Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (340. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uguryorulmaz

Tekrar merhaba. Öncelikle yardımcı olmaya hevesli yaklaşımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Keşke servisler de en azından buna yaklaşabilse..

Neyse konuya dönelim. Klima kapalı iken geliyor bu ses, açıkken de geliyor. A sütunundan gibi, kapıdan gibi, camdan gibi, cam fitillerinden gibi, ön konsoldan gibi bir türlü anlaşılamıyor maalesef.

Türlü türlü denemelerim oldu ama ön konsol hariç hemen heryeri denedim diyebilirim (kendi çabamla) sonuç alamadım.

12 binin 2 küsürü işçilik, kalanı ön tamponun değişmesinden tutun, ön tamponda ki etiketlere kadar fiyat dahil. Ama çözüm mü belli değil.

Cumartesi sabah erkenden bırakıp sorunumu rahat rahat çözün demeyi düşünüyorum karşıyaka arkasa. Rahat rahat çalışsınlar varsın bir hafta -veya her ne kadar süre ise- işe araçla gitmem olur biter.

İzmir de konu ile ilgili görüşmemi önerebileceğiniz usta/servis varmıdır?

Herkese iyi akşamlar. Tekrar tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :)

Merhaba,

Araçtan ses geliyor diye hasarsız ön tamponu değiştirmek mi istediler?

Sesi kesmenin bedelini gerçekten 12.000 TL, 12.000 TL ödendikten sonra yapılacak işlemlerden sonra seste gitmeyebilirler dedilerse ciddi anlamda dalga geçmişler. Volcar'ın özelliğidir gerçi dalga geçmek müşterilerle.

Alaycı konuşmayı seviyor İstanbul Volcar şubesi, İzmir'de de durum farklı değilmiş demekki.

Yerinizde olsam bir daha o servisin önünden geçmezdim. İzmir'de sosyal medyada aktif olan Özel Volvo servisleri var, bence onlara danışın, ufak bir sesi kesmek bu kadar zor olmasa gerek...

• Merhaba
    Ön tampon komple değişmeyecekmiş bende yanlış anlattım sanırım biraz. Ön tampon içinde bulunan darbe emici, hafif kırık bulunan (çok az alt tarafına doğru) panjur, tampon demiri,etiket vs vs... Yani ufak tefek parça lar, kalkıp dışardan alıp taktırmaya kalksanız toplamı 2000 lira etmez ama servis durumu işte...

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum, konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayan bir sözüm ona "usta" takımı, ve sorunun giderilip giderilmeyeceğinden bile emin olamayan sağmal bir müşteri...

Volcar Gaziemir'in önünden bile geçmem zaten o günden sonra, yarın içinse Volmar'a götürmeyi düşünüyorum, bu forumda bile bi hayli övgü almış. Umarım dalga geçilmeden, çıkarttıkları fatura ile beni felce götürmeden sorunumu hallettirebilirim.
  • direksiyonu çevirince uğultuya benzer ses şikayeti olan var mıdır?

geçenlerde kısa mesafe(100m) içinde 2 defa direksiyonu çevirirken uğultuya benzer ses duydum, direksiyondan mı yoksa dinlediğim müzikten mi geldi anlayamadım ama direksiyonmuş gibi geldi.
  • quote:

Merhaba
    Ön tampon komple değişmeyecekmiş bende yanlış anlattım sanırım biraz. Ön tampon içinde bulunan darbe emici, hafif kırık bulunan (çok az alt tarafına doğru) panjur, tampon demiri,etiket vs vs... Yani ufak tefek parça lar, kalkıp dışardan alıp taktırmaya kalksanız toplamı 2000 lira etmez ama servis durumu işte...

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum, konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayan bir sözüm ona "usta" takımı, ve sorunun giderilip giderilmeyeceğinden bile emin olamayan sağmal bir müşteri...

Volcar Gaziemir'in önünden bile geçmem zaten o günden sonra, yarın içinse Volmar'a götürmeyi düşünüyorum, bu forumda bile bi hayli övgü almış. Umarım dalga geçilmeden, çıkarttıkları fatura ile beni felce götürmeden sorunumu hallettirebilirim.

Tampon içindeki darbe emici köpüğün, tampon demirinin ses yapıp, o sesi sizi duyabileceğinizi zannetmiyorum.

Anlaşılan servisin bu işi yapası yokmuş, başımızdan git demek için saçma bir teklif vermiş :)

Volege, Volmar, Şerif Usta bilinen İzmir Özel servilerinden.

• İzmir'de Volvo kullanıyor olmak garanti bitene kadar bir dert. Volcarla zorunlu ilişiğiniz kesildiği anda kafanız rahatlıyor. 40 ve 50 bin bakımlarımı Volmar'a yaptırdım. Serdar Usta doğru düzgün bir insan, öneririm.
  • Tekrar merhaba ;
    Cumartesi volmar'a gidip Serdar bey ile tanıştık, ancak işleri çoktu fazla ilgilenemedi. Pazartesi (dün) voliz'e gittim, Recep usta ile tanıştım, arabayı bırak yarın teslim ederim dedi, dediği gibi de oldu. Bugün aldım aracımı ve ses vs yok :) davlumbazın ordan geliyormuş ses, ayrıca kapının orda bi açık varmış onu da gidermiş.
    Takıntılı olmam bana 300 TL' ye patladı ama olsun, araç şimdi içime sindi :)
    Ayrıca rutin bakım için 420 TL fiyat verdi, bu bana makul geldi, sanırım bi aksilik olmazsa ilerleyen zamanlarda Recep usta ile çalışmaya devam edicez.

