Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba. Benim de jantlarım 16 inch ve lastik basınçlarımı 4 lastik için 33 psi olarak kullanıyorum. 33 psi fena bir değer değil. Kapı içinde yazan değerleri incelemenizi öneririm. Kapı içinde eko öneri olarak 38 psi değer yazmakta. 38 psi biraz fazla sert oluyor, her çukurda,her tümsekde aracın zıplamasına neden oluyor. @fatih.1

Hocam ürününüzü güle güle kullanın. Memnun kalacağınızı umuyorum @SariMurat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aknasmub -- 3 Şubat 2016; 21:29:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Aracımla 3.yılımdayım,ilk T3 benzinlilerden, aracın garantisi doldu. Geçen gün araca bakarken tavan kısmında bir noktada paslanma başlangıcı gördüm, nokta şeklinde. Bu durum normal midir, yaşayan var mıdır? Servis kitabına baktığımda 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyorlardı.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun000

Herkese merhaba,

Aracımla 3.yılımdayım,ilk T3 benzinlilerden, aracın garantisi doldu. Geçen gün araca bakarken tavan kısmında bir noktada paslanma başlangıcı gördüm, nokta şeklinde. Bu durum normal midir, yaşayan var mıdır? Servis kitabına baktığımda 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyorlardı.

Teşekkürler.

Merhaba.

Öncelikle geçmiş olsun.

Eski aracımda böyle noktasal paslanma belirtilerine rastlamıştım. Servise götürdüğümde küçük silme işlemi ile giderildiğini farkettim. O ara aracımı inşaat yapılan bir yere yakın parketmiştim. Oradan damlayan birşey pas gibi bir görüntü oluşturmuştu.

Siz de öncelikle lokal paslanma mı yoksa benim belirttiğim gibi bir lekelenme durumu mu ondan emin olun.

Daha sonra zaten servise sormanız gerekiyor. Normal şartlar altında darbe almayan boyanın paslanmaması lazım. Kendi kendine paslanıyorsa, darbe öyküsü de yoksa servisin boya garantisi adı altında şikayetinizi gidermesi gerekir.

İyi akşamlar...

• Merhaba arkadaşlar bende 30 ocakta d2 powershift advance aracımı teslim aldım.
    Araç şu an 120 km'de henüz ve tanışıp kaynaşıyoruz. Bu platformu sürekli takip ettim ve karar vermemde bana çok yardımınız oldu. Hepinize teşekkür ederim. Kullandıkça nacizane deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim. Herkese iyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmemed

Merhaba arkadaşlar bende 30 ocakta d2 powershift advance aracımı teslim aldım.
    Araç şu an 120 km'de henüz ve tanışıp kaynaşıyoruz. Bu platformu sürekli takip ettim ve karar vermemde bana çok yardımınız oldu. Hepinize teşekkür ederim. Kullandıkça nacizane deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim. Herkese iyi günler.

Merhaba.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanın.

Aracınızın fotolarını bekliyoruz

Forumumuz bugünlerde çok hareketli, samimi bir ortam var. Sorunuz olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

• ben 38 psi kullanıyorum söylendiği gibi aracım biraz sert oluyo ama yakıt tüketimine çok yararı olduğunu düşünüyorum ev ve iş yerimin arası 17 km ve 5.5 litre yakması beni gayet mutlu ediyor herkese kazasız belasız sürüşler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: guraycakmak21

ben 38 psi kullanıyorum söylendiği gibi aracım biraz sert oluyo ama yakıt tüketimine çok yararı olduğunu düşünüyorum ev ve iş yerimin arası 17 km ve 5.5 litre yakması beni gayet mutlu ediyor herkese kazasız belasız sürüşler :)

O zaman yükseltelim hocam biz de basınçları

• guraycakmak21 kullanıcısına yanıt
    Merhaba bendede 2015 model d2 powershift var. İstda yasıyorum arabanın yakıt tüketimi 6.8. Bir türlü aşağı düşmedi, uzun yolda ise 5.6 düşmüştü. Şuan 6.8 gösteriyor. Nasıl düşecek bu yakıt tüketimi anlamadım bu arada yavas kullanırım genelde

• canmemed C kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın.

• guraycakmak21 kullanıcısına yanıt
    Denedim ben de 38psi çok zıplattı. Hoplaya hoplaya gidince tekrar 33psi indirdim,bundan dolayı yakıt tüketimine katkısını göremedim. Yollarımız düzgün olsa denenir.

• ouzzhhan O kullanıcısına yanıt
    öncelikle şunu söylemek istiyorum bizim araçlarımızda hızlanmayı çok düzgün şekilde yapmanın yakıta çok büyük katkısı var birden gaz verince kabul edelim araçlarımız fırlamıyor o yüzden aracı yormadan hızlanmak yararlı ben böyle yapıyorum benim ortalamam 5.9 gösteriyor fakat sabahları yolculuk istatisliğini sıfırlayıp gittiğim yerde bir daha bakıyorum 5.5 bazen trafikte sinir yaparsam 6.5 olduğu da oluyor tabiki ama şunuda söylemem gerekiyor 38 psi söylendiği gibi çok sert geliyor yarından itibaren 33 e indiricem isterse :)
  • RST 13 kullanıcısına yanıt
    evet haklısınız çok sert geliyor. aslında basınçlara pek dikkat etmiyordum forumda basınç konusu açılınca dikkatimi çekti bende sizin gibi 33 e indiricem isterse 10 litre yaksın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: guraycakmak21

