Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: hakan11126
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lastiklerin değişmesi gerektiğini düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün D2 R-Design "Kırmızı" kaporası yatırdım, bugün Volvo şirketi amblemini değiştirdi

Ekim başı dolaylarında resimlerini paylaşacağım bakalım :)
  • bari 2012 2013 den itibaren eski ızgaralara da uyarlasalar da bizde değiştirsek :) ama yeni logo biraz sönük kalmış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkancanikli -- 27 Ağustos 2014; 22:00:04 >
  • hayırlı olsun öncelikle. r design pac den başka ekstra bir donanım var mı acaba aracınızda? birde ne kadara bıraktılar aracı?

r design pac + hız sabitleyici olan araç için bana 96 bin tl civarı fiyat verdiler, cam tavanlı olan içinde 100bin tl dendi. bu fiyatlar normal mi bu arada?

asıl öğrenmek istediğim "dizel+powershift+r-design+r-design pac" donanımındaki aracı kaça bırakıyorlar en son. bi ara niyetlendim çünkü. gittim sordum geliyo ekim gibi dendi yoldaymış araç. rabel mavi bu arada. ayrıca merak ettiğim bu donanımın içinde bluetooth standart mı, yoksa ekstra mı?

bende a180 var ama benzinli olması biraz psikolojimi bozuyor. önceki aracım dizeldi o yüzden. şimdide bunu satıp acaba aynı fiyata yada az bişey üstüne koyup dediğim özelliklerdeki v40 ı alabilirmiyim diye düşünüyorum.

bu arada benim araçta olup v40 da standart olarak olmayan opsiyonlar: geri görüş kamerası, kendi kendine park, ön park sensörü. elektronik el freni, bluetooth (emin değilim yukarda da yazdım)

v40 da standart olanlar: elektrikli hafızalı sürücü koltuğu, city safe, elektronik klima

benim araçta cam tavan var (açılabilen ) v40 da şaka gibi neredeyse 6 bin tl açılmayan cam tavan fiyatı.

şimdilik aklıma bu farklar geldi. geri görüş kamerası inanılmaz rahat ve kullanışlı bişey. insan alışınca kamerasız arabada yapamıyor onu fark ettim kendi kendine park özelliğini pek kullanmıyorum ama var sonuçta. bu iki özelliği v40 a ekletmek istesek 7-8 bin tl ekstra. dediğim gibi bende cam tavan var. cam tavanlı v40 için bide üstüne 6 bin eklenicek şu 3 özellik için 13bin tl fark olacak. (bunları ekletmeyi düşündüğümden değil, zaten bu fiyat farkından dolayı ekletmem ama sonuçta şu anki aracımda mevcut.)

yani sonuç olarak biraz çıkmaza girdim bu donanım farklarından ötürü.

bu arada benim araç 1 depo benzinle 500-550 km yol yapıyor şehir içi. km de 45 kuruş civarı bişey yakıyor çok özenli ve dikkatli kullanmama rağmen. v40 da nasıl sonuç alırım

sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda. benim gibi ikilemde kalsanız ne yapmayı tercih edersiniz? şimdiden cevaplar için teşekkürler

bu arada amblem değişimi araçlara ne zaman yansıyacak? değişim derken volvo yazısı çemberin içine alınmış sanırım yanılıyormuyum, yoksa başka bi değişim mi var?

Edit: ekleme, imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 27 Ağustos 2014; 23:17:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

hayırlı olsun öncelikle. r design pac den başka ekstra bir donanım var mı acaba aracınızda? birde ne kadara bıraktılar aracı?

r design pac + hız sabitleyici olan araç için bana 96 bin tl civarı fiyat verdiler, cam tavanlı olan içinde 100bin tl dendi. bu fiyatlar normal mi bu arada?

asıl öğrenmek istediğim "dizel+powershift+r-design+r-design pac" donanımındaki aracı kaça bırakıyorlar en son. bi ara niyetlendim çünkü. gittim sordum geliyo ekim gibi dendi yoldaymış araç. rabel mavi bu arada. ayrıca merak ettiğim bu donanımın içinde bluetooth standart mı, yoksa ekstra mı?