@winniesertan son derece katılıyorum, zira servisin tavrı falan tamamen "işimiz gücümüz var senle mi uğraşcaz" tavrıydı. Ne olur bi daha işim olmaz kendileriyle.

Bu arada aracıma TFT ekran + navigasyon + Dokunmatik ekran taktırmak istiyorum. Araç zaten 7" ekranlı bunun artısı eksisi olur mu? Bir de son zamanlarda fiyat alan oldu mu?

Yardımcı olmaya çalışan tüm forum sakinlerine teşekkür ederim :)

• quote:

Tekrar merhaba ;
    Cumartesi volmar'a gidip Serdar bey ile tanıştık, ancak işleri çoktu fazla ilgilenemedi. Pazartesi (dün) voliz'e gittim, Recep usta ile tanıştım, arabayı bırak yarın teslim ederim dedi, dediği gibi de oldu. Bugün aldım aracımı ve ses vs yok :) davlumbazın ordan geliyormuş ses, ayrıca kapının orda bi açık varmış onu da gidermiş.
    Takıntılı olmam bana 300 TL' ye patladı ama olsun, araç şimdi içime sindi :)
    Ayrıca rutin bakım için 420 TL fiyat verdi, bu bana makul geldi, sanırım bi aksilik olmazsa ilerleyen zamanlarda Recep usta ile çalışmaya devam edicez.

@winniesertan son derece katılıyorum, zira servisin tavrı falan tamamen "işimiz gücümüz var senle mi uğraşcaz" tavrıydı. Ne olur bi daha işim olmaz kendileriyle.

Bu arada aracıma TFT ekran + navigasyon + Dokunmatik ekran taktırmak istiyorum. Araç zaten 7" ekranlı bunun artısı eksisi olur mu? Bir de son zamanlarda fiyat alan oldu mu?

Yardımcı olmaya çalışan tüm forum sakinlerine teşekkür ederim :)

Geçmiş olsun, takıntılı olmak herkesin hakkı, ustalar çoğunlukla ses mevzularını önemsemiyorlar fakat kendi araçlarında o ses olsa yapana kadar arabayı parçalarına ayırırlar :)

TFT ekranın büyük bir artısı yok, sadece görsel.

Navigasyon çok efektif değil, telefondaki Yandex Trafik,Google Maps tarzı haritalar çok çok daha yararlı oluyor.

• kaç bin bakımı için o teklifi verdi?

@uguryorulmaz
  • cöldeki kutup ayısı kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Rutin (10.000' de bir olan bakım) için
  • Arkadaşlar sizce 2013 model 80 bin km de D2 Advance donanımlı sunrooflu S60 satılıp yerine ikinci el 2016 model 5 bin km de R-Desing T3 V40 almaya değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-C-J-L-K -- 5 Mayıs 2017; 16:33:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, v40'ta fren balataları için sensör var mıdır?
    Evet var.Balatalar fazla incelir ise uyarı verir.

• Çok sevdiğim ve memnun olduğum halde maddi gereklilik dolayısıyla 2015 model v40 cross country advance aracımı satışa çıkarmak durumunda kaldım.

Ilgilenen olursa ilan linkini ekliyorum.

www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-ilk-sahibinden-v40-cross-country-d2-advance-hatasiz-433444044/detay/

• Merhabalar.
    v40 d2 ps ile 2 hafta önce aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracı tanıma evresindeyim ve bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var. Powershift ile ilgili daha önce hiç deneyimim olmadığı için açıkçası araba sürerken hissettiklerim normal mi yoksa sıkıntı var mı bir fikrim yok, bu sebeple sizlere danışmak istedim. Öncelikle pedala hızlanmak için güçlü bir şekilde bastığımda vites geçişleri gerçekten kusursuz fakat çok yavaş hızlanmayla giderken vites geçişlerinde sanki şanzıman geçmeye çalışıyor ama kararsızmış gibi his yaratıyor, örnek vermek gerekirse 75 ile giderken, çok az bir ivmelenme ile 77 km/h hıza geldiğimde vites yükselmek istiyor ama o ara daha fazla gaza ihtiyacı olduğunu hissettiyor. Bu normal bir durum mudur? sizlerin deneyiminizde aynı yönde miydi? araba yavaş ivmelenirken vites geçişlerinde gaz pedalına daha fazla basılmasını istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

selamlar, v40'ta fren balataları için sensör var mıdır?

Merhaba,

Balatalarda sensör yok, hidrolik seviye sensörü var fakat sadece ön iki balata veya sadece arka iki balata bitince hidrolik seviyesi düşmüyor, dolayısıyla arıza vermiyor.

