Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (342. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. 2014 model v40 d2 advance paket araba alarak araniza katıldım. Ankarada ikamet ediyorum ve arabayi istanbuldan aldim. Araci alip donerken ankaraya 100 km kala arac düşük şanzuman performansı hatasi verdi ve ilk anlar bir problem gorunmedi fakat sonrasinda araci durdurup geri hareket edecegim zaman 1. Vitesten 2. Vitese gecmedi araba, devir yukseliyor ama cok gec degisiyor vites ve sonrasinda bosta gaz veriyor ve daha sonrasinda 3. Vitese geçip titriyor hizlanamiyor. Eger araci stop edersem normale dönüyor ama ilk 30 km hizin altina dustugumde yine aynisini yapiyor. Bunu 10 defa falan yapti tabi hic moral kalmadı. Bu arada arac 50 bin km de ve 40bin kmde iken garantiden kavrama kiti degismis. Ertesi gun araci volan servisine goturdum ve ogrendim ki aracin 3. Yil servise duzenli gelisinden kaynakli artu 1 yil garantisi devam ediyor. Ve butmesine de 3 gun kalmis. Servis hemen araci bakima alalim ve bu problemi de bildirelim dedi. Görünen sıkıntı aracin yine kavrama kiti ariza yapmis ama ben 10 bin de ikinci defa bu hatayi veren volvo hic gormedim dedi. Neyse bakalim ortaya cikar ama kavrama kiti ise degisim konusunda volvo bizi zorlayabilir dedi. Neyse bekledim ve ertesi gun bakim yapıldı ve aracin hatasinin otomatik sanzuman beyninden kaynaklandigi ortaya cikti. Henuz garantiden degisim onayi çıkmadı ama cikar bir aksilik olacagini sanmiyorum dedi servis yetkilisi. Onay cikinca parca isvecten 1 ay icerisinde gelir dedi. Aracinizi alip kullanabilirsiniz dedi. Iki gundur araci kullaniyorum. Hafiften bir kararsizlik var sanzumanda ama o yolda birakacak gibi halleri yok bir de 100 km civarinda gazda bir dalgalanma var. Bu dalgalanma ilk andan beri vardi... heyecanli bekleyis devam ediyor bakalim. Sizin de benzer problemleriniz oldu mu. Oldu ise yardimci olabilirseniz sevinirim. Bir ikinci durum da aracin bixenon farlariyla ilgili. Konuda daha once bahsi gecmis, arac evet bi xenon fakat uzunlarda sari farlar uzuna donen mercekli farlari destekliyor. Uzun far isik kalitesi gayet guzel. Led bixeninlardaki uzun fara gecis gecikme sikintisi yok. Araci aktif uzun far yani direksiyon hareketine duyarli diye biliyorum ama farlar dönmüyor sadece ikk acildiginda yukari asagi dengeleme hareketi yapiyor. Servise sordum farlar aktif mi diye hayir degil v40 larda bixenon olsa bile dedi. Menusunde aktif farlarin secildigi bir yer de var ama servis yok diyince kafam karisti. Aktif uzun far secenegini secsem bile farlar dönmüyor direksiyon hareketine duyarli olarak... destek ve bilgileriniz icin simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• moneyfold M kullanıcısına yanıt
    Farların dönüşü hız ile de alakalı, araç hareketsizken dönmüyor, hareket halinde dikkat ederseniz döndüğünü farkedersiniz.
    R-Design aracımda bu özellik var fakat Advance'i bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi v40turkey -- 31 Mayıs 2017; 23:2:11 >
  • moneyfold M kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kaça aldınız aracınızı?
  • Sagolun 85 bine aldim sol 4 parcada cizik boyasi var.

