Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (290. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın Kemal hocam verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.

Yeni V40 ile ilgili görüşlerinize tamamiyle katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar birsey merak ediyorum şoför kapısı otomatik açılmıyor içerden Herseferinde kiliti açmak zorunda kalıyorum bunun ayarlarini yanlışlıkla değiştirmedim sanirim bir donem arka kapı açılmıyordu içerden o konu su an düzelmiş gibi ama şoför tarafının açılmaması içerden sorun belirlisimi servise gitme Zaman'ımı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

Merhabalar arkadaşlar birsey merak ediyorum şoför kapısı otomatik açılmıyor içerden Herseferinde kiliti açmak zorunda kalıyorum bunun ayarlarini yanlışlıkla değiştirmedim sanirim bir donem arka kapı açılmıyordu içerden o konu su an düzelmiş gibi ama şoför tarafının açılmaması içerden sorun belirlisimi servise gitme Zaman'ımı acaba

Merhabalar sn Crazydentist,

Bu problemi daha önce yaşayan kullanıcılar olmuştu.

İçeriden açılmayan kapı kilitlerini servis garanti kapsamında değiştiriyor.

Servise danışmanızda yarar var.
  • crazydentist kullanıcısına yanıt
    Aracınızın garanti süresi bitmeden servise gidip kapı kilidini değiştirtmeniz menfaatinize olacaktır. Uzatılmış garanti parça maliyetini karşılamadığı için garanti süresi biterse kilidin ücretini sizden talep edebilirler.
    V40 ın kapı kilitlerinde kronik bir sorun var galiba. Bir çok aracın kilitleri sorun çıkarmış ve değiştirilmiş durumda. Benim aracımın 4 kapısının da kilitleri değişti.
  • Günal kullanıcısına yanıt
    Merhaba sn Günal.

Birşey sormak istiyorum. 2 yıl garantinin üstüne ek verilen garantide parça maliyetini karşılamıyor mu?

Bu konuda bilgim yok. Bilgi verirseniz sevinirim.
    Sayın günal tek kapı arızasında mı 4 kapı kilidiniz değişti yoksa ayrı ayrı arızalarda mı dördü de değişti. Bende aynı sorun oldu sadece arızalı iki kapı değişti
    ama başka bir arkadaştan tek kapı arızasında hepsinın değişmesi gerektiğini duymuştum .o zaman da
    sormuştum ama cevap alamadım servisten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Günal

Aracınızın garanti süresi bitmeden servise gidip kapı kilidini değiştirtmeniz menfaatinize olacaktır. Uzatılmış garanti parça maliyetini karşılamadığı için garanti süresi biterse kilidin ücretini sizden talep edebilirler.
    V40 ın kapı kilitlerinde kronik bir sorun var galiba. Bir çok aracın kilitleri sorun çıkarmış ve değiştirilmiş durumda. Benim aracımın 4 kapısının da kilitleri değişti.

Bende tam bundan bahsedecektim garanti uzatma döneminde su an yarın sabah Otokoc cekmekoye uğrayayım umarim talep etmezler ücret forumdan bir arkadaşımız sanirim Aküyü uzatılmış garantiden çözmüştü sanirim bizde ısrarcı olsak yaptırabilirmiyiz daha oncede vardı ama cok umursamamıştım

• Geçen yıl 3 kapı kilidim değişmişti garantiden. Umarım değişmeyen de bozulmaz ya da değişenler de :)
  • Sayın kemalatmali01, kapı kilitlerim 3 farklı tarihte değişti. Ben ilk etapta sağ arka kapı kilidinin sorunlu olduğunu bildirdiğimde aracı bilgisayara bağladıktan sonra sol arkanın da hatalı olduğunu bildirdiler ve garantiden değiştirdiler. Daha sonra ön sağ, en son da ön sol kapı kilidi değişti. Hatta ön sol kapı kilidinde bilgisayar bir arıza göstermedi. Ama Allah'tan çektiğim video vardı da kanıt olarak onu gösterdim servis yetkilisine.