bende a180 var ama benzinli olması biraz psikolojimi bozuyor. önceki aracım dizeldi o yüzden. şimdide bunu satıp acaba aynı fiyata yada az bişey üstüne koyup dediğim özelliklerdeki v40 ı alabilirmiyim diye düşünüyorum.

bu arada benim araçta olup v40 da standart olarak olmayan opsiyonlar: geri görüş kamerası, kendi kendine park, ön park sensörü. elektronik el freni, bluetooth (emin değilim yukarda da yazdım)

v40 da standart olanlar: elektrikli hafızalı sürücü koltuğu, city safe, elektronik klima

benim araçta cam tavan var (açılabilen ) v40 da şaka gibi neredeyse 6 bin tl açılmayan cam tavan fiyatı.

şimdilik aklıma bu farklar geldi. geri görüş kamerası inanılmaz rahat ve kullanışlı bişey. insan alışınca kamerasız arabada yapamıyor onu fark ettim kendi kendine park özelliğini pek kullanmıyorum ama var sonuçta. bu iki özelliği v40 a ekletmek istesek 7-8 bin tl ekstra. bende cam tavan var. cam tavanlı v40 çok tuzlu.

yani sonuç olarak biraz çıkmaza girdim bu donanım farklarından ötürü.

sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda. benim gibi ikilemde kalsanız ne yapmayı tercih edersiniz? şimdiden cevaplar için teşekkürler

96 bin verdikleri fiyatı bn size 94 bin tl ye vereyim dilerseniz :) sıfır olarak

• fozix F kullanıcısına yanıt
    nasıl anlamadım. takip ettiğim kadarıyla sizin araç pert olmuştu onunla ilgili bi durumu, yoksa benim dediğim araç 94 e falan bırakılabiliyor mu? bu arada geçmiş olsun diyeyim yeri gelmişken
  • Logonun değişeceğini düşünmüyorum. Uzunca bir süre sadece xc90'da kullanılır o amblem. Birçok markanın modelleri arası amblem farklılıkları olabiliyor(örn: vw scirocco, citroen ds modelleri vb.). Tamamiyle benim fikrim..

• bdurmus kullanıcısına yanıt
    Volvo ambleminde değişen kesinlikle çok yok içim rahat ve belki yeni amblemle gelir diye umut ediyorum. Aracım üretim aşamasındaymış

Ben fiyat olarak 104.000 TL civarı bir teklif aldım ve bu fiyatın sınıfının en iyisi olarak gördüğüm için kaporamı yatırdım. (D2 + powershift + R-design + R-design pac+ Base pac + Panaromik) Kırrmızı :)

Piyasada zaten oldukça yüksek fiyatlarda.

VW Golf düşündüm ve düğündüğüm gibi vazgeçtim. Çünkü heryerde beyaz renk olmak üzere VW Golf var. Highline donanımda alsak bile üzerine 15.000 TL opsiyon olmadan V40'ın donanımına yaklaşamıyor bile. Tasarım açısındanda basit bir araba olduğunu düşünüyorum VW Golf'ün.

Mercedes-Benz A180 (Dizel-Otomatik-AMG Line + V40'a yakın opsiyon) 130.000 TL fiyat aldım. A180'in tasarım ve donanım dahil her açıdan Volvo'dan geri kaldığını düşünüyorum. A180 gözümde "olmamış" bir araç. CLA değil mesela. CLA gayet tasarım ve donanım açısından fiyat olarak eksiksiz bir otomobil. (Halen CLA200 kullanıcısıyım)

Audi A3 Sportback ise komik bir şekilde satılmakta. Dizel-Otomatik + S line paketi vs vs eklemesini 116.000 TL'ye teklif aldım. Fakat arabada USB bellek girişi yok Öyle salakça, öyle aptalca bir iş yok. USB için ekstra 8.500 TL'lik ses sistemi almak gerekiyormuş ! Duyduğum USB belleksiz A3'e içimden gülerek galeriden ayrıldım. Şaşırdım çok şaşırdım.

