Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (164. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: winniesertan

v40 d2 40.000 km bakımı için fiyat araştırması yapıyorum.

980 TL'den daha uygun fiyat veren yok(İstanbuldaki servisler).

Hidrolik yağ değişimini çıkarttırdığımda 880 TL fiyat çıkıyor.

Polen,hava,yağ,mazot filtreleri ve yağ değişimi için bu kadar ücret çok fazla.

Kurulmuş sisteme ayak uyduracağız; garantinin devam etmesi için...

internetten polen filtresi değişimini aratın . yapılaiblirgibiyse kendiniz alıp değiştirin.
  • Rebel blue d2 r desing ile aranıza katılmıs bulunuyorum. 2 ay sonra teslım alacagım kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Rebel blue d2 r desing ile aranıza katılmıs bulunuyorum. 2 ay sonra teslım alacagım kısmetse.

hayırlı olsun. fiyat olarak 94bin e mi anlaştınız? muhtemelen teslim alınacağı sırada indirim yada zamdan etkilenecektir ama şu an için ne fiyat verdiklerini merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Rebel blue d2 r desing ile aranıza katılmıs bulunuyorum. 2 ay sonra teslım alacagım kısmetse.

hayırlı olsun. fiyat olarak 94bin e mi anlaştınız? muhtemelen teslim alınacağı sırada indirim yada zamdan etkilenecektir ama şu an için ne fiyat verdiklerini merak ediyorum

aynen 94000 e aldım. 2 ay sonra ne olur ne bıter bellı olmaz ama ıcımden bır ses zam gelecegını soyluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

v40 d2 40.000 km bakımı için fiyat araştırması yapıyorum.

980 TL'den daha uygun fiyat veren yok(İstanbuldaki servisler).

Hidrolik yağ değişimini çıkarttırdığımda 880 TL fiyat çıkıyor.

Polen,hava,yağ,mazot filtreleri ve yağ değişimi için bu kadar ücret çok fazla.

Kurulmuş sisteme ayak uyduracağız; garantinin devam etmesi için...

internetten polen filtresi değişimini aratın . yapılaiblirgibiyse kendiniz alıp değiştirin.

Polen filtresi 150 lira civarında.

Muadil filtre aldım(Fil), 15 liraya.Hemde karbonlu :)
    Mann marka olanı ise 45 liraydı. FoMoCo etiketli ürün 45 lira. Ki bu FoMoCo Ford'un servislerinde kullandığı orijinal filtre.

Gerçekten yazık günah bir kağıt parçasına 150 lira vermek.

• Fil Filtre Türk Markasıdır,üretimleri Türkiye'de gerçekleşiyor.Kaliteli filtreler üretiyor.
    Mann Alman Malıdır.Birçok markanın tedarikçisidir.Marka tedarikçileri Mann,Mahle,Meyle'dir çoğunlukla.
    V40 D2

Polen Filtresi
    Mann CUK 25 007 (45 TL)
    Fil HCK 7212 (15 TL)
    FoMoCo AV6N-19G244-AA (Ford Orijinal Ürünüdür-45 TL)
    Volvo 31369455 150 TL

Hava Filtresi
    MANN C 16 134/1 (40 TL)
    Fil HP2633 (23 TL)
    Ford Orijinal Ürün 7M51 9601 AC 40 TL
    VOLVO 30792881 veya 31338216 50 TL

Yağ Filtresi
    Mann HU 716/2 x (20 TL)
    Fil MLE 1401(10 TL)
    Volvo 30735878(45 TL)
    Ford Otosan-TAM T6714 FDE(15 TL- Ford Yetkili Servislerinde Kullanılır).
    Citroen-Peugeot(15 TL-Servislerde kullanılan orijinal ürün).

http://www.filfilter.com.tr/oc.php linkinden aracınıza uygun filtreleri görebilirsiniz,Fil'e rakip firmaların kodları,aracınıza uyan filtrenin başka hangi araçlarda kullanıldığını ve orijinal parça numaralarını bu linkteki online uygulamadan görebilirsiniz.Güncel araç listesi var.

http://catalog.mann-filter.com/EU/tur/vehicle linkinde ise Mann markasının kataloğunu görebilirsiniz.

