Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
115
Favori
648.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cevabınız için teşekkür ederim evet park sensörlerinin çalışma prensibinde sesli uyarı devreye girince duyabilinmesi garantileşsin diye müzik sesini de kısıyor. yazınızda belirtmemişiniz ama soruma cevaben yazdığınız için araç bunu durağan vaziyette yaptığını kabul ediyorum. zira benim sorduğum araç haraket etmez iken sensörler devereye girdiğinde sesli uyarı veriyormu idi. benimde araç 2014 v40 t4 r design. volvootoline konuyu soruşturmuş ama kendilerine yollanan videoda araç durur vaziyette iken sadece görsel uyarı verip sesli uyarı vermiyormuş. bunu şikayet ettiğim yere yollayanlar kim onu bilmiyorum ama büyük ihtimal bunu yurt dışı deil buradaki ve muhtemelen benim çete bunlar dediğim adamlardan biri yollamış kendisine. neyse çok uzatmıyım tekrar teşekkürler.
  • Evet bu sesli ve görsel uyarıyı hareket halinde olmadan

örn: kırmızı ışıkta da veriyor
  • especlipse kullanıcısına yanıt
    Ben de kendisini tebrik ederim. 2 yıl önce Konya Otokoç'taki sorunum sayesinde çözülmüştü. Yeni görevinde başarılar.
  • Arkadaşlar aracım 2014 v40 cross country d2 beyaz

Aracım üzerinde orj 16 jant ve 205 60 r16 lastikleri var.

İzmir ili şehir içinde genelde kullanacağım.

Aracım için 18 inch mefitis almayı düşünüyorum. 225 45 r18 lastikleri ile iyi bir kombinasyon olurmu. Orjinal jantları sıfır ayarında onları da nakite dönüştürürüm diyorum.

Bu arada aracına yan koruma levhaları ile çift ekzos çıkışı yaptırmak istiyorum. Parçaları servisten alıp dışarda montaj yaptırsam daha uyguna mal olmaz mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Focus'u değiştirmeye karar verdim ve ikinci el otomatik bir araç arıyorum. v40 ile 1.16i arasında kaldım. v40 olursa niyetim dizel almak 1.16d'ye malum para yetmiyor. Tabi v40 benzinli tüketimi nasıldır şehir içi genelde kısa kmde.
    v40 premium ve advance donanımları arasında ne gibi bir fark var biraz araştırdım göremedim. Boşunu alsam çok şey kaybeder miyim? Kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 15 Nisan 2017; 19:52:55 >
  • benzer ikilemde bende kaldım,v40 d2 vs 1.16i kalbim volvo'dan yana ama mantıklı olan hangisi karar veremedim.
    @Thrashbringer
  • cöldeki kutup ayısı kullanıcısına yanıt
    Ben 1.16'yı eledim az evvel. Arkadan itişli kullanmışlığım yok. Karlı yolda epey sıkıntı oluyormuş. Araştırınca vazgeçtim. Burası Ankara kar buz oluyor yolumda yokuş var uğraşamam o riske giremem. Güneyde yaşasam heralde alırdım ama burda olmaz.

Şuan merak ettiğim şey v40 benzinli ve otomatik olanının şehir içi tüketim değerleri. Tabi bide volvoyla pek alakası olmayan birisi olarak donanım paketleri arasındaki farklar nedir hala tam çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 16 Nisan 2017; 2:22:49 >
  • Thrashbringer kullanıcısına yanıt
    Tereddutsuz V40 tercih edin zira ayni ikilimde hatta a3 ve a serilerini de sayarsak dortlemde ben de kalmistim, bir cok kisi inanmasa da v40 acik ara her konuda ustun. Yakit olarak benim aracim t4 1.6 benzin, sehir ici 10lt abartsam da gecmiyor yaz kis farketmiyor ancak bunda polestarin da olumlu etkisi var.

• Buarada bazi arkadaslar bilir, t4te asiri yuklenmede cok hafif bir koku vardir kimisi farketmez bile. Volvo farketmis :) bugun cagirdilar, monifolt cikisnda sanirim basit bir conta degisimi gerekiyormus, ben talep etmesem de saolsunlar ucretsiz degistirdiler. Daha once bahsi gecmisti konunun bilginiz olsun.

