Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fozix

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-japon-otomotiv-2014-beyaz-volvo-v40-1.6-d-r-design-2.600-km-de-178368934/detay

şu ilana bakın adam 102,5 istiyor üstelik araç my 2014 ( modeli de 2014 yazmış ama 2013 çıkma ihtimali yüksek veya 2014 ise bile 2013 den elde kalan 2014 yılında alınmış araba)

bu arabanın şuanda bayi fiyatı 97000 tl ye my 2015 olan sıfır aracı almaktansa bu araca 102,500 tl verecek enayi varsa buyursun versin diyorum ben ( adam keriz avlıyor cruise control yazmış ama arabada hız sınırlayıcı var hız sabitleyici yok )

bunun gibi birçok örnek verebilirim saçma fiyatlar yazıp satmaya çalışanlar hele şu galericiler yok mu arabanın özelliğinden anlamaz ama araç satar vs...

my2014 yada my2015 olduğunu nasıl anlıyorsunuz? bide my2014 ne demek, 2014 model mi demek

• MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim abi.
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    arabanın tuş takımının oradasına bakınca sağ en üstün bir altında tuş var my2014 e kadar o tuş tel tuşu olarak yapıldı my2015 lerde o tuş internet tuşu olarak revize edildi işaret olarakda dünya resmi var ayrıca yeni araçlarda r designlarda koltuklarda nakış yok ayrıca ekran kalitesi daha da arttırıldı ve renk teması kırmızı ağırlıklı olarak değiştirildi. hatta yuvarlak klima vs tuşlarının etrafı da tırtıklı metal oldu buradan anlıyorum

my2014 demek fabrikanın 2014 bandında üretmesi demek araç 2014 olarak neleri içeriyorsa o koyuluyor mesela ben kasım 2013 de almıştım arabamı 2013 modeldi fakat modelyılı (my) 2014 dü

gibi ....

ne fark ediyor yukarda dediğim gibi araçta durumlar değişiyor ayrıca aldıkları geribildirimler sayesinde araçta düzeltilmesi gereken yerleri düzeltiyorlar ve piyasaya öyle sunuluyor
  • açıklamanız için çok teşekkür ederim, aydınlatıcı bi yazı oldu benim için

bu arada sizin araç pert olmuştu yanlış hatırlamıyorsam sonradan araç aldınız mı yada sipariş verdiniz mi?
  • oldu fakat volvo almadım tekrar daha uygun bir araç ile yollara devam ediyorum şimdilik
  • Arkadaşlar geçen hafta başıma gelen talihsiz bir olayı paylaşacağım sizlerle, v40 cc 2014 2. el 10.000 km aracımı alalı 1 ay oluyor. İlk volvom şahsen

2 Haftalığına yurtdışına çıkmıştım geldiğimde evin yanındaki inşaattan aracın üstüne çimento harcı sıçramış küçük noktalar şeklinde arabanın her yerini kaplamıştı.

Aracı volcar altunizade servisine götürdüm ve 300tl+kdv fiyatına aracı ilk günkü gibi tertemiz vereceklerini garanti ettiler bende tamam dedim.

2 Gün araç serviste kaldı. Gittiğimde %95 oranında temizlemişlerdi pencere kenarlarındaki plastik ve kaputun üst girişinde filan biraz kalmıştı beton.

Acelem vardı çok uzatmadan teslim aldım aracı.

Fakat ertesi gün gördümkü ön kaputta baya derin çizikler var, boyasız kapanmayacak cinsten(araç beyaz olduğu için serviste görmemiştim, bilmiyorum belkide o gece birileri yaptı ama çok düşük bir olasılık?), fakat asıl bundanda sinir bozucu olan şey cam tavanı kapatan perdeyi açtığımda bir kaç yerde raydan koptuğunu ve buruşuk çirkin bir şekilde açıldığını gördüm.

