Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (252. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aknasmub

Arkadaşlar merhaba.

Geri vites ampullerimi led olanlarla geçen hafta değiştirmiştim.

Bu hafta da fren ampullerim için olan kırmızı renkli high power cree led ampullerim geldi. Montajını yaptım.
    Gündüz ve gece birkaç fotoğrafını paylaşmak istiyorum.

Belki değişim yapmak isteyen olursa onlara yol göstermiş olur.

Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin

Bu mesajımda da arka fren lambalarını ledler ile değiştirmiştim.

Linki burada:http://www.aliexpress.com/item/Super-bright-Cree-60W-1156-BA15S-P21W-382-High-Power-LED-Backup-Reverse-Tail-Light-With/1300012222.html

Belki birilerine faydası dokunur.

@owunc

• quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Km?
    Model?
    Panoramik cam tavan var mı?

Cam tavan yok araç sıfır. Bayi fiyatı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Bu hafta da fren ampullerim için olan kırmızı renkli high power cree led ampullerim geldi. Montajını yaptım.

Linki burada:http://www.aliexpress.com/item/Super-bright-Cree-60W-1156-BA15S-P21W-382-High-Power-LED-Backup-Reverse-Tail-Light-With/1300012222.html

@owunc

valla ne diyim abi nasıl yardımcı oldun bilemezsin.. geçen izmirde özel bir servise gittim ve degısmıycegını olamıycagını soyledı dedım dalga gecıyosunuz heralde barı numarasını verın hangı tur ampul oluyo dıye.. onu bıle veremedıler.. uzuyo ınsanı boyle seyler bazıları ıse o ne oyle bısey mı var ben hıc duymadım dıyen bıle oldu..

tekrar tesekkur ederım hersey paylastıkca guzel...

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.

@owunc

abi sen siparişi verirken nasıl verdin.
    şimdi bu geri lamba için 1 tane ürün alıcam ve 2 tane led yolluyolar
    diğerinde ise 1tane ürün alınca 1 tane ürün yolluyolar dımı dogru anladım ona gore sıparısı verıcemde
    sen kacar tane sıparıs vermıstın merak ettım
    yardımın ıcın cok tesekkur ederım

• owunc kullanıcısına yanıt
    Ben kendim değiştirdim ampulleri. Hiç sıkıntı olmadı.

Genelde ampuller çift (pair) olarak satılırlar.

Geri vites için beyaz led, fren ampulu için kırmızı olarak seçim yapmanız gerekiyor.

• quote:

Geri vites için beyaz led, fren ampulu için kırmızı olarak seçim yapmanız gerekiyor.

evet geri lamba için çift diye yazmış ama fren lambası için çift diye belirtmemiş abi de ondan sana danışayım istedim.. şimdi sipariş veririm tek bir tane yollar hiçbir işe yaramaz bidaha vermek gerekir sonra yok yere uğraşmıyım tek seferde gelsin.. bende takar değiştirirm o sorun değil zaten de kafamda ki soru buydu umarım anlatabılmısımdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: owunc

quote:

evet geri lamba için çift diye yazmış ama fren lambası için çift diye belirtmemiş abi de ondan sana danışayım istedim.. şimdi sipariş veririm tek bir tane yollar hiçbir işe yaramaz bidaha vermek gerekir sonra yok yere uğraşmıyım tek seferde gelsin.. bende takar değiştirirm o sorun değil zaten de kafamda ki soru buydu umarım anlatabılmısımdır

Direk olarak kırmızıyı alabilirsin.

Paket içeriği olarak 1 lot yazıyor. 1 lot=2 pieces yazıyor.

Sorun olmaz direk sipariş verebilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: owunc

quote:

Direk olarak kırmızıyı alabilirsin.

Paket içeriği olarak 1 lot yazıyor. 1 lot=2 pieces yazıyor.

Sorun olmaz direk sipariş verebilirsin.

sağol abi teşekkürler

• volvod2 V kullanıcısına yanıt
    şu anda stoklarda sadece 1 adet D2 siyah R design kaldı, size ve arkadaşlara duyurulur. Yetişen alır:)
    Görüntüyü merak eden sahibinden e bakabilir, bir tane satılık var orada siyah
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Sayın aknasmub hocam saolsun banada o ledlerden getirtmiştı herkese tavsıye ederim sorunsuz çalısıyor ve arabaya
    özellikle akşam üstü çok güzel bir görüntü sağlıyor hocam eğer size gönderdiğim resımler duruyorsa yayınlarsanız sevınırım
    ayrıca gecenlerde arabada bir şey daha öğrendim belkı diğer arkadaşlar daha önce biliyordur araç kırmızı işikta start stopla durduğunda
    direksıyonu hafif çevirdiğinizde otomatık olarak araç çalişiyor harıka bır özellik bence zannedersem debriyaj da iken arabaya zarar
    vermeden çalışması için düşünülmüş olabılır ayrıca vıtesı N pozısyonuna alıp tekrar D Aldığınızdada araç çalısıyor ilginç
    bir de benzınlı araçlar ile dizel araçların arka cam üstü spoylerı farklı benzınlılerın spoylerı yukarı doğru kavıslı herhalde motor daha güçlü olduğundan sanırım
    son olarak araçlarını yeni alan arkadaşlar güle güle kazasız kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemalatmali

Sayın aknasmub hocam saolsun banada o ledlerden getirtmiştı herkese tavsıye ederim sorunsuz çalısıyor ve arabaya
    özellikle akşam üstü çok güzel bir görüntü sağlıyor hocam eğer size gönderdiğim resımler duruyorsa yayınlarsanız sevınırım
    ayrıca gecenlerde arabada bir şey daha öğrendim belkı diğer arkadaşlar daha önce biliyordur araç kırmızı işikta start stopla durduğunda
    direksıyonu hafif çevirdiğinizde otomatık olarak araç çalişiyor harıka bır özellik bence zannedersem debriyaj da iken arabaya zarar
    vermeden çalışması için düşünülmüş olabılır ayrıca vıtesı N pozısyonuna alıp tekrar D Aldığınızdada araç çalısıyor ilginç
    bir de benzınlı araçlar ile dizel araçların arka cam üstü spoylerı farklı benzınlılerın spoylerı yukarı doğru kavıslı herhalde motor daha güçlü olduğundan sanırım
    son olarak araçlarını yeni alan arkadaşlar güle güle kazasız kullanın

Sayın Kemal hocama da getirtmiştik aynı ledlerden.

Onun da resmini paylaşayayım kendisinin izniyle. @Kemalatmali @owunc
     Volvo V40: Ve O Sensin

Teşekkürler Aknasmub hocam kendınıze ıyı bakın selamlar
  • Arkadaşlar ben de özellikle dik yokuşta birden hızlanırsam (d2 turbo overboost devir aralığına girince) önden kaydırma sorunu yaşıyorum. Hatta bazen araç tümden suyun üstünde kayar gibi yalpalıyor, deyim yerindeyse altımdan kaçıyor. Genel anlamda da direksiyon duyarlılığını çok iyi bulmuyorum. Yüksek hızda yeterince ağırlaşmıyor bence. Aracımda Advance/Comfort/Driver Support Pac Plus var ve olasılıkla direksiyon sertlik ayarı olması lazım lakin nereden yapılacak bir türlü çözemedim. Ortam aydınlatması için de renk ve yoğunluk seçiyorum. Dikiz aynası altında bit kadar bir renkli LED dışında yanan birşey göremedim. Bu iki konuda deneyimli kullanıcılar yazarsa çok sevinirim.
  • ozerkane O kullanıcısına yanıt
    Yokuşta evet birden gaz verdiğimizde sola sağa hafif yalpalanmalar oluyor. Ben alıştım şahsen ancak hani rahatsız ediyormu? hayır.

Direksiyon sertlik ayarı Mycar menüsünde diye biliyorum. Aracın manual'ine bakınız.

Son olarak; o bit kadar dediğin ışıktan bir adet de arka yolcu koltuğun üzerinde var. Şöyle ki mesala bizimkiler özellikle uzun yolda, göz aldığı için kapatmamı istiyorlar. Mor renk iç aydınlatmada favorimdir.
  • Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun arkadaşlar.

Sizinde Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemalatmali

Sizinde Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun hocam

Saolun Kemal hocam. Sizin de kutlu mutlu olsun

• Arkadaşlar
    Forumda da paylastim ama burayada yazmak istedim.
    V40 r desing aracima 18 inc ixion ll taktigimdan dolayi orijinal 17 inc r desing janlarim satiliktir jantlarda en ufak cizik kazik mevcut degildir.
    Sadece 3000 km kullanilmistir sonrasinda 18 inclere gectim.
    Satin almak isteyen arkadaslar benimle irtibata gecebilir forum icinden birine gitmesi daha iyi olur.
    Selamlar.

• Herkese merhaba, Volvo kullanıcıları arasına ben de sıfır bir kırmızı V40 R-Design+R Pack+ Base Pack ile katılmış bulunuyorum.Iki sorum olacaktı;
    1) Kisa farlar bana fazla yakını gösteriyor gibi geldi.Hız arttikca yukseklik artiyor mu diye tecrube edemedim karanlik bir yol bulamadim icin.Benzer bir sikinti yasayan var mi ve ayar yaptirarak bu sıkıntıyı çözen oldumu diye merak ediyorum
    2) Yolcu kapısı içi , kilit mekanızması veya emniyet kemeri haznesinden birinden geldigini dusundugum bir zirilti var.Ses parke taşlı yolda düşük hızda geliyor.Onceki sayfalarda bazi kullanicilarin da bu yonde şikayetleri vardi sanirim.Servisler bu konuda tecrube sahibi mi, nasil bir islem ile halledlyorlar.Bu sesi yapacak bir yol bulup derdimi anlatana kadar tecrubeli bir servise goturmeyi tercih ederim (Istanbul Avrupa tarafı tercihim)
    Cevaplariniz icin simdiden tsk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar,

BMW 1 serisi ve V40 arasında seçim yapma arefesindeyim. Dün Volvo bayisinde V40 ve V40 cross country i inceledim. Araçlardaki kalite oldukça hoşuma gitti. Yeni gelecek olan T3 motorları (benzinli-152 hp) test için bekliyorum, bayiye henüz test aracı gelmemişti. Bu arada teklif olarak da %6-7 indirimli fiyat verdiler anahtar teslim fiyat üzerinden, volvo bayilerinin genel fiyat politikasını bilmiyorum fakat indirim oranı bana iyi geldi.

Cross country modeli görünüm olarak daha çok hoşuma gitti fakat kafama takılan şöyle bir soru var. Anladığım kadarı ile v40 ve v40 cross country arasında iç donanım olarak bir fark yok, sadece aracın dışındaki görsellik için de 5 bin tl fark bana fazla geldi. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz, veya 2 araç içerisinde bu farkı hak edecek benim bilmediğim başka özellikler var mıdır.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.