Hocam donanim farklarini sormussunuz basitce anlatmak gerekirse; baz paketi premium. En bosu olsa da rakiplerinden citysafe farkiyla onde.

Advance doludur ancak volvoda diger luks araclardaki gibi bircok ozellik opsiyondur.

R-design ise advance pakete ilave spor koltuk ve bircok ic-dis aksesuari vardir.

Ancak bu da yeterli degil derseniz bazi opsiyonlar:

Panoramik tavan,

Oto park etme,

Adaptif cruise (advanceda da olabilir)

Alcaltilmis spor sase,

Harman kardon ses sistemi,

Polestar yazilim 210 hp,

18" jant,

2 kumandaya farkli hafiza,

Yaya hava yastigi vb bir cok ekstra var.

Saydiklarimin hepsi benim aracimda var.

Abartmiyorum bunlarin bir cogunu ekstra para verseniz de diger premium araclarda alamiyorsunuz.

• V40 premiumda (BOŞ v40 :)

CC

Hiz limitor

bluetooth baglantisi

City safety

Arka kol dayama

Hafizali , elektrikli surucu koltugu

Spor (asiri rahat) koltuklar

Oto far , silecek(yagmur sensoru)

Arka park sensoru

Standarttir.

Herhangi bir c aracta bunlardan sadece 1 ya da 2 si standart olarak bulunabilir.

Surus olarak bakarsak v40 suspansiyonlari serttir ve cok cabuk limite ulasir ,derin cukurlara girmek rahatsiz eder. " aha suspansiyonu kirdim galiba " dedirten sesler cikartir.

Bmw ye gore yol sesi ve dis sesleri daha az iceriye alir. Hatta bmw nin arka koltugunda yolculuk ederseniz lastik sesi belirgin icerdedir (runflat olayi degil dedigim , ses yalitimi ) . 1.16 nin v40 a gore tek artisi zf.

Gectim tum ozellikleri , sirf koltugunun rahatligi icin bile v40 tercih sebebidir. Forumda devamli yazilan "surus zevki" muhabbetini dusunuyorsaniz Giulietta 1.16 dan daha zevkli bir arac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neiss -- 16 Nisan 2017; 7:17:52 >
  • Teşekkürler çok makbule geçti. Benzin 10 litreyi abartı kullanımda görüyorsa bana uyar zaten fazla km yapmıyorum.

Bende de T4 var, 2013, ilk sahibiyim, yaz kış lastik de farkediyor ama sakin kullanımda 7,5, agresif kullanımda 9, yoğun trafikte 9,5 goruyorum. Hani 10lt ve ustu yakıyor denildiğinde cidden merk ediyorum nasıl sürülüyor diye.

Şehir dışı 100-110 km ile de 5,5lt'ye kadar inmişliğim var.

Artık T4 (180hp) gelmiyor sanırım, T3 (152hp??) geliyor. Belki biraz farklı olabilir.
  • unusuall U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Değerler bence gayet makul.
    İkinci el almayı düşünüyorum 2013 falan. T3'ler pahalı zaten o kadar çıkamam T4 olacak gibi o yüzden.
  • Arkadaşlar lastik arayışımı Goodyear Eagle F1 Asymmetric3 225/40 R18 92Y XL alarak tamamladım. Yaklaşık 500km kullanım sonunda V40 ın kabin içine yol sesini gerçekte sandığımdan çok daha az aldığını hemen anladım. Kaydırması ve diğer sıkıntıları bir yana Michelin Pilot Sport 3 ler aldığım lastiklere göre çok daha fazla ses yapıyormuş. İki lastiğin test değerleri olan 68 ile 72 desibel arasında bu kadar fark olması bana inanılmaz geldi.
    Goodyear'ın uzun vadeli performansı ve dayanıklığı nasıl olur elbette bilemem ancak sessizliğinin yanında görsel olarak da geniş 4 su tahliye kanalı sayesinde kesinlikle olduğundan daha geniş tabanlı duruyor. Yakında yazlık lastik almayı düşünenler için fiyatını paylaşmak gerekirse, Bölasko Lastik İzmir'den takımını, çelik sibop, sökme takma balans dahil 1750 liraya mal oldu. Elbette bu rakam 16 ve 17 inch jantlar için çok daha uygun olacaktır.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık 2 hafta önce V40 D2 Premium ile aranıza katılmış bulunuyorum, hoşbuldum :)
    Herkes gibi a3 mü, A serisi mi, 1.16 mı derken volvo aralarından sıyrılıp ailemize katılmayı başardı.