• Bu arada yakıt durumu icin bilgi paylasayim. Araci esim kullaniyor ve bundan onceki araci 2008 model 308 idi. Sabah trafiginde ve aksam trafiginde ankarada eskisehir yolu üzerinde 19 km + 19 km yol yapiyor 308 araci manueldi v40 d2 powershift. 308 ile 9999 km lik yakit ortalamasi 5.5 idi volvoda 6.1 Bence gayet kabul edilebilir bir deger.

• quote:

Orijinalden alıntı: jaas

Merhabalar sanirim aracinizda kavrama sorunu var, umarim oyle degildir. 53 bin km de benim aracimdada benzer bir sorun cikmisti ve servis kavramanin bittigini soyledi , neyseki garanti kapsaminda degistirdiler . Aksi taktirde 9000 tl gibi bir masraf cikiyordu. Su anda da sanziman sesli calisiyor hala ilk aldigim gibi degil. Vites dususlerinde resmen kavramanin sesi disariya cok gurultulu geliyor . Powershift sanzimanlarin cogunda bu sikintilar varmis. En mantiklisi tam otomatik bir arac almak sanirim . Ses sorununa gelince tek ses problemi orada degil ,tft ekranin oradan ses gelir, berbat otesi kapi fitillerinden ses gelir , yolcu koltugundan ses gelir , davlumbazdan ses gelir , camlardan ses gelir , gelir de gelir. Ilk aldigimda sifir km cok begenerek almistik araci esimle. Hala da tasarimi cok hosuma gider ama bir daha asla volvo nun yanindan dahi gecmem .Kredim bitsin derhal satmayi dusunuyorum cunku servisler de ates pahasi. 370 euro mercedes servis ucreti ister sen gider 1250 tl para bayilirsin. Ford platformu nun aynisini kullanip da , birebir uyan parcalari 3 katina satmak ta nedir?

Hocam bu ses problemleri için herhangi bir işlem yaptırmadınoz mı? Garantiden halletmiyorlar mı?

• v40turkey V kullanıcısına yanıt
    Evet, araç hareket ederken dönüyormuş. Teşekkürler.
  • D2 aracında EGR arızası yaşayan oldu mu? Çözüm ve belirtileri nelerdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moneyfold

D2 aracında EGR arızası yaşayan oldu mu? Çözüm ve belirtileri nelerdi?

Çekiş düşüklüğü, gaz tepkilerinde yavaşlama en belirgin sebebidir.

EGR valfini ve gövdesini komple sökerek temizlemek, ardından Volvo Vida yazılımı üstünden EGR kalibrasyonu yapmak gerekiyor.

Akabinde yine çalışmıyorsa veya gereğince çalışmıyorsa değişimi veya iptali yapılabilir.
  • Tabiki de yaptirdim ilk sikintim surucu kapisindan ses geliyordu yalitim yapildi yine geliyor. Surucu koltugun sirtliginda bosluk vardi onu soylemistim , arabanin kalmasi gerekiyor butun iskeletin sokulmesi lazim deyince korkumdan vazgectim. Gostergenin oradaki tikirti icin tum on konsolu sokmemiz gerekiyor dediler , ondan da vazgectim. Bu sikintilarimi araci servise goturdugumde dile getiriyordum fakat servis gunu benim sikintilarimin hic birini yapmak istemediler. Baska bir gun randevu alin bakariz demislerdi. E malum harkesin oldugu gibi bizimde isimiz gucumuz var , devamli servise goturup birakicak vaktimde yoktu malesef.
  • Soylemeyi unutmusum ek olarak son goturdugumde gosterge panelindeki sikinti icin orta bolumde bulunan bozuk paradan ses geldigini iddia ettiler bende baska birsey demedim . Sonuc gosterge paneli ust kisimda sert plastik ve yumusak kismin birlestigi bolume kagit sikistirmakta buldum ses kesildi . 86 model sahin gibi geziyorum su anda , ama olsun 100 bin verdik ya arabaya ,harikaymis gercekten.
  • Egr nin temizligi icin katki maddeleri var önerir misiniz? Bu arada egzozdan arada siyah duman atiyor araba ondan dolayı egr nin dolu olabileceginden supheleniyorum cekiste cok problem yok gibi
    Bir de aracin sanzuman beyni arizaliymis garantiden degisim bekliyorum bu da sebep olabilir mi servis olabilir dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneyfold -- 9 Haziran 2017; 23:50:55 >
  • 2014 model , dizel temiz araç arıyorum. Çevresinde olan varsa bana mesaj atabilirseniz sevinirim