Tabi muadil filtre kullanıldığında araç garanti dışı kalıyor.

Yasal olarak muadil parça kullanıldığında garantide sorun oluşmaz.Hatta yetkili servislerde bakım yapma zorunluluğu da yoktur. Sadece bakım yapma zorunluluğu vardır. Markaların servislerde uyguladığı standart bakım formuna uygun olarak dışarda işlem yapılırsa garanti dışı kalmaz.Tabiki bunu ispatlamanız gerekiyor.

Firmalar bu ispatlama boşluğunu kullanarak garanti dışı kalır diyerek işin içinden çıkıyorlar. Sizde yasal yollara gittiğinizde aracın bakımlarının dışarıda fakat gereken bakımın gerekli zamanda yapıldığını ispatlamanız gerekiyor.

• quote:

Fil Filtre Türk Markasıdır,üretimleri Türkiye'de gerçekleşiyor.Kaliteli filtreler üretiyor.
    Mann Alman Malıdır.Birçok markanın tedarikçisidir.Marka tedarikçileri Mann,Mahle,Meyle'dir çoğunlukla.
    V40 D2

Polen Filtresi
    Mann CUK 25 007 (45 TL)
    Fil HCK 7212 (15 TL)
    Volvo 31369455 150 TL

Hava Filtresi
    MANN C 16 134/1 (40 TL)
    Fil HP2633 (23 TL)

Yağ Filtresi
    Mann HU 716/2 x (20 TL)
    Fil MLE 1401(10 TL)
    Volvo 30735878(45 TL)

http://www.filfilter.com.tr/oc.php linkinden aracınıza uygun filtreleri görebilirsiniz,Fil'e rakip firmaların kodları,aracınıza uyan filtrenin başka hangi araçlarda kullanıldığını ve orijinal parça numaralarını bu linkteki online uygulamadan görebilirsiniz.Güncel araç listesi var.

http://catalog.mann-filter.com/EU/tur/vehicle linkinde ise Mann markasının kataloğunu görebilirsiniz.

Yasal olarak muadil parça kullanıldığında garantide sorun oluşmaz.Hatta yetkili servislerde bakım yapma zorunluluğu da yoktur. Sadece bakım yapma zorunluluğu vardır. Markaların servislerde uyguladığı standart bakım formuna uygun olarak dışarda işlem yapılırsa garanti dışı kalmaz.Tabiki bunu ispatlamanız gerekiyor.

Firmalar bu ispatlama boşluğunu kullanarak garanti dışı kalır diyerek işin içinden çıkıyorlar. Sizde yasal yollara gittiğinizde aracın bakımlarının dışarıda fakat gereken bakımın gerekli zamanda yapıldığını ispatlamanız gerekiyor.

direk degiştirmeyin poleni. alın dısarıdan. kendınız degısın sonra servise gotururken eskisini takarsınız.

ama internetten iyi bakın. ben bakındım biraz ve nasıl degisecegi hakkında pek bişi bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Fil Filtre Türk Markasıdır,üretimleri Türkiye'de gerçekleşiyor.Kaliteli filtreler üretiyor.
    V40 D2

Polen Filtresi
    Mann CUK 25 007 (45 TL)
    Fil HCK 7212 (15 TL)
    Volvo 31369455 150 TL

Hava Filtresi
    MANN C 16 134/1 (40 TL)
    Fil HP2633 (23 TL)

Yağ Filtresi
    Mann HU 716/2 x (20 TL)
    Fil MLE 1401(10 TL)
    Volvo 30735878(45 TL)

direk degiştirmeyin poleni. alın dısarıdan. kendınız degısın sonra servise gotururken eskisini takarsınız.

ama internetten iyi bakın. ben bakındım biraz ve nasıl degisecegi hakkında pek bişi bulamadım.

