Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yıne bır modıfıkasyon ve yıne ben :)

hıc fren kaliperlerlerının ustune kapak orn: brembo marka
    kaliper taktıran yada buna benzer bır uygulama yapan var mı acaba
    varsa artıları ve eksılerı nelerdır yaptırmaktan bır sakınca cıkarmı yaptırıpta servıste bunla ılgılı sıkıntı yasıyan var mı

cevaplarınızı sabırsızlıkla beklıyorum :)

hatta onerebılcegınız kaliper kapağı varsa hatta orginal olanı bulan varsa paylasırsa sevınırım
  • Arkadaşlar merhaba. Dün itibariyle v40 cross country d2 aracımı Gaziemir volcardan teslim aldım.
    İzmir'de gördüğüm kadarıyla Volvo araç sayısı hızla artıyor. Sanırım zaten bu sayı foruma da yansımış durumda.
    Burdan İzmir'deki arkadaşlara ayrıca selam olsun:)

Birkaç tane sorum vardı cevaplayabilirseniz sevinirim;

- Aracın start stop özelliğini aktif olarak kullanıyor musunuz? zamanla turboya zarar verme olasılığı var mıdır veya ilk 1000 km start-stop u geçerli sebepleriyle kullanmamanızı tavsiye eden olmuş muydu?
    - Aracı teslim alirken farketttim fıskıyelerin üçünün de çevresinin boyasında yuvarlak şekilde, 3 cm civarı çapında matlaşma mevcut. Siz araçlarınızı teslim alırken bu tip bir sorunla karşılaştınız mı? Gerçi servis konuyla ilgilendi ve çözebileceğini belirtti.
    - Önceki sayfalarda belki konuşulmuştur ama ideal bir ekolayzer ayarı var mı? fotoğraf paylaşabilir misiniz? Bu arada ses sistemi gerçekten harika:)
    - Anahtara göre koltuk hafızasını ayarlayabiliyor muyuz? yani 1 nolu anahtarı taktığımda koltuktaki 1 nolu tuşun hafızasına bir koltuk ayarı ve 2 nolu anahtarı taktığımda yine 1 nolu tuşun hafızasına farklı bir koltuk ayarı kaydedebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

quote:

Orijinalden alıntı: Garan75

Son kelepir d2'ler.Biran önce tükense de karaborsaya düşse bizimkiler :)

Bizim D2 ler değerlenecek mi dersiniz?

2 sene daha yeni dizel motor ve şanzıman ikilisinin gelmeyeceğini düşürsek, aranan bir araç olma olasılığı çok yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan347

Arkadaşlar merhaba. Dün itibariyle v40 cross country d2 aracımı Gaziemir volcardan teslim aldım.
    İzmir'de gördüğüm kadarıyla Volvo araç sayısı hızla artıyor. Sanırım zaten bu sayı foruma da yansımış durumda.

- Aracın start stop özelliğini aktif olarak kullanıyor musunuz? zamanla turboya zarar verme olasılığı var mıdır veya ilk 1000 km start-stop u geçerli sebepleriyle kullanmamanızı tavsiye eden olmuş muydu?
    - Aracı teslim alirken farketttim fıskıyelerin üçünün de çevresinin boyasında yuvarlak şekilde, 3 cm civarı çapında matlaşma mevcut. Siz araçlarınızı teslim alırken bu tip bir sorunla karşılaştınız mı? Gerçi servis konuyla ilgilendi ve çözebileceğini belirtti.
    - Önceki sayfalarda belki konuşulmuştur ama ideal bir ekolayzer ayarı var mı? fotoğraf paylaşabilir misiniz? Bu arada ses sistemi gerçekten harika:)
    - Anahtara göre koltuk hafızasını ayarlayabiliyor muyuz? yani 1 nolu anahtarı taktığımda koltuktaki 1 nolu tuşun hafızasına bir koltuk ayarı ve 2 nolu anahtarı taktığımda yine 1 nolu tuşun hafızasına farklı bir koltuk ayarı kaydedebilir miyim?

Oncelikle hayırlı olsun arabaniz..
    Izmir içi 8000km oldu hic kapatmadim star stopu zaten o bazen gerekli görülen yerlerde otomatik girmiyo devreye simdilik ben calismasinin sıkıntısni gormedim..

Su aticilarin yanindaki yuvarlak kir gibi seyden bahsediyosaniz iyi bir yağ çözle çıkıyor.. dogru anladiysam tabi.. normal oto yıkama da cikmiyo o kirler bu motorcularin kullandigi ismi aklima gelmeyen ama eminim herkesin gordugu mavi tup kirmizi kapakli motor zincirini filan temizlemede kullanilan cok guclu bi yag çözücü var onla cok rahat cikiyo.. onunda sebebi tahminimce arac uzerinde koruyucu bandlar varmis heralde onu cikarinca yapiskani kaliyo kirlenincede leke yapiyo dikkatli baktiginizda aracin heryerindr ufak ufak oluyo..