• d2 modeli aracım 199 üzerine çıkmadı, bu aracın en az 210 yapması gerkmez mı? çekişinde bir sorun mu var aceba ? siz en çok kaç yaptınız.
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    Araçta yazılımsal sınır var 199km.
    Farketmişsinizdir, araç daha gidecek gibi ama gitmiyor :D
    Bu sınır araç garanti dışı bırakılarak servislerden kaldırtılabiliyor, bilginize.
  • v40turkey V kullanıcısına yanıt
    bilmiyordum bunu. forumda kaldıran var mıdır acaba ? varsa en fazla kaç yapıyor :)
  • Aracımı aldığımdan beri eksiksiz tuttuğum Yakıt Tablosu

Volvo V40: Ve O Sensin
  • aracımın ön tapmonunu volvo servisindeki elemanlar nasıl olmussa ezmiş, özür dileyerek lokal veya tamponun hepsini boyamayı önerdiler. sizce ne yapmalıyım sadece lokal mı yaptırsam yoksa ön tampondaki diğer çizikleri de aradan cıkarmak adına hepsini mi boyatmalıyım ? değer kaybı, renk tutmazlıgı ya da tazyıklı suda boya atması olur mu ? renk rebel blue.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 18 Haziran 2017; 4:3:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

aracımın ön tapmonunu volvo servisindeki elemanlar nasıl olmussa ezmiş, özür dileyerek lokal veya tamponun hepsini boyamayı önerdiler. sizce ne yapmalıyım sadece lokal mı yaptırsam yoksa ön tampondaki diğer çizikleri de aradan cıkarmak adına hepsini mi boyatmalıyım ? değer kaybı, renk tutmazlıgı ya da tazyıklı suda boya atması olur mu ? renk rebel blue.

Volvo servisinde çalışanlar dürüstmüş. Benim başıma geldi, Ford servisindekiler böyle getirdiniz dedi. Birkaç kişiye daha yapmışlardı. Başları belaya girmiş ki servise girerken artık fotoğraf çekiyorlar .Her parçası ford olan olan volvoya şüpheyle bakıyordum, şaşırttı beni.
    Aracın değer kaybı olacak onuda karşılamaları gerekli yada 2 servis ücreti v.s almasınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

quote:

Orijinalden alıntı: nc39

aracımın ön tapmonunu volvo servisindeki elemanlar nasıl olmussa ezmiş, özür dileyerek lokal veya tamponun hepsini boyamayı önerdiler. sizce ne yapmalıyım sadece lokal mı yaptırsam yoksa ön tampondaki diğer çizikleri de aradan cıkarmak adına hepsini mi boyatmalıyım ? değer kaybı, renk tutmazlıgı ya da tazyıklı suda boya atması olur mu ? renk rebel blue.

Volvo servisinde çalışanlar dürüstmüş. Benim başıma geldi, Ford servisindekiler böyle getirdiniz dedi. Birkaç kişiye daha yapmışlardı. Başları belaya girmiş ki servise girerken artık fotoğraf çekiyorlar .Her parçası ford olan olan volvoya şüpheyle bakıyordum, şaşırttı beni.
    Aracın değer kaybı olacak onuda karşılamaları gerekli yada 2 servis ücreti v.s almasınlar

plastik tamponun boyanmasi deger kaybi yaratmiyor diye biliyordum ?yanlis mi biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.