Değişim işlemi basit. Focus 3 aracımla aynı birebir.

Değişim işçiliğine 3-5 lira alacaksa onlar değişir,yoksa ben hallederim dediğiniz gibi.

http://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HBxapfjX.pdf linkinde Focus 3 için değişimi gösteriyor. V40'ta aynı şekilde.

http://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HB9K5Uod.pdf linkinde ise Volvo S60 II, V60, S80 II, V70 II, XC60, XC70 II ve Land Rover araçları için gösteriyor.

Diğer araçlar içinde online katalogtan aracınızı seçtikten sonra polen filtresi değişimleri gösteriliyor.

• https://www.bonubon.com/istanbul/firsat/3d-otomotiv-nitro-boya-koruma-paketleri
    Bu fırsat sitesinde 190 tl ile nitro boyama koruma paketını araca uygulama ımkanı var.Ben 7 ay once aldıgım arabamı 3m ın nıtro boya koruma kıtı ıle kendı sungerlerı ıle uyguladım yaklasık urunun bana malıyetı 130 tl ye gelmıstı sımdı acaba burda profesyonel ellere bu fıyata yapmak sızce mantıklı olmazmı?
  • Daha önce S60 V40 karşılatırmasını bekleyen cevap alamayan arkadaşlarımı beklettiğim için özür dilerim.
    Bilmeyen arkadaşlarım için daha öncesinde S60 R desing T4 sahibi .olduğumu söyleyeyim.

Önceki aracım buydu

Volvo V40: Ve O Sensin

Yeni V40 R desing D2 de bu.

Önceki sayfa konusu geçen Volcardaki Kırmızı V40 R desing biz almıştık:)

iki araçta beni hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmadı.

S60 kesinlikle Volvo için bir dönüm noktasıdır.
    Malzeme kalitesi diğer büyük markaların kesinlikle altında değil.
    Bana göre S60 iç mekan kalitesi A4,C serisi,3 serisi arasında en kaliteli olandır.
    Ama her marka kusursuz olmadığı gibi S60 rakiplerinden geri kalan yanları var (şanzuman,dönüş capının geniş olması,Kasa buyukluğune kucuk bagaj hacmı vs.)
    Tüm bunlara rağmen uygun fiyatıyla sınıfında alınası yıne tek araçtır.

Neyse S60 ile V40 arasındaki farklara gelelim.
    Öncelikle Volvo S60daki bütün handikapları lehine cevirmiş olarak görünüyor.
    Mesela standart gelen direksiyon V40da çok daha hafif ve hızlı daha net cevap veriyor.
    Dönüş capı çok daha başarılı S60 resmen dönmüyordu iki üç manevrayla dönebiliyordunuz şehir içi sizi hayli sıkıntıya sokabiliyordu V40 bu konuda çok başarılı.

Mesela daha önce S60 konusunda konuşulmuştu S60ın kapılara istenilen toklukta olmadığı konuşulmuştu.
    İlginç bir şekilde V40 bu konuda da bence S60dan önde.
    Karpıları çok daha tok.

Yine en çok tartışılan konulardan biride dizel motorlarda daha doğrusu D2-powershift uyumu yada uyumsuzluğuydu.
    Tamam power shift çok hızlı bir şanzuman değil belki beklediğimiz performansı veremiyor ama DSG gibi sorun çıkarmasındansa törpülenmiş bir performans vermesi daha iyi.
    Tabi bu benim görüşüm.
    T4 ile D2 arasında vites değişimlerinde anormal bir fark yok yeni D2 daha vurultulu geçiyor gibi birşey söz konusu değil.
    illa ki fark var buda benzinli motor ile dizel motor arasındaki farktan kaynaklanıyor.

