Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bmwf30

Ben de v40 t5 ya da v40 cc t5 awd dusunuyorum. T5 ler sadece ozel siparislemi geliyor ve de liste fiyatindan yuzde kac indirim almak mumkun oluyor acaba?

Araçlar özel siparişle geliyor. Belli bayilerde test araçları var her bayide yok. Şuan yeni gelen t5 ler yeni 8 ileri şanzıman ve 250 hp. Cross contryler ise T5 awd 6 ileri şanzıman 213 hp. Ben aracımı Ağustos'ta sipariş verdim Ekim'in sonunda geldi.siparişte parayı peşin alıyorlar. Benim araç 167,234 tl en fulu. 165,970 tlye el sıkıştık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TBH

Teşekkür ederim. 4 çeker konusunda dediğiniz gibi kar üstünde iyi değil ama bir suv performansı beklentim yok. Sizin yorumlarımızı okuma fırsatı buldum özellikle şanzıman ve deri koltuk konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Sizinde s60 ınız hayırlı olsun. Kedi aracımda s60 t5. daha önceki aracım c30 t5 ti. aşırı volvo tutkunuyum. bmw mercedesimde oldu ama volvodan vazgeçemiyorum. buda benim s60ım. :)

V40 tan bir suv performansı bende beklemiyorum ancak subaru xv nin rahatlıkla çıktığı yerde kendi aracımın ön tekerlerinin pati çektiğini arka tekerlerinde debelendiği görmem beni inanılmaz bir hayal kırıklığına uğrattı. Xv ye birde selektör yapıp ardından aracın bu şekilde takılması ve sizin tekrar geri gelip xv nin zorlanmadan çıktığını izlemeniz :( Hala xv nin sürücüsünün bana attığı bakışı unutamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bir_vatansever -- 25 Temmuz 2014; 3:42:27 >

• artuda A kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkür ederim. yazınısı okuyunca merak edip bende araç konfig yaptım. Alarm 1918TL liste fiyatı olan. yaptığım konfig sonucu araç 111,107TL çıktı tam olarak. Tabi bu fiyatı 106,700TL ile kıyaslamanız gerek konfigürasyonda burda takılacak olanları takmadım yani 106,700TL ile kıyaslamak gerek. sanırım 4400 TL bi fark var.
    Fazla görünmesede bu fark ile kasko (1627TL)+( boya koruma + deri koruma + alt izolasyon)1500TL + yaptırıp üstüne para arttırabilirsiniz. Dizel hiç bi zaman düşünmediğimden fiyatlarını takip etmedim o yüzden dizel hakkında bişey yazmıycam bi fikrim yok. Senede 20bin kilometre civarı kullanıyor olsam düşünürdüm yoksa gereksiz buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eben72 -- 25 Temmuz 2014; 9:09:37 >
  • bir_vatansever kullanıcısına yanıt
    Subaru'nun awd sistemi en iyi dört çeker sistemlerden kabul edilir, ancak sizin aracınızla o araç arasında bu şekilde bir farkın olması lastik tipi ve hava basıncıyla alakalı olabilir diye düşünüyorum. Kar performansı olarak doğru lastikle ön çeker volvo'larda bile dört çeker bazı japon jiplerden daha iyi kar sürüşü elde ettiğimi bilirim, saygılar..
  • artık birisi yeni T5 v40 siparişi geçse de ortam şenlense:) 0-100 videosu bekliyoruz arkadaşlar!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bir_vatansever

quote:

Teşekkür ederim. 4 çeker konusunda dediğiniz gibi kar üstünde iyi değil ama bir suv performansı beklentim yok. Sizin yorumlarımızı okuma fırsatı buldum özellikle şanzıman ve deri koltuk konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Sizinde s60 ınız hayırlı olsun. Kedi aracımda s60 t5. daha önceki aracım c30 t5 ti. aşırı volvo tutkunuyum. bmw mercedesimde oldu ama volvodan vazgeçemiyorum. buda benim s60ım. :)

V40 tan bir suv performansı bende beklemiyorum ancak subaru xv nin rahatlıkla çıktığı yerde kendi aracımın ön tekerlerinin pati çektiğini arka tekerlerinde debelendiği görmem beni inanılmaz bir hayal kırıklığına uğrattı. Xv ye birde selektör yapıp ardından aracın bu şekilde takılması ve sizin tekrar geri gelip xv nin zorlanmadan çıktığını izlemeniz :( Hala xv nin sürücüsünün bana attığı bakışı unutamıyorum.

umarım benim başıma gelmez :(.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TBH -- 25 Temmuz 2014; 16:01:22 >

• volvo v40 t5'in yakıt tuketimini merak edenlere; sabahın en yoğun trafiğinde yakıtı 11,5 lt.
  • bir_vatansever kullanıcısına yanıt
    Hocam size özel mesaj atamıyorum. T5 kullanıcısı yok gibi burada. Benimle temas kurarsanız sevinirim.

