Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (334. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasa olarak hiç bir farklılık yok. Ben de aracımı ocak 15 gibi teslim aldım, kullanımınıza bağlı olarak dizel veya benzinli tercihi size ait olacaktır
  • Merhabalar,

Yeni bir V40 kullanicisi olarak bazi arastirmalar yaptim fakat sorularimin/sorunlarimin bir kismina cevap bulamadim.
    Oncelikle aracim 2016 T3 Inscription + New ComfortPlus paket. Uzerinde Sensus Connect Infotainment sistemi mevcut.

Gordugum kadariyla SCT (Sensus Connected Touch) Android tabanli bir multimedia sistemi ve cesitli yollarla farkli uygulamalar kurmak mumkun. Fakat Sensus Connect QNX tabanli ve o yuzden pek birsey yapilamiyor. Dogru mudur?

Butun donanim hali hazirda aracta mevcut olmasina ragmen sadece yazilim guncellemesi ile aktiflestirilecek navigasyon sistemi icin yaklasik 5binTL istenmesi beni farkli arayislara itti.

- Mirrolink ya da benzeri bir yontemle telefon goruntusunu arac ekranina aktarmak mumkun mu?
    - Izmir'de yazilim isleri ile ugrasan bildiginiz ozel bir servis var mi? Boyle bir guncelleme yapilirsa garanti ile ilgili bir problem olur mu?

Benzer bir konu arka kamera icin de gecerli. Paket dahilinde 'arka kamera hazirligi' var. Anladigim kadariyla butun kablolama hazir sadece arkaya kamera takilacak ve belki yine yazilim guncellenmesi gerekecek.

- Arka kamera taktiran var mi?

Simdiden tesekkurler.

• Arkadaşlar yeni LED farlar eski halojen yada xenon farlı v40'lara retrofit yapılabiliyor mu?
  • _magus_ _ kullanıcısına yanıt
    Sensusla ilgili bilgim yok ama ben alırken orjinal kamera taktırdım bayide öyle teslim aldım. O arkadaki camın altındaki siyah üzerindende volvo yazan parça komple değişiyor. Kameralı orjinal olan parça takılıyor. Yazılım ile araca entegrasyonu sağlanıyor. Dışarıdan getirip taktıranlar var onlarda azımsanmayacak miktarda sadece yazılım için ödemeleri gerektiğini söylüyordu. Bu arada sakıncası yoksa aracınızı ne kadara aldığınızı sorabilrmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    dAHA ÖNCEKİ 2013 ADVANCE D2 V40 ARACIM İÇİN OLDUKÇA ÇABA GÖSTERDİM BAHSETTİĞİNİZ OLAY İÇİN. İSVEÇ,ALMANYA VE İNGİLTEREDEKİ SERVİSLERDE SERVİSLERDE DAHİL OLMAK ÜZERE BİR ÇOK ERE SORDUM. AMA O MODEL YILI İÇİN MÜMKÜN OLMADIĞINI BELİRTTİLER,MERSİN SERVİSİ BİR ARA OLABİLİR DEMİŞTİ FAKAT SONRDAN ONLARDA BUNUN MÜMKÜN OLMADIĞINI(MALİYETLİ )OLACAĞINI BELİRTMİŞTİ
    maalesef biraz zor:(
    buyrunhttp://www.volvov40club.com/forums/7-volvo-v40-general-discussion/21842-thor-hammer-tv-retrofit.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • filtiarn kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi biraz zor ve açıklamaya göre "ampul arıza ışığı" arızası vereceği söyleniyor. Neticede mümkün deniyor...

Yeni TFT göstergelerde eski s60lara olmuyor denmişti ama yurtdışında örnekleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: drserti

Sensusla ilgili bilgim yok ama ben alırken orjinal kamera taktırdım bayide öyle teslim aldım. O arkadaki camın altındaki siyah üzerindende volvo yazan parça komple değişiyor. Kameralı orjinal olan parça takılıyor. Yazılım ile araca entegrasyonu sağlanıyor. Dışarıdan getirip taktıranlar var onlarda azımsanmayacak miktarda sadece yazılım için ödemeleri gerektiğini söylüyordu. Bu arada sakıncası yoksa aracınızı ne kadara aldığınızı sorabilrmiyim?

Fiyat ile ilgili PM gonderdim.
    Kamera ve Navigasyon icin yabanci forumlari arastirmaya devam ediyorum ama simdilik pek birsey bulamadim acikcasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _magus_

quote:

Orijinalden alıntı: drserti

Fiyat ile ilgili PM gonderdim.
    Kamera ve Navigasyon icin yabanci forumlari arastirmaya devam ediyorum ama simdilik pek birsey bulamadim acikcasi.

