Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yakın zamanda D2 R desing için bayide fiyat alan oldu mu?
    bir arkadaşıma alacağız 99ooo TL gibi bir rakam duymuş çıplak r desing için ama araba yok sanırım.
    Birde yakın zamanda bir zam havası sezmiş arkadaşım R desing 105ooo civarına satılacakmış gibi konuşulmuş var mı böyle bir duyum alan?

Selamlar.
  • Kapı yalıtımı yaptırdığımı bir kaç gün önce paylaşmıştım ve farklı müzik parçalarını deneyerek test ettim.Servis iyi iş çıkarmış, gereksiz hiç bir ses gelmiyor.
  • ben aracımı almadan önce bayileri aramıştım, bana yakında dövizle alakalı olarak fiyatta güncelleme olacağını söylemişlerdi. doğruluk payı olabilir.
  • RST 13 kullanıcısına yanıt
    Yalıtım işlemini hangi serviste yaptırdınız acaba? İşlem ne kadar sürdü? Benim de acilen yalıtıma ihtiyacım var. Geçenlerde ön kapıdan gelen sesler için servisten bakmasını rica ettim. Sağ olsunlar sürüş esnasında geliyor dediğim sesi gidermişler ama bu defa da en ufak bas sesinde kapı içinde bir şeyler zıngırdıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Günal -- 21 Ağustos 2015; 9:35:58 >
  • merhaba arkadaşlar. acaba bu volvo id olayını kullanan var mı? ben kaydettim ancak web de aracı görmüyor.
  • Günal kullanıcısına yanıt
    Antalya Otokoç ta yapıldı. Nasıl malzeme kullandıklarına bakıcaktım, servis çok yoğundu araçlar iç içeydi işimde vardı gittim 40-45 dakika da geri geldim ve bitirmişlerdi göremedim. Kapıdan iki ayrı ses geliyordu, en ufak bas sesinde kapı içindeki eşya gözünden diğeride kapı tutma kısmından geliyordu. çık çık gibi bir ses geliyordu,kolu çekince düzeliyordu. Etkisi ne kadar sürer bilemiyorum,yaptıranlar daha sonra tekrar ses yaptı diyor.
  • RST 13 kullanıcısına yanıt
    Sayın RST bende adana da 3üncü defa yaptırdım trım işlerını ford bölümü yapıyordu bu sefer şikayetler üzerıne volvo kendısı yaptı daha profesyonel
    yaklaştılar ben izledim,Dolgu ve yapıştırıcı silikonlar volvo nun göndermiş olduğu keçe bantlar ve değişik süngerler kullanıyorlar
    daha özenli ve çeşitli malzeme kullanıldı
    yüksek ses müzik ve bozuk asfalt aynı durumaa getirdi İNŞALLAH bırdaha olmaz
  • Ben de bugun advance paket V40 D2 siparisi vererek araniza katildim. Sahibinden'deki ilanlarda genelde beyaz renk ve bej deri kombinasyonlari goruyorum. Hazar mavisi ve koyu kahve espresso deri koltuklar cok iddali bir tercih oldu sanirim :) Ilerliyen zamanda bu konuyu daha sik takip etmeyi planliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • t-genc kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde güle güle kullanın :) koyu renk seçmeniz iyi olmuş; kirlense bile gözünüze çok batmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: t-genc

Ben de bugun advance paket V40 D2 siparisi vererek araniza katildim. Sahibinden'deki ilanlarda genelde beyaz renk ve bej deri kombinasyonlari goruyorum. Hazar mavisi ve koyu kahve espresso deri koltuklar cok iddali bir tercih oldu sanirim :) Ilerliyen zamanda bu konuyu daha sik takip etmeyi planliyorum

Hayırlı olsun yeni aracınız. Aracınızı teslim aldığınızda fotoğrafları bekliyoruz
  • Teşekkürler
  • Arkadaşlar uzun yol yaptım ve sonrasında aracın üzerinde ölü sinek ve zift lekeleri oluşmuş.

Yıkatmama rağmen bu lekeler çıkmadı.

Bu konuda bilgisi olan ya da kullanıp tecrübe ettiği bir ürün var mı?