Beni V40da şaşırtan diğer bir nokta ise dizel motora göre olan kabin sessizliği benzinli kullanan arkadaşlar için söylüyorum 70 km ve üst hızlarda içeriden sesi ayırt etmeniz pek mumkun değil:))
    yürüyene gelince esas fark orada çıkıyor.
    İki aracta R desing olduğu için şunu çok net söyleyebilirim ki S60 süspansiyonda çok çok daha önde.
    S60da ki jantlarım 18inç olmasında rağmen !7inç jantlardan çok daha konforlu yuruyordu.
    V40 bu konuda biraz zayıf özellikle çukurlarda hayli sarsıntılı.Tabi S60 göre...

V40 daki diğer bir hayal kırıklığım ise Mekanik el freni:(
    Yıl 2014 ama hala mekanik el freni megane de bile elektronık yahu!

Ses sistemi yine harika S60da ki ses sistemim preminum sound olmasında rağmen onu hiç aratmıyor.
    S60 mekan olarak çok daha ferah ve derin buda sınıf farkı olacak o kadar.
    Ama V40 donanım ve kalite olarak S60 yakın ki insan nerdeyse aynı sınıfta olduğunu düşünduruyor:)
    Benım ilk aklıma gelenler bunlar.
    Sorusu olan varsa seve seve cevaplarım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 19 Eylül 2014; 20:23:56 >

• Arkadaşlar bende aranıza katıldım.

2014 D2 Powershift V40 Cross Country Advance+Comfort Pack+Base Pack+ Driver Support Plus+Park Yardım Pilotu+Deri Koltuk ve Copper döşeme+Panoramik Cam Tavan+18" Mefitis jant+Inscription Kar Beyazı boya

Navigasyon ve geri görüş kamerası harici sanırım en fullü oluyor bu

2. El aldım 10.000 KM'de.

Yalnız bir sorum olacak göstergeleri sıfırladım biraz kullanıp depoyu fullettim toplam gidilecek mesafe 450km diyor hani az yakıyordu bu araba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raz -- 18 Eylül 2014; 0:44:03 >
  • imagoodman kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aynı araçtan ay sonunda bende teslim alıcam inşallah.

Yakıt tüketimi hakkında hâlâ soru işaretlerim var. CLA200 benzinliden D2 v40'a geçicem bende.

Nasıl yakıt tüketimi ? Uzunyolda 1 depoyla 800 km gider mi ? Gider diye düşünüyorum torku az değil aracın. Ayrıca kuruş hesabı va yaptınız mı :)

Ayrıca kırmızı yakıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sn İmagoodman, gecikmeli de olsa yeni volvonuz hayırlı olsun.
    Bu arada S60 a göre oturma pozisyonu daha alçak ve daha sportif. S60 ta da keşke böyle olsaydı diyorum açıkçası.
  • Raz kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kaça aldınız
  • Size de şimdinden hayırlı olsun.
    Bende GLA200 kullanıyorum sizin yakıt tüketiminize uzak değilim yani :)
    D2 onun yaktığının hemen hemen yarısını yakıyor bu yüzden
    yakıt olarak sizi çok sevindirecek onu belirteyim.

Uzun yolda değil abartmadan kullanırsanız bırakın ş.dışını Ş.içi tüketimi ile 800 Km gider.
    Benim İzmir dönüşümdeki yakıt ortalamam aşağıda 100-110 km hızla klima açık iki yetişkin ile olan tüketim.

Buda GLA ile ş.içi tüketimim.

• ceta C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Sn.Ceta

Gerçeği söylemek V4o ın oturma pozisyonu S6o'dan daha az derin geliyor.
    Bu yüzden S6o'ın koltuklarını aramıyor değilim.
    Bu So'ın kabin genişliğinden olabilir diye düşünüyorum ama en nihayetinde gerçekten başarılı koltukları var iki aracında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Gerçeği söylemek V4o ın oturma pozisyonu S6o'dan daha az derin geliyor.
    Bu yüzden S6o'ın koltuklarını aramıyor değilim.
    Bu S60'ın kabin genişliğinden olabilir diye düşünüyorum ama en nihayetinde gerçekten başarılı koltukları var iki aracında.

