynı zamanda sert süspansiyon ile geliyorlar ki spor araçlar sert süspansiyonlu olur . Aracımı ilk aldığımda üstünde 17lik standart jant ve standart olan Michelin Primacy 3 denen lastikle geldi. Bu araç düz yolda kaymak gibi inanılmaz keyif verirken bana ne yazik ki ataşeherin çukurlarla dolu iğrenç yollarında da o kadar sinir etmişti. Fakat 18lik janta geçtiğimde inanılmaz adi olan Primacy 3 lastiklerinide satıp Michelin Pilot sport 4 'e terfi ettim. Fark ettim ki evet bu arabanın süspansiyonu sert fakat bu aracı konforsuzlaştıran bir o kadar da o adi lastik olan Primacy 3 müş.. 18 lik jantlarımla bile lastik değişince ekstra ekstra konfor buldum. Primacy 3 hem yol tutuşunda iğrenç, hem çok ses yapıyor, hem performansa darbe vuruyor , hem konforu kısıyor, tek iyi yanı ıslak zeminde iyi tutuş, oda aman olmasın. T3 denen 1.5 turbo araçların hakkı gerçekten bu lastikler değil arkadaşlar. Konforu en aşağı çeken şeyin Primacy 3 olduğuna çok net bir şekilde kanaat getirmiş bulunuyorum.

Bmw de özellikle M paket aldığınızda lastiğiniz Pirelli geliyor ve o lastik çok iyi bir lastik olmasada Primacy 3 denen lastiğin 2 3 tık üstünde. Volvo en azından R design araçlara daha iyi lastikler takması gerekiyordu.

Aracınızı alırken eğer imkanınız varsa size gelmeden önce daha kaliteli bir lastikle tercih edin derim ben.
  • mercane M kullanıcısına yanıt
    Ben taktırdım, hiç bir sorun ile karşılaşmadım bugüne kadar fakat o biraz da takan ekiple alakalı olabilir benim gördüğüm en iyi Volvo bayisi ve servisi Volvo Otokoç Taşdelen, özellikle çok ilgililer. Emin bey denen Aksesuar şefi inanılmaz cana yakın bir insan ve her konuda yardımcı oluyor.
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Hocam.
    Bana da Momentum pakete birkaç şey ilave edilip 150.000 TL'den satılacağını söyledi Antalya bayiindeki telefon ile görüştüğüm satış temsilcisi arkadaş.
    Sizin bahsettiğiniz Inscription paketten kısma değil Momentum pakete ilaveler olacağı ve fiyatının artacağı yönünde bilgi paylaştılar.
    Benimde çekincem Euro arttı sizin araba 124.900 TL değil de şu para oldu denmesi.
    Umarım böyle bir durumla karşılaşmayız.
    Opsiyon tabiki Hocam ama derdimizi anlatamadık.
    Fabrikadan takılı gelmiyor ÖTV'ye takılmasın diye bunları takıp faturasını ayrı kesiyorlarmış.
    Ayrıca İzmir bayiileri geri görüş kamerası(3.676 TL), otomatik park asistanı(2.741 TL) ve 1 yıl garanti uzatma(750 TL) paketlerini toplam 7.167 TL'ye takarken Denizli bayii bu paketi bana 6.000 TL'ye verebileceklerini söyledi.
    İzmir'deki 2 bayii de Arkas ama isteğe bağlı bir uygulama yok.Zorunlu diyor arkadaşlar.
  • ayhan5052 A kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam onlar biraz işin şeyine kaçmışlar anladınız beni,

araç fiyatına gelirsek biz geçen ay teklif oluşturduk aracı bugun teslim alıcaz V40 Cross Country modelini tek bizim siparis ettiğimiz modelde fiyatı yükseldi fiyat listesinde ve indirimlerde yinede oluşturduğumuz fiyat teklifinden satın aldık aracı o yüzden pek bir sorun olacağını sanmıyorum umarım güzel içinize sinen bi araç bulursunuz