Hem ön balatalar hem arka balatalar aynı anda sıfırlanırsa bir ihtimal verebiliyor fren hidrolik seviyesi azaldığı için. Daha doğrusu hidrolik; taşırma kabından, fren kaliperlerindeki pistonların içine dolduğu için doğal olarak taşırma kabındaki hidrolik seviyesi kısmen azalıyor ve hidrolik ikazı verebiliyor. Bu yüzden kesinlikle güvenmemek gerekiyor hidrolik uyarısına, muhakkak gözle balata durumunu incelemek gerekiyor.

Bu yüzden diski yiyen onlarca kullanıcı var.

Ve orijinal balataları oldukça yumuşak, erken aşınıyor. Dolayısıyla azaldıysa sürekli kontrol etmek lazım, aniden diskinizi yemeye başlayabilir.

• quote:

Merhabalar.
    v40 d2 ps ile 2 hafta önce aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracı tanıma evresindeyim ve bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var. Powershift ile ilgili daha önce hiç deneyimim olmadığı için açıkçası araba sürerken hissettiklerim normal mi yoksa sıkıntı var mı bir fikrim yok, bu sebeple sizlere danışmak istedim. Öncelikle pedala hızlanmak için güçlü bir şekilde bastığımda vites geçişleri gerçekten kusursuz fakat çok yavaş hızlanmayla giderken vites geçişlerinde sanki şanzıman geçmeye çalışıyor ama kararsızmış gibi his yaratıyor, örnek vermek gerekirse 75 ile giderken, çok az bir ivmelenme ile 77 km/h hıza geldiğimde vites yükselmek istiyor ama o ara daha fazla gaza ihtiyacı olduğunu hissettiyor. Bu normal bir durum mudur? sizlerin deneyiminizde aynı yönde miydi? araba yavaş ivmelenirken vites geçişlerinde gaz pedalına daha fazla basılmasını istiyor.

Öncelikle güle güle iyi günlerde kullanın :) Bu konuda yalnız değilsiniz; T4 aracımı alalı tam 3 yıl oluyor ve hala tam alışamadım. Benim için ilk otomatik vites deneyimi. Manuel vitese çok alıştığımdan mı nedir hala acemi gibi hissediyorum kendimi. Sıkışık trafikte manuel moda alıp kullanmayı tercih ediyorum. Böyle kabullendim artık. Bugün yıllık bakım için servise verdim. Bi kontrolünü istedim yine de :)

• Yıllık bakım için aracı servise verdim. Kayıt açarlarken cep telefonuna mesaj geldi. Volvo Car Prime isimli bir uygulama yapmışlar. Cep telefonuna indirip kurduktan sonra servis ya yeni araç alımında indirimler, çeşitli haberler vs. için faydalanabiliyormuşuz. Bilginize :)
  • Arkadaşlar merhaba, v40 t3 inscription aracım var. Arabaya r-design tampon yaptırmak istiyorum. Ankara'da bu işi yaptırabileceğimiz, önereceğiniz bir yer var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkraver

quote:

Merhabalar.

Öncelikle güle güle iyi günlerde kullanın :) Bu konuda yalnız değilsiniz; T4 aracımı alalı tam 3 yıl oluyor ve hala tam alışamadım. Benim için ilk otomatik vites deneyimi. Manuel vitese çok alıştığımdan mı nedir hala acemi gibi hissediyorum kendimi. Sıkışık trafikte manuel moda alıp kullanmayı tercih ediyorum. Böyle kabullendim artık. Bugün yıllık bakım için servise verdim. Bi kontrolünü istedim yine de :)

bakımdan bir cevap geldi mi?

ek olarak prime olayı biraz düzmece gibi, telefonla randevu aldığımda 760 tl fiyat vermişlerdi, daha sonra uygulamayla indirim kazanabileceğimi söyleyip uygulamayı indirttiler sonra sisteme bağlanamadım ama size manuel olarak indirim yapıyorum 755 tl dediler normalde yaptıkları indirimi aslında applikasyona bağladı

@yunusyesil

volvo yetkili servisler yapıyormuş sanırım, eğer uygun teklif alırsanız forumdan paylaşabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cöldeki kutup ayısı -- 9 Mayıs 2017; 21:6:22 >

Bugün aracı aldım; ilk önce test sürüşü yapmışlar sonra bakımı bitirip yine test yapmışlar sorun yok dediler. Bilgisayarda da hata kodu falan yokmuş :) Düz trafikte kullanmışsınızdır sorun sıkışık trafikte dedim :)) Neyse manuel moda alıp kullanıyorum d modunda sürekli yüksek viteste tuttuğu için hızlı gidiyormuş gibi oluyor bazı yerlerde :))

bana da dün tahmini 760tl gibi tutar dediler; bugün %15 indirim indirim kazanmışsınız dediler 675tl aldılar :)) Şimdi baktım dün çalışan uygulama bugün çalışmıyor; sistemin yeni olmasındandır herhalde :)
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.