Kendi ekolayzer ayarimi paylasirim yarin cekip ben kendi ayarimdan memnunum..

Anahtara gore koltuk ayarini bilmiyorum fikrim yok bilgisi olan paylassin bende tek kulanan oldugu icin tek ayar yetiyo..

• koltuk hafızası ayrı, anahtar hafızası ayrıdır. anahtar takılıyken koltuğu hangi konumda bıraktıysanız aynı anahtarla aracın kilitlerini açtıktan sonra sürücü kapısını açıyorsunuz ve o konuma getiriyor (kapıyı açmazsanız koltuk pozisyonunu değiştirmiyor); ancak anahtar ve koltuk hafızasını ilişkilendirmek gibi bir durum söz konusu değil. ayrıca anahtar hafızası (aslında araç içinde bulunan HDD anahtarla ilişkilendiriyor) tema, radyo, klima gibi ayarları da en son bıraktığınız şekliyle hafızada tutuyor diyebiliriz.
  • yok mu arkadaslar fren kaliper kapağı takan yada bılgısı olan eskı aracında fılan kullananan bılgı almak ıstıyorum
  • owunc kullanıcısına yanıt
    Mevcut fren kaliperinin üzerine bir parça takmak bence güvenlik açısından oldukça sakıncalı. Plastik kapaklar yerinden çıkarsa parçalanıp zarar vermeden kopabilir bir ihtimal ama bunların bir de metal olanları var onlar çok daha riskli. Ayrıca koptuktan sonra arkadan gelen araca isabet etmesi de olası. Bu nedenle kaliperlerinizi ısıya dayanıklı sprey boyayla boyatmanızı öneririm. Kendim de bu şekilde kullanıyorum, hiçbir sakıncasını görmedim.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba. Dün itibariyle v40 cross country d2 aracımı Gaziemir volcardan teslim aldım.

Güle güle iyi günlerde kullanın. Araç stop/start ta şaşırıp stop ederse d konumundan p konumuna alıp çalıştırmayı unutmayın. Ikea'daki kırmızı ışıklarda başıma geldi geçen yıl. 1 dk sürmedi belki ama kornalarla 1 asır gibi geçti süre :D

• doğru diyosun bu konuda bende düşündüm ama işte o yuzden kullanan bırı varsa dıye yorum almak ıstedım.. sağlam bır sekılde montaj yapılabılırse belkı sıkıntı olmaz dıye dusundum.. yoksa soyledıklerınızde sonuna kadar haklısınız
  • quote:

Hocam hayırlısı olsun.

Güle güle kazasız belasız kullanın

İzmir'den selamlar

• Merhaba
    Önceki yazımda başka modellerdeki tecrübelerimden yol bilgisayarındaki tüketimin yazandan bir miktar yüksek olabileceğinden bahsetmiştim ancak bir depo ile sehir içinde aldığım yolun (ortalama 650km) çok az olmasından depoyu doldurarak hesaplama yaptım .

Yol bilgisayarındaki değer 5.7 lt/100km iken(her depo doldurmada sıfırlarım)

Benim hesaplamam 6.7lt/100 km

bu da dizel bir araç için gerçekten yüksek tüketim

Dur kalk trafikte çok kısa süreliğine devreye giren start/ stop etkili olabilir.

tecrübesi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: x1 nissan

Merhaba
    Önceki yazımda başka modellerdeki tecrübelerimden yol bilgisayarındaki tüketimin yazandan bir miktar yüksek olabileceğinden bahsetmiştim ancak bir depo ile sehir içinde aldığım yolun (ortalama 650km) çok az olmasından depoyu doldurarak hesaplama yaptım .

Yol bilgisayarındaki değer 5.7 lt/100km iken(her depo doldurmada sıfırlarım)

Benim hesaplamam 6.7lt/100 km

bu da dizel bir araç için gerçekten yüksek tüketim

Dur kalk trafikte çok kısa süreliğine devreye giren start/ stop etkili olabilir.

tecrübesi olan varmı?

Hocam merhaba. Dediğiniz durumla ben de karşılaşıyorum.

Siz de yaklaşık 100 km de 1 lt fark çıkmış. Ben de dolumdan doluma hesaplıyorum tüketim değerimi.

Benim değerim de yol bilgisayarında 5,7 lt/100 km çıkıyorken hesaplamamda 6,2 lt/100 km çıkıyor.

Dediğiniz gibi sıkışık trafik ve sırf şehiriçi kullanımlarda 7 lt lere kadar tüketim çıkıyor.