Hemen servise geri götürdüm ve gösterdim. Direk reddettiler çizikleri bizim makinamız bunu yapamaz diye, ben makinanız yaptı demiyorum başka birşey yapmıştır diyorum hala pasta cila bunu yapmaz diye direttiler. Tavan perdesinin ise biz yapmadık ama garantiye girebilir belki diye resimlerini çektiler haber vericez size,

istiyosanızda şikayet edin dediler?!

Araca karşı olan bütün şevkim kırıldı zevkle bindiğim araçtan resmen soğudum..

Ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz üstadlar böyle bir markanın servisinden bunu beklemezdim açıkçası.

• Raz kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun.

Ben aracımı iki günden fazla dışarıda bırakmamaya özen gösteriyorum, konakladığım sitenin şahsi açık parkı olmasına rağmen. Evet kötü bir tecrübe olmuş ancak ne diyelim cana geleceğine artık.

Servis konusunda fazla ters düşmek bir sonuç getirmeyecektir çünkü öncesini ispat edebileceğiniz bir durum yok. Neticede aracı teslim ederken+alırken servis formuna araçta oluşmuş darp ve çizikleri forma işaretleyip yakıt tank durumuna kadar sarı nüshayı size veriyorlar.

Bu gibi durumlarda orta yolu bulmak çok önemli.

Sunroof ise evet garantide çözülebilecek bir durum ancak polisaj makinası bahsettiğiniz gibi derin çizikleri yaratmaz diye düşünüyorum.

İsterseniz en son Mini onarım kapsamında Auto King'e göstermekte fayda olduğu kanısındayım.
  • Dün akşam resim çok kötü olsa da resim çekme fırsatı bulabildim.
    Gördüğünüz gibi DRL ve farlar aynı anda yanıyor.
    Bu özellik sanırım 2015 model araçlarda geliyor.
    Far anahtarı ''auto'' konumunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz

Arkadaşlar geçen hafta başıma gelen talihsiz bir olayı paylaşacağım sizlerle, v40 cc 2014 2. el 10.000 km aracımı alalı 1 ay oluyor. İlk volvom şahsen

2 Haftalığına yurtdışına çıkmıştım geldiğimde evin yanındaki inşaattan aracın üstüne çimento harcı sıçramış küçük noktalar şeklinde arabanın her yerini kaplamıştı.

Aracı volcar altunizade servisine götürdüm ve 300tl+kdv fiyatına aracı ilk günkü gibi tertemiz vereceklerini garanti ettiler bende tamam dedim.

2 Gün araç serviste kaldı. Gittiğimde %95 oranında temizlemişlerdi pencere kenarlarındaki plastik ve kaputun üst girişinde filan biraz kalmıştı beton.

Fakat ertesi gün gördümkü ön kaputta baya derin çizikler var, boyasız kapanmayacak cinsten(araç beyaz olduğu için serviste görmemiştim, bilmiyorum belkide o gece birileri yaptı ama çok düşük bir olasılık?), fakat asıl bundanda sinir bozucu olan şey cam tavanı kapatan perdeyi açtığımda bir kaç yerde raydan koptuğunu ve buruşuk çirkin bir şekilde açıldığını gördüm.

Hemen servise geri götürdüm ve gösterdim. Direk reddettiler çizikleri bizim makinamız bunu yapamaz diye, ben makinanız yaptı demiyorum başka birşey yapmıştır diyorum hala pasta cila bunu yapmaz diye direttiler. Tavan perdesinin ise biz yapmadık ama garantiye girebilir belki diye resimlerini çektiler haber vericez size,

Ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz üstadlar böyle bir markanın servisinden bunu beklemezdim açıkçası.

sizinde kanıtlayabileceğiniz birşey yok burada... kötü olan yanı o. kesin eminseniz serviste olduğuna orada farketseydiniz işler tümden değişirdi. bence hangi markanın servisi olursa olsun böyle bir olayı kabul etmez. siz bence forumda detailing yapan arkadaşa bırakın aracınızı. mükemmel bir işçiliği var fotolardan gördüğüm kadarıyla. siz nasıl isterseniz öyle verir aracınızı bence. geçmiş olsun.
    ayrıca bir sorum olacak derin çizikler dairesel mi ?