Volvo v40 ise tam aradığım otomobil. Donanım-Kalite-Fiyat açısından "test ettim" hepsinden üstün bir otomobil. Kalite olarak A3 ile Volvo aynı sayılabilir ama Volvo'nun tasarımı ile Audi'nin ki kıyaslanamaz. Ayrıca bu yaz Kuşadası'nda 4 kere Volvo V40 sahibi gördüm hepsini durdurdum. D2 idi hepsi ve hepsinden tüketim olarak çok olumlu sözler duydum. 1.500 kg olmasına rağmen Volvo kesinlikle az yaktığını söylediler.

-Ayrıca araçta R pac eklemesi alınca, Bluetooth donanımı ve USB donanımı kesinlikle ekleniyor bilginiz olsun.

(4 sene LPG'li Honda Jazz kullandım ve son 1 senedir benzinli Mercedes-Benz CLA200 kullanıyorum. Yakıt herşeyden önemliymiş. CLA iyi tamam hoş, hatta yolda UFO muamelesi görüyor Kırmızı renginden dolayı ama D2 Volvo V40 ile, yakıt ekonomisi ile kafam rahat olarak kullanacağımı sanıyorum)

2-3 senede bir araba değiştirmek istemiyorsanız R design v40 her türlü alınır

edit: araçta hız sabitleyicisi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mindolluin -- 28 Ağustos 2014; 12:12:31 >

• cevap için teşekkür ederim.

bu arada 2 hafta önce izmir gaziemir volvoda sordum depoda aynı dediğiniz özelliklerde bi araçları vardı. (D2 + powershift + R-design + R-design pac+ Base pac + Panaromik) kırmızı renk 100bin tl dediler bana. siz bayiniz ile bidaha görüşün isterseniz. yada bi izmiri arayıp sorun derim.

araç hem hazır hemde 4 bin lira daha düşük fiyata. tabi satılmadıysa.

a180 donanım olarak kötü bir araç değil. park pilotu ve geri görüş kamerası cidden yararlı özellikler ve v40 da standart olarak mevcut değil. iki aracın benzinli modellerinden aynı özelliklerde araç oluşturulunca v40 ve a180 aynı fiyata ulaşıyor. 115.250tl civarı. v40 ın avantajı dizel seçeneğinde fiyat farkının çok az olması. tasarım kişisel tercih, mesela a180 benim daha çok hoşuma gidiyor v40 a göre ama v40 da fena değil. sonuçta a180i verip v40 düşünüyorum şu an. benim aracıma göre cla nında ekstradan otomatik kliması ve arka koltuklar arasında kol dayaması mevcut. gönlüm tabiki cla istiyordu ama ben alırken arada 34 bin tl fark vardı..

bu arada aklımda hiç a180 yokken v40 rdesign için fiyat almıştım aralık 2013 de o zaman 82bin tl fiyat vermişlerdi (şu an 96bin isteniyor). 2 gün sonra tekrar sorduğumda araç satılmıştı ve o yüzden a180 baktım ve hoşuma gitti onu aldım.

Edit: sizin aracın liste fiyatı neydi tam olarak da 104e bıraktılar. şu an siteden araç oluşturucudan baktım 104.701 gözüküyor. plaka ve sigorra masrafını almamışlar gibi olmuş sizden. ben görüştüğümde %6 gibi bir indirim yapıyoruz şu an dediler. tabi sipariş verilen araç geldiği gün o anki kampanya durumlarına göre bir indirim yapıyorlar. daha az veya daha çok.

birde kapora olarak ne ödediniz? benim bi arkadaşıom sipariş verdi v40 cc 5000bin tl ödedi araç üretilecek diye. normlade yolda olan araçlar için daha az bi kapora alıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 28 Ağustos 2014; 14:12:30 >

• bdurmus kullanıcısına yanıt
    2000 TL gibi bir kapora verdim İstanbul'dan sipariş verdim. Araç üretimdeymiş diye biliyorum ? Araçta hız sabitleyiciside eklenmiş olarak 104 fiyat aldım. Fakat tam pazarlıklar henüz sonuçlanmadı. (100 bandında ödeme olacak)