Nette gezerken Meguiars ın zift ve böcek kalıntısı çıkaran ürününü buldum. Acaba işe yarar mı?
    http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&product_id=854
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Aslında yolculuktan hemen sonra daha kurumadan bu lekeleri çıkartmak en güzeli oluyor. Ama sonrasında da kaliteli bir deterjan ile çıkıyor. Ancak sıcak asfalt zift lekeleri kolay çıkmıyor, ona ben de çözüm arıyorum.
  • Herkese merhaba. V40 D2 R-design aracımı 2 ay önce 2. el olarak satın aldım, aracın 10000 km bakımının 9000 küsür km'de iken yaptırılmış olduğunu söylemişlerdi. 2 gündür ekranda 'bakım için randevu alın' uyarısı çıkıyor. Araç trafiğe 2014 Ağustos çıkışlı olduğundan senelik bakım uyarısı olduğunu düşündüm bir bayan olarak oldukça az olan araç bilgimle :) Şimdi servise götürmeli miyim acaba, yoksa 20000 km'yi mi beklemem gerek (şu an yaklaşık 14000 km'de) ?
    Önerileriniz sonrası servise götüreceksem, aracı aldığımdan beri sürekli ötelediğim boya koruma-seramik kaplama gibi işlemleri de orada fiyat alıp 1000-1500 TL'ye yaptırmam mantıklı mı? (Yazdıklarınızın nerdeyse son 20 sayfasını satır satır okudum, anladığım kadarıyla yazıya dökmeye çalışıyorum )
    Wax diye bahsettiğiniz o işlemi kendim yapamam sanırım, aracım kırmızı ve her yıkattığımda 'aracınıza kampanyalı fiyatımızla boya koruma yapalım istermisiniz' önerilerini dinlemekten sıkıldım. Yapılacak işlemin kalitesine güvenemediğimden serviste yapılması daha uygun diye düşündüm bugüne dek.
    Bilmediklerim çoktur tabi, belki yanlış düşündüklerim de öyle..
    Yorum yapacak olursa çok sevinirim
    Ayrıca servis olarak bana Mezcar yakın açıkçası, oradan memnun kalmadığını yazmıştı birisi. Servis önerileriniz de olursa hoş olur
    Herkese kolaylıklar

• quote:

Orijinalden alıntı: drguernika

Herkese merhaba. V40 D2 R-design aracımı 2 ay önce 2. el olarak satın aldım, aracın 10000 km bakımının 9000 küsür km'de iken yaptırılmış olduğunu söylemişlerdi. 2 gündür ekranda 'bakım için randevu alın' uyarısı çıkıyor. Araç trafiğe 2014 Ağustos çıkışlı olduğundan senelik bakım uyarısı olduğunu düşündüm bir bayan olarak oldukça az olan araç bilgimle :) Şimdi servise götürmeli miyim acaba, yoksa 20000 km'yi mi beklemem gerek (şu an yaklaşık 14000 km'de) ?
    Önerileriniz sonrası servise götüreceksem, aracı aldığımdan beri sürekli ötelediğim boya koruma-seramik kaplama gibi işlemleri de orada fiyat alıp 1000-1500 TL'ye yaptırmam mantıklı mı? (Yazdıklarınızın nerdeyse son 20 sayfasını satır satır okudum, anladığım kadarıyla yazıya dökmeye çalışıyorum )
    Wax diye bahsettiğiniz o işlemi kendim yapamam sanırım, aracım kırmızı ve her yıkattığımda 'aracınıza kampanyalı fiyatımızla boya koruma yapalım istermisiniz' önerilerini dinlemekten sıkıldım. Yapılacak işlemin kalitesine güvenemediğimden serviste yapılması daha uygun diye düşündüm bugüne dek.
    Bilmediklerim çoktur tabi, belki yanlış düşündüklerim de öyle..
    Yorum yapacak olursa çok sevinirim
    Ayrıca servis olarak bana Mezcar yakın açıkçası, oradan memnun kalmadığını yazmıştı birisi. Servis önerileriniz de olursa hoş olur
    Herkese kolaylıklar

Merhaba. Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Bakımı yapıldıysa sorun teşkil edeceğini sanmıyorum fakat uyarı sizi rahatsız edecektir. Bu yüzden servis yakınsa uğrayıp bu uyarıyı kaldırtabilirsiniz.

Boya koruma için servisler çok yüksek fiyatlar istiyorlar. Bence profesyonel olarak bu işi uygulayan yerlerde(meguiars gibi) yaptırmanız hem maliyet hem de işçilik açısından daha faydalı olacaktır.

Wax olayı aslında iki türlü. Sıvı ve katı olarak ayrılıyor. Sıvı olanları uygulaması daha rahat. Bence kendiniz de uygulayabilirsiniz. Katı olan hamur gibi yapısı var. Aracın yüzeyindeki küçük kirleri yapısına alıp temizliyor. Bence bu biraz daha zor. Dediğim gibi profesyonel yardım almanızda yarar var.