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-sahibindenn-sifirindan-farksiz-184902449/detay

bi tane daha keriz.avi modunda satış yapmaya çalışan bir vatandaş adam 102500 tl yazmışş
  • imagoodman kullanıcısına yanıt
    Bu cok iyiymiş ya kesinlikle baştan beri boyle olması gerekiyordu çok guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fozix F kullanıcısına yanıt
    Sanırım araç pert çıkınca size az para verdiler. Şimdi de istediğiniz fiyata araç alamayınca millete hakaret ediyorsunuz. Sizce aracı olduğu değerden Aşağıya satmak mı kerizlik, yoksa hak ettiği Değeri istemek mi? Ayrıca sizin şuan bir Volvo kullanıcısı olmadığınızı bilmek de beni ayrıca mutlu etti. Terbiyesizliğiniz Hoşgörü sınırlarını aştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    3-4 akşam önce Karşıyaka'da sizinki gibi kırmızı bir r-desing gördüm. Kırmızı araca gerçekten de çok yakışıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu da güzelmiş :)

Daha birkaç ay önce 240 TL verip ledlerin yanma şeklini 2014 model araçlar gibi yaptırmıştım. Şimdi de bu yeni şekil çıktı...

Bunun için de ayrıca para vereceğiz galiba öyle gözüküyor. Beğendim çünkü.

Bugün bir ilanda da benzer şekli gördüm:

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Sanırım araç pert çıkınca size az para verdiler. Şimdi de istediğiniz fiyata araç alamayınca millete hakaret ediyorsunuz. Sizce aracı olduğu değerden Aşağıya satmak mı kerizlik, yoksa hak ettiği Değeri istemek mi? Ayrıca sizin şuan bir Volvo kullanıcısı olmadığınızı bilmek de beni ayrıca mutlu etti. Terbiyesizliğiniz Hoşgörü sınırlarını aştı.

volvo kullanıcı olmadığımı nereden çıkardın birincisi

ikincisi pert aracım için sıfır değerinin 1000 tl altında para aldım o konuda rahat ol yani ( sıfır olarak ilk aldığım değerden 13000 tl fazlası yani) zarar değil kar ettim

üçüncüsü volvo değil hangi marka olursa olsun sıfır değerinden fazla satmaya çalışan uyanıklar ve kerizler şuanda mevcut aynı durum golfde mercedeste bmw de seat ta toyotada vs de var benim örneklerim volvo forumu olduğu için volvo üzerine

terbiyesizlik ve hadsizliğin iadesini sana yapıyorum bak dikkat et sana diyorum "size " kelimesini haketmiyorsun

git aracını 300 bin tl ye sat istersen beni ilgilendirmez benim alacağım para yada arabada seni ilgilendirmez

işine bak satışını yapıyorsan yap

hiç kimse değer kaybı az diye şöyle oldu böyle oldu diye bana anlatamaz ben objektif olarak 91000 tl ye sıfır alırken 100000 tl ikinci eline para vermiyeceğimi belirttim yaran varsa git pansuman yaptır .

tartışmıyor ve muhattap kabul etmiyorum seni diğer yazılarında

kolay gelsin

• dgnkr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...
    Jantlarında 18 inçe terfi ettirirsem bomba olacak:)

17" de güzel...

Aslında C30'da lanse edilen ATREUS jantlar hep hoşuma gidiyor. Ama gereksiz bir maliyet bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raz

Arkadaşlar geçen hafta başıma gelen talihsiz bir olayı paylaşacağım sizlerle, v40 cc 2014 2. el 10.000 km aracımı alalı 1 ay oluyor. İlk volvom şahsen

Hocam bu konu benim de ilgimi çekti. Bazı servislerin tabiri caizse animal'liği tutabiliyor. Sonucu bu mesajımı alıntı yaparak bildirirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.