Selam imagoodman;

s60'tan v40'a geçerek hata mı yaptık acaba

S60'ın koltuklarını,oturma pozisyonunu bende arıyorum. Yol tutuşunu da tabiki.
  • v40 advance aracımın, gündüz sürüş ledleri(drl) yanarken,farlardaki park konum ledlerininde yanması için servise gittim.

Böyle bir yazılımın olduğunu,drl açıkken fardaki ledlerinde beraberinde yandığını, farlarda açıkken drl'nin biraz kısılarak farlarla beraber yandığını söyledi.

Bende bu yazılımın yüklenmesini istedim.

Müşteri kabuldeki arkadaş fiyatını tam bilmediğini, s60-s40'lardaki gibi farı sıfır konumuna alınca farları kapatan yazılım gibi 60-70 lira olacağını belirtti.
    Kabul ettim.

Aracımın başka sorunlarıda olduğu için servise bırakmıştım.Ertesi gün aradı ve yazılımın 240 lira olduğunu belirtti

Neden pahalı olduğunu sorduğumda; Volvo'yu aradığını, özel bir yazılım olduğunu(aksesuar sınıfına girdiğini), bu yüzden bu rakam olduğunu belirttiklerini söyledi.

Bende bu konu ile ve rutin bakım ücretlerinin fazlalığı ile ilgili Otoline hattını aradım.Sorunlarımı belirttim.

2-3 saat sonra Otoline tarafından arandım.
    ''20.000 bakımında ön fren balatası,30.000 bakımında arka fren balatası değiştiği için normalden daha fazla ücret alındığını'' belirttiler.
    ''Yazılımın;2013 model aracıma 2014 model özelliği kazandırdığını, performans yazılımı olduğunu'' belirttiler :)

Performans yazılımı kelimesi beni benden aldı orda 115 beygirlik aracım 130 beygire çıkacak mı acaba

Bakım ücretlerinin fazlalığı ile ilgili genel anlamda şikayetçi olduğumu, 40.000 rutin bakım ücretinin 1000 lira olduğunu belirttim.

Önceki bakım ücretleri ile ilgili şikayetim olmadığını belirttim fakat pek oralı olmadı.
    Ben memnuniyetsizliğinizi kaydediyorum demekten başka bir cevapları olmadı.

Garantinin devam etmesi için çark kurduklarını, garantisi bitene dek nasılsa gelecek diyerek biz müşterileri sömürdüklerini,bunların aktarılmasını belirttim.

Tabi önceki yaptığımız şikayetler gibi bir kulaklarından girip diğerlerinden çıktı.
    Arada birkaç kelimem zihinlerde kalsa memnun olurdum...

Volvo bakım ücretlerinin fazlalığını her zaman eleştirdim.
    Fakat garanti prosedürü gereği yasal olarakta uğraşamadığımızdan dolayı bakımlara gitmek zorunda olduğumuzu da belirttim.

Bu hafta sonu yetkili servise gidip 3,80 litre motor yağı ve maliyeti 100 lira bile olmayan 4 filtre için 800-900 lira para vereceğimden dolayı kendimi <<keriz>> gibi hissediyorum.

Teşekkürler Volvo CarTR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU -- 18 Eylül 2014; 15:06:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

https://www.bonubon.com/istanbul/firsat/3d-otomotiv-nitro-boya-koruma-paketleri
    Bu fırsat sitesinde 190 tl ile nitro boyama koruma paketını araca uygulama ımkanı var.Ben 7 ay once aldıgım arabamı 3m ın nıtro boya koruma kıtı ıle kendı sungerlerı ıle uyguladım yaklasık urunun bana malıyetı 130 tl ye gelmıstı sımdı acaba burda profesyonel ellere bu fıyata yapmak sızce mantıklı olmazmı?

Yokmu yorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sn wınnıesertan
    Bızım kı keyif degıl zorunlu bır değişik oldu
    Yoksa ınanın sattığım s60 ımı hıcbırseye degısmezdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.