Aracımı henüz yeni olmasından mütevellit oldukça beğeniyorum ama ufak tefek şeyler canımı sıkıyor. 1 Haftadır toplam 340 sayfayı okumama ve kimsenin başına gelmemiş olan sağ tarafta gelen ıslık sesi gibi bi ses... Bu ses 95-100 km hızla giderken gelmeye başlıyor ve sanki sakız jelatinini üfler gibi bi ıslık sesi. Tabi obsesif olmamdan ötürü müzik vs çare etmiyor, arabadan indiğimde bile sesi duyuyor oluyorum :) Sorunla ilgili Volcar Gaziemire gittim ve bana toplamda 12 Bin liralık bi fatura çıkardılar, bu sorun giderilecek mi diye sorduğumda ise ellerini iki yana açıp "deneyeceğiz" vari bir konuşma yaptılar. Şakanız bitti ise gerçekleri konuşalım dedim ve cevap gelmedi tabi. Sonrasında isminden emin olmamakla birlikte sanırım Mahmut bey idi GEÇEN HAFTA aradı ve yapılacakları anlattı güzelce, bende buna ek olarak aksesuar kampanyanız var ise Navigasyon + Geri görüş kamerasını da dahil edin, indiriminizi uygulayın ve dönüş bekliyorum dedim. (Tarih : 20.04.2017)
    Ne mi oldu? -HİÇ. Sanırım volcar gaziemirin daha mühim işleri olacak ki "şu işlemleri yapıcaz toplam tutar bu" diye arayacak bir vakti olmadı.

Sanırım Cumartesi günü Karşıyaka Volcar'ı deneyeceğim, rekabetin güzel olduğu Arkas'lar arasında Karşıyaka-Gaziemir arasında umarım bir sonuç alabilirim ve aracıma olan hevesim yarıda kalmadan satmak zorunda kalmam.

İzmir'de olup "şurayla görüş bi istersen" önerilerinizi dinlemek isterim, zira gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Kazasız belasız günler :)
  • Hocam sorunu görmeden yorum yapamam ama iyi bir kaportacı ile görüşseniz, özellikle samimi olduğunuz birisi olursa bu tarz sorunlar genelde plastik conta aksamından kaynaklı oluyor. Basit çözümlerle gideriliyor çoğu zaman.
  • uguryorulmaz U kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bu ses sanırım benim aracımda da var, klimayı tamamen kapattığınızda bu ses kesiliyor mu kontrol edebilir misiniz?
  • uguryorulmaz U kullanıcısına yanıt
    12.000 tl tutan arızanın ne olduğunu çok merak ettim hocam.

Klima sistemi arızası mıdır?

Bu konuda açıklama yaptılar mı size?

• Tekrar merhaba. Öncelikle yardımcı olmaya hevesli yaklaşımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Keşke servisler de en azından buna yaklaşabilse..

Neyse konuya dönelim. Klima kapalı iken geliyor bu ses, açıkken de geliyor. A sütunundan gibi, kapıdan gibi, camdan gibi, cam fitillerinden gibi, ön konsoldan gibi bir türlü anlaşılamıyor maalesef.

Türlü türlü denemelerim oldu ama ön konsol hariç hemen heryeri denedim diyebilirim (kendi çabamla) sonuç alamadım.

12 binin 2 küsürü işçilik, kalanı ön tamponun değişmesinden tutun, ön tamponda ki etiketlere kadar fiyat dahil. Ama çözüm mü belli değil.

Cumartesi sabah erkenden bırakıp sorunumu rahat rahat çözün demeyi düşünüyorum karşıyaka arkasa. Rahat rahat çalışsınlar varsın bir hafta -veya her ne kadar süre ise- işe araçla gitmem olur biter.

İzmir de konu ile ilgili görüşmemi önerebileceğiniz usta/servis varmıdır?

Herkese iyi akşamlar. Tekrar tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :)

• 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.