• mercane M kullanıcısına yanıt
    merhaba,

yetkili servis aracılığıyla ön park sensorleri taktırdım herhangi bir sorun çıkmadı
    Hadi onlar işin şeyine kaçmışlar tamam ama Volvo Türkiye buna niye müdahale etmiyor?
    Volvo Türkiye Ceo'su Sabri Bey'in bir zamanlar burayı takip ettiğini okumuştum.
    Umarım hala takip ediyordur ve bu uygulamaya müdahale eder.
  • quote:

Teşekkür ederim Hocam.
    Bana da Momentum pakete birkaç şey ilave edilip 150.000 TL'den satılacağını söyledi Antalya bayiindeki telefon ile görüştüğüm satış temsilcisi arkadaş.
    Sizin bahsettiğiniz Inscription paketten kısma değil Momentum pakete ilaveler olacağı ve fiyatının artacağı yönünde bilgi paylaştılar.
    Benimde çekincem Euro arttı sizin araba 124.900 TL değil de şu para oldu denmesi.
    Umarım böyle bir durumla karşılaşmayız.

Kampanya olduğu için sizin araca fark yansıtmazlar ki aradığımda sormuştum aralıkta gelenlere yansıtmayacaklarmış.Hayırlı uğurlu olsun tekrar bu arada momentum donanım kırmızı renk mersin bayisinde var sanırım oda paketteki ilavelerle 121650 felan diyor.Ben artık 2.el alacağım mecbur sıfırını bulmak zor .
  • Merhaba arkadaşlar V40 Cross Country ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Rabbim herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin inşallah. Hepiniz araçlarınızı iyi günlerde kullanın. Aracı henüz tanıma aşamasındayım. Tecrübeli arkadaşlardan bu araçlarda direksiyon sertliği ayarı var mıdır varsa nasıl yapılıyor ve donanım listesinde gözüken vites topuzu aydınlatması nasıl aktif hale getiriliyor (menüde bulamadım) öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler.
  • Herkese merhaba,

Kısmetse haftaya bir v40 sahibi olmak nasip olacak. Büyük ihtimalle aracı 2. el olarak B.rusan Otomotiv'den alacağım. Ama hala aklımda birkaç soru var ve cevaplayan çıkarsa çok sevinirim. Araçtan anlayan biri değilim o nedenle çok teknik olmasına gerek yok :) Hayatımda ilk defa araç alacağım ve hiç anlamayan biri olarak en çok sevdiğim marka Volvo, nedenini ise bilmiyorum :)

1. Almayı düşündüğüm araç 2014 model dizel otomatik Advance paketi ancak model kısmında Powershift yazmıyor. Powershift şanzıman standart mı? Standart değilse Powershift olup olmadığını nerden anlarım?

2. Cross Country modelini de çok inceledim ancak arada benim etkileneceğim nasıl farklar var tam olarak bilemiyorum. Standart bir kullanıcıyım hız performans gibi takıntılarım yok. İstanbulun malum yollarında rahat etmek istiyorum. Sizce seçtiğim modeli mi almalıyım yoksa vazgeçip bir cc mi bakayım?

3. Premium paket alsam sonradan neleri ekletebilirim/ekletemem. (City Safe, otomatik park, geri görüş kamerası, dijital ekran vs)

4. İkinci el araçların çoğunda panoramik cam tavan yok. Benim seçtiğim modelde de yok. Nasıl bir etkisi var tam olarak bilmiyorum. Çok güzel birşey cam tavanlı modellere bak diyen var mı?

Şu ana kadar sadece zipcar'dan kiralanan bir V40ı inceledim. 3 saniye içinde tamam dedim ancak dediğim gibi şu özellik şunda var bu özellik bunda var pek anlamam. Sizlerin cevap ve önerilerinizle beni aydınlatmasını bekliyorum.
  • V40 Cross Country modelini bugun teslim aldık bayiden bende aranıza katılmış oldum herkese kazasız belasız sürüsler dilerim

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.