• quote:

quote:

Aracinizda kis/kar lastigi var mi?

P1110051 by Shereboy, on Flickr

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    volvoclubturkey de daha dün bir tanesini paketledim, la siz ne usanmaz arlanmaz çocuklarsınız gidin bahçede parkta topunuzu oynayın,okullar kapandı doldu buralar bebelerle ya sağdan soldan aldığı resimlerle burda ahkam kesip yalan yalnış bilgiler veriyorsunuz defolun gidin burası volvo forumu çoluğa çocuğa yer yok burda... Buyrun bunlar da pasaportlarınız , plakalarını kapadığınız sanal oyuncaklarınız, almışmış satmışmış sabah tüketmiymiş ne komik bebelersiniz la :) haydi yavrum haydi başka kapıya... Buyrun linklerinizi de alın

@bir_vatansever @TBH

al bu link:http://www.autoweek.nl/occasion?id=5L336

Al yavrum bu s60'ın

http://www.siosauto.lt/lt/automobiliu-skelbimai-europa/automobilis-1/253178310

Al bu da çıngırağın
    bu fotografı

bu da aldığın adres
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat/volvo-s60-d5-awd-geartr-summum-r-design-1-hand-idstein/185220961.html

daha devam ederseniz yetmez derseniz ben usanmam haberiniz olsun hadi şimdi ...t... gidin burdan

• quote:

Orijinalden alıntı: volkancanikli

volvoclubturkey de daha dün bir tanesini paketledim, la siz ne usanmaz arlanmaz çocuklarsınız gidin bahçede parkta topunuzu oynayın,okullar kapandı doldu buralar bebelerle ya sağdan soldan aldığı resimlerle burda ahkam kesip yalan yalnış bilgiler veriyorsunuz defolun gidin burası volvo forumu çoluğa çocuğa yer yok burda... Buyrun bunlar da pasaportlarınız , plakalarını kapadığınız sanal oyuncaklarınız, almışmış satmışmış sabah tüketmiymiş ne komik bebelersiniz la :) haydi yavrum haydi başka kapıya... Buyrun linklerinizi de alın

@bir_vatansever @TBH

al bu link:http://www.autoweek.nl/occasion?id=5L336

Al yavrum bu s60'ın

http://www.siosauto.lt/lt/automobiliu-skelbimai-europa/automobilis-1/253178310

Al bu da çıngırağın
    bu fotografı

bu da aldığın adres
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat/volvo-s60-d5-awd-geartr-summum-r-design-1-hand-idstein/185220961.html

daha devam ederseniz yetmez derseniz ben usanmam haberiniz olsun hadi şimdi ...t... gidin burdan

. Muhteşem tespitler valla bravo, yazan arkadaşlar çok yanlış yazmamışlar galiba ama görseller yalanmış demek ki;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -orkunaydın- -- 26 Temmuz 2014; 18:13:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• V40 a yeni D4 gelse keşke,ya da yeni koydukları 8 ileri şanzımanı koysalar.geçenlerde xc60 test ettik gaziemir volcarda şahane bir uyum vardı.herkese tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

volvo v40 t5'in yakıt tuketimini merak edenlere; sabahın en yoğun trafiğinde yakıtı 11,5 lt.

Bu da benden gelsin:

http://www.autotrader.nl/auto/volvo-v40/2013/terneuzen/5w824/volvo-v40-25-t5-cross-country-ps-momentum/

http://www.cappendijk.nl/occasions/?id=263955

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unusuall -- 26 Temmuz 2014; 18:38:55 >

• Arkadaşlar herkese iyi geceler.

V40 lara bu sene gelen far yazılımı ile ilgili birkaç sorum olacak.

1.Yazılım sonrası gündüz yanan alt ledlere ek olarak kaşlar da mı otomatik yanıyor?
    2.Dün akşam basın ekspreste bir beyaz v40 vardı alt ledler farlar ve kaşlar aynı anda yanıyordu. Bu ayarlar far ayarlarından manuel mi yapılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibulus

Arkadaşlar herkese iyi geceler.