Bir araçta kamerayı ısrarla tavsiye ediyorum.. Çok gerekli.. Ancak bir o kadar da bir araçta orijinal yerleşik navigasyona gerek yok. Çünkü navigasyon orjinalinde ön panelin ortasına monte edilmiş oluyor. Bu durumda sürücünün yolda giderken navigasyona bakma durumunda kafasını sağ tarafa çevirme zorunluluğu getiriyor.. Bu da seyir halinde sağlıklı olamayabiliyor. Oysa navigasyonu kendiniz alarak direksiyonun önüne ve sol tarafa kenara cama ilgili aparat ile tutturduğunuzda , yolda sürüş anında kafanızı görüş istikametinizden başka bir yere çevirmenize gerek bırakmıyor.

aynen bende v60 ıma tft ekran taktım gayet güzel çalışıyor yol bilgisayarı ve power/eco hariç ama yeterli. suan bende auto fonksiyonlu far anahtarı projesine kafayı taktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: filtiarn

aynen bende v60 ıma tft ekran taktım gayet güzel çalışıyor yol bilgisayarı ve power/eco hariç ama yeterli. suan bende auto fonksiyonlu far anahtarı projesine kafayı taktım.

Ekranı neresine taktınız merak ettim sn filtiarn?
    "auto fonksiyonlu far anahtarı" dediğiniz nedir hocam?
    far anahtarındaki auto yazısından bahsediyorum otomatik uzun kısa, tünel vs algılama ile farların otomatik yanması.

• ceta C kullanıcısına yanıt
    tft dijital göstergeyi nereye takabilirm sizce :)) buyrunhttps://youtu.be/p1qRR5zXlHI

• Arkadaşlar geri vites ampüllerini led ampülle değiştiren var mı? Hata mesajı yada uyarı veriyor mu araç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Arkadaşlar geri vites ampüllerini led ampülle değiştiren var mı? Hata mesajı yada uyarı veriyor mu araç?

Ben değiştirmiştim yaklaşık 1 yıl önce. Ayrıca fren ampullerini de değiştirdim led ampul ile. Hiç sıkıntı yaşamadım. Yaklaşık 1 yıl önceki mesajlarımda bulabilirsiniz fotoğraf ve linklerini.

• herkese selam. dün bir mesej aldım sizede geldimi diye merak ettim. artık bu servislere hiç güvenim kalmadı malesef. neyse gelen mesajı aynen telefondan baka baka yazıyorum:;
    ''yollayan: VOLCAR
    20 şubat 2017 pazartesi saat 11:46
    sayın xxx , xxxxxx plakalı volvonuzun motor sogutma sistemi ile ilgili garanti kapsamında (ücretsiz) önemli bir servis geri çağırma kampanyası bulunmaktadır. ilgili kampanya kapsamında volvonuzu en kısa sürede randevu alarak volcar altunizade servisimize getirmenizi önemle rica ederiz. detaylı bilgi ve randevu için tel: 216 651 25 25.''
  • eben72 E kullanıcısına yanıt
    evet şimdi verilen telefonu aradım verilen cevap eksoz manifolt contası ve motora giden su hortumunun değişimi sadece önemli birşey değil dendi. bunuda bilgi olarak vermek istedim.

NOT : bu işlem sadece T4 araçlar içinmiş eklemek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eben72 -- 21 Şubat 2017; 10:19:39 >
    selam bahsettiğiniz işlem benim arabada var. eğer gece uzun yol yapacaksanız tavsiye ederim yoksa hiç bir zaman işinize yaramıycaktır. zira sistem gece karşıdan araba farı olarak algılanacak kuvvetli ışık gördüğünde kendini normal far mod'una, karşısı karanlık olduğunda ise uzun farlara alır. şehir içinde malum zaten.... şehirler arası yaz tatilinde gece yada hava kararmadan çıktığım 1-2 seferde kullandım. 1-2 defa ikaz tabelasından geri gelen yansıma dışında gayet güzel çalışıyor ve baya başarılı. yol boyunca girdiğim ufak yerleşim yerlerindeki sokak lambalarını bile fark edip normal far ayarına döndüğünü hatırlıyorum. karar sizin kazasız belasız günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eben72

herkese selam. dün bir mesej aldım sizede geldimi diye merak ettim. artık bu servislere hiç güvenim kalmadı malesef. neyse gelen mesajı aynen telefondan baka baka yazıyorum:;
    ''yollayan: VOLCAR
    20 şubat 2017 pazartesi saat 11:46
    sayın xxx , xxxxxx plakalı volvonuzun motor sogutma sistemi ile ilgili garanti kapsamında (ücretsiz) önemli bir servis geri çağırma kampanyası bulunmaktadır. ilgili kampanya kapsamında volvonuzu en kısa sürede randevu alarak volcar altunizade servisimize getirmenizi önemle rica ederiz. detaylı bilgi ve randevu için tel: 216 651 25 25.''

Sizin yazınızı okuyunca ben de bugün servise gittim. Sistemden bakıldı ve benim araç içinde değişim gerektigi yazıyor,ben de randevu aldım. İşlem 6 saat sürer dendi. Size teşekkür ediyorum,belki geç haberim olacaktı belki de hiç haberim olmayacaktı. 👍

• 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.