Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (275. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servise gittim farların buğu yapması ile bildirge yayımlamış Volvo yeni araçlarda bir süre buğulanma görülebileceği belirtilmiş. Bilginiz olsun diye yazayım dedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SariMurat kullanıcısına yanıt
    Siz yine de sıkı takipte olun :) Benzin pompası hortumu çıkması gibi hiç olmayacak birşey başıma geldiği için herkesi uyarma zorunluluğu hissediyorum :)
  • Yeni yılda r-design fiyatı alan oldu mu? Aralık sonunda 97.5'a bırakıyorlardı

• Araştırmalarımın sonucu birsonraki kış öncesi michelin crossclimate almayı düşünüyorum. Bir iki ay dikkat ederek kullanırsam primacy 3'ler sıkıntı olmaz diye umuyorum. Bu crossclimate için hem sert diyen var,hem yumuşak lastik diyen var. Sert lastik ile 12 ay gezmek istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön lastikler ile arka lastiklerin yer değişimi kaç km'ye kadar yapılır. Bilen vamıdır. Lastiklere iyi davrandım,bir yılını doldurdu km'de 19.500

• RST 13 kullanıcısına yanıt
    Bence 30.000 km ye kadar bekleyebilirsiniz.

Ortalama lastik ömrü 50-60.000 km olduğunu varsayıyorum.

• Benim aklımda kalan 10bin kmde bir :)
  • Benimde aklımda 10 bin 20 bin km diye kalmış. Asfalt lekeleri için servise gittiğimde sorucağım,paylaşırım buradan.

• Garan75 G kullanıcısına yanıt
    110bin liste fiyatı. 105bin'e teklif aldık bir arkadaşa.
  • Merhaba

Lastik değişimi için tavsiye edilen 10 000 km dir.(hatta ilk değişim için 5 000 önerilir, uygulayan olduğunu sanmam )

Dikkat edilmesi gerekenler kullandıgınız lastikler yönlü ise (ki öyledir) ,yapılacak şey sadece ön arka yapmaktır. Ön arka değişiklik yapmanın yanında ön düzen ve balans da dikkat edilmesi gereken bir konu.
    Benim gittiğim servislerde ön düzen ve balans ayarı yapıldığını görmedim, bu işi dışarda biryerle anlaşarak yaptırırlar.
    (Volvo özelinde söylemiyorum) genelde servisler ,lastikleri ön arka yapmaya ve balans ayarını yenilemeye gerek duymuyorlar. sorsanız yol testi yaptık gerek yok denir.
    Balans ciddi olarak bozuldu ise yüksek hızlarda sizde titreme hissedersiniz ama test yapmadan buna gerek yok demek herkesin hissedebileceği birşey değildir.
    Ön düzen ayarı kolay bozulmaz ama yol şartları çok kötü yada aracınızı kaldırıma çıkararak park ediyorsanız onuda sıklıkla kontrol ettirmelisiniz.

• Eski aracım honda civic hb de 30.000 km de yapıldı bu rotasyon olayı. Orayı baz alarak bunu açıkladım

Teorik bir bilgim yok, kimseyi yanıltmak istemem

Servise sormak da fayda var.

@RST 13 @Darkraver @senna428

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Benim de 14600 civarlarında şu an ve değiştirmedim :) Mayıs'ta bakım için gittiğimde servise bi sorarım; bu işlerden sıkıldığım için pek ilgilenmemeye çalışıyorum :D Ama en ufak aksama da bilgisayar gibi devreye giriyor alıcılarım :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SariMurat

110bin liste fiyatı. 105bin'e teklif aldık bir arkadaşa.

Bu aldığınız fiyatlarda CAM tavan var mı arkadaşlar.
  • soulflymax kullanıcısına yanıt
    Cam tavan yok.

• quote:

Cam tavan yok.

96.000 TL ye aldığınız araçta hangi paketler mevcut bilgi verirseniz memnun olurum.MTV ,Kasko ve trafik dahilmi?M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulflymax -- 10 Ocak 2016; 20:15:31 >
  • soulflymax kullanıcısına yanıt
    R-desing pac ve base pac mevcut. Mtv dahil. Kasko ve trafik hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SariMurat -- 10 Ocak 2016; 23:43:23 >
  • farların buğulanması sorununu bende yaşadım volvonun yayınladığı yazıyı bulabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

R-desing pac ve base pac mevcut. Mtv dahil. Kasko ve trafik hariç.

D2 otomatik mi yoksa T3 mü

• guraycakmak21 kullanıcısına yanıt
    kullanım klavuzunda da yazıyor oradan bakabilirsin.
  • D2 powershift

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SariMurat -- 11 Ocak 2016; 13:48:41 >
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.