Sayın crazydentist, Akü değişimi benim aracımda yapılmıştı. Ancak o uzatılmış garantiden değil, normal garantiden yapılmıştı. Benim durumumda OTOKOÇ İstinye bayisinin satmadığı aracın garantisini başlatmak gibi bir problem vardı. Sağ olsun Sabri Bey sayesinde halloldu. Ama garanti başlangıç tarihinde bir hata olmasaydı EVO Maslak servisinin geçiştirmesi nedeniyle akü parası bayılmak zorunda kalacaktım.
    Sayın Günal cevap için Teşekkür ederim ,Ben deki arızalarda bilgisayara bağlanmadan sökülüp takıldı.Şuan sorun yok ama İNŞALLAH kilitler sorun çıkarmaz
  • Otokoc Cekmekoy e arabayı getirdim kilit değişecek dendi ama garanti uc ay once bitmiş uzatılmış garanti kapsamaz dendi 4-5 ay once yine vardı gecti bende goturmedim keşke götürseydim ne yapabilirim:(

• crazydentist kullanıcısına yanıt
    Daha önceden servise konuyu bildirdiyseniz belki o yönden ısrar edebilirsiniz. Ama bildirmeyip es geçtiyseniz yapacak bir şey yok gibi görünüyor.
  • Herkese merhaba

Bende bir soru sormak istiyorum.

Bizim v40 da ilginç bir problem var. Arabayla kısa mesafe sürüş sonunda (6-7 km) motoru kapatıp giderken sorun yok ama biraz uzun (15-20 km) ve şehir içi trafikli sürüş sonunda motoru kapattığımız zaman sanki motor kulağı kırılmış gibi titreterek kapatıyor.

Bu durum motorun ısısına göre değişmiyor bu arada (sıcak soğuk aynı). Araba 2014 model powershift 14k kmde dizel

Başına gelen varmı, endişelenmem gerekirmi, neyden dolayı olur merak ediyorum

Şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kexey kullanıcısına yanıt
    Merhaba sn @kexey

Bu titreme olayını ben de yaşıyorum. Özellikle soğuk havalarda kısa ya da uzun mesafe farketmeksizin stop ederken titreme olabiliyor. Bazen yapmayabiliyor. Standardını çözemedim.

Bu sorunu 10.000 km bakımında belirttim. Motor ustasıyla birlikte aracı çalıştırdık,stop ettik. Anormal birşey olmadığını söyledi. Daha sonra showroom da sıfır km V40 a bindik. Onu çalıştırıp stop ettik, aynı hafif titreme onda da vardı.

Usta motorda sıkıntı olmadığını belirtti. Motor kulakçığı sorununun S60 D2 lerde görülebildiğini, V40 larda hiç görmediğini belirtti. Ben de tamam dedim

Sonuca gelirsek endişelenmeniz gereken bir durum yok. İçiniz rahat olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Merhaba sn @kexey

Bu titreme olayını ben de yaşıyorum. Özellikle soğuk havalarda kısa ya da uzun mesafe farketmeksizin stop ederken titreme olabiliyor. Bazen yapmayabiliyor. Standardını çözemedim.

Bu sorunu 10.000 km bakımında belirttim. Motor ustasıyla birlikte aracı çalıştırdık,stop ettik. Anormal birşey olmadığını söyledi. Daha sonra showroom da sıfır km V40 a bindik. Onu çalıştırıp stop ettik, aynı hafif titreme onda da vardı.

Usta motorda sıkıntı olmadığını belirtti. Motor kulakçığı sorununun S60 D2 lerde görülebildiğini, V40 larda hiç görmediğini belirtti. Ben de tamam dedim

Sonuca gelirsek endişelenmeniz gereken bir durum yok. İçiniz rahat olsun

T4'te de başıma geliyor zaman zaman. Takmamaya çalışıyorum. Direksiyonda da bazen bir titreme var gibi geliyor. Balans titremesi gibi değil. Yolu fazla mı hissediyorum nedir

• Darkraver D kullanıcısına yanıt
    T4 ayrı bir dünya hocam

Ben de takmıyorum artık.

Biraz gamsız olmak lazım

• quote:

T4 ayrı bir dünya hocam

Ben de takmıyorum artık.

Biraz gamsız olmak lazım

Kesinlikle :D Geri vitese takıp ayağımı frenden çekince hemen hareket etse daha da bi seveceğim o da ayrı bir konu :D
  • Darkraver D kullanıcısına yanıt
    Powershift o konuda gerçekten çok yavaş.

Ama genel olarak performansından,vites geçişinden memnunum.

T4 ün ivmelenmesi çok farklıdır kesinlikle

• Yine şaşırttı bu araba beni :D Tanıdık usta gibi alet, sür abi geçer diyo resmen herseferinde :D

Teşekkürler cevaplarınız için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Powershift o konuda gerçekten çok yavaş.

Ama genel olarak performansından,vites geçişinden memnunum.

T4 ün ivmelenmesi çok farklıdır kesinlikle

Evet; gaza fazla basmama rağmen çabuk hızlanıyor. Bu yoğun trafikte zaten fazla da hızlı gidilmiyor :))
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.