öncelikle şunu söylemek istiyorum bizim araçlarımızda hızlanmayı çok düzgün şekilde yapmanın yakıta çok büyük katkısı var birden gaz verince kabul edelim araçlarımız fırlamıyor o yüzden aracı yormadan hızlanmak yararlı ben böyle yapıyorum benim ortalamam 5.9 gösteriyor fakat sabahları yolculuk istatisliğini sıfırlayıp gittiğim yerde bir daha bakıyorum 5.5 bazen trafikte sinir yaparsam 6.5 olduğu da oluyor tabiki ama şunuda söylemem gerekiyor 38 psi söylendiği gibi çok sert geliyor yarından itibaren 33 e indiricem isterse :)

Hocam indirin 33 e rahat edin bence :)

38 psi da hoplaya, zıplaya gidersiniz

Böbrek taşınız varsa ona düşürmede yardımcı olabilir

• Doğru basınç %5 e KADAR tasarruf sagliyormuş.
    Her sey tasarruf değil diyerek ben coktan basincı dusurdum cunku bence inanilmaz konforsuz.
    Bir arkadas yazmıştı, hiz kesicilerden gecerken arka taraf zipliyor diye lastik basıncıni artirinca en ufak engelde yerle iliskiniz kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senna428 -- 5 Şubat 2016; 14:11:41 >
  • Lastik basıncım duruma göre 33/34. İstanbul'da, zaman zaman yoğun trafikte, ortalama tüketim 5.9 lt/100km. Yukarıda bahsedildiği gibi araç ağır olduğu için, yavaş fakat stabil bir hızlanma profili yakıt tüketimine çok katkı sağlıyor bence.

Aracın sağından solundan gelen trim sesleriyle ilgili İstanbul'da bir yetkili servisin çözüm olduğu konuşulmuştu eski sayfalarda, biraz kurcaladım fakat bulamadım. Orta konsolun torpidoya yakın kısmından, sağ ve sol ön kapılardan özellikle çalıştırdıktan ilk 5-10 km sonra çok rahatsız edici sesler geliyor. Sonrasında azalmakla birlikte yine de tamamen kesilmiyor. Aracım henüz 13 aylık ve 12bin km.'de. Var mıdır servisin adını sanını hatırlayan?
  • Keyless Go / Anahtarsız çalıştırma ile hırsızlık olayları başlamış Avrupa'da. Volvoların da etkilendiği söylenmiş. Bmw ve Mercedes forumlarını gezerken az önce okudum:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114201723
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114196984
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkraver

Keyless Go / Anahtarsız çalıştırma ile hırsızlık olayları başlamış Avrupa'da. Volvoların da etkilendiği söylenmiş. Bmw ve Mercedes forumlarını gezerken az önce okudum:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114201723
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114196984

Anahtarsız çalıştırma opsiyonu olan kullanıcıların dikkatli olması gerekir.

• düşük hızda titreme sorunu sizlerde kaç bin kmlerde başladı? İlk titremeyi hissettiğim sanırım 14binlerin başıydı. bugün 15bini geçtim. 10 gün kadar kullanmamıştım. Işıkta frene basılı beklerken de titriyor gibi geldi bana ama motordan mı geldi bilemedim. 5-15km gibi hızlarda biraz rahatsız etti beni. Fazla da hassas olmamak lazım ama keyif kaçırıyor işte :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkraver

düşük hızda titreme sorunu sizlerde kaç bin kmlerde başladı? İlk titremeyi hissettiğim sanırım 14binlerin başıydı. bugün 15bini geçtim. 10 gün kadar kullanmamıştım. Işıkta frene basılı beklerken de titriyor gibi geldi bana ama motordan mı geldi bilemedim. 5-15km gibi hızlarda biraz rahatsız etti beni. Fazla da hassas olmamak lazım ama keyif kaçırıyor işte :)

Özellikle motor soğukken mi titreme oluyor?

• bugün volvodaydım,
    ilerki günlerde aracımı değiştirme düşünceme göre araştırmadayım.
    v40 d2 baktım,
    test sürüşü yaptım.
    Dizel motor beklediğim performansı vermedi, bendeki i-vitec125 hp otomatik olmasına rağmen daha sıkı geldi.
    kalite ve ferahlık üst seviyede,
    ama dizel motor sesi ve 110 sonrası genel ses (ki tüm orta sınıf araçlarda var) beni üzdü.

fiyat ise daha da üzdü,
    ellerinde advanced araç d2 kalmamış,
    sadece 2015 R design pack-base pack-cam tavan var, 123.000tl
    ayrıca, test araçları var, 27.000 km, kaplarda 2 küçük vuruk var,
    full araç, beyaz advanced, komfort+base+cam+deri+17" fiyatı ise 106.000, alacak olırsam pazarlık mümkünmüş.
    bir de premium var, hiç eklenti yok, 107.000 tl.

bir diğer konu ise, katalogda yer alan araç takip eden cruise control, arka ve ön radar kontrol gibi güzel özellikler v40 da yokmuş, daha doğrusu ülkemize gelmemiş, bir zamanlar s60 için getirilmiş ama yüksek bedeli varmış,
    v40 için eklenirse 154.000 buluyormuş.
    T3 için fiyat alamadım, bilgisayar kitlendi, mail atacaklar.

volvo sevdamdan vazgeçtim şimdilik.

geriye, honda crv, hrv ve ford cmax kaldı.

cmax de incelendi test edildi, yeri burası değil ama kısaca çok beğenmedim, gelecek 1.5 dizel otomatiği beklemem söylendi.

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 9 Şubat 2016; 19:27:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.