1.Yazılım sonrası gündüz yanan alt ledlere ek olarak kaşlar da mı otomatik yanıyor?
    2.Dün akşam basın ekspreste bir beyaz v40 vardı alt ledler farlar ve kaşlar aynı anda yanıyordu. Bu ayarlar far ayarlarından manuel mi yapılıyor?

Merhaba,

V40cc ile bir fark yoksa farlar off konumundayken sadece alt ledler yanar.

Auto'dayken alt led ve kaşlar yanar( gündüz)
    Akşam ise tüm far, alt ledlerde dahil aktif olur.

Serviste bu ayarları kısmende olsa kişisel talebe göre ayarlayabildiklerini duymuştum.

Dün 21.30 22.00 arası basınekspresteydim ancak araç siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi especlipse -- 26 Temmuz 2014; 23:43:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: especlipse

quote:

Merhaba,

Serviste bu ayarları kısmende olsa kişisel talebe göre ayarlayabildiklerini duymuştum.

Teşekkürler cevap için.

Gece hepsinin açık olması kotu oluyor apaçi gibi önündekini rahatsız ediyor. ama gündüz kaş ve ledlerin yanması gzüel

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler cevap için.

Gece hepsinin açık olması kotu oluyor apaçi gibi önündekini rahatsız ediyor. ama gündüz kaş ve ledlerin yanması gzüel

Rica ederim.

Konuya şu açıdan bakın derim. Gündüz farları, ledler vs hepsi tamam. Ancak gece tüm farlar aktif olmayacaksa, o far orada niye var

Öndeki araç şöförü sanayiden 500 TL ye alınan sözde xenon farlardan rahatsız olabileceğine hak verebilirim ancak daha v40'ın marşa bastığınız anda aracın ağırlığına göre farın yükseklik ayarını gözümüzün önünde yaptığını ve bu farın öndeki aracın plakasına ve bagaj kirişine düştüğünü biliyorsak, uzunlar yakılmadığı sürece öndeki araç şöförünün rahatsız olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi especlipse -- 26 Temmuz 2014; 23:55:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler cevap için.

Rica ederim.

Konuya şu açıdan bakın derim. Gündüz farları, ledler vs hepsi tamam. Ancak gece tüm farlar aktif olmayacaksa, o far orada niye var

Öndeki araç şöförü sanayiden 500 TL ye alınan sözde xenon farlardan rahatsız olabileceğine hak verebilirim ancak daha v40'ın marşa bastığınız anda aracın ağırlığına göre farın yükseklik ayarını gözümüzün önünde yaptığını ve bu farın öndeki aracın plakasına ve bagaj kirişine düştüğünü biliyorsak, uzunlar yakılmadığı sürece öndeki araç şöförünün rahatsız olacağını düşünmüyorum.

Aynen doğrudur florasan takar gibi xenon takanları ayrı bir keseye koyuyorum ama dün baya bi arkalı önlü gittik biraz rahatsız edici geldi bana.
    Çünkü alt ledler baya bir parlıyor göz hep takılıyor dikiz aynasına.

• Bu arada yazıları okuyan volvo yetkililerine birkaç serzenişim olacak.

1.Mezcar Istwest servisi karşılaştığım amatör servislerin başını çeker muhtemelen.
    2. Servis sonrası veya bir araçla ilgili şikayet ile gidildiğinde araç tesliminde son kontroller yapılmadan teslim ediliyor.
    3. Bakımda eksta bakılmasını rica ettiğim noktalar aynen bıraktığım gibi geri geliyor.
    4. Sağ kapıdan müzik sesini açtığımda ses gelmesinden dolayı servise gittiğimde kapının içinden 1 adet kredi kartı gibi birsey bularak bunun sürücü hatasından kaynaklandığını bana söyleyerek 67 tl servis ücreti talep eden, aracı bırakırken ses gelen noktayı göstermeme rağmen kapıdaki kartı bulunca sanki sorun çözülmüş gibi aracı bana son kontrolü yapmadan geri getirerek teslim eden servis arkadaşlarınıza selamlar diliyorum buradan.
  • Herkese selamlar,

Aranızda 100- 110 km ile giderken ön camdan tarafından ıslık sesi gibi ses geleniniz var mı acaba? İki aydır nerden geldiğini bulumadık
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.