İzmirdeki arabayı duydum satılmış durumda

A180 veya CLA'dan daha kaliteli olduğuna güvenerek sipariş ettim V40'ı. Bakalım önemli olan yakıt tüketimi benim için.
  • Aracımın sol tarafındaki onarım yapıldı geçen hafta Auto Kingden teslim aldım. İki gün önce de kaplamacıdaki renk değişimi tamamlandı. Renk olarak biber kırmızıyı tercih ettim. Volvo'nun kırmızısıyla bordo renk arasında yeni eklenmiş bir ton. Yani folyo olarak yeni eklenmiş bir renk. Dışarda çok dikkat çekiyor yani tam nazar değmelik oldu... :)

Bol bol Ayetel Kürsi şart.

İlk fotolar:
     Volvo V40: Ve O Sensin
     Volvo V40: Ve O Sensin

• Araç bedelinin %20 si diye biliyorum acaba dizel için daha az mı isteniyor.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Renk değişimi çok güzel olmuş jantlar dahada ortaya çıkmış iyi günlerde kullanın.
  • t4 ile 3000 km yi devirdim. Geçen gün benzin aldım. Yaptığım km yi aldığım litreye böldüğüm zaman 9lt/100km gibi bir değer çıkıyor. T1 ekranında ise 8.5lt gözüküyordu (Bir önceki benzin alışımda sıfırlamıştım) Yazlıkta site içinde hızlı gitme şansım yok max 40 km belirli yerlerde ve yokuşlar bol. Sizler hangi hesaba göre yapıyorsunuz merak ettim :)
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :) Ruhsata işletmek gerekiyor sanırım remk değişimini?
  • Teşekkürler.

Rengi ruhsata işletmek gerekiyor. Önce kaplamacıdan işlemin faturasını alıyorsunuz. Sonra o faturayla Tüvtürk'e gidip renk tespit kağıdını alıp son olarak emniyete gidiyor ve ruhsata işletiyorsunuz. Tabi bu bana anlatılan. Nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum haftaya bakacağım artık.

@Darkraver,
    Benim de 18 bin km oldu. Yakıt tüketimi konusunda gerçekte yazan değerden yarım litre fazla yakıyor. Kesinlikle haklısınız.

8.5 lt güzel değer bu arada. Kendi aracımda dikkat etmeden 9.5-10 civarında geziniyor ki bence yine çok iyi. Arkadaşım 1.6 125 Hp 5 ileri otomatik FD6 Honda Civic aracıyla normal kullanımla 12 litreyle geziyor :) Ama şu var lastikleri 33 Psi yapınca 1 litre fazla yakıyor araç. Standart olarak 36 Psi'da kullanıyorum ki ince yanakta Psi'yi yüksek tutmak lastiğin balon yapmaması açısından önemli.

• Umarım fazla sorun çıkarmazlar :) Benim lastikler de 17ınch; basınçlarına ben de dikkat etmeye çalışıyorum :)
  • Yeni renginiz hayırlı olsun ancak bence yapay duruyor, yakıştıramadım, en azından fotoğraftan öyle gözükmekte.

Bu arada yeni araç alanlara hayırlı olsun, kaza geçiren arkadaşlara geçmiş olsun demek istiyorum.
  • r desing r paket d2 powershitf base pack 91.750 tl fiyat aldım cam tavan ve hız sabitleyicili aldığım fiyat 98500 dü ( 97500 e kadar inerdin ama param yoktu ;) )

• quote:

Orijinalden alıntı: fozix

r desing r paket d2 powershitf base pack 91.750 tl fiyat aldım cam tavan ve hız sabitleyicili aldığım fiyat 98500 dü ( 97500 e kadar inerdin ama param yoktu ;) )

Şu teklıfı şuraya koyunda herkesın aklında ki soru işaretleri gitsin.
    Birçok arkadaş şunu aldım bunu aldım dıyor ama reelde farklı oluyor teklif ve araç detaylarında birçok farklılık var alacak olanda almış olanında kafası karışıyor.

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.