Servis konusunda birşey söyleyemeyeceğim. Ben İzmir de yaşıyorum. Sizi her gün gördüğüm kırmızı v40 sanmıştım 😃

İyi günler diliyorum. Elimden geldiğince sorularınızı bilgim dahilinde yanıtlamaya çalıştım. Başka sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Aslında yolculuktan hemen sonra daha kurumadan bu lekeleri çıkartmak en güzeli oluyor. Ama sonrasında da kaliteli bir deterjan ile çıkıyor. Ancak sıcak asfalt zift lekeleri kolay çıkmıyor, ona ben de çözüm arıyorum.

Merhaba. Bugün özellikle zift lekeleri için Meguiars Gold Class Bug Tar Remover adlı ürünü aldım.

Zift ve sinek ölüleri üstüne uyguladım. Hemen hemen tüm lekeleri çıkardı. Ben memnun kaldım.

Uygularken ürünü lekenin üstüne sıkıp bir kaç dakika bekleyip öyle silmek daha iyi sonuç veriyor.

Ürün sinek ilacı gibi kokuyor

Benim gibi zift ve ölü sinek lekelerini çıkarmak isteyen V40 kullanıcıları için faydalı olabilir...

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun sayın aknasmub uyarınizi dikkate alacağım bende bu ürünü kullanalım inşallah güzel bir sonuç alırım bu arada ürünler için çok teşekkür ederim aile içinde şaka konusu olduk arkada farı olan araba diye ama güzel oldu sayenizde sizden haber bekliyorum diğer konuyla alakali Allah a emanet olun saygilar hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemalatmali

Geçmiş olsun sayın aknasmub uyarınizi dikkate alacağım bende bu ürünü kullanalım inşallah güzel bir sonuç alırım bu arada ürünler için çok teşekkür ederim aile içinde şaka konusu olduk arkada farı olan araba diye ama güzel oldu sayenizde sizden haber bekliyorum diğer konuyla alakali Allah a emanet olun saygilar hocam

Güle güle kullanın Kemal hocam ledlerinizi

Ürün gerçekten işe yarıyor. Zify ve ölü sineklerden kurtuldum. Tavsiye ederim.

• Merhabalar. Bende 2015 volvo v40 r design rebel blue sahibi olmak üzereyim. Insallah sali veya carsamba teslim alacagim araci. Ufak bir sorum olacakti bilgisi olanlara, bilindigi gibi artık SCT uygulaması yapılmıyor; fakat 2015 model advance veya r design pack araçlarda Sensus Connect bulunuyor dokunmatik özelliği olmayan. Satış temsilcisiyle konuştuğumda Sensus Connect'in SCT'den ufak farkları bulunduğunu; artık parrot'un değil volvo'nun yaptığını söyledi. Aracıma navigasyonsuz olarak gelecek fakat navigasyonu "sadece yazılımla" sağlamak için 4.000 Tl civarı bir ücret istediler. Çok astronomik geldi bana bu ücret; bu arada araştırma yapmama rağmen hiçbir cevap bulamadığım konu ise 2015 Sensus connect'in de SCT gibi android tabanlı olup olmaması; eğer yeni sistem de android tabanını kullanıyorsa -ki yazılımla yüklendiğine göre bir ihtimal öyle olması lazım- 4.000 Tl para vermektense bir root işlemi ile halledilebilir ama ne bu konuda bir bilgi var ne de uygulama. Sizce kuzu kuzu sadece yazılımla navigasyon yüklemelerini mi söylemeliyim yoksa eğer android tabanlı ise yeni sensuslar; bir şekilde root - firmware dosyası mı kovalamalıyım. Bilgisi olanlar cevap verebilirse çok sevinirim  iyi forumlar dilerim.

• metalshock kullanıcısına yanıt
    SCT android tabanlı. Benim aracımda takılı. Navigasyonlu ve navigasyonsuz 2 model var SCT için. Ben navigasyonsuz aldım ve yandex maps yükledim. Sıkıntı çekmedim pek. Spotify vb. kullanıyorsanız SCT çok kullanışlı. Sadece navigasyon yerine SCT daha mantıklı olacaktır.

Sensus connect android tabanlı değildir. Volvo kendi düzenlemekte. SCT ise android tabanlıdır. Parrot üretmekte.
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.