Aracı aldığım günden beri yaptığım km ve tüketim miktarlarını spiritmonitor isimli uygulama ile kayıt altına alıyorum. Oradaki genel ortalamam 6 lt/100 km. Hiç sıfırlamadığım hız göstergesinin yanındaki tüketimim 5,7 lt/100 km olarak gösteriyor.

Sonuca gelecek olursak yol bilgisayarının yaklaşık 0,5-1 lt sapması söz konusu. Bu sapma uzun km lerde daha azalıyor, kısa km lerde ise artıyor.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi akşamlar...

• Ben de ilginiz için tşk ederim

O zaman fabrika verileri ile aramızda uçurum var demektir.

Aynı motoru(ford 110 bg) manuel aynı trafikte 4.9 lt/100km ortalama ile kullanırken
    Yine aynı trafikte 2000cc otomatik diesel motoru 5.7 lt/100 km ortalama ile kullanıyordum ve bu degerler fabrika verilerine epey yakındı.

Öğrendiklerimi paylaşırım
  • herkese iyi dilekleri ve verdiği bilgiler için teşekkür ederim:)

Volvo araç alacaklara tavsiyem ellerini çabuk tutmaları olacak. bayilerde gerçekten yoğunluk var. Son bakır renk v40cc d2 aracı sanırım ben aldım:) Volvolar kapış kapış gidiyor:) bunun bir sebebi de gerçekten bayilerin %7-8 gibi indirimler yapabiliyor olması. daha fazla indirim yapamayınca da ısrar seviyenize bağlı olarak orjinal bagaj havuzu ve kauçuk paspas hediye ediyorlar:))
    bir bilgi daha vermek istiyorum t3 motorların bakım aralığı bahsedildiği gibi 30binde bir olmayacak sanırım. 10binde yağ ve filtreler değişiyor 30binde büyük bakıma giriyormuş araç. bi ara t3 motor almaya niyetlenmiştim ama kabaca periyodik bakım ücretlerini öğrenip yılda yapacağım km ile hesaplayınca d2 motor daha mantıklı oldu. ama geartronic viteste de aklım kalmadı değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan347 -- 19 Kasım 2015; 23:39:46 >
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    0.6 - 0.7 gibi farklar vardı bende de ama tüketim azalınca bi fark da azalmıştı. Sanırm 1-2 kere 0.3 gibi bir fark olmuştu (ekranda 8.5 benim hesaplamada 8.8 gibiydi) Depoyu doldurduğumdan beri hiç sert kullanmama rağmen rekora gidiyorum :D 10.1 şu an :D Mavişehirdeki tramvay çalışmalarından trafikte tıkanmalara denk geldim. Start/stop u kullanmadım genelde manuel kullanımı tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkraver

0.6 - 0.7 gibi farklar vardı bende de ama tüketim azalınca bi fark da azalmıştı. Sanırm 1-2 kere 0.3 gibi bir fark olmuştu (ekranda 8.5 benim hesaplamada 8.8 gibiydi) Depoyu doldurduğumdan beri hiç sert kullanmama rağmen rekora gidiyorum :D 10.1 şu an :D Mavişehirdeki tramvay çalışmalarından trafikte tıkanmalara denk geldim. Start/stop u kullanmadım genelde manuel kullanımı tercih ettim.

Teşekkürler bilgi için hocam.

Bu arada İzmir trafiği de fena bir hal almaya başladı. Tüketim artışına bunun da katkısı büyük bence.

• herkese iyi akşamlar bu gece aracımı sürerken sis bastı sis lambası tuşuna bastım sonra garajıma girdim aracı çalışır halde bırakıp arkasına geçip baktım nasıl duruyo diye sadece sol taraftaki arka sisin yandığını gördüm bu kafama takıldı sadece bi tarafta mı yanıyo yoksa iki taraftada yanması gerekmez mi deneyen bilen varsa bilmek isterim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guraycakmak21

herkese iyi akşamlar bu gece aracımı sürerken sis bastı sis lambası tuşuna bastım sonra garajıma girdim aracı çalışır halde bırakıp arkasına geçip baktım nasıl duruyo diye sadece sol taraftaki arka sisin yandığını gördüm bu kafama takıldı sadece bi tarafta mı yanıyo yoksa iki taraftada yanması gerekmez mi deneyen bilen varsa bilmek isterim teşekkürler.

Hocam genelde arka sis lambaları tek oluyor.

Kullandığım her araçta böyle idi.

Stoplardan daha kuvvetli ve tek taraflı yanarak farkındalığı arttırmaya çalışıyorlar sanırım.

• guraycakmak21 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla iki tarafta da yanıyor olması lazım.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    rica etsem aracınızda denermisiniz eğer çift tarafsa hemen servise gidicem
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.